Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj trening 5X tjedno..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj trening 5X tjedno..

    Pozdrav, zanima me dali je moj trening program pravilan tj. dali moze imat kontraefekt zbog prevelikog napora (makar se ja ne osjecam "istroseno").. Visok sam 184, 77 kg, 17 godina.... i treninge obavljam u improviziranoj "teretani" u kojoj imamo bench, klupu za trbusnjak, utege raznih težina, bučice, sipku za zgibove... Da ne duljim evo programa


    PONEDJELJAK: biceps prsa listovi
    UTORAK: ODMOR!
    SRIJEDA:Prsa, , triceps, trokut
    ČETVRTAK:Leđa,biceps ramena
    PETAK:ODMOR-
    SUBOTA: noge prsa, podlaktica
    NEDJELJA: triceps, trokut...
    + trbusni 3, 4 puta tjedno..




    Prehrana mi bas i nije korektna jer ovisim o obrocima sta mi mama napravi posto sam jos ucenik i zivim sa roditeljima al sve vise i vise pazim na prehranu. Od suplemenata koristim samo glukozu.. Svaki savijet u vezi bilo cega je dobro dosao..

  • #2
    Re: Moj trening 5X tjedno..

    uu ne valja to. Previse prsa radis treba to malo odmorit dosta ti je svaki misic 2 puta tjedno. Kako trokut zasto trokut odvajas od ledja. To su ti ledja pa to vjezbaj dan kad ledja vjezbas.
    1. Prsa
    2. Ledja
    3. Ramena
    4. Odmor
    5. Ruke
    6. Noge
    7. Odmor
    Evo vako ja treniram. Ovo je moj plan. Posto vec treniras 5 puta tjedno moras imati dovoljno odmora to ti je najbitnije. Trening, hrana, odmor.
    Originally posted by Rocky""
    Da to sam dosta cuo da se ubacuje meso
    Znaci valja jesti cajna,prsut,sunka i ostala mesa
    Jedem ih al ne bas cesto
    Hvala ona odgovoru

    Comment


    • #3
      Re: Moj trening 5X tjedno..

      Ok, hvala, ali imam jedan problem ako radim tako kako mi ti kazes znaci jedan dan kompletne ruke (podlaktica, biceps, triceps) jednostavno nemam snage za sve znaci mogu u jednom danu radit samo jednu skupinu na rukama eventualno dvije, sad dali je to normaln ili??

      Comment


      • #4
        Re: Moj trening 5X tjedno..

        bolje treniraj ovako
        1. leda trapez
        2. prsa
        3. noge
        4. pauza
        4. ramena
        5. ruke

        trbuh ubaci onaj dan kada ti trening najmanje vremena traje

        Comment


        • #5
          Re: Moj trening 5X tjedno..

          I to sto pitas moze li razdvojiti ruke sa necim drugim, mozes da. Biceps sa ledjima, triceps sa prsima. Ili obrnuto
          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

          Comment


          • #6
            Re: Moj trening 5X tjedno..

            Probaj ovako 4x tjedno uzmi jedan dan za odmor više.
            1.dan-prsa,leđa i ramena
            2.dan-ruke i noge
            3.dan-odmor
            4.dan-prsa, leđa i ramena
            5.dan-ruke i noge
            6.dan-odmor
            7.dan-odmor
            Ovo sam sada prepisao iz knjige tako da znaš da nisam ja izmislio ovaj raspored.
            PROFESIONALNI B.B.

            Comment


            • #7
              Re: Moj trening 5X tjedno..

              Onda bi to trebale biti samo compound vjezbe zbog rasporeda ili nesto drugo ? Meni se to ne cini dobrim rasporedom, mozda grijesim ali ja to ne bih radio
              I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

              Comment


              • #8
                Re: Moj trening 5X tjedno..

                Drug, ja sam visi malo od tebe imam 75kg, i 17 god.treniram vec dvije godine sa istim programom koji mi redovno donosi dobre rezultate pa ga ne mjenjam nikako. Ja cu ti ga navesti pa ti sebi iskombiniraj kako ti je najbolje, a nadam se da ce ti pomoci. A sto se tice ishrane i ja zivim s roditeljima i imam probleme kao ti, ali jako pazim na ishranu i moji su vec skoro navikli na to.

                1.dan: Prsa-ramena-triceps (push rezim)
                2.dan: Trapez-ledja-biceps (pull rezim)
                3.dan: Noge-listovi-trbuh
                4.dan ODMOR

                Push i pull vjezbe radim da bih cijelog treninga uglavnom pogadjao iste misice koje treniram. Tokom treninga izvodjeci vjezbe koristim najvise misice koje treniram tog dana. A negledam koji je dan u sedmici jer u mojoj teretani placas po danu a ne 3xsedmicno ili tako nesto,(btw ja sam u BiH). Tako da mozes ti i dalje zadrzati svoj program ali moj savjet ti je da drugacije iskombiniras grupe misica.

                Comment


                • #9
                  Re: Moj trening 5X tjedno..

                  Piplz puno vam hvala na savjetima, najvise mi se dopada program BUILDER ni u ludili ne kazem da su ostali programi losi..
                  Builder, da ubacim jednom tjedno jos kardio trening?? (ili udaranje po vreči sad neznam pod sta bi to isli)

                  LP

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moj trening 5X tjedno..

                    Originally posted by Luka_Klc View Post
                    Piplz puno vam hvala na savjetima, najvise mi se dopada program BUILDER ni u ludili ne kazem da su ostali programi losi..
                    Builder, da ubacim jednom tjedno jos kardio trening?? (ili udaranje po vreči sad neznam pod sta bi to isli)

                    LP
                    Probaj ubacit cardio ili ako ti ne valja probaj udaranje po vreći, a šta misliš jednu sedmicu cardio drugu udaranje.
                    PROFESIONALNI B.B.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moj trening 5X tjedno..

                      ti da si u teretani mogo bi trenirat ovako jer imas vjezbe di izliras jedan misic kolko tiliko ! tebi se pola vjezbi zasniva na vratilu u kojem ti sudjeluje cijeli torzo ! misic treba odmor ! a ti ako mislis da ces radeci 5 puta tjedno postic nesto puno vise varas se !
                      samo pojednostavi na stavke:
                      -treniraj 3 puta tjedno princip prsa triceps, ledja biceps, ramena i noge
                      -sredi prehranu ( ako radis masu zderi vise kruha zitarica UH i sl a ako ides na mrsanje i definiciju tj vec imas mase baziras se na piletini ribi mesu i manje UH a vise P )
                      -ne jedi ko 70% *****a prije treninga ! odmakni obrok sat ipo vremena prije treninga jer ti krv ide u zeludac a ne u misice !
                      -trening uguraj u sat vremena maxx sat i petnaest minuta ako se intenzivno istezes prije i poslje treninga !

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moj trening 5X tjedno..

                        a kardio radis slobodno svako drugi dan ( na dan kad nemas treninga ) niski intenzitet i radis trbusnjake i spinal core !
                        :*

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moj trening 5X tjedno..

                          Originally posted by Allen View Post
                          1.dan: Prsa-ramena-triceps (push rezim)
                          2.dan: Trapez-ledja-biceps (pull rezim)
                          3.dan: Noge-listovi-trbuh
                          4.dan ODMOR
                          Odlična podjela, ja bih samo zamjenio 2. i 3. trening, tako da radiš noge između prsa i leđa.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Moj trening 5X tjedno..

                            Originally posted by niss View Post
                            -ne jedi ko 70% *****a prije treninga ! odmakni obrok sat ipo vremena prije treninga jer ti krv ide u zeludac a ne u misice !
                            ja jedam svaka dva sata,
                            da cekam sat i pol poslije obroka za trening umro bih od gladi do sljedeceg obroka
                            a da ne govorim o tome kako bi ostao bez svega kvalitetnog sto sam pojeo, a sto mi treba za vrijeme treninga

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moj trening 5X tjedno..

                              Ok znaci

                              1.dan: Prsa-ramena-triceps (push rezim)
                              2.dan: Noge-listovi-trbuh
                              3.dan: Trapez-ledja-biceps (pull rezim)

                              Te treninge radim svaki drugi dan s tim da u danima odmora radim trbusnjake i cardio?

                              niss ne radim 5x tjedno jer zelim brži rezultat nego jednostavno imam "viska" energije koju zelim potrosit pa radim takav trening koji cu sada izmjenit gore navedenim...

                              Comment

                              Working...
                              X