Announcement

Collapse
No announcement yet.

BB u pubertetu - utječe li na rast

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • razvoj uz bodybuilding

    eo moram vas nesto pitati......vec 1 godinu hocu da bildam čas hoću čas neću , ali ne zbog gubitka volje nego punjenja glave da cu se prestati RAZVIJATI. Procitao sam na tone foruma i sajtova te svi kazu da to nea veze ali isto me muci pa sam odlucija pitati ode na ovom forumu. Meni nije problem prestanak tjelesnog razvoja nego me muči jer mislim da cu se prestat razvijat u glavi ( mozgu ) da cu otupit te se na taj nacin prestat razvijat u "pameti". Aj ako mi neko moze dati neke dobre odgovore ( savjete ) molim neka napiše nešto !! ( nekima mozda ovo zvuci glupo )

    Comment


    • Re: razvoj uz bodybuilding

      mislim ako budem pio proteine, kreatin...........

      Comment


      • Re: razvoj uz bodybuilding

        Joo, sad sam stisnao odgovor(da ti odgovorim na temu),ali sam zaboravio šta si pitao,vjerovatno od puno treninga i suplemenata mi se to dešava.Ček budem još jednom pročitao vjerovatno neću zaboravit ti odgovorit.

        Comment


        • Re: razvoj uz bodybuilding

          a joj...unosenjem vise proteina si mozes osigurati hranu za misice, te poboljsati imunitet...a sto se pameti tice hmmm uz pravilnu prehranu ciji su sastavni dio proteini mozes samo poboljsat svoje psihofizicko stanje...

          Comment


          • Re: razvoj uz bodybuilding

            mislim na prestanak razvoja u psiho i tjelesnom obilku putem uzimanja kreatina i proteina itd. u BB....

            Comment


            • Re: razvoj uz bodybuilding

              E mislim da znam od kuda potiču te priča kako su bilderi snažni i "glupi"...Vidiš ovako, ima djece *****a, maminih sinova, klošara, a još gore i glupe djece koja još ništa nisu postigli, a kako im je krenulo nikada ništa neće ni postići u životu...i sad vidiš to su iskompleksirani balavci koji kada vide nekoga ko fizički izgleda tri puta bolje od njih, nekog ko je 10 puta snažniji od njih i onda na sve načine pokušavaju da te naprave budalom,glupim i zaostalim(da te spuste na svoj nivo, ili nivo ispod sebe) kako bi se oni istakli u svojoj silnoj pameti, jer se sve cure pale na tebe, i jer ti izgledaš mnogo bolje od njih...i onda tako počinje da te proziva pred svima kad kog stigne i to uglavnom nazivcima "sirovina", "krkan", "međed" itd itd...i tako možeš samo zaključiti da ispoljavaju svoju ljubomoru...ništa drugo...edit: zaboravio sam reci da jos hoce da te proglase *****om... jbg tako je kako je

              Comment


              • Re: razvoj uz bodybuilding

                Originally posted by Legija
                E mislim da znam od kuda potiču te priča kako su bilderi snažni i "glupi"...Vidiš ovako, ima djece *****a, maminih sinova, klošara, a još gore i glupe djece koja još ništa nisu postigli, a kako im je krenulo nikada ništa neće ni postići u životu...i sad vidiš to su iskompleksirani balavci koji kada vide nekoga ko fizički izgleda tri puta bolje od njih, nekog ko je 10 puta snažniji od njih i onda na sve načine pokušavaju da te naprave budalom,glupim i zaostalim(da te spuste na svoj nivo, ili nivo ispod sebe) kako bi se oni istakli u svojoj silnoj pameti, jer se sve cure pale na tebe, i jer ti izgledaš mnogo bolje od njih...i onda tako počinje da te proziva pred svima kad kog stigne i to uglavnom nazivcima "sirovina", "krkan", "međed" itd itd...i tako možeš samo zaključiti da ispoljavaju svoju ljubomoru...ništa drugo...edit: zaboravio sam reci da jos hoce da te proglase *****om... jbg tako je kako je
                Totalno istinito, pogodio si srž :handgestures-thumbupleft:
                Chill bro

                Comment


                • Re: razvoj uz bodybuilding

                  brate, znači počinjem da ga ločem od sutra !!!! mutant mass, kreatin i vitagro !! + ofc prehrana !

                  Comment


                  • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                    Pozz
                    Napunio sam 16 godina i visok sam 170 cm (otac mi je visok 176 a majka 155)
                    idem u teretanu skoro 1 god. ali sam od 9. mj. (rujan-septembar) prosle godine porastao oko 0.5 cm :S
                    Dali to znaci da mi prestaje rast ili sta ?
                    Moze li iko odgovoriti....

                    Comment


                    • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                      Originally posted by ArnoldBL
                      Pozz
                      Napunio sam 16 godina i visok sam 170 cm (otac mi je visok 176 a majka 155)
                      idem u teretanu skoro 1 god. ali sam od 9. mj. (rujan-septembar) prosle godine porastao oko 0.5 cm :S
                      Dali to znaci da mi prestaje rast ili sta ?
                      Moze li iko odgovoriti....
                      Joj daj, jbt već ste dosadni s tim rastom i povezivanje rasta, tj. nerasta s teretanom
                      Ne utječu jedno na drugo, dižem tegove od 14 godine i svejedno sam narastao na 187. Dakle niski ste i točka.
                      Chill bro

                      Comment


                      • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                        jebiga
                        imas 171 i to je to
                        pomiri se sa tim da neces moci igrati basketa dobro i gotova stvar
                        Originally posted by servantess
                        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                        Comment


                        • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                          Sve je to genetika...


                          Pa i sam kažeš da su ti roditelji dosta "niski"...

                          Narast ćeš jedino ak te je napravio neki visoki poštar..


                          budite zadovoljni i time što imate...Ja sam 180cm i sasvim sam zadovoljan time..

                          Što ste svi iskompleksirani...

                          P.S

                          ako ti je pubertet na vrhuncu onda nećeš više rasti..a ako si tek ušao rasti ćeš još.

                          Comment


                          • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                            Ok hvala na odg.
                            Sad sam se totalno razocarao lol

                            Comment


                            • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                              Originally posted by ArnoldBL
                              Ok hvala na odg.
                              Sad sam se totalno razocarao lol
                              Gle, samo se nemoj opterecivati time, ja sam sada sa 15 visok 174. I nekako me to jako mucilo, sto zbog moj sporta itd., no nikako na to nemozes utjecat nego dobrom prehranom i spavanjem. Nerviranjem neces nista postic. Samo ti mirno spavaj i postoji sansa da npr. u 3. srednje odletis jos 5+cm gore. Eto npr. ja mislim da ce mi se to i dogodit, jer u 80% slucajeva, sa ovako 15-18 godina se dogodi zadnji "boom" u rastu. A moj je zadnji bio sa valjda 12 i od tada sporo rastem Ugl. jbg genetika je vrag...
                              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                              Napreduje se... Avatar^^

                              Comment


                              • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                                Originally posted by mužjak
                                Ja sam krenuo u teretanu sa 16 i pol i odmah sam prestao rasti, a dotad sam bio u fazi eksplozivnog rasta. To je bilo prije nekih 18 godina, prehrana mi sigurno nije bila optimalna, a whey protein kao suplement ne znam da li je i postojao (bilo je drugih proteina).
                                Je li to slučajnost ili ne, ne znam. Znam još takvih slučajeva i uvjeren sam da je sasvim lako moguće da intenzivno treniranje uspori ili zaustavi rast, posebno ako postoji nedovoljan unos određenih hranjivih tvari ili kalorija. To ima logike i s evolucijskog gledišta - kod velikih napora normalno je da će tijelo dati prioritet razvoju mišića umjesto rastu u visinu, jer je to važnije za preživljavanje. Isto tako vjerujem da se to NE MORA dogoditi ako tijelo nije prisiljeno birati, tj. ima dovoljno hranjivih tvari i dovoljno odmora. Ovo potvrđuju i neka istraživanja, npr:

                                "Main Results: Although data from three historical cohort studies indicate that female gymnasts are short even before they begin training, clinical reports and cohort studies do suggest that some female gymnasts experience attenuated growth during training followed by catch-up growth during periods of reduced training or retirement. There is conflicting evidence whether the "catch-up" is complete..."
                                Izvor: Does Gymnastics Training Inhibit Growth of Females? Dennis Caine, PhD et al.

                                "When growth development of female gymnasts and swimmers is compared, gymnasts present lower growth velocity and a marked stunting of leg-length growth, and they fail to reach full familial height."

                                Izvor: Onset of puberty, menstrual frequency, and body fat in elite rhythmic gymnasts compared with normal controls. P. Klentrou, M. Plyley
                                Ovaj dio da se rast fokusira na misice umjesto u visinu i jest, moram priznat, logican. No i dalje tvrdim da bilokakva tjelovjezba moze imati samo pozitive ucinke ukoliko je ukomponirana sa zdravom i kolicinski dovoljnom prehranom te odmorom. Ova druga 2 primjera su samo na zenskim gimnasticarkama, pa to necu komentirat...
                                Jedino sto znam da je dokazano da nepogoduje rastu su vjezbe sa jakim vertikalnim opterecenjem, tipa one sprave za cucanj sa teretom na ramena, a cijeg se imena nemogu sjetit...
                                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                                Napreduje se... Avatar^^

                                Comment

                                Working...
                                X