Announcement

Collapse
No announcement yet.

zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

    poštovanje

    evo ovako već godinu ipo dana se želim nabildati ali ne ide baš, vježbam na vratilu, razboju, imam dvoručni uteg od 30 kg, par bučica, bench klupu nemam nažalost, a nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu .. zahvaljujući
    zgibovima dobio sam malo V oblik, šira leđa,i dosta sam dobro oblikovan, imam malo bicepse, tricepse, genetski šira ramena .... ali naravno da želim još, znam da nema nekog većeg napredka jer ne dižem velike težine i povećavam
    kilažu ... sve mi je to jasno .. ali kako su onda postigli onakvo tjelo Hanibal for king i ostala ekipa kažu da ne koriste utege, a vjerojatno zbog onih jako zahtjevnih vježbi muscle up .. i sklekovi sa nogama u zraku itd ....
    godinu ipo dana intenzivno radim zgibove i propadanja i dosta sam tu napredovao, ali vidim da su mi mišići isti već par mjeseci ... znači morat ću u teretanu ?? nema mi druge očito
    nedavno sam pročitao ovaj članak pa mi je dosta toga jasnije .. a i najviše želim jako razvijene ruke )

    http://body.ba/bodybuilding/trening-...i-tricepsa/282

    u ovom članku piše da izolacijske vježbe ništa ne koriste ... da ih treba svesti na minimum :/

    nedavno sam vježbao na šipci i razboju nekih 2 sata i baš sam osjetio onaj pump burn efect, imao sam osjećaj kao da će mi biceps iskočit

    a što se tiće ramena .. radim vojnički potisak sa dvoručnim naprijed i iza glave, povlačenje do brade, sa bučicama razvalačenje u stranu itd.


    nego u vezi zgibova iza glave .. negdje sam pročitao da to nije baš preporučljivo .. a ja ih stalno radim, isto kao
    i vojnički potisak iza glave da nije dobar zbog neprirodnog položaja ramena ... eto neznam meni je baš fora tako radit



    e da nisam rekao, imam 26 g, visok sam 1.85, 70 kg





    Hanibal .. ovaj video mi je super

    eto ja se ispricavam ako je tema glupa .. novi sam ode

    hvala
    Last edited by dream_master77; 17-07-12, 10:27.

  • #2
    Re: zgibovi i propadanja

    Ne moras u teretanu, samo promijeni vrstu treninga. Predi na kompliciranije vjezbe tipa muscle up, planche, scorpion pushups, flag i sl. Imas puno tutoriala po youtubeu. I moras znat da je prehrana 80% vaznosti za izgradnju tijela...
    Za instrukcije i sl. pogledaj videe od Bar-Brothersa (Lazar Novovic), po mena jedna od najbolji bar- grupa.

    A sada, idu li u teretanu, osobno mislim da ih vecina ide, no to nije niti vazno. Rekao si da imas utege, stavi ih u torbu, torbu na leda i radi zgibove, propadanja i sklekove. Radi razne potiske za ramena, naprednije oblike trbusnjaka, redovite sprinteve i cucnjeve i rezultat nebi smio izostati. Tako ti ja vjezbam vec neko vrijeme i samo se napreduje.
    No opet ponavljam, prehrana.
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

    Comment


    • #3
      Re: zgibovi i propadanja

      Ja isto već dugo vježbam skoro isključivo bodyweight vježbe i može se napredovati. Kada dođe do zastoja moraš ubaciti dodatni teret, posebno za zgibove i dipseve, kako je Aronnax i rekao.. Bez toga ne možeš napredovati. Dakle, dodatni teret progresivno povećavaš kako ti raste snaga, kako bi uvijek bio u opsegu od 6-12 ponavljanja prije otkaza. Problem jedino može biti s nogama, jer je njih gotovo nemoguće razvijat s bodyweight vježbama. Ja npr. radim jednonožne duboke čučnjeve s 20 kg dodatnog opterećenja, ali to ipak nije ni blizu pravog čučnja...

      Comment


      • #4
        Re: zgibovi i propadanja

        http://www.building-body.com/sprave-protiv-utega.html

        http://www.building-body.com/trening...nih-utega.html

        http://www.building-body.com/trening...-bucicama.html
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #5
          Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

          hvala na savjetima a neki protein/ kreatin da si uzmem ?

          uspio sam naučiti muscle up, prvi put kad sam probao mislio sam da nema šanse da to naučim, i eto 5,6 puta probao i mogu ga pravilno napravit 2 ponavljanja ..
          a baš se osjeti da je zahtjevna vježba .. odma sam upalu dobio ... a planche push up ajme majko .. to mi se čini preteško ... a neznam sve mi to nekako sporo ide, mislim da bi prije velike ruke dobio na benchu .., veslanje i ostale vježbe za masu ...
          najviše želim velike bicepse i tricepse zato jer su mi ruke oduvik bile onako malo tanke ... sad je dosta bolje nego prije .. ali isto nisam zadovoljan ..

          Comment


          • #6
            Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

            Originally posted by dream_master77 View Post
            uspio sam naučiti muscle up, prvi put kad sam probao mislio sam da nema šanse da to naučim, i eto 5,6 puta probao i mogu ga pravilno napravit 2 ponavljanja ..
            Mi pricamo o istoj vjezbi? :P Mslm za veliku vecinu ljudi muscle-up i nije nesto sto se "proba i napravi 2 puta"... xD Znaci ipak si se lijepo sjacao u tih godinu i pol, tj. nije bilo uzalud!
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • #7
              Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

              ma ne, radit ću ga stalno, iako mi se čiti preteško napravit više od 2 ponavljanja a dok se ne odmorim nemogu ni jedanput se dignut,
              ali eto s vremenom kao i kod običnih zgibova ću napredovat ... široki hvat zgibovi mogu maksimum 17 ponavljanja .. trebao sam odavno počet radit muscle up ali jednostavo sam uvik mislio da je to jako teško i nisam nikad ni pokušao ...

              Comment


              • #8
                Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                Originally posted by dream_master77 View Post
                ma ne, radit ću ga stalno, iako mi se čiti preteško napravit više od 2 ponavljanja a dok se ne odmorim nemogu ni jedanput se dignut,
                ali eto s vremenom kao i kod običnih zgibova ću napredovat ... široki hvat zgibovi mogu maksimum 17 ponavljanja .. trebao sam odavno počet radit muscle up ali jednostavo sam uvik mislio da je to jako teško i nisam nikad ni pokušao ...
                Ma pod ono "proba i napravi 2 puta" nisam mislio da si napravio 2 i dosta nego da vecina ljudi proba, dode do pola i ne uspije, a ti ne jedan nego dva napravis. Za pohvalu itekako! Inace te neke bodyweight vjezbe mozda izgledaju lagano, mslm svakome gimnasticaru to je osnova, no definitivno nisu lagane...
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                  aha ... pa da jako je teško .. nekad nemogu ni jedanput ! ma taj drugi put ti je ono jedva, zadnji atom snage i ne izgleda baš dobro ...
                  jedanput se mogu fino dignut, i onda se odmorim 5 minuta i mogu opet, a što da ti kažem bio sam sretan kao malo djete kad sam se digao prvi put pravilno ... ali znam da je teško vjerovati da samo nakon 5,6 puta probavanja mogu se dignut, ma smršavio sam dosta i žilav sam
                  ... tu prvu večer na igralištu kad sam odlučio naučit musle up bio je frend smenom i začudio se da se mogu dignut, s obzirom da
                  nisam nikad to radio, ma naglo se zabacim, prebacim ruke kad treba i eto .. samo neznam kako ću moći više ponavljanja radit, jer je
                  užasno teško ... kad sam umoran samo se do pola dignem i nemogu više .... koliko ti možeš napravit ponavaljanja muscle up ?
                  i koliko ti je vremena tribalo ? i kak da planche naučim ?
                  Last edited by dream_master77; 10-08-12, 12:45.

                  Comment


                  • #10
                    Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                    Originally posted by dream_master77 View Post
                    aha ... pa da jako je teško .. nekad nemogu ni jedanput ! ma taj drugi put ti je ono jedva, zadnji atom snage i ne izgleda baš dobro ...
                    jedanput se mogu fino dignut, i onda se odmorim 5 minuta i mogu opet, a što da ti kažem bio sam sretan kao malo djete kad sam se digao prvi put pravilno ... ali znam da je teško vjerovati da samo nakon 5,6 puta probavanja mogu se dignut, ma smršavio sam dosta i žilav sam
                    ... tu prvu večer na igralištu kad sam odlučio naučit musle up bio je frend smenom i začudio se da se mogu dignut, s obzirom da
                    nisam nikad to radio, ma naglo se zabacim, prebacim ruke kad treba i eto .. samo neznam kako ću moći više ponavljanja radit, jer je
                    užasno teško ... kad sam umoran samo se do pola dignem i nemogu više .... koliko ti možeš napravit ponavaljanja muscle up ?
                    i koliko ti je vremena tribalo ? i kak da planche naučim ?
                    Zadnji puta kada sam radio sam uspio 6 pravilnih za redom, jbga nie nesto al' ide... a sa plancheom se i sam dosta mucim. Imas na youtubeu tutoriale za planche, kernes postepeno sa izdrzajima i tako. A vremena, 2 mjeseca bas toga.
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • #11
                      Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                      ok tnx a koliko je uopče moguće razvit tjelo sa bodyweight vježbama ? oni gimnastičari su dosta nabildani, sad neznam jeli koriste utege hm

                      Comment


                      • #12
                        Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                        A gle, neces se tako nikada razvit do Arnolda, ali do nekog postenog fitness look tijela ces doc sigurno.
                        Evo ti dva primjera ljudi koji samo Clisthenics rade:
                        George Hit http://www.shapefit.com/photos/georg...richards-1.jpg
                        Denis Minin http://fitmuscular.files.wordpress.c...9/23.jpg?w=497
                        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                        Napreduje se... Avatar^^

                        Comment


                        • #13
                          Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                          aha ... često gledam tog George Richardsa na youtubu, bolji je i od hannibala čini mi se .. a baš je nabildan
                          e da sad već mi nije toliki problem napravit 2 ponavljanja musle up, dobro mi ide iako sam početnik u toj vježbi ..
                          nego najviše me frustriraju bicepsi ...kad napnem izgleda to veliko i sve .. ali onako kad su opušteni ne vidi se baš, mjenjam širinu
                          hvata kad radim chin up.. skroz uski, pa široki, isto kao i pull ups ... negdje sam pročitao da se tako bolje pogađaju glave bicepsa,
                          radio sam i biceps pregib sa dvoručnim nekih 30 kg, i hammer sa bučicama .. ali kad sam vidio da nema napredka,
                          samo radim calisthenics, sad neznam ako naučim muscle up više ponavljanja i planche koliko će mi bicepsi biti veći ? i naučio sam još stajati na rukama
                          nekih 20 sekundi uspijem ... pa pokušavam malo ispružiti nogu, baš je teško .. sinoć sam odradio pull ups skroz široki hvat iza glave 4 serije po 10 ponavljanja .. dipsevi isto 4 serije po 9 ponavljanja .... musle up 2 ponavljanja koliko god mi ide xD mislim nije loše,
                          a i u ovo godinu dana skroz sam postao ovisan o vježbanju na šipci ... vježbao sam ja oduvijek, samo što nikad nisam zapeo
                          skroz kao i sada ... eto pa ako može neki savjet za veći biceps ali bodyweight vježbe ... u teretani bi mi rekli sve vježbe za masu,
                          ali meni se stvarno neda ići u teretanu .. nemam baš ni novaca a bolje mi je vježbat vani nego u zatvorenome , jedino ako mi uleti
                          opet neki posao kupit ću bench klupu i uteg bar od 60, 70 kg ... pa cemo vidit ... btw neznam pisati na ovom forumu tekst mi ne
                          bude kako oću .. inače pišem već godinama na net.hr forumu i tamo kad ukucam enter na kraju rečenice i novi red bude mi normalno posloženo .
                          Last edited by dream_master77; 06-09-12, 19:02.

                          Comment


                          • #14
                            Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                            Ako oćeš veće ruke u opuštenon položaju, koncentriraj se na triceps.
                            "What the mind believes the body achieves."

                            Comment


                            • #15
                              Re: zgibovi i propadanja, nisam trenutno u mogućnosti da krenem u teretanu

                              da znam .. ali triceps mi je baš vidljiv dosta, biće zato što sam mršav, jbt skoro da mi je veći nego biceps

                              Comment

                              Working...
                              X