Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roni Kovačić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Roni Kovačić

    Roni Kovacic
    Rođen 02.04.1974
    Rijeka

    Takmicarska tezina 122kg 2009.god , 2005god 127-129kg
    Van sezone: 135kg, 2009.god , 2005.god 150kg
    Visina: 195 cm

    BB rezultati:

    2000. god. Prvo takmicenje drzavno 3mj. Kategorija preko 90kg
    2001. god drzavno 4mjesto preko 90kg, Bihac 2mj preko 90kg
    2002. god drzavno prvo mjesto preko 90 kg, apsolutni pobjednik…
    NABBA svjetsko Solun visoka kategorija preko 179cm 7.mjesto
    2003.god, 2004., pauza, ozljeda trosruka discus hernija na vratu…
    2005. god IBFA Svjetsko 3.mjesto tall class, FREEWAY Grand prix 2.mj tall class, Slovenian open 2.mj tall class, NABBA int MrUniverse Aachen 7mj. Tall class
    2006., 2007., pauza, rodjenje sina Nike
    2008.god IBFA Svjetsko tall class 6.mj, WPF Svjetsko teska kategorija preko 95kg 6.mjesto
    2009.god IBFA Svjetsko tall class 1.mj

    Sportska karijera


    Poceo sa mogometom, osnovna skola
    Kosarka od 10 godina, reprezentativne selekcije kao kadet
    Kickboxing
    Biljar
    Pikado
    Sa 16 godina paralelno sa kosarkom poceo odlaziti u gym, ozbiljniji pristup od 19godina, sa 20 godina vec 120kg

    1998. godine gledao sam prvo takmicenje u zivotu, Globus na velesajmu, prijatelji iz Rijeke su nastupali, tu me je prelomilo i odlucio sam da moram probati
    Zapeo sam i krenuo, moji tjelesnio gabariti nisu bas idealni za ovaj sport, dugi ekstremiteti, siroki frame, treba sve to ispuniti a poslije polirati i posusiti za binu…nisam imao nekih savjetnika barem ne kvalitetnih u tom periodu, zrtvovao sam u neznanju puno misicne mase za svoje prvo takmicenje 2000.god. Spremio sam se, 111kg na bini ali predominantna ramena te plitke grudi i ledja bila su moja realnost u to doba. Ipak treci u konkurenciji 9 takmicara, pobijedio neka puno iskusnija imena, dobio puno fanova i dobar razlog da jos vise zapnem.
    2001.god sam jako puno napredovao u masi i simetriji uopce, poceo sam izgledati kao bb konacno. Ali i prvi put osjetio da sudjenje nije uvijek objektivno i ljudski element moze biti presudan. Imao sam cak 5 prvih mjesta od 9 sudaca ali zavrsim na cetvrtom sto znaci da me dio spustio i do 5. mjesta haha. To je simptomaticno za nasa takmicenja zato je kvantiteta i pala posljednjih godina radikalno.
    2002. god imao sam upola manje sredstva ali motiva napretek, napravio sam strasnu formu, totalno se isusio, bio doduse nesto laksi nego godinu ranije ali uzeo sve, kategoriju i overall.
    Lijep je, predivan osjecaj kad ostanes zadnji u liniji, za to se trenira, za to se zivi….
    Mjesec kasnije nastupio sam na NABBA Svjetskom u Solunu u jos boljoj formi i nesto puniji, dobio strasno puno pohvala i u konkurenciji od 20tak takmicara zauzeo 7.mjesto, za vise treba vise mesa. Vani su ipak neki drugi parametri.
    5 minuta slave, sponzor i ja rastem kao iz vode do 23.9. 2002 kad sam na smithu promasio stalak, trostruka hernija i pad u ponor.
    Sve je stalo, moj zivot je stao, ostala je samo bol i razocarenje.
    Povratak strahovito tezak i dugotrajan, gotovo tri godine mi je trebalo ali isplatilo se, te godine nastupio sam na niz renomiranih takmicenja i upisao svoje ime na medjunarodne liste.
    Krajem te 2005.god osjecao sam se nekako ispunjenim, dugotrajan povratak uspjesno dovrsen.
    Dobio sam sina i uzeo duzu pauzu, cekao nove motive. Krajem 2008. god naglo sam odlucio vratiti se, ispalo je prenaglo a i u posljednjem kljucnom tjednu priprema imao sam zdravstvenih problema i jedva dosetao do bine ali ja nikad ne odustajem, nikad. Dotakao sam dno taj put, dao priliku mnogima da me ismijavaju. Zabolilo me ali iz toga sam izisao jos jaci i ove godine dokazao tko sam i sta sam, koliko vrijedim i koliko mogu…
    Moj sljedeci cilj je NABBA MrUniverse, mozda ga nikada ne ispunim ali cilj moras imati…


    Moj pristup treningu i gymu uopce uvijek je bio radikalan, ne priznajem nikakvu sredinu, uvijek dajem sve od sebe do posljednjih granica i dalje. Mislim da nema drugog recepta za uspjeh.
    Kod nekih misicnih skupina imao sam srecu, genetski rastu bez puno posebnog prilagodjavanja treninga. Ramena pogotovo, ruke pa cak i kvadricepsi sto je pomalo cudno za visokog covjeka . Ledja su bila moja jaka skupina do ozljede, sada imam velikih problema kod izvlacenja latova, pogotovo na takmicenju u dehidriranom stanju, ove godine pokusao sam to donekle kompenzirati sa vise detalja i mislim da sam djelomicno uspio koliko je to moguce. Moje grudi nisu postojale kod ulaska u gym doslovno, postupno godinama tracim recept i mislim da sam ga sada usavrsio, nisu nista posebno ali s obzirom na povrsinu koju zauzimaju napredak je enorman. Bocna grudna sada je mozda i moja najbolja poza.
    Loza ce uvijek zaostajati, u ranoj fazi moje karijere radio sam puno dubokih cucnjeva sto je povecalo moj gluteus poprilicno, nije bio toliki problem do ozljede ledja ali nakon toga sam strasno izgubio u proporcijama i simetriji u straznjim pozama. Listovi pak su posebna prica, desna noga je puno kraca, preko 1.5cm i to predstavlja problem a i genetski zaostaju jako. Godinama ih doslovno ubijam ali rezultat barem onaj znacajniji izostaje. Mjenjam pricu ponovo za slijedecu godinu pa cemo vidjeti.

    Hrana. Kako kazu neki moji prijatelji ja sam tvornica za preradu haha. Moje potrebe su kao kod pro takmicara, proteine uvijek drzim minimalno na 500g (meso, whey, posni sir) dok ugljikohidrate ne spustam nize od 400 ni u pripremama, nije potrebno. Van sezone ih ne brojim ali idu do tisucu sigurno. Masnoce pretezno uzimam iz hrane, stekao sam dojam da mi dodatne nisu potrebne.



    [attachment=0:2ex2rc65]letak[1].jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=11:2ex2rc65]01092009449-001_2.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=10:2ex2rc65]02102009739-002_2.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=9:2ex2rc65]05102009747.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=8:2ex2rc65]14092009576.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=7:2ex2rc65]15092009587.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=6:2ex2rc65]21092009649-001_2.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=5:2ex2rc65]24092009674.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=4:2ex2rc65]dc9334[1].jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=3:2ex2rc65]DSC00570_2.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=2:2ex2rc65]face1.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    [attachment=1:2ex2rc65]untitled.jpg[/attachment:2ex2rc65]
    Attached Files
    Last edited by arnie; 13-10-11, 00:39.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

  • #2
    Re: Roni Kovačić

    Roni skidam kapu, svaka čast...
    Treba napakirati toliko mesine na visinu 195 cm...

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Roni Kovačić

      Opako

      Comment


      • #4
        Re: Roni Kovačić

        Originally posted by kelly
        Roni skidam kapu, svaka čast...
        Treba napakirati toliko mesine na visinu 195 cm...

        Stvarno slike su extra,jos kao sto je kelly rekao valja nabit masu na tu visinu.

        Comment


        • #5
          Re: Roni Kovačić

          uuuu, ****** *****
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #6
            Re: Roni Kovačić

            ramena mi se najviše sviđaju brutalna su...uglavnom sve pohvale
            ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

            Comment


            • #7
              Re: Roni Kovačić

              kapa do poda
              Mind over muscle.

              Comment


              • #8
                Re: Roni Kovačić

                Roni beštijo!
                svaka čast

                Comment


                • #9
                  Re: Roni Kovačić

                  svaaaka cast kad sam vidio onu bucicu koju podize XD Svaka cast
                  "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

                  Comment


                  • #10
                    Re: Roni Kovačić

                    dobra podloga za dalje :P
                    zeza naravno, fenomenalno ^^

                    btw kolko je to, bucica od 72kg???
                    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Roni Kovačić

                      Vaskularnost
                      Sve pohvale, novi Sean Allan
                      "I don't care if I die, as long they bury me in big fuckin' box"

                      Comment


                      • #12
                        Re: Roni Kovačić

                        Bravo Roni,zuza je najbolja!

                        Inače bilo bi lijepo kad bi na podforumima prehrana i trening napisao malo svoje jelovnike,trening rutinu,omiljene vježbe i sl.Siguran sam da mnoge dečke to zanima i da će im tvoj pokoji savjet dobro doči.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Roni Kovačić

                          koja zvijer...svaka čast...
                          Zašto sam tako nabildan !??

                          Comment


                          • #14
                            Re: Roni Kovačić

                            svaka cast

                            Comment


                            • #15
                              Re: Roni Kovačić



                              i još na sve to ima 195cm...

                              There are no shortcuts to any place worth going.
                              ~Beverly Sills

                              Comment

                              Working...
                              X