Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

    Originally posted by kordafication
    Originally posted by SEVER
    Originally posted by kelly
    Originally posted by kordafication
    mogo bi ja jos pametovat al dosta...
    Daj još...ovo su zanimljivi podaci.

    Ali poanta nije podatak nego špekulacija. Bez uvrede. Ne možeš znati kakvi su ljudi onda bili. Mislim da se mnogo toga o razvoju tijela da naučiti i samo iz prakse. A toga su oni imali dosta.
    Nema tu zapravo velikog problema. Ako dižeš/bacaš velike terete jedeš puno mesa i spavaš dovoljno rast ćeš do impresivnih razmjera ako si motiviran i nadaren. Tako da mi argument da stari grci nisu mogli tako izgledati jer se ni danas ne zna sve o stjecanju snage/mase nije uvjerljiv.
    vec je mir7a dovoljno rekao,al evo jos malo o ovom
    Nisam uvrjeđen,nema potrebe,
    mozes danas tocno znat kakvi su ljudi bili
    jer ocito ti puno neznas o danasnjem ljudskom napretku i znanju
    Puno sam emisija gledao,svasta procitao
    i pogledaj da danasnji istrazivaci mogu po kosturu
    ljdskog tijela prije 1000g sve znat
    da ne spominjem da po kosturu dinosaura mogu izracunat i kompjuterski
    animirat te zivotinje njihovu velicinu,saznat cak tocno cime su se hranili
    koliku je snagu njihova celjust iznosila pri ugrizu
    kako su svoj pljen lovili... ... ...

    I da su ti tereti bili neki veliki nisu
    stvarno u bacanju diska netreba neka snaga,a ni
    bacanje kugle nije potrebna snaga
    to znam jer se moj trener time bavio
    i tu je najbitnija tehnika

    A sto se tice motivacije neznam koju su imali
    jer mene motivira da odem u teretanu kad ugledam arnolda,jay cutler...
    odakle su oni motivaciju tu imali neznam
    jedino su je mogli izgubiti kad ugledaju kip nekog svog boga
    pa pomisle "jao,ja nisam bog "
    a jel ti dovoljno to da bodybuilderi 60-ih 70-ih
    koji su sigurno imali puuunoo vise znanja od starih grka
    eo primjera jedan od najdrazih mi iz tog doba
    Frank Zane
    I evo kako je izgledao
    i to kasnih 70 ako se nevaram kad je osvojio mr olimpia imao je 84kg


    i ti mislis da su oni ovako mogli u ta doba izgledat,nema sanse
    a kamoli imat 120kg misica to je apsurdno

    dali ti je sad taj argument uvjerljiv

    @ kordafication; Ako smijem znati, zašto pišeš u strofama? Da bi tekst vizualno bio duži?

    Comment


    • #47
      Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

      Lakse je za čitat kad je tekst u strofama isprekidan, nego kad je sve nagurano, izgubis se!!!
      Dont drink, dont smoke just eat and work

      Comment


      • #48
        Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

        na čem se bazira ova tema, na kipovima pa bokte ima i kipova i raznih umjetničkih djela koja prikazuju ljude s glavama raznih životinja, sa krilima, raznih veličina itd itd i naravno sve što trebamo je dobra prehrana, odmor, bez dodataka prehrani i voila, evo nam glava od bika, krila zmaja itd
        nadam se da ste shvatili poantu
        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

        Comment


        • #49
          Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

          ahaha

          to to...ali, kako su onda dobili inspiraciju za to? pa morali su postojat ljudi s bikovim glavama.
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #50
            Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

            Originally posted by Mir7a
            možeš, kao što znamo kakvi su ljudi bili prije 100, 200 i 300 godina. Ništa se nije promjenilo od vremena grčke nit je onda bilo neš drukčije. danas ima malo drugačijih ljudi zbog teretana, napretka u endokrinologiji, prehrani, treningu...Znamo dosta o sportskim aktivnostima starih grka i kakvi su bili gymnasiumi. Valjda ljudi to zamišljaju kao današnje teretane, valjda su imali i kamenje sa točno određenim težinama, i ergonomičnim drškama za dizanje? haha..to su onako velika ograđena polja, ništa više...po olimpijadama možemo vidjeti kojim se aktivnostima davao primat. Sprint, znači trčanje, bacanje koplja/diska, šoranje, hrvanje. To je sve što se "snage" tiče. koplje i disk su težili max 3-4 kile tako da se ni tu nije tražila neka nevjerojatna snaga.

            ono što želim reći; gotovo sigurno nije bilo aktivnosti koja bi direktno imala za cilj povećanje mišićne mase. Kao što je već netko rekao, atlete su naravno izgledali dobro, ko i današnji sportaši, npr fudbaleri. hrvači su vjerojatno bili debele svinje od 500 kila da ih se može što teže pomaknut. legende o milu iz krotona kako nosi bika na leđima i neznam šta su samo to, legende.

            btw evo ti još jedna interpretacija herakla:


            hihi :P
            Na fakultetu sam pohađao kolegij "Svakodnevni život u talijanskim gradovima od 12. do 15. stoljeća" (kolegij je posebno ciljao na talijanske gradove, ali naravno da ne možeš promatrati srednjovjekovnu Italiju kao odijeljenu od ostatka Evrope, tako da smo se bavili većinom Evrope). Što me zaprepastilo kod tog kolegija je bilo to što sam shvatio koliko sam kulturno ukorijenjenih predrasuda imao o srednjem vijeku (prvenstveno mislim na predrasude o društvenoj i kulturnoj zaostalosti, koje su se sve pokazale netočnima). Ali me zaprepastilo i to koliko je način života većine ljudi u srednjem vijeku bio radikalno drukčiji od današnjeg u stvarima o kojima mi nikad ni ne bi palo na pamet malo duže razmišljati. Reći da se "ništa nije promijenilo" u par tisuća godina po pogledu ljudskog življenja je besmisleno. Okolnosti su se itekako promijenile vrlo radikalno samo u posljednjih par stoljeća na ovom podneblju, a kamoli ne u par tisućljeća i još na drugom geografskom području. Možeš pričati o tome da se "ljudska narav nije promijenila" ili tako nešto, ali to je onda prikladnija tema za neki popularno-filozofski esej. Primjerice, pretilost je u mnogim srednjovjekovnim evropskim kulturama bila smatrana vrlo nemoralnom, ne kao iskaz proždrljivosti (koja se nije osobito osuđivala, pogotovo ne kod muškaraca koji su mnogo radili, naprotiv, količina hrane koja se mogla pojesti često je bila predmet hvaljenja muškosti - količina hrane koju je prosječni čovjek evropskog srednjovjekovlja jeo bila je puno veća od one današnjeg čovjeka i suprotno popularnom vjerovanju, glad nije bila češća pojava nego danas, već prije suprotno) već kao iskaz lijenosti. Na višim društvenim položajima se to, naravno, bolje toleriralo.

            Što te nasmijava kod ove interpretacije Herakla?
            Originally posted by daedraug
            Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
            Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

            Comment


            • #51
              Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

              pa nisam lud da govorim kako se život nije promjenio u 3k godina... : )) ti si rekao da nemožeš znati kakvi su ljudi onda bili, a ja sam rekao da možeš, jer naš organizam nije nešto evoluirao (ni devoluriao) previše što se tiče sinteze proteina i stvari povezanih s izgradnjom mišića itd...znači u tom pogledu nije se nešto promjenilo.
              ne repam o politici možda bi trebo,
              politika je mala ljadro još je nisam jebo

              Comment


              • #52
                Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                Neupućeni ljudi su skloni razmišljati da je njihovo vrijeme i njihov kulturni krug najnaprednije što je civilizacija ikad dala. Otuda argument "nisu oni mogli onda biti takvi, kad ljudi ni danas ne mogu biti takvi (po vašem mišljenju) natural". Je li Milo iz Krotona koji nosi bika na leđima legenda ili nije? Imajte na umu da se danas umjetnom selekcijom dobilo mnogo, mnogo veće govedo nego je ono bilo pred par tisuća godina. Bik u starom grčkom svijetu nije izgledao ni približno kao današnji simentalski bik. Razlika u dimenzijama ljudi je mnogo manja od one u dimenzijama goveda. No to i nije bitno za našu raspravu. Bitno je to da je Milo (mitološki ili ne) savršeno razumio da će, ukoliko svaki dan nosi veći teret na leđima, postupno jačati i rasti. On (ili onaj tko je izmislio možebitni mit) je razumio pravilo progresivnog opterećivanja snage. I iz toga jasno možemo vidjeti da u staroj grčkoj disk nije bio najveći teret kojim se baratalo, daleko od toga. Evo još nešto s Wikipedije:
                Hippocrates explained the principle behind weight training when he wrote "that which is used develops, and that which is not used wastes away." The genealogy of lifting can be traced back to the beginning of recorded history where man's fascination with physical abilities can be found among numerous ancient writings. Progressive resistance training dates back at least to Ancient Greece, when legend has it that wrestler Milo of Croton trained by carrying a newborn calf on his back every day until it was fully grown. Another Greek, the physician Galen, described strength training exercises using the halteres (an early form of dumbbell) in the 2nd century.

                Another early device was the Indian club, which came from ancient Persia where it was called the "meels". It subsequently became popular during the 19th century, and has recently made a comeback in the form of the clubbell.
                Originally posted by daedraug
                Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                Comment


                • #53
                  Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                  Originally posted by Mir7a
                  pa nisam lud da govorim kako se život nije promjenio u 3k godina... : )) ti si rekao da nemožeš znati kakvi su ljudi onda bili, a ja sam rekao da možeš, jer naš organizam nije nešto evoluirao (ni devoluriao) previše što se tiče sinteze proteina i stvari povezanih s izgradnjom mišića itd...znači u tom pogledu nije se nešto promjenilo.
                  Ni u to ne možeš biti siguran. Ali pogotovo ne možeš znati kako su mogli izgledati iznimni primjerci sportaša iz tog potpuno drugačijeg vremena i sredine (vremena kada se mnogo više toga moralo raditi snagom tijela, uostalom). Kako bi mogao po ostacima kostiju prosječnog ondašnjeg čovjeka moći ustanoviti snagu/razvijenost iznimnog pojedinca?
                  Iz mojeg prethodnog posta uostalom možeš vidjeti da resistance training i bodybuilding koncepti nisu bili strani ljudima u antici. Bilo je tu mnogo više od sprinta i bacanja diska. Svaka civilizacija se uvijek divila jakim ljudima. Snaga se uvijek cijenila. "Bybon, sin Phole, podigao me iznad glave jednom rukom" - natpis na kamenu teškom gotovo 150kg iz 6. st. pr. Kr. "Mene motivira Arnold, a u staroj grčkoj nije bilo Arnolda, pa kako bi oni bili motivirani?" Ovo je vrlo smiješno. Tko je nadahnuo Arnolda? Reg Park. Tko je nadahnuo Rega Parka? Netko prije njega. Tko je nadahnuo onog čovjeka koji je nadahnuo Rega Parka? Znam da se nekad tako ne čini, ali snage i razvijenosti je bilo i prije Arnolda i Cutlera, ljudi. Itekako su antički muškarci imali koga da ih motivira. Stari grci imaju mnogo priča o legendarnim snagatorima izgled čijeg se tijela hvalio kao i njihova snaga (strongmani, boksači i hrvači koji nisu izgledali, kao što vidimo iz brojnih prikaza igara, kao debele svinje, već kao moćno građeni muškarci).
                  Originally posted by daedraug
                  Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                  Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                  Comment


                  • #54
                    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                    da da sve to stoji
                    ali slusaj malo ako su oni dizali teske terete
                    sta ti mislis da su izgledali kao njihovi bogovi savrseno proporcionalni
                    vise su licili na danasnje powerliftere onda

                    ako ce mo vec o motivaciji tako pametovat i filozofirat
                    onda slusaj ovo
                    vidis Cutlera koliki je,njega je Arnold motiviro,on nadmasio Arnolda
                    arnold je nesto manji od njega
                    arnolda je reg park motiviro,on je nadmasio rega parka
                    rega parka je isto netko motivirao,park je njega nadmasio
                    i onda tako idimo do grka nece u grku ostat 5kg misicne mase

                    nemojmo gluposti pisat i tako filozofirat

                    sever nemoj pogresno shvatit al se vrati u realnost

                    znas onu Cjelo selo glupo samo on pametan
                    tako i ovdje citav forum glup samo ti pametan se pravis
                    jos nisam vidio ovdje ni jednu osobu za ijednu temu koju si ti postavio da je moguca
                    i da je rekao tako je 100%kako si rekao

                    Comment


                    • #55
                      Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                      I, da, Kordafication, ovo što si rekao da za bacanje kugle ne treba snaga nego tehnika... To je šuplje rečenica. Itekako treba snaga, posebno ramena i trapeza na jednoj strani tijela. Osjećam se smiješno što to uopće moram reći.
                      Pa i netko tko uopće nije bio poznat po svojoj snazi, već po brzini i fleksibilnosti, Bruce Lee, je tvrdio da je snaga osnova i da tek kad imaš snagu možeš na njoj graditi tehniku. Zato je stalno trenirao s utezima. Tako da ove tehnika bez snage spike, na to može pasti samo neki fan "Karate Kid" filmova.
                      Originally posted by daedraug
                      Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                      Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                      Comment


                      • #56
                        Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                        Originally posted by SEVER
                        Mir7a je napisao/la:
                        pa nisam lud da govorim kako se život nije promjenio u 3k godina... : )) ti si rekao da nemožeš znati kakvi su ljudi onda bili, a ja sam rekao da možeš, jer naš organizam nije nešto evoluirao (ni devoluriao) previše što se tiče sinteze proteina i stvari povezanih s izgradnjom mišića itd...znači u tom pogledu nije se nešto promjenilo.
                        Ni u to ne možeš biti siguran. Ali pogotovo ne možeš znati kako su mogli izgledati iznimni primjerci sportaša iz tog potpuno drugačijeg vremena i sredine (vremena kada se mnogo više toga moralo raditi snagom tijela, uostalom). Kako bi mogao po ostacima kostiju prosječnog ondašnjeg čovjeka moći ustanoviti snagu/razvijenost iznimnog pojedinca?
                        evo sad čitam malo o prehrambenim navikama grka, i tu se većinom radilo o kruhu, tj običan je puk jeo 90 posto kruha, i nešto ribe. Meso samo u specijalnim prilikama. Za pretpostaviti je da su vrhunski sportaši imali drugačije uvijete, vjerojatno... Naravno, to ovisi i o geografskom položaju ljudi, pa su oni kraj obale imali puno više ribe u ishrani. Ugl; ne baš anaboličko okružje, al opet, ne baš korisna generalizacija za ovu raspru.

                        Originally posted by kordafication
                        ako ce mo vec o motivaciji tako pametovat i filozofirat
                        onda slusaj ovo
                        vidis Cutlera koliki je,njega je Arnold motiviro,on nadmasio Arnolda
                        arnold je nesto manji od njega
                        arnolda je reg park motiviro,on je nadmasio rega parka
                        rega parka je isto netko motivirao,park je njega nadmasio
                        i onda tako idimo do grka nece u grku ostat 5kg misicne mase
                        problem je što zaboravljaš ključnu varijablu ovdje, a to je razvoj hemije. :P Cutler je na hghu, Arnie na testu, a Park na metanu il tako nečemu...nisam previše upoznat sa time u to doba.

                        čitao sam jednu knjigu o treningu sa utezima; napisana je na početku 20. stoljeća. Nemogu sada naći link ali jako jako fascinantno štivo. Sadrži mnoge slike nepoznatih ljudi koji imaju jako impresivan izgled, u kasnim godinama 19. stoljeća, koristeći isključivo tehnike za body-buidling, znači svjesno povećanje mišića. Znači tradicija sigurno postoji. Ono što je problem je to što je grčka zbog raznih razloga dosta nepovezana sa današnjom civilizacijom, što se tiče nasljeđa i tradicije. ustvari ovaj komentar neznam šta znači nit na što se odnosi, sav sam se zbunio hihi
                        ne repam o politici možda bi trebo,
                        politika je mala ljadro još je nisam jebo

                        Comment


                        • #57
                          Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                          Originally posted by SEVER
                          I, da, Kordafication, ovo što si rekao da za bacanje kugle ne treba snaga nego tehnika... To je šuplje rečenica. Itekako treba snaga, posebno ramena i trapeza na jednoj strani tijela. Osjećam se smiješno što to uopće moram reći.
                          Pa i netko tko uopće nije bio poznat po svojoj snazi, već po brzini i fleksibilnosti, Bruce Lee, je tvrdio da je snaga osnova i da tek kad imaš snagu možeš na njoj graditi tehniku. Zato je stalno trenirao s utezima. Tako da ove tehnika bez snage spike, na to može pasti samo neki fan "Karate Kid" filmova.
                          trenirao sam mnogo,jako mnogo sportova
                          obozavam borilacke vjestine
                          to sto si reko da treba snaga,ja nekazem da ne treba
                          jos sam mlad i nije mi cilj postat bodybuilder,teretana mi je jos oko godinu dana
                          i onda ce mi ona postat sporedna stvar

                          e sad ce me ovdje podzat ja mislim bilo tko tko trenira neku borilacku vjestinu
                          da je snaga samo sporedna stvar a tehnika je najbitnija
                          vidio sam ja momaka ne mogu dignut 50kg na benchu,o cucnju da nepricam
                          deadlift neznaju ni sto je to
                          i nokautaraju u prvoj rundi snagatora od 110kg
                          sa izuzetnom snagom

                          tako ti da ti karetekida pustaj svojoj djeci do 3god

                          Comment


                          • #58
                            Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                            Originally posted by SEVER
                            I, da, Kordafication, ovo što si rekao da za bacanje kugle ne treba snaga nego tehnika... To je šuplje rečenica. Itekako treba snaga, posebno ramena i trapeza na jednoj strani tijela. Osjećam se smiješno što to uopće moram reći.
                            Pa i netko tko uopće nije bio poznat po svojoj snazi, već po brzini i fleksibilnosti, Bruce Lee, je tvrdio da je snaga osnova i da tek kad imaš snagu možeš na njoj graditi tehniku. Zato je stalno trenirao s utezima. Tako da ove tehnika bez snage spike, na to može pasti samo neki fan "Karate Kid" filmova.
                            Kralju snaga odigrava ulogu mozda 20 % max !!!Ostalo je tehnika !

                            Comment


                            • #59
                              Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                              slažem se s dečkima.
                              naravno to vrijedi do neke granice. Sigurno da nećeš sa 70 kg slomit jadrana damjanovića jer imaš dobru tehniku.
                              ne repam o politici možda bi trebo,
                              politika je mala ljadro još je nisam jebo

                              Comment


                              • #60
                                Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                                Originally posted by kordafication
                                Originally posted by SEVER
                                I, da, Kordafication, ovo što si rekao da za bacanje kugle ne treba snaga nego tehnika... To je šuplje rečenica. Itekako treba snaga, posebno ramena i trapeza na jednoj strani tijela. Osjećam se smiješno što to uopće moram reći.
                                Pa i netko tko uopće nije bio poznat po svojoj snazi, već po brzini i fleksibilnosti, Bruce Lee, je tvrdio da je snaga osnova i da tek kad imaš snagu možeš na njoj graditi tehniku. Zato je stalno trenirao s utezima. Tako da ove tehnika bez snage spike, na to može pasti samo neki fan "Karate Kid" filmova.
                                trenirao sam mnogo,jako mnogo sportova
                                obozavam borilacke vjestine
                                to sto si reko da treba snaga,ja nekazem da ne treba
                                jos sam mlad i nije mi cilj postat bodybuilder,teretana mi je jos oko godinu dana
                                i onda ce mi ona postat sporedna stvar

                                e sad ce me ovdje podzat ja mislim bilo tko tko trenira neku borilacku vjestinu
                                da je snaga samo sporedna stvar a tehnika je najbitnija
                                vidio sam ja momaka ne mogu dignut 50kg na benchu,o cucnju da nepricam
                                deadlift neznaju ni sto je to
                                i nokautaraju u prvoj rundi snagatora od 110kg
                                sa izuzetnom snagom

                                tako ti da ti karetekida pustaj svojoj djeci do 3god
                                Ovo je isto istina,..evo primjer bacanja kamena:,imam prijatelja koji je SMLAĆO teški,nemoze potrcat 100 m bez prestanka,nemoze 2 skleka uradit,fizicki neaktivan i usporedimo ga samnom koji treniram cijeli zivot,negdje smo se kladili nesto ko ce dalje kamen baciti,bacio je doslovno 3 puta dalje od mene,ostaio sam zaprepasten,i sad mi ti reci da je tu bitna snaga,nije bas isto ali je slicno kod bacanja kugle !!

                                Comment

                                Working...
                                X