Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

    Originally posted by kordafication
    Originally posted by SEVER
    I, da, Kordafication, ovo što si rekao da za bacanje kugle ne treba snaga nego tehnika... To je šuplje rečenica. Itekako treba snaga, posebno ramena i trapeza na jednoj strani tijela. Osjećam se smiješno što to uopće moram reći.
    Pa i netko tko uopće nije bio poznat po svojoj snazi, već po brzini i fleksibilnosti, Bruce Lee, je tvrdio da je snaga osnova i da tek kad imaš snagu možeš na njoj graditi tehniku. Zato je stalno trenirao s utezima. Tako da ove tehnika bez snage spike, na to može pasti samo neki fan "Karate Kid" filmova.
    trenirao sam mnogo,jako mnogo sportova
    obozavam borilacke vjestine
    to sto si reko da treba snaga,ja nekazem da ne treba
    jos sam mlad i nije mi cilj postat bodybuilder,teretana mi je jos oko godinu dana
    i onda ce mi ona postat sporedna stvar

    e sad ce me ovdje podzat ja mislim bilo tko tko trenira neku borilacku vjestinu
    da je snaga samo sporedna stvar a tehnika je najbitnija
    vidio sam ja momaka ne mogu dignut 50kg na benchu,o cucnju da nepricam
    deadlift neznaju ni sto je to
    i nokautaraju u prvoj rundi snagatora od 110kg
    sa izuzetnom snagom

    tako ti da ti karetekida pustaj svojoj djeci do 3god
    Ovo je isto istina,..evo primjer bacanja kamena:,imam prijatelja koji je SMLAĆO teški,nemoze potrcat 100 m bez prestanka,nemoze 2 skleka uradit,fizicki neaktivan i usporedimo ga samnom koji treniram cijeli zivot,negdje smo se kladili nesto ko ce dalje kamen baciti,bacio je doslovno 3 puta dalje od mene,ostaio sam zaprepasten,i sad mi ti reci da je tu bitna snaga,nije bas isto ali je slicno kod bacanja kugle !!

    Comment


    • #62
      Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

      samo malo
      gdje si cuo da to bruce lee spominje
      citav svoj zivot je radio na tehnici
      i svi veliki borci govore
      is not about power its about tehnic

      a da sto se tice bacanje kugle
      jesi ikad trenirao bacanje kugle pa da znas o cem se tu radi
      pa naravno da nisi
      nije ti prvi put da o necemu pricas o ceme nista ne znas

      snaga treba naravno da treba
      ali je daljina bacanja kugle određena

      1. brzinom izbačaja
      2. visinom izbačaja
      3. kutom izbačaja

      najmanje je bitna snaga

      Comment


      • #63
        Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

        Originally posted by kordafication
        da da sve to stoji
        ali slusaj malo ako su oni dizali teske terete
        sta ti mislis da su izgledali kao njihovi bogovi savrseno proporcionalni
        vise su licili na danasnje powerliftere onda

        ako ce mo vec o motivaciji tako pametovat i filozofirat
        onda slusaj ovo
        vidis Cutlera koliki je,njega je Arnold motiviro,on nadmasio Arnolda
        arnold je nesto manji od njega
        arnolda je reg park motiviro,on je nadmasio rega parka
        rega parka je isto netko motivirao,park je njega nadmasio
        i onda tako idimo do grka nece u grku ostat 5kg misicne mase


        nemojmo gluposti pisat i tako filozofirat

        sever nemoj pogresno shvatit al se vrati u realnost

        znas onu Cjelo selo glupo samo on pametan
        tako i ovdje citav forum glup samo ti pametan se pravis
        jos nisam vidio ovdje ni jednu osobu za ijednu temu koju si ti postavio da je moguca
        i da je rekao tako je 100%kako si rekao
        Dakle, ako se ljudi ne slažu sa mnom, to znači da sam ja u krivu? Po tebi je većina onda uvijek u pravu. A znamo da češće ispada obrnuto. Većina ljudi nikad ništa u životu ne napravi. Tako da se na tvom mijestu ne bi obazirao na to što većina ljudi misli.

        Ali dobro, došli smo nekud. Priznali ste da dakle jesu dizali teške terete. To je već nešto. Ali sad ne želite priznati da su mogli biti i jaki i lijepi i proporcionalni, već kažeš da su izgledali kao današnji powerlifteri. Pa ja sam vidio dosta impresivnih i proporcionalnih powerlifterskih i strongmanskih tijela, moram priznati. Osim toga većina njihove umjetnosti koja prikazuje sportaše, pokazuje ih dobro ili i više nego dobro razvijenima. Onaj Heraklo nije nikakva velika iznimka. Mislim da je besmisleno povlačiti analogiju s minotaurom ili kentaurom ili harpijom "jer ako su mogli zamisliti njih, mogli su zamisliti i jako razvijenog čovjeka, kakvog onda nije moglo biti". Za minotaura su uzeli glavu bika, koju su vidjeli u prirodi, i tijelo čovjeka, kojeg su također vidjeli u prirodi. Nisu izmislili ništa novo. Kao ni uostalom kad su prikazivali jako razvijena muška tijela. Dobro ih promotrite. Sve je pravog oblika i na pravom mjestu. Ta tijela izgledaju točno onako kako izgledaju prava jako razvijena tijela sa relativnom malim BFom. Točan oblik cijelog trbušnog stupa (i gornjeg i donjeg dijela), međurebreni mišići, točan oblik prsnog mišića (i gornjeg i donjeg dijela). Očito su znali jako dobro kako takvo tijelo izgleda (za razliku od npr. mnogih baroknih umjetnika koji su mišićavost i snagu prikazivali kao nakupinu kvrga). Ne vjerujem da su tako točno mogli pogoditi ono što nikad nisu vidjeli. Gledajte stripsku umjetnost posljednjih desetljeća; izgled superjunaka je pratio izgled bodybuildera. Strip nije preduhitrio stvarnost. Naglašavao ju je, ali prvo je stvarnost pokazala kako nešto izgleda, a onda su stripaši to iskarikirali. Starogrčka umjetnost je po karakteru savršeno naturalistična i tu nema govora o ikakvom karikiranju, ali isto takvo ni o kakvom "izmišljanju neviđenog".

        A ovo boldano bi bilo točno kad bi povijest bila jedna savršena neprekinuta linija napretka, ali to nije tako. Gledaj npr. Charlesa Atlasa iz prošlog stoljeća. I pogledaj mnoge od prikaza starogrčkih boksača/hrvača. Jedu ga za doručak.

        Molim te, nemoj se ljutiti na mene jer ne mislim kao ti. Sama činjenica da se ne slažem s tobom i da kontriram tvojim tvrdnjama ne znači da to radim samo zato jer želim "pametovati". Nema mi smisla ono što govoriš i dajem ti to do znanja, kao i ti meni.
        Originally posted by daedraug
        Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
        Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

        Comment


        • #64
          Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

          sever, pretpostavljam da si čuo za golden cut?

          ako imaš točne mjere, zaista nije teško iskipariti nabildanog herkula iz kamena.
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #65
            Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

            Originally posted by kordafication
            samo malo
            gdje si cuo da to bruce lee spominje
            citav svoj zivot je radio na tehnici
            i svi veliki borci govore
            is not about power its about tehnic

            a da sto se tice bacanje kugle
            jesi ikad trenirao bacanje kugle pa da znas o cem se tu radi
            pa naravno da nisi
            nije ti prvi put da o necemu pricas o ceme nista ne znas

            snaga treba naravno da treba
            ali je daljina bacanja kugle određena

            1. brzinom izbačaja
            2. visinom izbačaja
            3. kutom izbačaja

            najmanje je bitna snaga
            Na special features za mnoge njegove filmove se vidi on osobno kak to govori. I u knjizi "The Art Of Expressing The Human Body".

            Kuglu, koplje, disk i kladivo sam bacao mnogo puta. Radilo se o amaterskom bavljenju sportom u vrijeme kad sam bio tinejdžer. Nije mnogo, ali nekakvo iskustvo imam.
            I znam da, baš kao što ti kažeš, daljina bacanja ovisi o:
            1. brzini izbačaja - koja ovisi od toga koliko brzo i snažno možeš kontrahirati mišiće zadužene za kretnju, da bi kugli dao dovoljnu brzinu.
            2. visini izbačaja - isto to.
            3. kutu izbačaja - mogućnost postizanja kojeg uvelike ovisi i o snazi kojom raspolažeš i koja ti omogućuje da teretom dobro vladaš.
            Osim toga postoji naravno i tehnika bacanja koja znači dobru koordiniranost tijela za tu kretnju koja ti omogućuje da svoju snagu optimalno iskoristiš. Ali tko god kaže da snaga nije bitna, nego da je samo tehnika bitna, za njega se kladim da ima negdje doma sakrivene sve Karate Kid DVDove i da ih gleda i nabrijava se kad nikog nema doma.
            Originally posted by daedraug
            Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
            Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

            Comment


            • #66
              Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

              Originally posted by Mir7a
              sever, pretpostavljam da si čuo za golden cut?

              ako imaš točne mjere, zaista nije teško iskipariti nabildanog herkula iz kamena.
              Ajde, recimo da ne znam. Kako bi mi ti objasnio što je zlatni rez?
              Originally posted by daedraug
              Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
              Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

              Comment


              • #67
                Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                ja se neljutim na tebe niti na ikoga
                samo zelim raspravom nesto dokazati
                koliko hvalis te grke volio bi da si se rodio u tom vijeku da budes sretan i ti a i mi

                ja ni ujednom postu nisam poreko da istari grci nisu dozali velike terete
                kad su pravili one velike gradjevine naravno da jesu
                ali neznam ni za ijedan sport da je bio s nekim velik utezima
                ili da je licio na BB
                ja stvarno nisam neki fan prenabildanih bodybuildera niti mi je cilj to biti
                ali pokusavam na sve to realnije gledati
                i sto si ti u svom postu rekao da su lijepi i proporcionalni i oni mogli bit
                s time se nemogu nikako sloziti jer nisu za to uvjeta imali

                a ti mislis da su postojali takvog izgleda ljudi
                jer ih je netko iskleso i nacrto
                to ti nista nemora znacit
                prije 4godine su se otkrili crtezi avionai svemirskih letjelica
                crtani kredom starih oko 10 tisuca godina
                neki umjetnik je to nacrtao pa sta sad
                da mu ja vjerujem da su tad postojale svemirske letjelice?

                btw jesi ti igdje postavio docne slike/kipove ljudi koje opravdavas
                i zelio bi izgledat kao oni
                da vidim nasta tocno ciljas

                Comment


                • #68
                  Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                  @sever
                  nemam enciklopediju pored sebe pa ne baš, ali recimo da je u mom umu to ostalo kao nekakav broj koji se pojavljuje kao odnos između nekih mjera/duljina...*****o objašnjavam. Znači ako se uzme da je heraklov kip visok 3 metra (neznam kolko je visok)+ još jedna varijabla, pretpostavljam da se može savršeno izračunati točno idealna veličina svakog djela tjela.
                  ne repam o politici možda bi trebo,
                  politika je mala ljadro još je nisam jebo

                  Comment


                  • #69
                    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                    Originally posted by Mir7a
                    @sever
                    nemam enciklopediju pored sebe pa ne baš, ali recimo da je u mom umu to ostalo kao nekakav broj koji se pojavljuje kao odnos između nekih mjera/duljina...j..... objašnjavam. Znači ako se uzme da je heraklov kip visok 3 metra (neznam kolko je visok)+ još jedna varijabla, pretpostavljam da se može savršeno izračunati točno idealna veličina svakog djela tjela.
                    e te idealne mjere bi bas imene zanimale

                    Comment


                    • #70
                      Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                      bio je link na netu. sad ga nemogu nać. mogao si upisat svoju visinu i širinu zgloba i izbacio bi ti, po grcima, idealne mjere. Sjećam se da su bile onako, poštene brojke.
                      ne repam o politici možda bi trebo,
                      politika je mala ljadro još je nisam jebo

                      Comment


                      • #71
                        Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                        Pa idealne mjere, a u kojem razdoblju? Antika je imala svoje faze, tako su se i mjere mijenjale, ne znam za sve, ali znam da se proporcija koliko puta glava treba stat u tijelo mijenjala.

                        Comment


                        • #72
                          Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                          Originally posted by kordafication
                          e sad ce me ovdje podzat ja mislim bilo tko tko trenira neku borilacku vjestinu
                          da je snaga samo sporedna stvar a tehnika je najbitnija
                          vidio sam ja momaka ne mogu dignut 50kg na benchu,o cucnju da nepricam
                          deadlift neznaju ni sto je to
                          i nokautaraju u prvoj rundi snagatora od 110kg
                          sa izuzetnom snagom
                          Ovo je česta pogreška u zaključivanju koju rade ljudi koji nemaju jasnu ideju o tome što snaga jest. Baš kao i svi ostali, takvi momci imaju veliku snagu u onome čime se najviše bave. Jak kroše ili jak mavašigeri je njima mnogo bitniji od velikog deadlifta ili čučnja. Zato i udaraju u vreću više, a dižu utege manje. U onome što vježbaju postaju jači, naravno. I stječu iskustvo u borbi, u napadu i obrani, što ove grdosije koje se bave powerliftingom ne stječu. I kakvo je onda čudo što će ultimate fighter od 80kg premlatiti powerliftera od 120kg? Veliki gluteusi, kvadricepsi i zadnje lože koje je powerlifter dobio dižući ogromne terete i koje nije učio primijenjivati za udarce mu neće mnogo pomoći. Ali da isti powerlifter odvoji malo vremena i nauči udarati brže i jače (iliti da krene jačati kretnje koje su direktnije korisne u tuči) te da se nauči malo braniti i stekne malo borbenog iskustva, to bi bila druga stvar. Dobri smo u onome u čemu se najviše bavimo. Ali osnova našeg napretka su tjelesne promjene koje se događaju kroz bavljenje aktivnošću i koje nam onda omogućuju da unaprijeđujemo toliko hvaljenu "tehniku". Godinama sam trenirao karate i to je pravilo uvijek vrijedilo. Ne možeš ti "naučiti" jako i brzo udariti. Možeš pokušati brzo i jako udariti 10000 puta i onda će ti tijelo postajati sve sposobnije za to. I onda će neupućeni reći da si brz jer "imaš dobru tehniku".
                          Originally posted by daedraug
                          Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                          Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                          Comment


                          • #73
                            Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                            Originally posted by SEVER
                            Na special features za mnoge njegove filmove se vidi on osobno kak to govori. I u knjizi "The Art Of Expressing The Human Body".

                            Kuglu, koplje, disk i kladivo sam bacao mnogo puta. Radilo se o amaterskom bavljenju sportom u vrijeme kad sam bio tinejdžer. Nije mnogo, ali nekakvo iskustvo imam.
                            I znam da, baš kao što ti kažeš, daljina bacanja ovisi o:
                            1. brzini izbačaja - koja ovisi od toga koliko brzo i snažno možeš kontrahirati mišiće zadužene za kretnju, da bi kugli dao dovoljnu brzinu.
                            2. visini izbačaja - isto to.
                            3. kutu izbačaja - mogućnost postizanja kojeg uvelike ovisi i o snazi kojom raspolažeš i koja ti omogućuje da teretom dobro vladaš.
                            Osim toga postoji naravno i tehnika bacanja koja znači dobru koordiniranost tijela za tu kretnju koja ti omogućuje da svoju snagu optimalno iskoristiš. Ali tko god kaže da snaga nije bitna, nego da je samo tehnika bitna, za njega se kladim da ima negdje doma sakrivene sve Karate Kid DVDove i da ih gleda i nabrijava se kad nikog nema doma.
                            Male promjene u brzini izbačaja i okretu tijela uzrokuju veće promjene u dužini bacanja nego što bi izazvale promjene u visini i kutu izbačaja.
                            Visina pri izbačaju određena je tjelesnom visinom bacača i položaja njegovog tijela. Visok bacač kojemu su trup i ruka nisko (jer se ne drži ispravno) može imati manju visinu izbačaja od nižeg bacača koji je potpuno uspravljen te koristi odraz. Da bi dužina bacanja bila dobra, visina izbačaja mora biti što veća, s tim da su drugi parametri na odgovarajućoj razini.
                            Optimalan kut izbačaja ovisi o brzini i visini izbačaja. Da bi se postigla što veća dužina bacanja, s povećanjem brzine treba smanjiti kut. Na primjer, ako je kugla izbačena s visine od 1.98 m pri brzini od 12.8 m/s, optimalan kut će biti 41 stupanj (izračunato prema zakonima fizike projektila).

                            ti time zelis rec da je gledam karate kida i nabrijavam se na to,sta li vec?
                            nisam nikad to ni pogledo niti znam o ceme se radi
                            al predpostavljam da ti to svaki dan gledas jel da?

                            udri ti nekoga 20 puta silom od 150kg u glavu npr u celo
                            neces ga susit
                            zamahni jednom silom od 100kg u uho protivnika
                            odmah se rusi
                            postizanje knock outa u boksu,ili bilo kojem drugom sportu
                            je umjetnos
                            i to dobro zapamti

                            a sad malo o udarcu noge
                            galiele emisija nezz znas zato
                            neki dans sam gledao mjerili su udarac nogom nekom sivonji
                            koji cucnjeve radi sa preko 210kg i stvarno covjek snazan
                            nemoze vrecu udarit vecom silom od 452kg
                            dok ovaj tip sto trenira taekwondo citav zivot(cucanj max 160)
                            stvara silu od 1012kg

                            zakljucak: snaga il tehnika,naravno tehnika

                            ponovo ne govorim da je snaga nebitna da me neki pogresno neshvate
                            jer i ja zelim jednog dana umjesto tegova dizat cijele sprave
                            ali je tehnika uvjek u svakoj borilackoj vjestini bila prsudna a ne snaga

                            udarac u boksu
                            najvaznije pravilo udarac ne dolazi iz same ruke nego cijelog tijela
                            i njegovog polozaja

                            tako i udaranjem nogom,koljenom,lektom...

                            Comment


                            • #74
                              Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                              Originally posted by kordafication
                              ali neznam ni za ijedan sport da je bio s nekim velik utezima
                              ili da je licio na BB
                              To je tvoj problem, ne njihov. Ja sam već naveo dovoljno primjera. Pročitaj cijeli topic pa ćeš naći i slike koje si tražio.
                              Originally posted by daedraug
                              Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                              Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                              Comment


                              • #75
                                Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                                Originally posted by kordafication
                                i sto si ti u svom postu rekao da su lijepi i proporcionalni i oni mogli bit
                                s time se nemogu nikako sloziti jer nisu za to uvjeta imali
                                A koji su to po tebi uvjeti potrebni da se može biti lijep i proporcionalan?
                                Originally posted by daedraug
                                Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                                Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                                Comment

                                Working...
                                X