Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

    Sever, imam dobru i losu vjest za tebe.Jedan Californio zeli obnoviti "Golden Age'' bodybuildinga do 1960 (?!) ili kako to on naziva Classic Physique (Klasicno tjelo do tog doba).Stvoriti Classic Bodybuilding International organizaciju i obnoviti stare Mr. titule (Mr.USA,Mr.America,Mr.World,,,,).Istom sam odgovorio da je ne tako davno bas u njegovoj blizini AAU vidio da njihova takmicenja MR.USA-Mr.America- i druge vise nemaju smisla pored Nacionalnih/Internacionalnih titula drugih organizacija (poput drugih sportova). I AAU potom potpuno izbrisao bodybuilding.Spomenuti namjera poceti i sa publikacijom.

    Polygraph test, dali si ikad sam to prosao ?, znades li kolika je cjena jednog testiranja ?
    ili koliko vremenski uzme.Dali si ikad napr. bio na testiranju kod INBA gdje je testiranje/uzimanje primjerka mokrace uzimalo 45 minuta.Jednom bio 2 u redu od 5, prvo biras sterilizaranu neotvorenu fasicu u trostrukom pakovanju, potom si potpuno gol u prisustvu 2 WADA i pokusavas pred njima mokriti u flasicu.Pa 3 razna pakiranja sa tvojim potpisima itd,................... i ako te uhvate nemozes reci : ta flasica je bila kontaminirana.Tako da slavis trofej i plasman nakon par sati.

    Evo WADA upravo uvela Athlete Biological Passport za sve olimpijske i druge sportove koji su sa WADA.Jednom kad ti daju tu "putovnicu" tu si za sva vremena i vrlo brzo otkriju dali su neki kemijski turisti posjetili tvoje tjelo.

    Isto moras dozivjeti internacionalna takmicenja raznih organizacija:NAC,NABBA,WABBA,INBA,Musclemania,UIBE N,WNBF,WFF................... i vidjeti razlike .To na internetu nemozes dozivjeti.

    Sretno

    Comment


    • #32
      Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

      Originally posted by SEVER
      Ne znam zašto vam svima taj Heraklo izgleda tak nedostižan prirodno, očito imamo vrlo drugačiju perspektivu. Meni izgleda i dosta nadmašiv.
      Ako misliš imati 120kg, u natjecateljskoj formi, natural, uopće me ne čudi. Tebi i Mr. Olympia izgleda nadmašiv bez "uzimanja". :handgestures-thumbupleft:
      Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
      Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

      Comment


      • #33
        Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

        Originally posted by Mir7a
        Originally posted by Sisi
        Ovak, @mali priest, nije tak, al nema veze! Ne moraš ti sve znat, bože moj. Družim se sa umjetnicima i išla sam na radionice poznate hrv. doktorice umjetnosti koja je napisala hrpu knjiga... dakle... samo da opravdam svoj stav:
        Starogrčko kiparstvo ima više razdoblja i iz njega je nastala renesansa, no nebitno, bitno je da u starogrčkom kiparstvu proporcije likova ostaju u okviru realističkog prikazivanja kao i geometrijska kompozicija njih i prostora oko njih. Drugo, filozofi su tada u okviru svog učenja "ljubav prema mudrosti" = philosophia, imali pod nužno tjelovježbu kao njegovanje i odgoj tijela koji je bio sastavni dio života uz odgoj duše. Dakle, tako su izgledali neki ljudi koji su vježbali, tj. odgajali dušu i tijelo.
        To je to, ukratko i površno. Jer filozofija i umjetnost su tako duboke stvari da ih nema smisla prostituirati ovim plitkim govorom.
        ovo je kao prvo, potpuno nemoguće. Tako ljudi nemogu izgledat bez teretane, a pogotovo ne od trčanja i neznam kakvih vježbi kakve su oni imali prije par tisuća godina..neću govorit da nemogu bez kemije jer Sever se očito ne slaže sa tim, ali recimo da se i sa tim slaže 99 posto ljudi.
        drugo, kod kipa herkula sve je još uvijek u omjeru i realistično, samo je sve dosta povećano, pretpostavljam. Ljudi s takvom defkom su sigurno postojali, ali morali su biti puno manji. Uostalom, heraklo je valjda nešto potpuno superiorno bilo kojem živućem čovjeku, pa pretpostavljam da bi ga umjetnik tako htio prikazati.
        A zašto misliš da stari Grci nisu imali teretane? Imali su dosta natjecanja u snazi svakakvih oni.
        Originally posted by daedraug
        Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
        Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

        Comment


        • #34
          Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

          Originally posted by SydneyCroatia
          Sever, imam dobru i losu vjest za tebe.Jedan Californio zeli obnoviti "Golden Age'' bodybuildinga do 1960 (?!) ili kako to on naziva Classic Physique (Klasicno tjelo do tog doba).Stvoriti Classic Bodybuilding International organizaciju i obnoviti stare Mr. titule (Mr.USA,Mr.America,Mr.World,,,,).Istom sam odgovorio da je ne tako davno bas u njegovoj blizini AAU vidio da njihova takmicenja MR.USA-Mr.America- i druge vise nemaju smisla pored Nacionalnih/Internacionalnih titula drugih organizacija (poput drugih sportova). I AAU potom potpuno izbrisao bodybuilding.Spomenuti namjera poceti i sa publikacijom.

          Polygraph test, dali si ikad sam to prosao ?, znades li kolika je cjena jednog testiranja ?
          ili koliko vremenski uzme.Dali si ikad napr. bio na testiranju kod INBA gdje je testiranje/uzimanje primjerka mokrace uzimalo 45 minuta.Jednom bio 2 u redu od 5, prvo biras sterilizaranu neotvorenu fasicu u trostrukom pakovanju, potom si potpuno gol u prisustvu 2 WADA i pokusavas pred njima mokriti u flasicu.Pa 3 razna pakiranja sa tvojim potpisima itd,................... i ako te uhvate nemozes reci : ta flasica je bila kontaminirana.Tako da slavis trofej i plasman nakon par sati.

          Evo WADA upravo uvela Athlete Biological Passport za sve olimpijske i druge sportove koji su sa WADA.Jednom kad ti daju tu "putovnicu" tu si za sva vremena i vrlo brzo otkriju dali su neki kemijski turisti posjetili tvoje tjelo.

          Isto moras dozivjeti internacionalna takmicenja raznih organizacija:NAC,NABBA,WABBA,INBA,Musclemania,UIBE N,WNBF,WFF................... i vidjeti razlike .To na internetu nemozes dozivjeti.

          Sretno
          Ne razumijem koja je od ovih vijesti dobra ili loša za mene. Možeš objasniti?
          Originally posted by daedraug
          Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
          Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

          Comment


          • #35
            Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

            pa dobra je da se jos nekim ljudima ne svidja ovaj modern BB i da zele promjenu, dok je los dio ovaj drugi dio teksta...
            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

            Comment


            • #36
              Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

              Originally posted by Nin0
              Originally posted by SEVER
              Ne znam zašto vam svima taj Heraklo izgleda tak nedostižan prirodno, očito imamo vrlo drugačiju perspektivu. Meni izgleda i dosta nadmašiv.
              Ako misliš imati 120kg, u natjecateljskoj formi, natural, uopće me ne čudi. Tebi i Mr. Olympia izgleda nadmašiv bez "uzimanja". :handgestures-thumbupleft:
              Još mi nisi rekao kad i gdje se nađemo.
              Originally posted by daedraug
              Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
              Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

              Comment


              • #37
                Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                Originally posted by Šimun
                pa dobra je da se jos nekim ljudima ne svidja ovaj modern BB i da zele promjenu, dok je los dio ovaj drugi dio teksta...
                Da ali promjena na klasični BB 60ih nije nikakva dobra vijest za mene jer me ne zanima takav BB, a ni ovo drugo nije loša vijest jer ja razmišljam o ovome čisto teoretski, nije da pokušavam natjecanje organizirati.
                Originally posted by daedraug
                Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                Comment


                • #38
                  Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                  Umjetnost stare Grčke je razdoblje grčke umjetnosti od 9. stoljeća pr. Kr.
                  do 1. stoljeća (razdoblje Stare Grčke) na područjima gdje su obitavali Heleni.
                  i u tom razdoblju da su oni dovoljno znali o ljudskom tijelu
                  da ga tako razviju
                  pa koliko znam prvi je bio da vinci koji je anatomiju ljudskog tjela detaljno proucavo
                  (misice,organe,zile...)
                  pa i dan danas se otkriva novih stvari o BB da bi se napredovalo

                  a sto se tice ovih slika i skulptura citiram iz jednog tekta
                  "Do druge polovice ← 5 st. grčki kipari su uspjeli postići savršeno majstorstvo u obradi kamena. Opća težnja grčke skulpture bila je idealizacija koja je dostigla svoj vrhunac u klasično doba. Ta potpuna idealizacija dovela je do toga da su svi grčki kipovi visoki, vitki i savršeno proporcionalni"
                  to negranici sa stvarnoscu,samo umjetnicka masta i genijalnost
                  da se to dovede u djelo
                  Poliklet je tu jako znacajan bio koji je matematicki racunao kakvo bi
                  trebalo savrsenstvo bit
                  pa je izracuno da je taj savršeni odnos u tome da se glava odražava 7 puta u visini tijela, visina je odgovarala 10 šaka, a stopalo je veličine 3 širine dlana …

                  a normalno da su svoje bogove htjeli naglasiti,pokazati njihovu snagu
                  mocnost i velicinu a to su umjetnici izrazavali svojim kipovima

                  vecina njih u tom doba je bilo ugojenih ljudi 120kg da,ali bf 50%
                  a drugi dio populacije su bili atleti,koji su fino izgledali
                  ali preko 70kg misicne mase,normalno da ne
                  nesto u stilu da vincijevog davida i tako to

                  mogo bi ja jos pametovat al dosta...

                  Comment


                  • #39
                    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                    Originally posted by kordafication
                    mogo bi ja jos pametovat al dosta...
                    Daj još...ovo su zanimljivi podaci.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #40
                      Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                      Originally posted by kelly
                      Originally posted by kordafication
                      mogo bi ja jos pametovat al dosta...
                      Daj još...ovo su zanimljivi podaci.

                      Ali poanta nije podatak nego špekulacija. Bez uvrede. Ne možeš znati kakvi su ljudi onda bili. Mislim da se mnogo toga o razvoju tijela da naučiti i samo iz prakse. A toga su oni imali dosta.
                      Nema tu zapravo velikog problema. Ako dižeš/bacaš velike terete jedeš puno mesa i spavaš dovoljno rast ćeš do impresivnih razmjera ako si motiviran i nadaren. Tako da mi argument da stari grci nisu mogli tako izgledati jer se ni danas ne zna sve o stjecanju snage/mase nije uvjerljiv.
                      Originally posted by daedraug
                      Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                      Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                      Comment


                      • #41
                        Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                        Originally posted by kordafication
                        vecina njih u tom doba je bilo ugojenih ljudi 120kg da,ali bf 50%
                        a drugi dio populacije su bili atleti,koji su fino izgledali
                        ali preko 70kg misicne mase,normalno da ne
                        nesto u stilu da vincijevog davida i tako to

                        mogo bi ja jos pametovat al dosta...
                        Ovo navedeno ak bi mogao dodatno obrazložiti. Kako si dobio tak jasnu sliku, jel.
                        Originally posted by daedraug
                        Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                        Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                        Comment


                        • #42
                          Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                          jer tako izgledaju i ljudi danas.

                          Originally posted by SEVER
                          Originally posted by kelly
                          Originally posted by kordafication
                          mogo bi ja jos pametovat al dosta...
                          Daj još...ovo su zanimljivi podaci.

                          Ali poanta nije podatak nego špekulacija. Bez uvrede. Ne možeš znati kakvi su ljudi onda bili. Mislim da se mnogo toga o razvoju tijela da naučiti i samo iz prakse. A toga su oni imali dosta.
                          Nema tu zapravo velikog problema. Ako dižeš/bacaš velike terete jedeš puno mesa i spavaš dovoljno rast ćeš do impresivnih razmjera ako si motiviran i nadaren. Tako da mi argument da stari grci nisu mogli tako izgledati jer se ni danas ne zna sve o stjecanju snage/mase nije uvjerljiv.
                          možeš, kao što znamo kakvi su ljudi bili prije 100, 200 i 300 godina. Ništa se nije promjenilo od vremena grčke nit je onda bilo neš drukčije. danas ima malo drugačijih ljudi zbog teretana, napretka u endokrinologiji, prehrani, treningu...Znamo dosta o sportskim aktivnostima starih grka i kakvi su bili gymnasiumi. Valjda ljudi to zamišljaju kao današnje teretane, valjda su imali i kamenje sa točno određenim težinama, i ergonomičnim drškama za dizanje? haha..to su onako velika ograđena polja, ništa više...po olimpijadama možemo vidjeti kojim se aktivnostima davao primat. Sprint, znači trčanje, bacanje koplja/diska, šoranje, hrvanje. To je sve što se "snage" tiče. koplje i disk su težili max 3-4 kile tako da se ni tu nije tražila neka nevjerojatna snaga.

                          ono što želim reći; gotovo sigurno nije bilo aktivnosti koja bi direktno imala za cilj povećanje mišićne mase. Kao što je već netko rekao, atlete su naravno izgledali dobro, ko i današnji sportaši, npr fudbaleri. hrvači su vjerojatno bili debele svinje od 500 kila da ih se može što teže pomaknut. legende o milu iz krotona kako nosi bika na leđima i neznam šta su samo to, legende.

                          btw evo ti još jedna interpretacija herakla:


                          hihi :P
                          ne repam o politici možda bi trebo,
                          politika je mala ljadro još je nisam jebo

                          Comment


                          • #43
                            Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                            Originally posted by SEVER
                            Originally posted by kelly
                            Originally posted by kordafication
                            mogo bi ja jos pametovat al dosta...
                            Daj još...ovo su zanimljivi podaci.

                            Ali poanta nije podatak nego špekulacija. Bez uvrede. Ne možeš znati kakvi su ljudi onda bili. Mislim da se mnogo toga o razvoju tijela da naučiti i samo iz prakse. A toga su oni imali dosta.
                            Nema tu zapravo velikog problema. Ako dižeš/bacaš velike terete jedeš puno mesa i spavaš dovoljno rast ćeš do impresivnih razmjera ako si motiviran i nadaren. Tako da mi argument da stari grci nisu mogli tako izgledati jer se ni danas ne zna sve o stjecanju snage/mase nije uvjerljiv.
                            vec je mir7a dovoljno rekao,al evo jos malo o ovom
                            Nisam uvrjeđen,nema potrebe,
                            mozes danas tocno znat kakvi su ljudi bili
                            jer ocito ti puno neznas o danasnjem ljudskom napretku i znanju
                            Puno sam emisija gledao,svasta procitao
                            i pogledaj da danasnji istrazivaci mogu po kosturu
                            ljdskog tijela prije 1000g sve znat
                            da ne spominjem da po kosturu dinosaura mogu izracunat i kompjuterski
                            animirat te zivotinje njihovu velicinu,saznat cak tocno cime su se hranili
                            koliku je snagu njihova celjust iznosila pri ugrizu
                            kako su svoj pljen lovili... ... ...

                            I da su ti tereti bili neki veliki nisu
                            stvarno u bacanju diska netreba neka snaga,a ni
                            bacanje kugle nije potrebna snaga
                            to znam jer se moj trener time bavio
                            i tu je najbitnija tehnika

                            A sto se tice motivacije neznam koju su imali
                            jer mene motivira da odem u teretanu kad ugledam arnolda,jay cutler...
                            odakle su oni motivaciju tu imali neznam
                            jedino su je mogli izgubiti kad ugledaju kip nekog svog boga
                            pa pomisle "jao,ja nisam bog "
                            a jel ti dovoljno to da bodybuilderi 60-ih 70-ih
                            koji su sigurno imali puuunoo vise znanja od starih grka
                            eo primjera jedan od najdrazih mi iz tog doba
                            Frank Zane
                            I evo kako je izgledao
                            i to kasnih 70 ako se nevaram kad je osvojio mr olimpia imao je 84kg


                            i ti mislis da su oni ovako mogli u ta doba izgledat,nema sanse
                            a kamoli imat 120kg misica to je apsurdno

                            dali ti je sad taj argument uvjerljiv

                            Comment


                            • #44
                              Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                              Originally posted by kordafication
                              Umjetnost stare Grčke je razdoblje grčke umjetnosti od 9. stoljeća pr. Kr.
                              do 1. stoljeća (razdoblje Stare Grčke) na područjima gdje su obitavali Heleni.
                              i u tom razdoblju da su oni dovoljno znali o ljudskom tijelu
                              da ga tako razviju
                              pa koliko znam prvi je bio da vinci koji je anatomiju ljudskog tjela detaljno proucavo
                              (misice,organe,zile...)
                              pa i dan danas se otkriva novih stvari o BB da bi se napredovalo

                              a sto se tice ovih slika i skulptura citiram iz jednog tekta
                              "Do druge polovice ← 5 st. grčki kipari su uspjeli postići savršeno majstorstvo u obradi kamena. Opća težnja grčke skulpture bila je idealizacija koja je dostigla svoj vrhunac u klasično doba. Ta potpuna idealizacija dovela je do toga da su svi grčki kipovi visoki, vitki i savršeno proporcionalni"
                              to negranici sa stvarnoscu,samo umjetnicka masta i genijalnost
                              da se to dovede u djelo
                              Poliklet je tu jako znacajan bio koji je matematicki racunao kakvo bi
                              trebalo savrsenstvo bit
                              pa je izracuno da je taj savršeni odnos u tome da se glava odražava 7 puta u visini tijela, visina je odgovarala 10 šaka, a stopalo je veličine 3 širine dlana …

                              a normalno da su svoje bogove htjeli naglasiti,pokazati njihovu snagu
                              mocnost i velicinu a to su umjetnici izrazavali svojim kipovima

                              vecina njih u tom doba je bilo ugojenih ljudi 120kg da,ali bf 50%
                              a drugi dio populacije su bili atleti,koji su fino izgledali
                              ali preko 70kg misicne mase,normalno da ne
                              nesto u stilu da vincijevog davida i tako to

                              mogo bi ja jos pametovat al dosta...
                              Lijeno mi je bilo procitat,al zanimljivo,daj jos ovgakih podataka !!

                              Comment


                              • #45
                                Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                                DObri tekstovi decki samo tako nastavite, btw sta se tice motivacije vjerujem da su im motivacija bili upravo bogovi, jel što su bili uspjesniji na olimpijadi o ostalim natjecanjima- tj sto su bili mocniji su imali osjecaj da su blize bogu!
                                Dont drink, dont smoke just eat and work

                                Comment

                                Working...
                                X