Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

    Originally posted by zyzz1993 View Post
    kada je najbolje uzimat laleno ulje? poslije treninga ili ?
    Obrok prije spavanja,uz neku salatu ili sl.
    Uklopi ga bilo kada u danu. Nije posebno bitno kada će to biti. Ako paziš na makronutrijentski sastav u obrocima i imaš odvojeno P+UH obroke i P+M obroke, onda ga ubaci u bilo koji P+M obrok.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #32
      Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

      Originally posted by Homemade View Post
      E sad fora je sto nije isti sastav ociscenih i sa ljuskom. Bez ljuske cinka i bakra skoro pa i nemaju jer se to nalazi u ljusci, al imaju vi dosta magnezija, kalija , fosfora , zeljeza ako gledas na 100 grama ociscenih tak da nisam siguran koje da uzmem
      A jbg, ljuska se ne jede, i ne vjerujem baš da nema cinka u sjemenkama.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #33
        Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

        Originally posted by Homemade View Post
        Hvala za pojasnjenje. Znam da u ovim studijama sto je veci ash content ima vise vitamina al nisam znao tocnu pozadinu kak se izvode. Budem uzeo onda ove sa ljuskom pa ih natopim preko noci da se bolje probave, a i svida mi se sto imaju mali udio fitinske kiseline.
        Nema na čemu.
        Vitamini nisu uključeni u ash content,jer isti spadaju u one "organske" dijelove hrane,tj. one dijelove koji će iz hrane nestati procesom grijanja. tj. raspadanja.


        EDIT: Da ne postam ponovno, evo i nutritivnog sastava za očišćene(sušene) sjemenke:
        http://nutritiondata.self.com/facts/...roducts/3066/2
        Last edited by IgyBoy; 23-04-14, 18:15.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #34
          Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

          Originally posted by kelly View Post
          A jbg, ljuska se ne jede, i ne vjerujem baš da nema cinka u sjemenkama.
          Ima al jako mali udio. Ona kozica izmedu ljuske i sjemenke je izvor cinka pretezito, a to je tesko ostavit kad se ocisti.
          Evo analiza http://colleges.ksu.edu.sa/FoodsAndA..._Papers/28.pdf.

          Comment


          • #35
            Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

            cink je bitan ,ali stroncij je 7 puta vazniji .

            Comment


            • #36
              Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

              Originally posted by Carl Wind View Post
              cink je bitan ,ali stroncij je 7 puta vazniji .
              Koji stroncij? Stroncij-90 možda?
              Iako ću najvjerovatnije požaliti što pitam, možeš li nam, molim te, elaborirati ovu tvrdnju(pokušavam ligično raspravljati,iako znam da ono što si upravo rekao nema apsolutno nikakvog smisla,ali čisto da vidim gdje ovo vodi).
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • #37
                Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                ako neznas za stroncij ,onda nemamo o cemu pricati ,ali evo podcjenio si me u startu ,tako da se ne obracam tebi ,nego onima koji zele cuti nesto novo ,stroncij je pronadjen u kostima i zubima rimskih gladijatora ,a imali su nizak sadrzaj cinka ,sto je naučnicima odmah dalo znanje o cjelokupnoj prehrani gladijatora ,koja je prema sadrzaju stroncijai niskog sadrzaja cinka ,bila biljna ,a nadjene kosti su bile supertvrde i elastične ,da nijedan danasnji borac u ringu i kavezu nema takve kosti .

                Comment


                • #38
                  Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                  Originally posted by Carl Wind View Post
                  ako neznas za stroncij ,onda nemamo o cemu pricati ,ali evo podcjenio si me u startu ,tako da se ne obracam tebi ,nego onima koji zele cuti nesto novo ,stroncij je pronadjen u kostima i zubima rimskih gladijatora ,a imali su nizak sadrzaj cinka ,sto je naučnicima odmah dalo znanje o cjelokupnoj prehrani gladijatora ,koja je prema sadrzaju stroncijai niskog sadrzaja cinka ,bila biljna ,a nadjene kosti su bile supertvrde i elastične ,da nijedan danasnji borac u ringu i kavezu nema takve kosti .

                  U njihovoj je prehrani prevladavala hrana bogata ugljikohirdratima kao što je ječam, ali i druge žitarice te grahorice kao što je bob ili leća.

                  Takva je prehrana činila da su jednostavno imali povećanu masu - sala. Prema tim podacima zaključuje se da je gladijator bio - vegetarijanac i debeo.

                  Dakle, ako se sjećate scene gdje Spartak u jednostavnom tanjuru dobiva kašu za ručak, e ta je povijesno točna, a izgled Kirka Douglasa je, eto, povijesno netočan. Nedostaju mu "šlaufići". Prema tome i Russelu Crowu. No, da ne osudimo moje omiljene filmove, postoje prikazi gladijatora na freskama, grafitima, mozaicima koji bi nas mogli natjerati da povjerujemo da je rimski gladijator morao biti ipak atletski građen.


                  http://www.coolinarika.com/clanak/a-...g-gladijatora/
                  http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                  BB AND THIS !

                  Comment


                  • #39
                    Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                    Originally posted by Carl Wind View Post
                    ako neznas za stroncij ,onda nemamo o cemu pricati ,ali evo podcjenio si me u startu ,tako da se ne obracam tebi ,nego onima koji zele cuti nesto novo ,stroncij je pronadjen u kostima i zubima rimskih gladijatora ,a imali su nizak sadrzaj cinka ,sto je naučnicima odmah dalo znanje o cjelokupnoj prehrani gladijatora ,koja je prema sadrzaju stroncijai niskog sadrzaja cinka ,bila biljna ,a nadjene kosti su bile supertvrde i elastične ,da nijedan danasnji borac u ringu i kavezu nema takve kosti .

                    Ti mora da se šališ? Stroncij je kemijski element sličan kalciju, čak se i probavlja slično kalciju i ima sličnu ulogu u organizmu, ali je nešto što se zove "trace mineral" i njegova zastupljenost u ljudskoj prehrani je beznačajna,pa tako i njegova uloga u tijelu.
                    Stroncij-90 je, nasuprot toga, nešto oko čega će se možebitno u budućnosti trebati brinuti.

                    Ali evo, pravimo se da nemam pojma što je stroncij i da me zanima gdje mogu pronaći dokaze koji bi potkrijepili ove tvoje tvrdnje?
                    Daj malo nabaci "stručne" literature u kojoj nalaziš uporište za ove svoje tvrdnje.(show must go on)
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                      Originally posted by IgyBoy View Post
                      Daj malo nabaci "stručne" literature u kojoj nalaziš uporište za ove svoje tvrdnje.(show must go on)
                      On je radio istrazivanja na rimskim gladiatorima, tako pise 2 posta povise.
                      I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                      ----------------------------------------------------------------
                      Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                      Comment


                      • #41
                        Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                        http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ten_mosaic.jpg


                        https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...esiXM0XOW4CENs

                        https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...j4ceV8zRQaBMrp

                        debeli ,ne slazem se pogledaj slike tj mozaike koje su radili u to doba !!!!
                        to su najjaci ljudi svih vremena cija je SLAVA I ZIVOT ovisio o snazi ,jeli su biljnu hranu ,npr ječmene kolace ,povrce ,a kosti im dokazuju 100 posto da su jeli biljnu hranu ,jer imaju jako visok sadrzaj stroncija ,a nizak cinka

                        ali uzmimo u obzir da je tadasnja hrana imala minimalno 10 puta vise vecine minerala


                        opce poznata stvar i studija,samo upisi gladiators vegetarian ili vegan ,takvi su naslovi jedno min 100 novinskih clanaka

                        Comment


                        • #42
                          Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                          Čitam i ne vjerujem... hahahah na ovom forumu stvarno nikad nije dosadno
                          O meniMoja kućna teretana
                          Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                          Comment


                          • #43
                            Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                            Originally posted by IgyBoy View Post
                            Masti u svakom slučaju moraju biti zastupljene sa min. 20% u ukupnom broju unešenih kalorija u danu.
                            Apsorpcija dijela vitamina, kao i sinteza hormona ovise o mastima, pa bi ih bilo vrlo loše pokušati potpuno eliminirati.

                            Dakle, 20%(min.) na 2000 kcal = 400kcal.
                            Svaki gram masti sadrži 9kcal, pa tako proizlazi da kod dnevnog unosa od 2000kcal moramo unijeti 400/9 = 45g masti.
                            Ovisno o konceptu dijete, udio kalorija koje dobiješ iz masti može biti i znatno viši.
                            Pozdrav legendi foruma. Tvoji postovi su bili jedni od prvih koje sam čitala na ovom forumu. Ugodno sam bila iznenađena količinom informacija kojima raspolažeš.

                            Zanima me kad spominješ minimalan unos masti, jel znaš koliko bi on iznos na defki kod žena? Pokušavala sam pronaći istraživanja o tome, ali nisam ništa uspjela naći. Nekako mislim, da bi on trebao biti nešto veći u odnosu na muškarce, zbog mogućih raznoraznih "ženskih" problema ukoliko unos masti nije dovoljan.
                            Simplify.

                            There are no shortcuts to any place worth going.

                            ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                            HARDER.


                            Comment


                            • #44
                              Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                              Originally posted by Carl Wind View Post
                              http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ten_mosaic.jpg


                              https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...esiXM0XOW4CENs

                              https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...j4ceV8zRQaBMrp

                              debeli ,ne slazem se pogledaj slike tj mozaike koje su radili u to doba !!!!
                              to su najjaci ljudi svih vremena cija je SLAVA I ZIVOT ovisio o snazi ,jeli su biljnu hranu ,npr ječmene kolace ,povrce ,a kosti im dokazuju 100 posto da su jeli biljnu hranu ,jer imaju jako visok sadrzaj stroncija ,a nizak cinka

                              ali uzmimo u obzir da je tadasnja hrana imala minimalno 10 puta vise vecine minerala


                              opce poznata stvar i studija,samo upisi gladiators vegetarian ili vegan ,takvi su naslovi jedno min 100 novinskih clanaka
                              Jel' ovo "debeli" išlo meni?

                              Gledaj, i dalje nisi ništa konkretno rekao. Argumenata nisi iznio ništa,a i dalje govoriš nepovezano. Ako je to toliko "opce poznata stvar i studija", daj mi ti kratko objasni - ne želim googlati,niti me zanimaju gladiatori.
                              Uz to, još se nisi niti dotakao cinka kao takvog i kako bi stroncij mogao biti bitniji?Iz tvoje tvrdnje da je stroncij bitniji od cinka se da iščitati da ne znaš baš puno o ulozi cinka u organizmu.
                              I, iako volim dobru,argumentiranu raspravu, nažalost ova koju trenutno s tobom vodim to nikako nije. Osim ako ne pružiš nepobitne argumente za svoje tvrdnje, raspravu nažalost moram napustiti.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • #45
                                Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                                Originally posted by gavranka View Post
                                Pozdrav legendi foruma. Tvoji postovi su bili jedni od prvih koje sam čitala na ovom forumu. Ugodno sam bila iznenađena količinom informacija kojima raspolažeš.

                                Zanima me kad spominješ minimalan unos masti, jel znaš koliko bi on iznos na defki kod žena? Pokušavala sam pronaći istraživanja o tome, ali nisam ništa uspjela naći. Nekako mislim, da bi on trebao biti nešto veći u odnosu na muškarce, zbog mogućih raznoraznih "ženskih" problema ukoliko unos masti nije dovoljan.
                                Pozdrav gavranka i hvala na ovome "legendi foruma". Drago mi je uvijek iznova čuti da sam nekome pomogao svojim piskaranjem.

                                Inače, minimalan unos masti kod žena na defki, prema mojim spoznajama, ne bi trebao biti različit od onog preporučenog za muškarce.
                                Navedene minimalne razine bi trebale podjednako važiti i za žene.
                                No, kada si spomenula "ženske" probleme u tom kontekstu, mislim da si se moguće zabunila, jer ženski problemi, tj. proizvodnja ženskih spolnih hormona i njihov balans(estrogen/progresteron)(nadam se da si na to mislila ovdje) nije vezana za sam unos masti,već na općenito udio masnog tkiva u tijelu. Ukoliko je udio masnog tkiva vrlo nizak, može doći do problema sa proizvodnjom hormona i do remećenja redovnog ciklusa i raznoraznih drugih(neželjenih) nuspojava vezanih uz to.
                                No, ovdje pričamo o extremnim situacijama,kao što su periodi pripreme za natjecanja.
                                Ako pričamo o nekakvoj standardnoj "defki" koja ne podrazumjeva gladovanje ili spuštanje na tako niske nivoe BF-a, ovo možeš zaboraviti.
                                Trenirao sam više od nekoliko cura, ali kod niti jedne nisam posebno povečavao udio masti u prehrani samo na osnovu toga.
                                Kada je u pitanju defka za natjecanje, stvari se mijenjaju i tada još puno faktora dolazi u obzir kod kreiranja plana prehrane/treninga.
                                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                                Comment

                                Working...
                                X