Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

    Originally posted by Carl Wind View Post
    Ako misliš da su slike, skulpture i mozaici iz antičkog doba, realni prikaz čovjeka, promisli ponovno. Budi uvjeren da ljudi koji su izgledali kao skulpture Dorifor, Laokont ili Posejdon, nisu postojali. Kipovi su predstavljali ideale ljudske ljepote i bili su daleko od izgleda stvarnog čovjeka.

    Originally posted by Carl Wind View Post
    to su najjaci ljudi svih vremena cija je SLAVA I ZIVOT ovisio o snazi ,jeli su biljnu hranu ,npr ječmene kolace ,povrce ,a kosti im dokazuju 100 posto da su jeli biljnu hranu ,jer imaju jako visok sadrzaj stroncija ,a nizak cinka
    To su ljudi koji su bili robovi i koji su jeli BILO ŠTO i kojima se hebalo za slavu. Jeli su rižu jer im je vlasnik dao rižu. Nisu jeli meso jer je život svinje novčano vrijedio više nego njihov život.

    Originally posted by Carl Wind View Post
    ali uzmimo u obzir da je tadasnja hrana imala minimalno 10 puta vise vecine minerala
    Ajmo sad malo izmišljat stvari. Zrak je tada imao duplo veći udio kisika. Sunce je padalo pod malo drugačijim kutom i na zemlju je padalo manje tetra-zraka.
    Ne kužim, jel ti baš totalno izmisliš ove podatke? 10 puta više minerala? Ljudi bi pojeli glavicu salate i dobili hiperkalijemiju da je takvo što istina. Čak da je ova nebuloza imalo točna, kakva je bila dostupnost hrane bogate mineralima? Danas odem u Lidl i kupim kilu mini rajčica za 20 kn i pogrickam ih unutar jednog dana. Da vidim Rimljana koji si je DESETINU toga mogao priuštiti na dnevnoj bazi.


    Originally posted by Carl Wind View Post
    opce poznata stvar i studija,samo upisi gladiators vegetarian ili vegan ,takvi su naslovi jedno min 100 novinskih clanaka
    "Opće poznata stvar i studija". Stavljam jedan veliki LOL.

    Ne kužim što hoćeš? Da imaš temelje za to što pričaš i u čemu, još bih te i poslušao, makar da čujem mišljenje. Ali baš ono, pričaš da izgledaš kao viking i valjaš gluposti.



    I sad da i nešto normalno napišem na temu, kroz godine defkanja sam došao do neke brojke od 70 grama masti dnevno za defku. I te masti unesem kroz primarno nemasne namirnice. Dakle, dosta posnog sira, salate začinjene maslinovim uljem i sl. Nerijetko ubacim masni obrok tipa jaja, ali onda i smanjim ugljiće za taj dan. Ali 70 grama mi je neki standard kad jedem tako da uopće ne jedem namirnice koji dominiraju mastima.
    Last edited by Dida; 24-04-14, 00:01.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #47
      Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

      Originally posted by Dida View Post
      Nerijetko ubacim masni obrok tipa jaja, ali onda i smanjim ugljiće za taj dan. Ali 70 grama mi je neki standard kad jedem tako da uopće ne jedem namirnice koji dominiraju mastima.
      Dida ovaj zadnji dio mi je malo nejasan. Hoces rec da smanjis UH taj dan kad imas neki masniji obrok tipa jaja, ne kuzim kakve veze jaja imaju s time? Jesam li ja krivo shvatio nesto ili si se ti krivo izrazio?
      I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
      ----------------------------------------------------------------
      Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

      Comment


      • #48
        Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

        kombinira unos UH, M i P u zadanom okviru unosa kalorija za taj dan
        odnosno ukoliko poveca UH, smanji M i obrnuto

        Comment


        • #49
          Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

          Znaci ukratko, unos masti mi je fiksiran na otprilike 70 grama i unos proteina na 220 grama a sve kalorijske fluktuacije radim uz pomoc UH.
          To da jedem masti iz pretezito nemasnih namirnica znaci da ne jedem stvari tipa jaja, orasi i sl. Ali kad ipak pojedem takav masniji obrok, onda smanjim UH taj dan.
          Originally posted by magarac
          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
          dzaba mu sve

          Comment


          • #50
            Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

            Originally posted by Dida View Post
            Znaci ukratko, unos masti mi je fiksiran na otprilike 70 grama i unos proteina na 220 grama a sve kalorijske fluktuacije radim uz pomoc UH.
            To da jedem masti iz pretezito nemasnih namirnica znaci da ne jedem stvari tipa jaja, orasi i sl. Ali kad ipak pojedem takav masniji obrok, onda smanjim UH taj dan.
            Neznam di nakupis onda 70 grama masti. Posni sir milbona skoro nula masti, piletina ima par grama po 100 grama, riza i sl isto tako. whey i sl nema masti. Salata i slicna zelenjava nema masti skoro nista. Ocito onda svaku salatu dodas dosta maslinovog ulja il tako nesto I da dodam kupio sam jucer bucine sjemenke ociscene, samljeo ih u mlincu za kavu i pojeo sam posnim i okus je super

            Comment


            • #51
              Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

              Dida znanstvenici govore da je jabuka 1910 te godina imala 10 x vise zeljeza ,ne znam za druge minerale ,ali zemljiste danas je 10 ili vise puta siromasnije mineralima.to svatko zna to je poznato da zemljiste svake godine se mora obnavljati zeljezom ,kalijem ,kalcijem,magnezijem itd...


              tebe cijenim,napokon netko tko ima realan pogled na unos masti i kolicinu masti u hrani ,iako unosis nemasno koliko mozes,opet kazes da jedes 70 grama ,sto je istina,a drugi misle ,necu imenovati nikoga jer sam pristojan,da unose nista masti ,a unose 100 grama jer zivotinje se danas tove i kljukaju hormonima pa su pune masti jer jedu neprirodno tove ih zitaricama sto nije prirodno za njih ...

              a sto se tice gladijatora ,mozda su bili punasni jer su jeli masti uz zitarice ,a ne samo zitarice kruhove...ali mislim takodjer s druge strane da su morali biti vrlo ,vrlo ,vrlo jaki jer nitko ne bi htio slabe gladijatore predstavnike Rimskog Carstva ,nisu se borili za autsajdere ,nego za Rimsko Carstvo ,najjacu silu svih vremena do tog doba.

              zato kad govorite nekome kako treba da jede ,recite mu za Barley Man kako su ih zvali ,recite im da ječam daje veću snagu nego posni !!!!

              gladijators-strongest people who ever lived
              Last edited by Carl Wind; 24-04-14, 09:14.

              Comment


              • #52
                Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                Dida...predajem ti stafetu.

                Ja bacam ignore.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #53
                  Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                  Originally posted by IgyBoy View Post
                  Pozdrav gavranka i hvala na ovome "legendi foruma". Drago mi je uvijek iznova čuti da sam nekome pomogao svojim piskaranjem.

                  Inače, minimalan unos masti kod žena na defki, prema mojim spoznajama, ne bi trebao biti različit od onog preporučenog za muškarce.
                  Navedene minimalne razine bi trebale podjednako važiti i za žene.
                  No, kada si spomenula "ženske" probleme u tom kontekstu, mislim da si se moguće zabunila, jer ženski problemi, tj. proizvodnja ženskih spolnih hormona i njihov balans(estrogen/progresteron)(nadam se da si na to mislila ovdje) nije vezana za sam unos masti,već na općenito udio masnog tkiva u tijelu. Ukoliko je udio masnog tkiva vrlo nizak, može doći do problema sa proizvodnjom hormona i do remećenja redovnog ciklusa i raznoraznih drugih(neželjenih) nuspojava vezanih uz to.
                  No, ovdje pričamo o extremnim situacijama,kao što su periodi pripreme za natjecanja.
                  Ako pričamo o nekakvoj standardnoj "defki" koja ne podrazumjeva gladovanje ili spuštanje na tako niske nivoe BF-a, ovo možeš zaboraviti.
                  Trenirao sam više od nekoliko cura, ali kod niti jedne nisam posebno povečavao udio masti u prehrani samo na osnovu toga.
                  Kada je u pitanju defka za natjecanje, stvari se mijenjaju i tada još puno faktora dolazi u obzir kod kreiranja plana prehrane/treninga.
                  Nije moguće, nego sam se doista zabunila..ja sam mislila da su mogući "ženski" problemi i ukoliko smanjimo previše unos masti na defki...taj dio za bf sam znala..znači, sigurna sam što se tiče zdravlja..hvala na odgovoru
                  Simplify.

                  There are no shortcuts to any place worth going.

                  ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                  HARDER.


                  Comment


                  • #54
                    Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                    Originally posted by Homemade View Post
                    Neznam di nakupis onda 70 grama masti. Posni sir milbona skoro nula masti, piletina ima par grama po 100 grama, riza i sl isto tako. whey i sl nema masti. Salata i slicna zelenjava nema masti skoro nista. Ocito onda svaku salatu dodas dosta maslinovog ulja il tako nesto I da dodam kupio sam jucer bucine sjemenke ociscene, samljeo ih u mlincu za kavu i pojeo sam posnim i okus je super
                    Jedem dosta puno posnog sira. 1-1,5 kg dnevno i ne jedem Milbonu nego klasične sireve s 2-3% masti. Tu dobiješ tridesetak grama masti. Onda pola kile raženog kruha dnevno (onog tvrdog, Mestemacher) ima oko 15 grama, još toliko iz maslinovog ulja u salati i taman ostane desetak grama koje nabereš kroz ostale namirnice. Posni sir mi je glavni tu. Samo prelaskom na Milbonu bih prepolovio te masti.
                    Originally posted by magarac
                    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                    dzaba mu sve

                    Comment


                    • #55
                      Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                      Originally posted by Dida View Post
                      Jedem dosta puno posnog sira. 1-1,5 kg dnevno i ne jedem Milbonu nego klasične sireve s 2-3% masti. Tu dobiješ tridesetak grama masti. Onda pola kile raženog kruha dnevno (onog tvrdog, Mestemacher) ima oko 15 grama, još toliko iz maslinovog ulja u salati i taman ostane desetak grama koje nabereš kroz ostale namirnice. Posni sir mi je glavni tu. Samo prelaskom na Milbonu bih prepolovio te masti.
                      Da ima smisla. Posni ima 3-4 grama masti, a i dodajes maslinovo. Ja ne stavljam ulje u salatu i koristim milbonu pa mi ostane prostora za bademe, orahe, jaja i sl. Nego da te pitam šta riža i slicno to si izbacio skroz i peglas samo razeni kruh ? Neda ti se spremat il nakupljas vodu il di je caka? A i slobodno se raspises malo detaljnije o prehrani bilo bi mi drago vidjeti

                      Comment


                      • #56
                        Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                        Pa u pravilu bilo koji oblik UH jedem samo mi je taj razeni neka konstanta. Ak za rucak bude meso i riza, normalno to jedem. Al vecina ovih brzinskih obroka je najcesce razeni. Prvenstveno zato jer ima malo UH pa se vise mogu najesti od njega.
                        Originally posted by magarac
                        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                        dzaba mu sve

                        Comment


                        • #57
                          Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                          Kad uzimati laneno ulje i s cim? Na definiciji sam.


                          Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                          Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                          Comment


                          • #58
                            Re: Zanima me koliko i koje masti je poželjno jesti i kada na definiciji

                            kad pržite bezmasno meso koliko masti računate da ste unjeli?

                            Comment

                            Working...
                            X