Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Mit o zdravom mlijeku

    Hmmmm, pa najbolje jos da ce ga konzumirati netko tko je alergican na njega... Oh well...
    Ja volim mlijeko, ali isto ga nisam taknuo na definiciji, i ne, ne smeta mi.. Ali tko voli neka izvoli...
    I zasto trazis nekog za vrijeđanja? Pa mozemo razgovarati i kao civilizirani ljudi sa razlicitim misljenjima i stajalistima

    Comment


    • Re: Mit o zdravom mlijeku

      Originally posted by Sedam View Post
      Što se mlijeka tiće mislim da smo diskusije zaključili..
      Onaj tko je alergičan na mlijeko ne treba ga koristiti onaj ko ga podnosi super može i dalje uživati u njemu bez straha na posljedice..
      E sad onaj tko se želi vrijeđati tu sam
      Šta je ovo takmičenje tko može više, jače i bolje vrijeđati. Smiješno.

      I naravno da tko želi neka ga konzumira, ali ako ćemo tako onda nije bilo potrebe za raspravom. Pa to vrijedi za sve u životu. Tko voli neka izvoli. A opet se pravit važan tko je od kuda izvkuao informaciju i čija je kredibilnija je izvan svakog po meni normalnog argumentiranja.

      Ja kažem da mlijeko nije za sve i tako bi trebalo učiti djecu u školi. I trebalo bi čak testirat tko koliko ima enzima za probavljanje. To je možda utopisko razmišljanje. Naravno postoje istraživanja da čovjek gubi enzime nakon 12 godine života.

      A meni je puno važnija sama kvaliteta mlijeka. Ako se mlijeko u prahu mješa sa vodom, pa se dodavaju životinjske masnoće ili se dodaje kalcij (pa piše obogaćeno sa kalcijem) da bi imalo djelom prirodna svojstva mlijeka onda to mlijeko osim što neki ne mogu probavljati nije niti mlijeko.

      Obažavm mlijeko oduvijek, ali mi smeta za peludnu alergiju, pojačava izlučivanje sluzi iz sinusa.
      Nakon ribica iz konzerve zalio bi sa čašom mlijeka. Nije uopće kompatibilna kombinacija, ali mlijeko mi je nekad bilo jeb***.

      Kao mali su starci nabavljali direkt od kravice. Ovo bi neki mogli iskorisiti da ni to nije zdravo, da je puno razno raznih bakterija. Pa da, u samom tijelu ih imamo u uravoteženoj količini.
      The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

      Comment


      • Re: Mit o zdravom mlijeku

        Originally posted by WTF View Post
        Hmmmm, pa najbolje jos da ce ga konzumirati netko tko je alergican na njega... Oh well...
        Ja volim mlijeko, ali isto ga nisam taknuo na definiciji, i ne, ne smeta mi.. Ali tko voli neka izvoli...
        I zasto trazis nekog za vrijeđanja? Pa mozemo razgovarati i kao civilizirani ljudi sa razlicitim misljenjima i stajalistima
        Meni je draže sojino mlijeko i sojino mlijeko konzumiram kad mogu samo zato što mi je finije ali inače 2 litre mlijeka kravljeg na dan obavezno.Sojino mi je skupo kupovati svaki dan 14kn za litru davati..
        Ne tražim ja nikoga za vrijeđanje nego vidim da bi se momci vrijeđali pa reko ajde navali, imam i ja prste da pišem .

        Comment


        • Re: Mit o zdravom mlijeku

          Originally posted by dizajner View Post
          Šta je ovo takmičenje tko može više, jače i bolje vrijeđati. Smiješno.

          I naravno da tko želi neka ga konzumira, ali ako ćemo tako onda nije bilo potrebe za raspravom. Pa to vrijedi za sve u životu. Tko voli neka izvoli. A opet se pravit važan tko je od kuda izvkuao informaciju i čija je kredibilnija je izvan svakog po meni normalnog argumentiranja.

          Ja kažem da mlijeko nije za sve i tako bi trebalo učiti djecu u školi. I trebalo bi čak testirat tko koliko ima enzima za probavljanje. To je možda utopisko razmišljanje. Naravno postoje istraživanja da čovjek gubi enzime nakon 12 godine života.

          A meni je puno važnija sama kvaliteta mlijeka. Ako se mlijeko u prahu mješa sa vodom, pa se dodavaju životinjske masnoće ili se dodaje kalcij (pa piše obogaćeno sa kalcijem) da bi imalo djelom prirodna svojstva mlijeka onda to mlijeko osim što neki ne mogu probavljati nije niti mlijeko.

          Obažavm mlijeko oduvijek, ali mi smeta za peludnu alergiju, pojačava izlučivanje sluzi iz sinusa.
          Nakon ribica iz konzerve zalio bi sa čašom mlijeka. Nije uopće kompatibilna kombinacija, ali mlijeko mi je nekad bilo jeb***.
          Ja smatram da svatko ovdije ima pravo reći svoje mišljenje o nekoj temi pa onda neka manje iskusni izvlače informacije i spajaju logiku.
          Ali ići mene vrijeđati samo zato što imam drugačije mišljenje od coffeya je apsurdno.
          Znači dečko me počeo vrijeđati da sam majmun zato što tvrdim da od mlijeka nije još nitko umro.
          Ja isto volim mlijeko sa kakaom pogotovo.Nmg zamisliti dan bez mlijeka .
          Ova diskusija nije bila potrebna to i ja smatram , ali pažljivim čitanjem tekstova od ovog autora coffeya vidjet češ da momak vrijeđa i konstantno ismijava moje mišljenje i vrijeđa..

          Jesi znao da recimo parketari koji rade parkete pa kad poliraju i lakiraju parkete oni se nagutaju tih lakova , mirisa koji hlape pa im se plučni putevi zaštopaju , pa piju mlijeko da bi odštopali dišne puteve.
          Imaš na internetu o tome možeš pročitati , ljudi si dišne puteve pročišćavaju mlijekom pa mi nije jasno kako mlijeko može imati loš utijecaj na dišne puteve..

          Comment


          • Re: Mit o zdravom mlijeku

            Originally posted by Coffey View Post
            da li ljudi koji nisu alergicni na svinjsku mast trebaju konzumirati istu?
            Originally posted by Maslačak View Post
            apsolutno ništa loše im se neće dogoditi ako ju konzumiraju. Niti će im izrasti treće uho... niti drugi nos.
            Organizam treba neke male količine zasićenih masti, i njih ćeš unijeti sa hranom koliko god pazio, tako da je po meni glupo unositi svinjsku mast naknadno i ciljano, to će ti većinom ići sve u salo, u tom smislu je loše.

            @Maslačak reci mi što ste učili na faxu o sluzi u mlijeku, poznato je da mlijeko sadrži puno sluzi koja se taloži u organizmu i stvara zdravstvene probleme, poznato je i da pjevači ne smiju piti mlijeko jer im se ta sluz taloži na glasnim žicama i uzrokuje probleme kod pjevanja?
            Last edited by kelly; 03-07-12, 18:46.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • Re: Mit o zdravom mlijeku

              Originally posted by Sedam View Post
              Radio sam istraživanje na sebi da ...
              Izbacivanje mlijeka iz prehrane za alergične je ispravno za one koji ga podnose je glupo.
              Neču ponavljati i daj više nemojte smarati .
              Da tu nema nijednog ozbiljnoga s kojim mogu popričati nevjerojatno je , sve sami šabani... Karikature ,a ne dizači utega..
              Sad vrijeđaš mene,koji sam sasvim normalno pričao s tobom!

              Comment


              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                Originally posted by T.A.T.A. View Post
                Sad vrijeđaš mene,koji sam sasvim normalno pričao s tobom!
                Ne vrijeđam tebe izravno , ali i ti si mene vrijeđao.
                Ali neču o tome više..

                Comment


                • Re: Mit o zdravom mlijeku

                  Ovo su sadamove uvrede, vrijeđanja i prijetnje izdvojene od trenutka kad se pridužio ovoj temi i forumu. Coffey mu je u jednom trenutku napisao da je majmun što nije u redu ali kronološki gledajući sadam je prvi počeo. Također nisam primjetio da je netko od drugih članova foruma nešto sadamu pogrdno napisao tako da mi nije jasan njegov stav prema ostalima.

                  Originally posted by Sedam View Post
                  Mani te se gluposti !!!
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Ja bih molio autore ovakvih gluposti da više nepišu te lovačke priče, i da nečitaju neke studije koje su radili ljudi bez mozga !
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Tebe nisam ništa pitao ...
                  Originally posted by Sedam View Post

                  Šta da ja sad tebi kažem majstore ?
                  Kada sam pročitao ovo sada što si napisao odma sam uvidio s kime imam posla.Sa dijetetom ograničenoga uma .
                  Ja nemam vremena sa šabanima poput tebe voditi rasprave.
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Ti bi meni stisnuo ban ? Pa momak ti vrijeđaš ne ja !
                  živčana si osoba , trebao bi popiti ljek ako si ga preskočio.
                  Previše steroida krkaš u sebe.
                  Hahahah sine visok si 168 cm 87 kg bio težak pa ajmo reč i da je moguče , 87 kg čega ? Mišića ili mišića i sala bar 20 kg ?
                  Ti si od wheya buknio na 87 kg ?? Hahahahahah lega obriši to što prije moj topli savijet !!
                  Ti neznaš znanje !
                  Ja sam budala što svoje znanje pokušavam na budalama poput tebe iskoristiti...
                  Originally posted by Sedam View Post
                  ..Čuo si par savijeta pa misliš da si pokupio svu pamet svijeta..
                  Ajde vozi mali ...
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Šta če ti slika moja šerife ?
                  Nije valjda da želiš drkat na nju ?
                  ali trebaš shvatiti da mene nezanimaju vaša diječaćka mišljenja , ja sam svoje postigao možda uspijem još ali nemojte sputavati one koji žele napredovati svojim glupostima.
                  Originally posted by Sedam View Post
                  E da, šerife gdije je tvoja slika ?
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Jbg. Dokazano je da i dan danas najmanje 5% stanovništva nije pismeno , neznaju čitati tako da oprošteno ti je .
                  Originally posted by Sedam
                  Momak tebe sam riješio s pol snage...
                  ti šuti nauči da se prvo slovo rečenice piše velikim početnim slovom...

                  I tek sad nakon svih ovih tvojih uvreda te Coffey počastio sa pridjevom majmun. Ne opravdava ga ali prvi si počeo.
                  Originally posted by Coffey View Post
                  ispada da si se dosao obracunavati ovdje na forum...
                  majmune, procitaj jos jednom taj moj post pa vidi sta sam napisao
                  Nakon toga i sadamove prijetnje
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Mamlaze opet vrijeđaš ??
                  Nađi pravu argumentaciju nemoj vrijeđati ako ja počnem vrijeđati bit če svega.
                  Zadnji put ti kažem nemoj vrijeđati ...
                  Prosjek života na selu nekada je bio kao danas u gradu , nemaš blage veze sa vezom !
                  Ne mislim sa mamlazima , klincima voditi doiskusije , oladi !
                  Onda vrijeđanje i mene iako ne vidim razlog jer ja njemu nisam ništa grubao napisao već samo da griješi sa gramatikom. A čovjek me ni ne poznaje i stoga ne može suditi razinu moga znanja.
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Dalibore puno pišeš ,a malo znakova znanja daješ...
                  Pa nastavak vrijeđanja članova.
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Ti si momak izgorio !
                  Ti si paljevina obična , ja ti kažem da nemamo svi isti organizam !
                  Pa prijetnje i čudne sklonosti.
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Opet neznaš čitati ?
                  ne želim da mi drkaš na sliku ..
                  Pokaži nam ti svoju sliku , ili se bojiš da te neču prepoznati na slici pošto si iz osijeka kao i ja i ideš u xxl u koji sam ja išao dok nisi znao šta je xxl..
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Šabani nemaju argumentacije pa skreču s teme ..
                  Originally posted by Sedam
                  Za početak mali s kim se ti boksaš ?
                  S kime se ti svađaš ? Več si mi se obračao ja te nisam registrirao uopće i opet piliš svoje..
                  Jesi retardiran ili šta ? Jesi bolestan ? Šta ti je ? Daj oladi od mene , ja ne raspravljam sa klincima več sam rekao..
                  Momak ne čitaš ti ništa , da si čitao vidio bi da su počela vrijeđanja od strane neistomišljenika .
                  Šta če ti moja slika ? Jesi ***** ?
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Vi previše pišete ovdije ,a uživo skeletoni.
                  Originally posted by Sedam
                  Mamlaze da pojedeš muhu imao bi veći mozak u želucu nego u glavi.
                  Idi svoje priče da se od mlijeka umire pričaj u zološkom vrtu tvoja vrsta če te najbolje razumjeti..
                  Originally posted by Sedam View Post
                  Da tu nema nijednog ozbiljnoga s kojim mogu popričati nevjerojatno je , sve sami šabani... Karikature ,a ne dizači utega..
                  I na kraju, ako pronađeš u mom tekstu neku gramatičku pogrešku koju sam napravio, molim te, upozori me na to.
                  Last edited by Dalibor; 03-07-12, 18:49.
                  http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                  I know it's hard to keep an open heart
                  When even friends seem out to harm you
                  But if you could heal a broken heart
                  Wouldn't time be out to charm you

                  November Rain, Guns and Roses

                  Comment


                  • Re: Mit o zdravom mlijeku

                    dalibore, pohvala na trudu. vec sam rekao da bi sedmicu trebalo zvati ''mlijecnim svjedokom''. priznaje samo jednu istinu.
                    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                    Comment


                    • Re: Mit o zdravom mlijeku

                      Originally posted by Coffey View Post
                      dalibore, pohvala na trudu. vec sam rekao da bi sedmicu trebalo zvati ''mlijecnim svjedokom''. priznaje samo jednu istinu.
                      Istini za volju i druga je strana tvrdoglava. Treba raspravljati u pomirdbenom tonu.
                      Mlijeko nije opravdani izvor hrane u bodybuildingu u fazi definicije. U fazi mase si svi dopuste neki slatki prijestup pa tko stoga ne može odolit neka popije čašu mlijeka. Dvije litre je već pretjerano. Ok, Sadamu nije, to je njegov izbor i neka ga pije. Ja to poštujem. A u svakodnevnom životu neka ga pije kome ne smeta i tko uživa u mlijeku.
                      Onaj kome mlijeko smeta i čini probavne i druge zdravstvene probleme neka ga se kani. Isto tako meni je creatine napravio veliki zdravstveni problem ali to ne znači da će drugome. Ja samo savjetujem svima koji uzimaju creatine da prate eventualne potencijalne nuspojave koje creatin može uzrokovat i ako se pojavi neka od njih da odmah prestanu za konzumiranjem. Isto je i sa mlijekom. Pratite evenutalne rizike i prestanite sa konzumiranjem ukoliko vam smeta. Sa aspekta bodybuilidnga pratite BF i stanje u ogledalu i prema tome se ravnajte.
                      End of story.
                      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                      I know it's hard to keep an open heart
                      When even friends seem out to harm you
                      But if you could heal a broken heart
                      Wouldn't time be out to charm you

                      November Rain, Guns and Roses

                      Comment


                      • Re: Mit o zdravom mlijeku

                        lijepo napisano, samo sto nisam taj karakter da kad netko dodje ovako bahato i ''sveznajuce'' da mu idem niz dlaku. jbga, takav sam. tim vise sto ono ''samo je jedna istina'' se odnosi i na njegovo izvrtanje rijeci, zatvaranje oci pred argumentima, clancima i sl. (ovdje imam u glavi dio oko zivotnog vijeka).
                        ja mu kazem da ljudi nisu zivjeli 90-100 godina, a on iz toga izvuce da sam rekao da su ljudi umirali od mlijeka. pa kak ne bi popizdio na takve lazi?
                        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                        Comment


                        • Re: Mit o zdravom mlijeku

                          Originally posted by kelly View Post
                          @Maslačak reci mi što ste učili na faxu o sluzi u mlijeku, poznato je da mlijeko sadrži puno sluzi koja se taloži u organizmu i stvara zdravstvene probleme, poznato je i da pjevači ne smiju piti mlijeko jer im se ta sluz taloži na glasnim žicama i uzrokuje probleme kod pjevanja?
                          Ako ćemo tako, onda nebi smjeli niti jaja...jer i ona isto uzrokuju sluz... samo što se ta sluz kuhanjem smanjuje...tj. sluzavost se uništava, zato i kažem da je bolje piti kuhano mlijeko nego sirovo, upravo zbog tih bakterija koje uzrokuju taj sluzavi omotač, odnosno tzv. kapsulu.

                          Comment


                          • Re: Mit o zdravom mlijeku

                            Pisat ce te tu jos 13 stranica a na kraju je ishod: ko je pio mlijeko pit ce ga, ko nije nece i bok.

                            Comment


                            • Re: Mit o zdravom mlijeku

                              Originally posted by Sedam View Post
                              Ne vrijeđam tebe izravno , ali i ti si mene vrijeđao.
                              Ali neču o tome više..
                              Pronađi posto gdje ja tebe vrijeđam,ako postoji takav...
                              PS.raditi istraživanje na jednoj osobi odnosno uzrokovanje nedaje kopletnu sliku.

                              Comment


                              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                                Originally posted by T.A.T.A. View Post
                                Pronađi posto gdje ja tebe vrijeđam,ako postoji takav...
                                PS.raditi istraživanje na jednoj osobi odnosno uzrokovanje nedaje kopletnu sliku.
                                Neda mi se tražiti nisma došao ovdije rasprave voditi ..
                                Bome daje kompletnu sliku svih onih koji nemaju problema sa mlijekom kao ja..

                                Comment

                                Working...
                                X