Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Mlijeko i bodybuilding

    Originally posted by kelly View Post
    Onda si došao ciljano napadati mene i raspravljati sa mnom?
    Jel to nešto osobno ili nešto drugo?
    Izjasni se da skratimo priču...
    Nisam te napao , ti si se meni prvi obratio ...

    Comment


    • Re: Mit o zdravom mlijeku

      Hoće netko piti mlijeko ili neće boli me k....ja samo kažem da je kupovno mlijeko samo preskupa vodica, a to znaju svi:

      http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...L-mlijeka.html
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • Re: Mit o zdravom mlijeku

        Originally posted by kelly View Post
        Hoće netko piti mlijeko ili neće boli me k....ja samo kažem da je kupovno mlijeko samo preskupa vodica, a to znaju svi:

        http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...L-mlijeka.html
        [url]http://www.coolinarika.com/namirnica/mlijeko/
        neka ljudi sami prosude..

        Comment


        • Re: Mit o zdravom mlijeku

          Originally posted by kelly View Post
          Hoće netko piti mlijeko ili neće boli me k....ja samo kažem da je kupovno mlijeko samo preskupa vodica, a to znaju svi:

          http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...L-mlijeka.html
          To je zaista točno. Zato ja i pijem domaće sirovo, što bih i preporučio svima koji piju mlijeko.

          Comment


          • Re: Mit o zdravom mlijeku

            Originally posted by Coffey View Post
            toplo se nadam da je to samo sala...


            .
            zašto bi bila šala?
            Misliš da je nužno imati u pwmu glukozu i prašak?
            Originally posted by Songoku
            najbolji pwm je burek

            Comment


            • Re: Mit o zdravom mlijeku

              Originally posted by david22 View Post
              zašto bi bila šala?
              Misliš da je nužno imati u pwmu glukozu i prašak?
              Ne govori se ode jeli nužno, nego jeli isplativo i ucinkovito...

              A definitivno je isplativije i ucinkovitije nego taj tvoj "PWM"
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                Originally posted by Aquila_hr View Post
                Ne govori se ode jeli nužno, nego jeli isplativo i ucinkovito...

                A definitivno je isplativije i ucinkovitije nego taj tvoj "PWM"
                Ok, dobro. Neželim niti napadati nikoga niti se svađati. Pređimo na stvar. Da li ti imaš neku studiju ili dokaz koja dokazuje tvoje mišljenje?
                Originally posted by Songoku
                najbolji pwm je burek

                Comment


                • Re: Mit o zdravom mlijeku

                  Originally posted by david22 View Post
                  Upravo palo pola kruha i litar mlijeka.
                  Nema boljeg PWM-a.
                  Mljeko nije dobro kao PWM. Jer ne možeš unositi poslje treninga masnoće jer one usporavaju probavu, nije baš dobro konzumirati u 1 obroku P+M+UH a 1 litra mlijeka ima oko 30g proteina 28g masnoća i 40g UH. A kruh je goli UH i M.

                  @Sedam zašto si ti tako tvrdoglav i ne uvažavaš tuđe mišljenje?... pogledaj slike forumaša i one koji imaju malo više mase što misle o mlijeku? Pitaj i ove s velikim rezultatima. A i sam Arnold je rekao da je mlijeko za djecu.
                  Last edited by arianko; 02-07-12, 15:03.

                  Comment


                  • Re: Mit o zdravom mlijeku

                    Originally posted by david22 View Post
                    zašto bi bila šala?
                    Misliš da je nužno imati u pwmu glukozu i prašak?
                    uh, koliko je u ovoj temi stvari izreceno...

                    nije nuzno glukozu uzimati.
                    ali je nuzno sto brze dici inzulin. naime, prilikom vjezbanja raste ti hormon stresa kortizol koji destruktivno djeluje na misice i nasa zelja je da sto prije spustimo razinu kortizola. obzirom da kortizol pada kada inzulin raste, moramo podici razinu inzulina. a to se radi hranom sa visokim GI. kako dex ima GI 100 cini se najpodobnijim za dizanje inzulina, ali nije nuznost. med je jedan dobar izvor visokog GI.
                    ------

                    @sedam - izjave ''pijem 2 l mlijeka i zbog toga nikada nisam bio bolestan'' su zaista maloumne. kako znas da nisi bolestan zato jer pijes mlijeko? kako znas da nisi zdrav zbog mamine kuhinje uopce ili vode koju pijes iz slavine, a mozda je super bogata mineralima... kako znas da po prirodi imas jak imunitet (sto je najvjerojatniji razlog)?
                    kako objasnjavas cinjenicu da sam i ja kao mali pio jaaaaaako puno mlijeka (domaceg), pa svejedno bio jaaaaaaaako bolezljiv? navedi ime bolesti - imao sam je. primjer - 7x upala pluca do 3. godine zivota. bronhitise ne brojim. prehlade su mi normalno stanje. kako to objasnjavas, a pio sam tvoj ''cudotvoran'' napitak? jedino sto mogu izvuci zakljucak je da zbog kalcija u mlijeku danas ima jako cvrste kosti. ali istovremeno sam cijeli zivot ''chubby''. sada malo manje nego prije, ali dok sam pio jaaaaako puno mlijeka bilo sam i vise chubby.

                    i za kraj, koliko ljudi danas ima pristup domacem kravljem mlijeku? zivim na selu, a u cijelom selu valjda jos 3 babe imaju krave. ova tekucina koju kupujes u ducanu i nazivas mlijekom ima mlijeka samo u nazivu.
                    SVE sto vrijedi je uzeto iz tog mlijeka za izradu drugih stvari.
                    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                    Comment


                    • Re: Mit o zdravom mlijeku

                      Originally posted by david22 View Post
                      Ok, dobro. Neželim niti napadati nikoga niti se svađati. Pređimo na stvar. Da li ti imaš neku studiju ili dokaz koja dokazuje tvoje mišljenje?
                      da. dokaz je da mlijeko ima GI oko 35, zobene pahuljice oko 50, a tebi je za PWM potreban visoki GI.
                      prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                      Comment


                      • Re: Mit o zdravom mlijeku

                        med ima nizak gi jer je kombinacija glukoze i fruktoze a da li ce biti razlike u oborenom kortizolu ukoliko zamenimo 100grama dekstroze sa 100 grama pirinca ili ovsenih pahuljica ne bih bas rekao jer telo ne radi na principu sekundi nego najmanje 24h iza treninga i najbitniji je net gain>net loss u tom periodu a ne neki magicni prozori koju traju 1stotinku posle treninga i ukoliko preskocis tu magicnu stotinku posle treninga i uzmes magicni pwm 3h posle treninga usled jos vece katabolicke rupe u tom periodu usledice jos veci anabolizam

                        Comment


                        • Re: Mit o zdravom mlijeku

                          molim te, koristi google... GI namirnica je jedna od najjednostavnijih stvari za saznati...

                          http://uppt.hr/index.php?option=com_...rana&Itemid=60

                          http://www.nutricionizam.com/index.p...movi&Itemid=25

                          http://www.freedomtek.org/zdrava_pre..._namirnica.php

                          med ima GI 83-90 ovisno o izvoru.
                          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                          Comment


                          • Re: Mit o zdravom mlijeku

                            te tablice su *****ne a kombinovanje FRUKTOZE I GLUKOZE NE MOZE DA BUDE VISOKOG GI JER JE FRUKTOZA NIZAK GI pogledaj nutritivni sastav meda pa onda lupaj gluposti http://nutritiondata.self.com/facts/sweets/5568/2
                            Glucose
                            35744
                            mg

                            Fructose
                            40934
                            mg

                            Comment


                            • Re: Mit o zdravom mlijeku

                              Originally posted by arianko View Post
                              Mljeko nije dobro kao PWM. Jer ne možeš unositi poslje treninga masnoće jer one usporavaju probavu, nije baš dobro konzumirati u 1 obroku P+M+UH a 1 litra mlijeka ima oko 30g proteina 28g masnoća i 40g UH. A kruh je goli UH i M.
                              .
                              arianko, prijatelju, jedan savjet, citaj forum, proučavaj namirnice, jedi raznovrsno, u današnjem svijetu potoji low fat mlijeko, bijeli kruh pretežito sadrži UH na 100g, 50uh, 250kcal...

                              Originally posted by Coffey View Post
                              uh, koliko je u ovoj temi stvari izreceno...

                              nije nuzno glukozu uzimati.
                              ali je nuzno sto brze dici inzulin. naime, prilikom vjezbanja raste ti hormon stresa kortizol koji destruktivno djeluje na misice i nasa zelja je da sto prije spustimo razinu kortizola. obzirom da kortizol pada kada inzulin raste, moramo podici razinu inzulina. a to se radi hranom sa visokim GI. kako dex ima GI 100 cini se najpodobnijim za dizanje inzulina, ali nije nuznost. med je jedan dobar izvor visokog GI.
                              ------
                              Prijatelju ovo je sve teorija koju znam ko pjesmicu, ti ces kortizol spustiti cim uneses neku hranu, jos ako popiješ limmunadu poslije treninga napravio si bogovski posao(c vitamin)...
                              Originally posted by Coffey View Post
                              da. dokaz je da mlijeko ima GI oko 35, zobene pahuljice oko 50, a tebi je za PWM potreban visoki GI.
                              Gledaj, ti u pwmu možeš jesti posni sir koji sadrži kazein... da spori protein... rezultat ce ti biti isti... na kraju dana se svejedno gleda ukupni unos kalorija... u suficitu si dobit ćeš mišića i sala, obrnuto za deficit, što sam više u ovom sportu vidim koliko je prehrana precijenjena... večina ljudi se hrani čisto a nezna trenirati i onda krive visok GI, niski GI, nisam unio brz protein poslije treninga..bla bla...gluposti... proteine držat visoko... i jesti sve ostalo do granica unosa kalorija za taj dan...

                              Ako nekome nepaše mlijeko zbog alergija,vjetrova itd... neka ga nepije... ja ću ga na masi piti litru dnevno... i mnogi ljudi koji ga konzumiraju na masi su zadovoljni rezultatima... znam da sam kod Markapola čitao da on jede i pije SVE mliječne proizvode, ali i trenira ko životinja što malo tko ovdije radi...
                              Originally posted by Songoku
                              najbolji pwm je burek

                              Comment


                              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                                ''mlijecni proizvodi'' nisu samo mlijeko. jogurt je daleko bolji izvor P i UH nego mlijeko.

                                @ PhantomLancer
                                moze.
                                ajd bok.
                                Last edited by Coffey; 02-07-12, 15:34.
                                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                                Comment

                                Working...
                                X