Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Mit o zdravom mlijeku

    Originally posted by kelly View Post
    Bilo bi lijepo da se malo predstaviš kao i svi mi, i da staviš svoje slike, ovako samo puno zujiš a malo meda daješ...
    E da, šerife gdije je tvoja slika ?

    Comment


    • Re: Mit o zdravom mlijeku

      Originally posted by Sedam View Post
      Šta če ti slika moja šerife ?
      Nije valjda da želiš drkat na nju ?
      Ja bi stavio svoju sliku ali 100 x 100 pixela treba biti ,meni nepada napamet da je skračujem neda mi se stim zafrkavati.
      Ja sam došao tu jasno očekujući ban zato što sam znao da če vam istina smetati i da neprihvačate iskustvo .
      Ti si četvrti po redu koji se neslaže samnom njih 2-3 se slažu , imaju moja razmišljanja ali trebaš shvatiti da mene nezanimaju vaša diječaćka mišljenja , ja sam svoje postigao možda uspijem još ali nemojte sputavati one koji žele napredovati svojim glupostima.
      Ma ti si najobičniji troll, dovoljno si sam o sebi rekao...
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • Re: Mit o zdravom mlijeku

        @Sedame, daj da vidimo taj maximum hahaha, molim te. Uploadaj slike... i leci komplekse na drugom mestu.

        Comment


        • Re: Mit o zdravom mlijeku

          Vidim da se vode žustre rasprave oko mlijeka... napisat ću svoje stajalište, sa svoje stručne strane - biologa

          Comment


          • Re: Mit o zdravom mlijeku

            Trolčino, upravo sada idem na trening u plavi XXL u Osijeku, pa dođi ako želiš razgovarati...
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • Re: Mit o zdravom mlijeku

              Ovako, na raznim forumima sam pisala o mlijeku...i o ovome o čemu vi sada vodite rasprave.
              Prvi i ja bi rekla, najrašireniji mit je:

              * Sirovo mlijeko, domaće svježe mlijeko koje nije industrijski obrađeno, prirodna je i zdrava hrana, kao i svi mliječni proizvodi napravljeni od sirovog mlijeka.

              Ne... nije!!! Podložno je kontaminaciji proteolitičkim bakterijama. Patogenim (uzročnici bolesti). Samo vi pijte svježe mlijeko, pa kad provedete koji tjedan na infektivnoj, biti će kuku-lele. Usput, sirovo mlijeko se lako ukiseli. Je, "zdrave" mliječne bakterije imaju neke beneficije, ali većini ljudi kiselo mlijeko je jednostavno ogavno, i tržišni segment istoga je mali.

              Zatim,

              * Izvanredan je izvor nutrijenata, ali i vrlo važnih korisnih bakterija, kao sto su laktobakterije, za koje danas znamo da igraju presudnu ulogu u jačanju imuniteta i zaštiti organizma od raznih bolesnih stanja.

              IZVOR Lactobacillus-a? Nije izvor tih bakterija. Bakterije ne nastaju iz ničega.
              Tek kada se kontaminira njima, ukiseli se. Zato se vrši pasterizacija.
              A o kiselom mlijeku sam gore napisala.

              * Izvrstan je izvor vitamina, minerala i enzima, te sadrži vrijedne proteine. Sirovo mlijeko i proizvodi od njega zapravo su savršene prirodne i punovrijedne namirnice za čovjeka.

              Kada od nepasteriziranog mlijeka dobiješ stafilokoka ili neku sličnu "egzotičnu životinjicu" onda se nemoj čuditi

              * Visoka temperatura potpuno mijenja strukturu osjetljivih mliječnih proteina koji denaturiraju i postaju vrlo teški za probavu i štetni za zdravlje.

              Idiotarija samo takvA...
              Proteini u mlijeku se praktički nimalo ne denaturiraju, jer kada bi se to dogodilo, izgubili bi topljivost i taložili bi se (sir).
              Ustvari, kod većine namirnica, denaturacija POBOLJŠAVA probavljivost proteina. Kod kokošjeg jaja, sirovi proteini imaju stupanj probavljivosti oko 50%. Skuhano jaje ima preko 90% probavljivih proteina.

              *Zbog ovih problema industrijski obrađeno mlijeko jedan je od najčešćih alergena te se povezuje uz cijeli niz simptoma i bolesnih stanja, kao što su probavne smetnje, alergije, kolike kod dojenčadi, karijes..

              Mliječni proteini su alergeni bez obzira na tretman koji su prošli. Stavi kravlje vime u usta, ako si alergičan, dobit ćeš alerg.reakciju.

              Kako je krenulo, još će mlijeko okriviti za rak...ili pak, za napad talibana...

              Comment


              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                sadame ajde dobro je nema potrebe za nametanjem,,poštuj raznolikost
                a coffey 87kg sa 20bf nije 100kg mišića ima pameti u onom njegovom postu,na što si ti njemu neodgojeno napisao ne seri!

                Comment


                • Re: Mit o zdravom mlijeku

                  Proteini u mlijeku se praktički nimalo ne denaturiraju, jer kada bi se to dogodilo, izgubili bi topljivost i taložili bi se (sir).
                  krivo, jedno je denaturacija, a jedno koagulacija

                  Comment


                  • Re: Mit o zdravom mlijeku

                    Originally posted by T.A.T.A. View Post
                    sadame ajde dobro je nema potrebe za nametanjem,,poštuj raznolikost
                    a coffey 87kg sa 20bf nije 100kg mišića ima pameti u onom njegovom postu,na što si ti njemu neodgojeno napisao ne seri!
                    Ja poštujem sine onoga tko mene poštuje , ja neznam di su vama svima oči ..
                    Lik me izvrijeđo prvi , uvredama i psovkama , to nitko ne vidi ?

                    Comment


                    • Re: Mit o zdravom mlijeku

                      hahahahha, ja cu umrijeti, citavo vrijeme mu citam nick kao SADAM, jos ga i T.A.T.A nazove SADAMOM, jos se malkice i ponasa kao SADAM ( no offence) a on je jadničak obična sedmica (7) SEDAM

                      Comment


                      • Re: Mit o zdravom mlijeku

                        Originally posted by Maslačak View Post
                        Ovako, na raznim forumima sam pisala o mlijeku...i o ovome o čemu vi sada vodite rasprave.
                        Prvi i ja bi rekla, najrašireniji mit je:

                        * Sirovo mlijeko, domaće svježe mlijeko koje nije industrijski obrađeno, prirodna je i zdrava hrana, kao i svi mliječni proizvodi napravljeni od sirovog mlijeka.

                        Ne... nije!!! Podložno je kontaminaciji proteolitičkim bakterijama. Patogenim (uzročnici bolesti). Samo vi pijte svježe mlijeko, pa kad provedete koji tjedan na infektivnoj, biti će kuku-lele. Usput, sirovo mlijeko se lako ukiseli. Je, "zdrave" mliječne bakterije imaju neke beneficije, ali većini ljudi kiselo mlijeko je jednostavno ogavno, i tržišni segment istoga je mali.

                        Zatim,

                        * Izvanredan je izvor nutrijenata, ali i vrlo važnih korisnih bakterija, kao sto su laktobakterije, za koje danas znamo da igraju presudnu ulogu u jačanju imuniteta i zaštiti organizma od raznih bolesnih stanja.

                        IZVOR Lactobacillus-a? Nije izvor tih bakterija. Bakterije ne nastaju iz ničega.
                        Tek kada se kontaminira njima, ukiseli se. Zato se vrši pasterizacija.
                        A o kiselom mlijeku sam gore napisala.

                        * Izvrstan je izvor vitamina, minerala i enzima, te sadrži vrijedne proteine. Sirovo mlijeko i proizvodi od njega zapravo su savršene prirodne i punovrijedne namirnice za čovjeka.

                        Kada od nepasteriziranog mlijeka dobiješ stafilokoka ili neku sličnu "egzotičnu životinjicu" onda se nemoj čuditi

                        * Visoka temperatura potpuno mijenja strukturu osjetljivih mliječnih proteina koji denaturiraju i postaju vrlo teški za probavu i štetni za zdravlje.

                        Idiotarija samo takvA...
                        Proteini u mlijeku se praktički nimalo ne denaturiraju, jer kada bi se to dogodilo, izgubili bi topljivost i taložili bi se (sir).
                        Ustvari, kod većine namirnica, denaturacija POBOLJŠAVA probavljivost proteina. Kod kokošjeg jaja, sirovi proteini imaju stupanj probavljivosti oko 50%. Skuhano jaje ima preko 90% probavljivih proteina.

                        *Zbog ovih problema industrijski obrađeno mlijeko jedan je od najčešćih alergena te se povezuje uz cijeli niz simptoma i bolesnih stanja, kao što su probavne smetnje, alergije, kolike kod dojenčadi, karijes..

                        Mliječni proteini su alergeni bez obzira na tretman koji su prošli. Stavi kravlje vime u usta, ako si alergičan, dobit ćeš alerg.reakciju.

                        Kako je krenulo, još će mlijeko okriviti za rak...ili pak, za napad talibana...
                        Slažem se s tobom i potvrdio si moje tvrdnje koje tvrdim svima ,a nisam biolog poput tebe.
                        Dakle mlijeko iz trgovina ima više pozitivnih strana nego domaće svježe mlijeko.
                        I za ljude koji nisu alergični na mlijeko nema nus pojava i mlijeko mogu uzimati bez straha i problema !
                        Amen.

                        Comment


                        • Re: Mit o zdravom mlijeku

                          Originally posted by WTF View Post
                          hahahahha, ja cu umrijeti, citavo vrijeme mu citam nick kao SADAM, jos ga i T.A.T.A nazove SADAMOM, jos se malkice i ponasa kao SADAM ( no offence) a on je jadničak obična sedmica (7) SEDAM
                          Jbg. Dokazano je da i dan danas najmanje 5% stanovništva nije pismeno , neznaju čitati tako da oprošteno ti je .

                          Comment


                          • Re: Mit o zdravom mlijeku

                            Originally posted by Sedam View Post
                            Jbg. Dokazano je da i dan danas najmanje 5% stanovništva nije pismeno , neznaju čitati tako da oprošteno ti je .
                            da, oprasta ti covjek koji ne razlikuje ije i je
                            ma bravo...
                            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                            Comment


                            • Re: Mit o zdravom mlijeku

                              Originally posted by Maslačak View Post
                              Mliječni proteini su alergeni bez obzira na tretman koji su prošli.
                              Jel bi to onda praktično značilo da ako si alergičan na mliječne proteine da si onda alergičan i na obrađene tj. na whey i casein u praškovima?
                              Last edited by Dalibor; 02-07-12, 23:05.
                              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                              I know it's hard to keep an open heart
                              When even friends seem out to harm you
                              But if you could heal a broken heart
                              Wouldn't time be out to charm you

                              November Rain, Guns and Roses

                              Comment


                              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                                Originally posted by Sedam View Post
                                Jbg. Dokazano je da i dan danas najmanje 5% stanovništva nije pismeno , neznaju čitati tako da oprošteno ti je .
                                Dakle točno bi bilo sljedeče: pismeno, ne znaju. A ne, pismeno , neznaju.
                                Toliko o tvojoj pismenosti, niti znaš zarez pravilno staviti niti riječ napisati
                                I btw, nisam te vrijeđao prije vec sam se smijao sam sebi....

                                Comment

                                Working...
                                X