Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

    Originally posted by Boss
    planiram prži ujutro na tašte 1h aerobno na biciklu, navečer teretana nakon toga 30 min kardio....4 treninga tjedno, oće to bit previše, planiram spalit salo al onak do temelja dosta je mase na 88kila sam došo, BF dosta velik (reko bi 20% cirka)....
    Nije to previse.
    There is no good, no evil - only decisions and consequences.

    Comment


    • #47
      Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

      jel mogu uzeti ujutro pola sata prije aerobnog treninga jabuku dosad sam radio nataste...
      Originally posted by Songoku
      najbolji pwm je burek

      Comment


      • #48
        Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

        Originally posted by david22
        jel mogu uzeti ujutro pola sata prije aerobnog treninga jabuku dosad sam radio nataste...
        Ne.

        Comment


        • #49
          Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

          bok!
          poceo sam HIIT trcanje s ciljem da skinem BF i da sto vise odrzim masu s visoko proteinskim jelovnikom (to sam postao na temu za prehranu
          e sad.. znam da svi kazu da je najbolji intenzitet za skidanje masti 60-70% tj. LI jutarnji kardio.
          Ali HIIT bazalnim metabolizmom nakon trcanja puno duze sagorjeva masti nego LI i nakraju krajeva mislim da s HIITOM vise sagorimo masti nego s LI cardiom? zar ne?

          Da citiram Tihomira Sadibašića:
          "Zamislimo osobu A koja je fokusirana na ukupni broj potrošenih kalorija pa se odlučila trčati 60 minuta u zoni topljenja masti (to je dakle raspon od 120 do 150 otkucaja srca / minuti). U tih 60 minuta osoba je potrošila npr. 500 kcal, od kojih je 50% došlo iz masnoća (znači 250 kcal). Budući osoba nije trenirala dovoljno intenzivno – nije proizvela nikakav metabolički podražaj (što je jako bitno)! Samim time, u preostala 23h u danu će bazalnim metabolizmom trošiti npr. 100 kcal / satu, od kojih će 75% doći iz masnoća. Kada sve to izračunamo dobijemo sljedeće: 23h x 100 kcal = 2.300 kcal x 0,75 = 1.725 kcal iz masnoća. Tome još dodamo onih 250 iz odrađenog treninga i dobijemo da je osoba u jednom cijelom danu (24h) ukupno potrošila 2.800 kcal, od kojih je 1.975 došlo iz masnoća (cca 70%).

          S druge strane, zamislimo osobu B koja nije fokusirana na ukupni broj potrošenih kalorija nego na kvalitetan, integralni trening. Ta osoba će odraditi 60 minuta kombiniranog treninga koji će uključivati intenzivni kružni trening s utezima (vježbajući cijelo tijelo) + kraći, ali intenzivniji kardio trening. Takvom kombinacijom osoba će potrošiti (u najmanju ruku) također 500 kcal, od kojih će 25% doći iz masnoća (znači 125 kcal, ili dvostruko manje nego osoba A). No, budući je trenirala visokim intenzitetom, osoba B je proizvela dovoljan metabolički podražaj (što je ključni podatak u cijeloj ovoj priči) pa će u preostala 23h u danu bazalnim metabolizmom trošiti 150 kcal / satu (od kojih će 75% doći iz masnoća). Kada sve to izračunamo dobijemo sljedeće: 23h x 150 kcal = 3.450 kcal x 0,75 = 2.587 kcal iz masnoća. Tome još dodamo onih 125 iz odrađenog treninga i dobijemo da je osoba u jednom cijelom danu (24h) ukupno potrošila 3.950 kcal, od kojih je 2.712 došlo iz masnoća (također cca 70%).

          Prema tome, dobili smo dvije osobe koje su jednako dugo trenirale (60 minuta), i koje su potrošile jednaku količinu kalorija u samom treningu (500), ali čiji je konačni rezultat (po isteku svih 24h u danu) – drastično različit (3.950 kcal naprema 2.800 kcal – ili 1.150 kcal razlike)! I sve to unatoč činjenici da je osoba A potrošila više kalorija iz masnoća od osobe B u tijeku samog treninga!

          Međutim, čarolija kvalitetnog intenzivnog treninga, koji proizvodi dovoljan metabolički podražaj tu tek počinje! Naime, razlika između osobe A i osobe B je 737 kcal iz masnoća – u samo jednom jedinom danu! To sad pomnožite s npr. 3 mjeseca (90 dana) i dobijemo enormnu razliku od – 66.330 kcal! Znate li kolika je to razlika u kilogramima? Punih 7 kilograma direktno iz masnoća! (7,37 kg da budemo točni)."


          Dali se to moze primjeniti i na sami HIIT u odnosu na LI cardio... ? posto je HIIT visokog intenziteta kasnije ce trositi vise masnoca od LI i dugorocno je vise isplativiji?
          Ali kod njega dolazi i vise do katabolizma, koji se moze svesti na miminum takodjer proteinima??? aaa tako sam zbunjen sta izabrati.... HIIT vs LI cardio sto se definicije tice.
          "No Pain, No Gain"
          P90X I hate it! But I LOVE IT!!
          Ever since I was a child I have had this instinctive urge for expansion and growth. To me, the function and duty of a quality human being is the sincere and honest development of one's potential. Bruce Lee

          Comment


          • #50
            Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

            viewtopic.php?f=21&t=1993
            tek sam sad uspio pronaci ovu temu.. ima dosta zanimljivih odgovora isprike ako trollam
            "No Pain, No Gain"
            P90X I hate it! But I LOVE IT!!
            Ever since I was a child I have had this instinctive urge for expansion and growth. To me, the function and duty of a quality human being is the sincere and honest development of one's potential. Bruce Lee

            Comment


            • #51
              Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

              Originally posted by jerdna
              tako sam zbunjen sta izabrati.... HIIT vs LI cardio sto se definicije tice.
              Rekao sam već milijun puta: nema se šta birati između to dvoje nego treba raditi oboje!
              Jedno drugo ne isključuje...
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #52
                Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                onda recimo da HIIT radim 3 put tjedno... pon srijeda pet.... kad ubaci LI i koliko puta?
                "No Pain, No Gain"
                P90X I hate it! But I LOVE IT!!
                Ever since I was a child I have had this instinctive urge for expansion and growth. To me, the function and duty of a quality human being is the sincere and honest development of one's potential. Bruce Lee

                Comment


                • #53
                  Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                  LI radiš svako jutro na tašte osim danom kada radiš noge i dan poslije
                  Originally posted by Songoku
                  najbolji pwm je burek

                  Comment

                  Working...
                  X