Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vegetarijanci, vegani i BB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Fenomeno View Post
    Kažeš

    Ima puno boljih omjera.
    Ljuspica od soje - 52g proteina na 100g. Cijena 8Kn 200g
    sjemenke bundeve - 29g proteina na 100g
    Unmmm...ok, tnx na infu

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by Fenomeno View Post
      Kažeš

      Ima puno boljih omjera.
      Ljuspica od soje - 52g proteina na 100g. Cijena 8Kn 200g
      sjemenke bundeve - 29g proteina na 100g
      On ovdje spominje omjer cijene i proteina za meso.

      Biljni proteini su nepotpuni jer imaju malo aminokiselina. Nije bas adekvatno usporedivati cijenu mesa i zitarica/soje itd.
      I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
      ----------------------------------------------------------------
      Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by Gogeta View Post
        Želiš reći da ti proizvodi imaju puni aminokiselinski profil???



        Ja sam pronašao da sjemenke bundeve imaju 19g proteina na 100g,

        a ljuspice od soje imaju 40g proteina na 100g. Odakle tebi ovi podaci?



        Pa da.... Cela Azija prosto kipi od kršnih azijata, koji satiru soju....





        Sent from my Windows phone using Tapatalk
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by Dača View Post
          Pa da.... Cela Azija prosto kipi od kršnih azijata, koji satiru soju....





          Sent from my Windows phone using Tapatalk
          Hahaha.

          Nisi to znao? :what:

          To ti je idealna zamjena za piletinu.

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Premium.Better View Post
            On ovdje spominje omjer cijene i proteina za meso.

            Biljni proteini su nepotpuni jer imaju malo aminokiselina. Nije bas adekvatno usporedivati cijenu mesa i zitarica/soje itd.
            Netočno biljni proteini nisu nepotpuni. Istina da neke biljke nesadrže određene aminokiseline pa ih moraš kombinirat sa drugim biljnim proteinima. Sve aminokiseline koje postoje u proteinima životinjskog porijekla postoje i u proteinima biljnog porijekla. A isina je i da ima biljnih proteina koji mogu parirat i sirutki.

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by Dača View Post
              Pa da.... Cela Azija prosto kipi od kršnih azijata, koji satiru soju....
              Sent from my Windows phone using Tapatalk
              Malo koji azijac zbog svoje genetike se može razviti i da koristi whey.
              Molim te objasni mi činjenicu da su biljojedi u prosjeku puno jače i veće životinje od mesoždera. Objasni mi kako je bik tako jak a jede samo travu i žitarice. Objasni mi zašto su najveći dinosauri bili biljojedi a oni manji mesožderi. Ljudi lažu vas. Iskrivljenost znanstvenih otkrića nastaje zbog bolje promocije mesa i mliječnih proizvoda koji čine bit svega. Nije njima u korsti da nešto šta je jeftino i pristupačno bude općeprihvatljivo, dobro, korisno...

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by Fenomeno View Post
                Netočno biljni proteini nisu nepotpuni. Istina da neke biljke nesadrže određene aminokiseline

                odluci se, ili je jedno ili je drugo
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by Fenomeno View Post
                  Netočno biljni proteini nisu nepotpuni.
                  Originally posted by Fenomeno View Post
                  Istina da neke biljke nesadrže određene aminokiseline
                  Procitaj ponovno ove dvije recenice koje si napisao
                  I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                  ----------------------------------------------------------------
                  Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by Fenomeno View Post
                    Malo koji azijac zbog svoje genetike se može razviti i da koristi whey.
                    Molim te objasni mi činjenicu da su biljojedi u prosjeku puno jače i veće životinje od mesoždera. Objasni mi kako je bik tako jak a jede samo travu i žitarice. Objasni mi zašto su najveći dinosauri bili biljojedi a oni manji mesožderi. Ljudi lažu vas. Iskrivljenost znanstvenih otkrića nastaje zbog bolje promocije mesa i mliječnih proizvoda koji čine bit svega. Nije njima u korsti da nešto šta je jeftino i pristupačno bude općeprihvatljivo, dobro, korisno...
                    Lažu ili ne, činjenice govore svoje. Čovjek nema isti probavni sustav kao bik pa se ne može ni uspoređivati. Ajde objasni morskom psu da ne mora jesti ribu i neka počne jesti alge...
                    Pogledaj samo vegane i vegetarijance, svi su mršavi, često i ispijeni, nema ih u vrhunskom sportu.
                    I Željko Mavrović je filozofirao sa nekom makrobiotikom a danas jede sve. Imamo i na forumu bivšeg vegana koji je počeo jesti sve i priznao da je jako napredovao odkada jede meso.

                    I tek sad sam skužio da smo mi svi ******, kupujemo hranu, a vani trave za ispašu koliko voliš...
                    Last edited by kelly; 13-02-14, 01:37.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by kelly View Post
                      I tek sad sam skužio da smo mi svi ******, kupujemo hranu, a vani trave za ispašu koliko voliš...
                      HAHHAHAH legenda kelly
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        TripleZ
                        Premium.Better

                        Vas dovjica brže čitate nego što razmišljate. Usporite malo da vaš mozak može sve pohvatati. Pad pojmom biljni proteini spada unija svih biljka i naravno da se u toj uniji nalaze i sve aminokiseline. A pod pojmom neke biljke podraumjevaju se pojedine biljke koje nemaju neke aminokiseline. Mozda je vašem mozgu to teško skužiti, al evo sličan primjer (u dnevniku 7.b. razreda postoje ocjene, ali Ivan nema nijednu ocjenu)

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by kelly View Post
                          Lažu ili ne, činjenice govore svoje. Čovjek nema isti probavni sustav kao bik pa se ne može ni uspoređivati. Ajde objasni morskom psu da ne mora jesti ribu i neka počne jesti alge...
                          Pogledaj samo vegane i vegetarijance, svi su mršavi, često i ispijeni, nema ih u vrhunskom sportu.
                          I Željko Mavrović je filozofirao sa nekom makrobiotikom a danas jede sve. Imamo i na forumu bivšeg vegana koji je počeo jesti sve i priznao da je jako napredovao odkada jede meso.

                          I tek sad sam skužio da smo mi svi ******, kupujemo hranu, a vani trave za ispašu koliko voliš...
                          Ja nemam ništa protiv proteina životinjskog porijekla samo iznosim da oni nisu nezamjenjivi. Ja nisam ni vegan ni vegetarijanac al istini za volju ljudski probavni sustav je sličan probvnom sustavu biljojeda, a probavni sustav mesoždera je potpuno drugačiji. Dali znaš da je duljina crijeva biljojeda oko cca 12x dulja od dužine njihovog trupa, a da je dužina crijeva mesoždera puno manja cca 4x dulja od dužine njohovog trupa. Nemožeš natjerat morskog psa da jede aleg umjesto ribe jer to nije u njegovom zakonu prirode. Sigurno si gledo samo vegane koji se nebave bodybuildingom ili se nebave intezivno. Željko Mavrović nije forsiro masu niti nije bio ustrajan u svojoj odluci.
                          http://www.youtube.com/watch?v=8R0w5xVVW8g

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by Fenomeno View Post
                            TripleZ
                            Premium.Better

                            Vas dovjica brže čitate nego što razmišljate. Usporite malo da vaš mozak može sve pohvatati. Pad pojmom biljni proteini spada unija svih biljka i naravno da se u toj uniji nalaze i sve aminokiseline. A pod pojmom neke biljke podraumjevaju se pojedine biljke koje nemaju neke aminokiseline. Mozda je vašem mozgu to teško skužiti, al evo sličan primjer (u dnevniku 7.b. razreda postoje ocjene, ali Ivan nema nijednu ocjenu)
                            evo tebi jedna cinjenica, mada nisi izgleda ljubitelj istih:

                            koliko god tebi prica bila zanimljiva, 99% proteina u ishrani vegetarijanaca nema potpuni AK profil

                            hvala cao
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              evo tebi jedna cinjenica, mada nisi izgleda ljubitelj istih:

                              koliko god tebi prica bila zanimljiva, 99% proteina u ishrani vegetarijanaca nema potpuni AK profil

                              hvala cao
                              Svaka čast prijatelju. Uspio si pronać jedinu tezu koja neide u prilog biljnih proteina. Neznam koji zakon meni zabranjuje kombiniranje proteina.

                              Jedna stvar koja se izbjegava govoriti o proteinima životinjskog porijekla je ta da zakišeljavaju krv. To organizmu nikako neodgovara jer u kiseloj okolini ima jako malo kisika. Organizam se bori protiv kiseline na taj način da iz kostiju izlučuje fosfat koji je spojen sa kalcijem. Fosfat u krvi neutralizira kiselinu a kalcij izmokrimo. Rezultat svega je razrijeđenje kostiju. Sigurno ti je poznato da bodybuilderi imaju visok stupanj lomova kostiju. Osobno poznajem bodybuildera koji je slomio nogu čim je se ustao sa stolice.

                              I jos nešto, koliko vas ima nadutost, plinove i probleme sa probavom?

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by Fenomeno View Post
                                Ja nemam ništa protiv proteina životinjskog porijekla samo iznosim da oni nisu nezamjenjivi. Ja nisam ni vegan ni vegetarijanac al istini za volju ljudski probavni sustav je sličan probvnom sustavu biljojeda, a probavni sustav mesoždera je potpuno drugačiji. Dali znaš da je duljina crijeva biljojeda oko cca 12x dulja od dužine njihovog trupa, a da je dužina crijeva mesoždera puno manja cca 4x dulja od dužine njohovog trupa. Nemožeš natjerat morskog psa da jede aleg umjesto ribe jer to nije u njegovom zakonu prirode. Sigurno si gledo samo vegane koji se nebave bodybuildingom ili se nebave intezivno. Željko Mavrović nije forsiro masu niti nije bio ustrajan u svojoj odluci.
                                http://www.youtube.com/watch?v=8R0w5xVVW8g
                                kako vidit koji je izvor proteina dobar za izgradnju misica, ako je ta namirnica imala oči ili potjece od necega sto je imalo oči, aminokiselinski sastav je ok... hahaha

                                Comment

                                Working...
                                X