Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vegetarijanci, vegani i BB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Bobby Sands View Post
    nsis spominja ni jaja ni mliko - nego kazes da se bez mesa ne moze u bodibildingu.
    Joj to je nesporazum, kad sam rekao meso mislio sam na animalne proteine, da ih ne nabrajam svaki puta, to se podrazumijeva jer vegani ne jedu nikakve animalne proteine.
    Naravno da se može bez mesa ako ćeš ih zamjeniti sa drugim animalnim proteinima.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana



      e vidija san da ti je rodjendan bija ima par dana tija san ti cestitat_> ima nekoga posla pa na kraju zaboravija. jeb.iga.

      pa eto: sritan rodjendan.
      ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by kelly View Post
        Kombiniranje biljnih proteina moguće je u teoriji, ali u praksi ne. Probaj pa ćeš vidjeti da ne ide.
        Nisi mi odgovorio zašto ljudi ne pasu travu besplatno umjesto što kupuju hranu?
        Vegane šampione što sam vidio su kao ovi bolji dečki sa foruma, lijepa defka ali od mase jako slabo.
        Kao što je morskom psu u njegovom zakonu prirode da jede meso, tako je i čovjeku.
        Mogu reći iskreno da se ne sjećam da sam vidio sportaša koji je bio ustrajniji i discipliniraniji od Mavrovića, pa opet nije uspio.

        "Kombiniranje biljnih proteina u praksi je nemoguće". To misle ljudi koji nerazumiju sljedeće činjenice.

        Omjer vegan bodybuildera i klasičnih bodybildera je sigurno cca 1:1000000. Zbog njihove malobrojnosti ima i skros malo njih koji su stekli vrlo zavidnu masu i definiciju. Sljedeća činjenica je da je veganbodybuilderima ishrana i zdravlje doleko ispred izgleda i svi su
        natural. Svi ti tvoji šampioni sa zapanjujućom masom koriste steroide, a mi dečki sa foruma to nemožemo postići zbog samo jednog
        razloga, zato što ne koristimo steroide.

        Pitaš me zašto ljudi nejdedu travu. Zato što u trgovini mogu kupit mnogo ukusnije stvari. Kažeš čovjeku je u zakonu prirode da jede meso. To govore samo pojedini znanstvenici koji imaju neke koristi od mesne i mlječne industrije. Čitava ljudska anatomija odgovara anatomiji biljojeda. Zubi su nam pljosnati i najsličniji ovci. Nemožemo usta otvorit ni preko 30 stupnjeva, a mesojedi mogu i preko 90 stupnjeva. U slini imam sastav koji razgrađuje ugljikohidrate, a to nema nijedan mesojed ni svejed. Mesojedi nemaju mišić koji pokreće vilicu lijevo i desno. Govorio sam u prijašnjim postovima i o probavnom sustavu mesojeda itd da ne nabrajam više imaš i ti
        internet. Mi smo stopostotni biljojedi, a navikli smo jest meso zbog naše inteligencije jer samo naučili pripremit meso. Vidim da ti porediš čovjeka sa morskim psom, ja tu nevidim nikakvu sličnost. Mavrović nije radio masu pa nije ni dobio masu, sve šta je tražio to je i dobio.

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by Dinč View Post
          Vlakna su ta koja stvaraju nadutost i vjetrove... Zato sve u umjerenim kolicinama i problema nema

          Sent from my HTC One using Tapatalk

          Vlakna će jedino izazvat nadutost ako ispuniš ova obadva uvjeta:
          1- ako drastično povećaš unos vlakana
          2- ako neunosiš dovoljno tečnosti
          Jedino ovako mogu izazvati nadutost i nikako drugačije

          Ima jedan jednostavan test kako možeš saznati unosiš li dovoljno tekućine. Neznam koliko je pouzdan al glasi ovako. Ako ti je rub šarenice oka uz bjeloočnicu izrazito crn to znači da si kroz određeno vrijeme uzimao nedovoljno tečnosti ili da je organizam iz kojekakvih razloga gubio tečnost.

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Fenomeno View Post
            "Kombiniranje biljnih proteina u praksi je nemoguće". To misle ljudi koji nerazumiju sljedeće činjenice.

            Omjer vegan bodybuildera i klasičnih bodybildera je sigurno cca 1:1000000. Zbog njihove malobrojnosti ima i skros malo njih koji su stekli vrlo zavidnu masu i definiciju. Sljedeća činjenica je da je veganbodybuilderima ishrana i zdravlje doleko ispred izgleda i svi su
            natural. Svi ti tvoji šampioni sa zapanjujućom masom koriste steroide, a mi dečki sa foruma to nemožemo postići zbog samo jednog
            razloga, zato što ne koristimo steroide.

            Pitaš me zašto ljudi nejdedu travu. Zato što u trgovini mogu kupit mnogo ukusnije stvari. Kažeš čovjeku je u zakonu prirode da jede meso. To govore samo pojedini znanstvenici koji imaju neke koristi od mesne i mlječne industrije. Čitava ljudska anatomija odgovara anatomiji biljojeda. Zubi su nam pljosnati i najsličniji ovci. Nemožemo usta otvorit ni preko 30 stupnjeva, a mesojedi mogu i preko 90 stupnjeva. U slini imam sastav koji razgrađuje ugljikohidrate, a to nema nijedan mesojed ni svejed. Mesojedi nemaju mišić koji pokreće vilicu lijevo i desno. Govorio sam u prijašnjim postovima i o probavnom sustavu mesojeda itd da ne nabrajam više imaš i ti
            internet. Mi smo stopostotni biljojedi, a navikli smo jest meso zbog naše inteligencije jer samo naučili pripremit meso. Vidim da ti porediš čovjeka sa morskim psom, ja tu nevidim nikakvu sličnost. Mavrović nije radio masu pa nije ni dobio masu, sve šta je tražio to je i dobio.
            Svi su vegani natural...i moja baba je umrla nevina.

            Čovjek nije ni mesojed, ni biljojed, čovjek je svejed.
            Današnji čovjek ima 99% istu genetiku kao pračovjek prije par stotina tisuća godina i više. Pračovjek je bio lovac i sakupljač, jeo je meso ulovljenih životinja, išao za lavovima i jeo njihove ostatke, i jeo plodove koji su rasli u prirodi, bobice isl, paleo prehrana: http://www.building-body.com/paleo-p...1to-je-to.html
            I mi imamo očnjake, što govori da smo nekada bili zvijeri, samo što su ljudi jedini sisavci koji su razvili oružje i oruđe, pa su nam očnjaci evoluirali i smanjili se, ne moraš ovcu zaklati zubima kad ju možeš ubiti kopljem.
            Pračovjek nije jeo žitarice, i zato danas većina ljudi ima problema sa glutenom jer su žitarice uvedene u ljudsku prehranu prije par tisuća godina.
            Nisam rekao da se ne može bez mesa, to sam objasnio da sam mislio na animalne proteine. Može se, ali kako i dokada? Možeš ti živjeti samo od kruha i vode, ali kako i dokada? Ako želiš zdravlje i neke sportske rezultate ne ide bez animalnih proteina.
            Ti si prvi usporedio čovjeka sa bikom, zato sam ja ubacio morskog psa.

            Mavrović je želio masu, ali je imao problema sa dobijanjem i održavanjem mase, zato što je fantazirao. Pitaj ga zašto danas jede sve i više ne fantazira. Imamo i na forumu bivšeg vegana koji je priznao da se preporodio odkad je ubacio sve u prehranu, i da mu se i zdravlje jako poboljšalo.
            Last edited by kelly; 14-02-14, 01:02.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              ali nas nije stvorio dragi Bogo?
              ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by kelly View Post
                Svi su vegani natural...i moja baba je umrla nevina.

                Čovjek nije ni mesojed, ni biljojed, čovjek je svejed.
                Današnji čovjek ima 99% istu genetiku kao pračovjek prije par stotina tisuća godina i više. Pračovjek je bio lovac i sakupljač, jeo je meso ulovljenih životinja, išao za lavovima i jeo njihove ostatke, i jeo plodove koji su rasli u prirodi, bobice isl, paleo prehrana: http://www.building-body.com/paleo-p...1to-je-to.html
                I mi imamo očnjake, što govori da smo nekada bili zvijeri, samo što su ljudi jedini sisavci koji su razvili oružje i oruđe, pa su nam očnjaci evoluirali i smanjili se, ne moraš ovcu zaklati zubima kad ju možeš ubiti kopljem.
                Pračovjek nije jeo žitarice, i zato danas većina ljudi ima problema sa glutenom jer su žitarice uvedene u ljudsku prehranu prije par tisuća godina.
                Nisam rekao da se ne može bez mesa, to sam objasnio da sam mislio na animalne proteine. Može se, ali kako i dokada? Možeš ti živjeti samo od kruha i vode, ali kako i dokada? Ako želiš zdravlje i neke sportske rezultate ne ide bez animalnih proteina.
                Ti si prvi usporedio čovjeka sa bikom, zato sam ja ubacio morskog psa.

                Mavrović je želio masu, ali je imao problema sa dobijanjem i održavanjem mase, zato što je fantazirao. Pitaj ga zašto danas jede sve i više ne fantazira. Imamo i na forumu bivšeg vegana koji je priznao da se preporodio odkad je ubacio sve u prehranu, i da mu se i zdravlje jako poboljšalo.
                Čovjek je do otkrića vatre jeo samo bilje i bio sakupljač jer je bio nesposoban pojest životinju. Kasnije postaje i lovac.

                Jao, vidi očnjaka koliki su. Nisam znao da smo imali ovolike očnjake. (pogledaj sliku u linku)
                http://tuzla.danas.info/2009/10/02/p...udskog-pretka/

                Ovo za žitarice se u potpunosti slažem. Nije sva hrana na zemlji namjenjena ljudima.

                Istina poredio sam čovjeka sa bikom jer sam navodio da imaju sličan probavni sustav. Al nerazumim zašto ti porediš morskog psa sa čovjekom. Stvarno smiješno. Mozda imaju sličan raspored zubi.

                Veganbodybuilderi imaju iste rezultate kako i klasični bodybuilderi koji ne koriste steroide, ni hormon rasta.

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by Fenomeno View Post
                  Čovjek je do otkrića vatre jeo samo bilje i bio sakupljač jer je bio nesposoban pojest životinju.
                  Ako čovjek danas može pojesti životinju, zašto ne bi mogao prije par milijuna godina, ostatke srne iza lavova isl. Koliko je slučajeva preživljavanja u prirodi, jel problem npr: pile zadaviti golim rukama, očerupati i pojesti. Ne možeš pojesti slona, ali ima puno drugih manjih životinja koje možeš uloviti i pojesti bez problema. BTW: i ja sam na koči jeo žive rakove i ribe, i probao i sirovo meso (probaj rastrgati zubima, vidjet ćeš da ide bez problema) i sirova jaja...a što su domaće kobasice, pršut i slanina nego sirovo meso.





                  Last edited by kelly; 14-02-14, 02:10.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Naravno da čovjek može pojest sve. Može pojest ribe, miševe, kukce... Može pojest čak i kamenja, izdrobi ih u prah i pojede kao kašu. Pitanje je dali je to u njegovoj prirodi ili to radi samo zato što on to može. Sva znanstvena ispitivanja potvrđuju da ta hrana nije 100% kompetentna sa njegovim probavnim sustavom kao određeno bilje.

                    Zamisli da jarac nekako stekne inteligenciju i dođe do ideje kako da uhvati svinju. I na kraju je uhvati. On bi razmišljo, vidiš da ja mogu uhvatiti svinju, zašto je ja nebi onda mogo i pojest. Jarac bi se dosjetio i rješenja kako da rastrga kožu jer mu se mozak razvio sa godinam. S vremenom bi se privikao na tu hranu i rekao bi mi smo mesojedi.

                    Pogledaj lice te djevojke koja jede hobotnicu. Lice joj se mršti. Jeli to prirodan refleks?

                    Ispred bebe koja tek prestaje dojit stavi komadić piletine i jagodu. Šta misliš šta će beba pojest.
                    Stavi ispred nje mrtvog zeca i jabuku. Šta misliš šta će beba pokušat jest.

                    Ja osobno jedem meso, ali sam svjestan toga da sam biljojed i neželim se odreć mesa.

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Lice joj se mršti jer ima psihološku blokadu, jer je to u današnjem svijetu "nenormalno" i jer je neukusno. Zato ovaj što jede žabu smiješi se i oblizuje...Pračovjek se sigurno smiješio i oblizivao dok je jeo bilje i korijenje.
                      Danas ljudi jedu ono što je ukusno a ne što je zdravo, kad te glad stisne vraćaš se prirodnim instinktima i jedeš šta imaš, sirovo i neukusno. I zobene su bljutave i neukusne, ali su prirodnije i zdravije od raznih nakemijanih musli isl.
                      Pa daj djetetu kolu i vodu, ili jabuku i nutelu, uzet će ono što je ukusnije. Jel to znači da su kola i nutela zdraviji i prirodniji od jabuke i vode?
                      Last edited by kelly; 14-02-14, 02:37.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Žao mi je, znam da je teško kad se iluzije ruše, ali čovjek nije biljojed.
                        Čovjek je mesojed i svejed, što znači da može i treba kombinirati životinjsku i biljnu hranu, ali zadržava izvrsno zdravlje samo na hrani životinjskog porijekla, dok neminovno narušava zdravlje samo na hrani biljnog porijekla. Previše je toga što nedostaje.


                        Osim vitamina, minerala i antioksidanata koje nalazimo u voću i povrću, čovjek treba i građevinski materijal za svoje tijelo a to su esencijalne aminokiseline i masnoće iz hrane životinjskog porijekla. Ugljikohidrati (šećer i škrob), koji prevladavaju u biljnoj hrani, nisu esencijalni - oni ništa u tijelu ne izgrađuju. U biljnoj hrani nema visokovrijednih proteina koji sadrže sve aminokiseline, niti u biljnoj hrani ima esencijalnih masnoća npr EPA i DHA (omega 3). Jedini izvor ovih masnoća je riba, meso pašnih životinja i jaja slobodnih kokoši. Otkud ćemo dobiti B12 ako jedemo samo voće i povrće? Otkud ćemo dobiti važne vitamine topive u mastima A, D i K2 koje trebamo za asimilaciju svih drugih hranjivih tvari: proteina, vitamina i minerala? Ove vitamine nalazimo samo u životinjskoj hrani. Prehrana samo voćem i povrćem neminovno dovodi i do nedostatka cinka i željeza, radi čega se razvijaju mnoge ozbiljne bolesti.

                        Probavni sistem čovjeka nije građen kao kod biljojeda: preživači, npr krave imaju 4 želuca u kojima predprobavljaju i fermentiraju celulozu iz biljne hrane. Čovjek ovo nema, već ima želudac sa jakom želučanom kiselinom koja služi upravo za razgradnju proteina iz namirnica životinjskog porijekla, te ima žuč da bi mogao razgraditi masnoću. Škrobasta hrana i žitarice su vrlo teško probavljive za čovjeka a vlakna iz žitarica se upravo i nazivaju neprobavljiva vlakna.

                        Naša su crijeva puno kraća nego u biljojeda. Kao u životinja mesojeda, naša crijeva su 5-6 puta duža od našeg tijela, dok su crijeva u biljojeda 20 puta duža od tijela, npr u ovce su crijeva 28 puta duža od tijela. Ovakva duga crijeva su potrebna za probavljanje biljne hrane i sve životinje biljojedi imaju tako duga crijeva ali mi ih nemamo.

                        Jako puno ljudi ima problema sa probavom: napuhanost, bolove u trbuhu, gasove i neredovitu stolicu, često i inflamatorne crijevne bolesti. Kada su ovi ljudi promijenili prehranu, izbacili žitarice te bazirali prehranu na mesu, ribi, jajima i povrću, njihove su stomačne tegobe potpuno nestale.
                        Last edited by kelly; 14-02-14, 02:48.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          od svih davnina do danasnjeg dana ishrana covjeka je se vrtila oko toga da bude raznovrsna koliko god je moguce (hocu reci da nisu trazili moronske razlike da iz ishrane izbace stvari koje su ukusne i lahko mogu nabaviti)


                          kad se nije moglo jesti meso, nije se jelo...kad nije bilo voca, nije ni to - sve do prije negdje 20 godina nikad covjek nije sa tanjira maknuo hranu zato sto neko prije 30.000 godina nije jeo isto to...tek s pokretanjem ovih guru dijeta je to i krenulo

                          da si dao je**ni snickers pracovjeku i to bi jeo









                          i nikad mi nece biti jasno kako vam moze uzor biti pracovjek....pa majko mila, jel ti cilj u zivotu umrijeti prije 30e godine, da imas IQ nizi od sobne temperature i da je svijet koji poznajes radijus od 500 metara -.-

                          ovu su ideju koje treba ostaviti domacicama u krizi srednjih godina koje prate najnoviju ''fad diet'' cisto onako da su u fazonu
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            ... neznam puno toga jos uvijek ucim osnove ali u 5 razredu smo
                            iz biologije ucili jednu podjelu na biljojede, mesojede i svejede..
                            Ljudi se najčešće svrstavaju u 'svejede'. Ta je klasifikacija napravljena nakon što je promatranjem utvrđeno da ljudi u svojoj prehrani imaju širok spektar biljnih i životinjskih namirnica. Međutim, kultura, običaji i odgoj također imaju velik utjecaj na način ljudske prehrane. Iz toga vidimo da promatranje nije najbolja tehnika želimo li otkriti najprirodniji način prehrane za čovjeka. Premda većina ljudi prema ponašanju spada u svejede.
                            Prema teoriji evolucije, crijevo mesojeda je primitivnije građe od onog u biljojeda. Iz toga bi se moglo pretpostaviti da je svejed mesojed sa nekim prilagodbama biljnoj prehrani.
                            Ispravite me ako grijesim ali cini mi se da fenomene spominje samo biljojede i mesojede ...
                            i nisu sva dijeca ista ja imam sliku kad sam bila mala di sam u usta utrpala leptiricu a stonogu sam se upravo
                            spremala pojest ( toliko o prirodi) a bila sam uvijerena da koza proizvodi ona mala cokoladna jaja :/
                            Last edited by SLAVA86; 14-02-14, 09:06.
                            Nije sramota past vec ostat lezat!

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by kelly View Post
                              Žao mi je, znam da je teško kad se iluzije ruše, ali čovjek nije biljojed.
                              Čovjek je mesojed i svejed, što znači da može i treba kombinirati životinjsku i biljnu hranu, ali zadržava izvrsno zdravlje samo na hrani životinjskog porijekla, dok neminovno narušava zdravlje samo na hrani biljnog porijekla. Previše je toga što nedostaje.


                              Osim vitamina, minerala i antioksidanata koje nalazimo u voću i povrću, čovjek treba i građevinski materijal za svoje tijelo a to su esencijalne aminokiseline i masnoće iz hrane životinjskog porijekla. Ugljikohidrati (šećer i škrob), koji prevladavaju u biljnoj hrani, nisu esencijalni - oni ništa u tijelu ne izgrađuju. U biljnoj hrani nema visokovrijednih proteina koji sadrže sve aminokiseline, niti u biljnoj hrani ima esencijalnih masnoća npr EPA i DHA (omega 3). Jedini izvor ovih masnoća je riba, meso pašnih životinja i jaja slobodnih kokoši. Otkud ćemo dobiti B12 ako jedemo samo voće i povrće? Otkud ćemo dobiti važne vitamine topive u mastima A, D i K2 koje trebamo za asimilaciju svih drugih hranjivih tvari: proteina, vitamina i minerala? Ove vitamine nalazimo samo u životinjskoj hrani. Prehrana samo voćem i povrćem neminovno dovodi i do nedostatka cinka i željeza, radi čega se razvijaju mnoge ozbiljne bolesti.

                              Probavni sistem čovjeka nije građen kao kod biljojeda: preživači, npr krave imaju 4 želuca u kojima predprobavljaju i fermentiraju celulozu iz biljne hrane. Čovjek ovo nema, već ima želudac sa jakom želučanom kiselinom koja služi upravo za razgradnju proteina iz namirnica životinjskog porijekla, te ima žuč da bi mogao razgraditi masnoću. Škrobasta hrana i žitarice su vrlo teško probavljive za čovjeka a vlakna iz žitarica se upravo i nazivaju neprobavljiva vlakna.

                              Naša su crijeva puno kraća nego u biljojeda. Kao u životinja mesojeda, naša crijeva su 5-6 puta duža od našeg tijela, dok su crijeva u biljojeda 20 puta duža od tijela, npr u ovce su crijeva 28 puta duža od tijela. Ovakva duga crijeva su potrebna za probavljanje biljne hrane i sve životinje biljojedi imaju tako duga crijeva ali mi ih nemamo.

                              Jako puno ljudi ima problema sa probavom: napuhanost, bolove u trbuhu, gasove i neredovitu stolicu, često i inflamatorne crijevne bolesti. Kada su ovi ljudi promijenili prehranu, izbacili žitarice te bazirali prehranu na mesu, ribi, jajima i povrću, njihove su stomačne tegobe potpuno nestale.
                              Nerelevantno je uzimati dužinu cijelog tijela. U tom istraživanju životinjama je mjeren samo trup, a nisu im razvlačili noge pa mjerili čitavu dužinu. Pravi rezultati bi tad bili potpuno drugačiji.Dužina našeg probvnog trakta i svih biljojeda je 13 puta duža TRUPA, a kod mesojeda je 3-6.

                              Nemoguće je da se pravom mesojedu zakrče arterije, to se pravom mesojedu nikad nije desilo. Srčana bolest zbog zakrčenih arterija, nastaju jer uzimamo samo meso i mlječne proizvode. Ljudi i drugi biljojedi se znoje preko pora da se rashlade, mi nedahćemo kao psi, lavovi da bi se rashladili. Mi nemamo kandže na rukamo koje su zaštititni znak mesojeda. Ako melješ i žvačeš dok jedeš, biljojed si.

                              Jesi li svjestan da ljudi jedu životinje NAKON što su životinje već jele sa zemlje. Svaki mineral, vitamin, aminokiselina, omega masna kiselina, sve masti i svaka hranjiva tvar koja postoji dolazi iz zemlje. Ljudi uzgajaju životinje najčešće kukuruzom, pšenicom, zobom i sojom. I u njihovom mesu nemože postojati nijedan satojak koji nepostoji u kukuruzu, pšenici, zobi i soji.

                              Šta ti misliš odakle dolaze bolesti? Od brokule? kelja? šparoga? borovnice? maline? špinata? luka? limuna? mrkve?
                              Obrati malo pažnju na društvo u kojem živimo, na društvo koje jede meso, sir, mlijeko. Samo obrati pažnju koliko članova vaših obitelji ili članova obitelji vaših prijatelja ima neku bolest, ili je već umrlo od neke bolesti? Srčani udar, infarkt, dijabetes, rak.
                              Zašto je u indijsikm vegan pokrainama stopa svih oboljenja ravna nuli? Kako to da su najzdraviji narodi koji jedu najviše svježe sirovo voće i povrće.

                              Stanovnici SAD-a po prosjeku jedu najviše mesa mljeka i sira po glavi stavnika. Jesi li se ikad zapito zašto se na TV-u vrte najmanje 3 reklame za dodatke kalcija. Mora da se šale! Mislio sam da svi dobivamo kalcij iz životinjskih proizvoda. Kako to da uopće postoji osteoporoza? Nemožeš naručit ni sendvič a da nedobiješ sir. Kalcij iz životinjskog porijekla je NULA.

                              Stalno u korist mesa spominješ štetnost žitarica. To za žitarice se slažem. One nisu hrana za ljude.

                              Nemoj se izvaljivat s tim da biljni svjet nesadrži sve aminokiseline. EPA i DHA se nalaze samo u ribi. Ni u jednom ostalom mesu se nenalazi NIJEDNA od omega3. Zbog toga znanstvenici pokušavaju da genetski piletinu bogate s omega3. Al to im nije uspjelo. Jedini uspjeh je bio da su dobili omega3 jaje, al takva jaja ćeš malo di nać u hrvatskoj. Svi orašasti plodovi i većina bilja sadrži omega3. Ta priča da veganima nedostaje masti u organizmu ti nedrži vodu. Željezo se nalazi u mnogim namirnicama koje nisu životinjskog porijekla. U apsorpciji željeza ključnu ulogu ima vitamin c koji se nalazi samo u hrani biljnog porijekla, a količina vitamina c utječe na apsorpciju željeza. Ludima treba vrlo malo vitamina B12 manje i od 1mg na godinu, što dokazuje i njegovu malobrojnost u biljnom svijetu. Zdrav ljudski organizam je sposoban sam stvoriti B12. B12 stvaraju bakterije u ljudskom organizmu. Problem je što antibiotici uništavaju te dobre bakterije, pa treba i dulje vremena da ih ponovno dobiješ jer se termičkom obradom uništavaju.

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Prijatelju, iako se ti i ja slažemo u većini stvari, ti imaš jedan problem, koji ti je i SLAVA rekla, ti sve dijeliš na mesojede i biljojede, a nisi čuo za svejede; čovjek je svejed. Isto kao i majmuni (ljudi i majmuni su nastali od primata, našeg zajedničkog pretka), koji će bez problema pojesti vjevericu ili bananu, za razliku od lava koji ne jede banane, jer je mesojed.

                                Ako nisu noge mjerili biljojedima (ovca) nisu ni mesojedima (lav), tako da je istraživanje za mene OK.
                                Nemamo kandže, ali imamo nokte koji mnogim ljudima služe kao kandže...čak mogu reći da ljudi imaju kandže, jer kad se dvije ženske potuku ozljede su relativno iste kao kad se dva tigra potuku, grebu se do krvi i jedni i drugi.
                                Bolesti dolaze od sve hrane, jer se industrijski proizvodi. Šta misliš da voće i povrće nije prepuno kemije?
                                Što se tiče kalcija iz mlijeka slažem se s tobom, kalcij iz mlijeka je neupotrebljiv u ljudskom organizmu jer samo prolazi kroz njega. Europljani koji piju najviše mlijeka imaju najviše bolesti kostiju; karijes, artritis, osteoporoza itd, dok Kinezi koji uopće ne piju mlijeko gotovo da i ne znaju za bolesti kostiju.
                                Slažemo se i oko žitarica.
                                Ako fali samo jedna aminokiselina neće doći do sinteze proteina, zato je bolje pojesti komad mesa nego kemijati čitav dan sa biljkama. Vjerojatno to nekome i uspijeva, ali većini vegana to ne uspijeva pa imaju brojne zdravstvene probleme.

                                I za kraj, ja nisam protivnik bilja, čak šta više ja uvijek preporučam jesti puno povrća uz meso, voće umjereno, i svaki dan šaku orašara.

                                A sad moram ići slaviti jer me ljepša polovica čeka.

                                Last edited by kelly; 14-02-14, 23:49.
                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X