Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vegetarijanci, vegani i BB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Ajd, uživaj kolega! Nemoj da te čeka. Samo "bečka škola" i svaka pada .

    Čovjek je najprilagodljivije biće na zemlji. U ekstremnim situacijama posegnuće za mesom. Čovjek je oduvjek preferirao voće i povće. Mesojedski instinkt mu proradi u nedostatku voća i povraća. Svi majmuni će jest kukce, jaja... al samo ako nema voća i povrća. Bez bilja se nemože nikako, al bez mesa mnogi žive i preko 100 godina. Sad to je samo pitanje gdje ćemo uvrstit čovjeka pod svejede ili pod neku podvrstu biljojeda.

    Istina ako se želiš nabildat da je efektivniji animal protein. A ako ti je zdravlje i ishrana iznad svega, onda uzimaj više biljni protein jer nesadrži trans-masne kiseline loš kolesterol.

    Soja sadrži sve esencijalne AK, zbog čega je stalno na meti mesne industrije koja se koristi raznim prevarama da je ocrni. A što se tiče drugih biljaka, dovoljno je kombinirati najmanje bilo koje 2 da upotpuniš sve AK.
    Originally posted by kelly View Post
    Ako nisu noge mjerili biljojedima (ovca) nisu ni mesojedima (lav), tako da je istraživanje za mene OK.
    Nisu noge mjerili ni ovci ni lavu, al jesu čovjeku. To je isto jedan mali trik manipulacije mesne industrije. Probaj sam malo istraživat. Umjesto dužine trupa, uvrsti masu tijela. Opet ćeš dobit rezultat da je čovjek bliži biljojedima nego mesojedima.

    Čovjek nije stopostotni biljojed. Al je puno puno bliži biljojedima nego mesojedima.

    Voće i povrće je isto puno kemije. Al ako uzmemo u obzir čisto prirodno meso i čisto prirodno voće i povrće tad to voće i povrće neće sadržavati nijedan štetan sastojak za čovjeka za razliku od mesa.

    Ajd neželim vas više smarat s ovom temom.

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Soja sadrži sve esencijalne AK, zbog čega je stalno na meti mesne industrije koja se koristi raznim prevarama da je ocrni. A što se tiče drugih biljaka, dovoljno je kombinirati najmanje bilo koje 2 da upotpuniš sve AK.

      Da ne pisem sve http://www.centar-zdravlja.net/zdrav...rahorica/2409/ ako je malo jedan clank nai cu ih ja jos a uostalom bez istrazivanja osobno poznajem 3 para vegana od toga dva nemogu imati dijecu, doktor im je savjetovao da prestanu uzimati soju... pa vidi tko manipulira..



      Čovjek nije stopostotni biljojed. Al je puno puno bliži biljojedima nego mesojedima.

      Ovo je isto da nas netko upita koje je boje bor a mi mislimo a nije bijel vise lici na crn...
      Kad je dobro biti biljojed i kad licimo na njih zasto onada uzimaju tolike nadomjeske ja nikad nisam cula da netko kravi daje B kompleks isto tako nikad nisam cula da covijek iz jednjaka vraca hranu pa ponovo zvace
      kao prezivaci ( i biljijedi opet imaju svoju podjelu)... svijet nije crn i bijel... to isto da se netko misli jeli
      kruska jabuka ili jagoda a prije jabuka jer je velika ..
      Last edited by SLAVA86; 15-02-14, 09:33.
      Nije sramota past vec ostat lezat!

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by Fenomeno View Post
        Ajd, uživaj kolega! Nemoj da te čeka. Samo "bečka škola" i svaka pada .

        Čovjek je najprilagodljivije biće na zemlji. U ekstremnim situacijama posegnuće za mesom. Čovjek je oduvjek preferirao voće i povće. Mesojedski instinkt mu proradi u nedostatku voća i povraća. Svi majmuni će jest kukce, jaja... al samo ako nema voća i povrća. Bez bilja se nemože nikako, al bez mesa mnogi žive i preko 100 godina. Sad to je samo pitanje gdje ćemo uvrstit čovjeka pod svejede ili pod neku podvrstu biljojeda.

        Istina ako se želiš nabildat da je efektivniji animal protein. A ako ti je zdravlje i ishrana iznad svega, onda uzimaj više biljni protein jer nesadrži trans-masne kiseline loš kolesterol.

        Soja sadrži sve esencijalne AK, zbog čega je stalno na meti mesne industrije koja se koristi raznim prevarama da je ocrni. A što se tiče drugih biljaka, dovoljno je kombinirati najmanje bilo koje 2 da upotpuniš sve AK.

        Nisu noge mjerili ni ovci ni lavu, al jesu čovjeku. To je isto jedan mali trik manipulacije mesne industrije. Probaj sam malo istraživat. Umjesto dužine trupa, uvrsti masu tijela. Opet ćeš dobit rezultat da je čovjek bliži biljojedima nego mesojedima.

        Čovjek nije stopostotni biljojed. Al je puno puno bliži biljojedima nego mesojedima.

        Voće i povrće je isto puno kemije. Al ako uzmemo u obzir čisto prirodno meso i čisto prirodno voće i povrće tad to voće i povrće neće sadržavati nijedan štetan sastojak za čovjeka za razliku od mesa.

        Ajd neželim vas više smarat s ovom temom.
        Brate....ne S.E.R.I...... kakav prokleti los kolesterol, kakve transmasne kiseline iz mesa itd?? o cemu ti? postoji jedna samo jedna vrsta kolesterola, povisen " losi kolesterol" ili masti itd nemaju ikakve veze s onima iz mesa+ nemoj konzumirat kolesterol, smanji ga na 0 pa ces imat vise problema nego da ga prekomjerno konzumiras-kolesterol ti je veci prijatlj nego mislis .
        "Los kolesterol" transmasne itd-stvar je u obradi hrane, ne u samoj hrani, brkas stvari
        Samo za primjer, uzmi maslinovo ulje i poprzi na njemu tikvice i paprike pa mi reci koliko si unio "loših" a koliko "dobrih" masti???
        A zatim skuhaj il okreni onako lagano na grilu 2-3 komada bifteka pa mi se javi....

        Biljojedi...mi???? ajd se prekrizi i L i D.
        Proteini iz biljnih izvora za nas imaju relativno malu biološku vrijednost, dosta tvari biljnog podrijetla je za nas neprobavljivo i vise nam radi problema nego koristi. Ljudi ne jedu travu ne zato sto je neukusna nego zato jer nema za nas nikakvu hranjivu vrijednost, isto kao i salata i hrpa toga. Jedi trave na tone i vjeruj mi umrijet ces od gladi opet...bas smo divni biljojedi?????

        meso je za razliku od biljne prehrane u potpunosti probavljivo i iskoristivo
        pa *****o dojenče za prvi obrok konzumira mliijeko??? to je biljni izvor?
        Hrpa minerala i vitamina koja nam je svakodnevno potrebna-prakticki je nema u biljkama.

        Povisena razina secera (svi seceri su biljnog podrijetla bilo u prirodnom ili umjetnom obliku (osim oni iz mlijeka)) nam nanosi veliku stetu tjelu, inzulin je tu obrambeni mehanizam, kad on zakaze secer (iz bljke(banane il cega god hoces)) nam jako brzo unistavaju organizam pocevsi od vida, pa propadanja ekstremiteta, otvorene rane, zakazivanje oragana itd itd...bas smo divno prilagodeni za biljojedstvo, redovne konstantne provokacije inzulina i vjecito povisen secer u krvi te s jako malo kvalitetnih proteina-divota

        od mesa i masti se moze zivit i to jako lijepo... niste ti nece falit... osim vlakana, al jbg. i macka i pas jedu travu kad ih zacepi :P

        Da bi i kombinirao 2-3 namirnce koje bi zadovoljile tvoje potrebe za proteinima, tj.koje bi stvorile potpuni aminokiselinski profil...pa rodeni jesi li svjestan koliko bi uz to bio primoran unijet UH??? Da uneses tako 30g proteina, treba ti bar 70-100g UH. + vjerojatno ce opet neka esencijalna bit debelo u zaostatku

        Kakva soja kakvi bakraci??? soja je za stoku, isto kao i trava i sve to skupa. normalno da ce vegani na svaku studiju koja pobija neki njihov ideal reagirat s : to je mesna industrija injihova propaganda...mislis stvarno da bracu pivac i pik vrbovec i sl. zanimaju takve stvari???
        MYPROTEIN

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          http://lmgtfy.com/?q=cholesterol+HDL+and+LDL
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Sve rasprave koje se vode vezane uz ovu temu su glupost, jasno je da je biti vegetarijanac,vegan itd jednako lose kao hranit se junk foodom, i da je meso jedno od najpotrebnijih namirnica za funkcionalnost ljudskog tijela i realna je cinjenica da se pracovjek odnosno homo sapiens hranio biljem i travom sigurno nebi razvio u ovakvog covjeka danas, zapravo je pitanje da li bi se UOPCE razvio
            Wenn schon, denn schon!

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by knightrider View Post
              Sve rasprave koje se vode vezane uz ovu temu su glupost, jasno je da je biti vegetarijanac,vegan itd jednako lose kao hranit se junk foodom, i da je meso jedno od najpotrebnijih namirnica za funkcionalnost ljudskog tijela i realna je cinjenica da se pracovjek odnosno homo sapiens hranio biljem i travom sigurno nebi razvio u ovakvog covjeka danas, zapravo je pitanje da li bi se UOPCE razvio
              ovo što si ti napisao je glupost.
              Ja ne jedem meso deset godina i garantiram ti da nema svakodnevnog posla koji neću obaviti kao i netko tko jede meso tako da je moja funkcionalnost sasvim ok.Što se tiče razvoja čovječanstva najzaslužnija je upravo poljoprivreda jer nam je to dalo mogućnost boravka na mjestu tj. prestali smo migrirati za divljači.
              Ali istina je da nema profesionalnog bodybuildinga bez konzumiranja životinjskih proteina.

              Comment

              Working...
              X