Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana po krvnim grupama - genotipu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Prehrana po krvnim grupama - genotipu

    Originally posted by teretana555
    igy...svi se mi slažemo ovdje da si u pravu,barem većina nas...uključujući i mene,što sam i napisao gore u postu iznad,podrediti prehranu potpuno svojoj krvno grupi je glupost,ali ignorirati ju je još veća glupost...idealno je da svi znamo svoju krvnu grupu,i da po tome baziramo barem dio jelovnika,naravno ne ići u ekstreme da recimo osoba sa 0 krvnom grupom treba jesti samo meso,jer bi na taj način ugrozila svoje zdravlje...nego pratiti neke odrednice prehrane za krvnu grupu,ne sve naravno.
    Razumijem sto hoces reci,ali ima tu vise problema.
    Krvna grupa ce vjerojatno u buducnosti igrati ulogu u sastavljanju necijeg jelovnika,ali ako
    i bude tako,krvna grupa ce biti samo jedan mali fragment koji ce trebati uzeti u obzir pri sastavljanju takvog jelovnika.
    Takodjer,trenutno nemamo mogucnost znati sto je pogodno za koju krvnu grupu.
    D'Adamo je iznio nekakve opcenite smjernice,ali ih nije nicime potkrijepio.
    Meni bi cijela ta prica bila relevantna u slucaju da je isti taj D'Adamo napravio studije i predocio ih siroj zajednici znanstvenika i nutricionista ili jednostavno rekao:"konjsko meso je vrlo pogodno za ljude sa krvnom grupom AB, iz razloga sto ...........(objasnjenje)".
    Razumijes sto zelim reci?
    Ovako se sve to temelji na necijim pretopostavkama(da ne kazem da je netko na tome htio zaraditi ).


    Originally posted by teretana555
    inače mama mi je AB+ a tata A+...sad koja sam ja ne znam,valjda nisam 0.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #92
      Re: Prehrana po krvnim grupama - genotipu

      bas san se malo interesira o ovoj temi i iša malo proguglat...ne znan dal je slučajnost aj mogu reć da na ovoj stranici su me pogodili koda su mene pitali

      http://www.recepti-svijeta.com/prehr...krvna-grupa-a/
      Originally posted by Jurica
      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

      Comment


      • #93
        Re: Prehrana po krvnim grupama - genotipu

        I životinje imaju krvne grupe, neke čak i više nego mi, recimo konji. Pa nikad nećeš videti jednog konja kako pase travu, drugog kako jede žabe, trećeg kako samo jede voće, itd. Svi konji, bez obzira na krvnu grupu, JEDU ISTU HRANU. Isto važi i za teorije o ishrani prema podneblju, itd. BTW, ja sam krvna grupa O, a razvaljujem se od žitarica i ne jedem meso. Imam savršeno zdravlje i već godinama nisam imao prehladu, krvna slika super, itd. Dakle, ishrana po krvnim grupama je budalaština, samo još jedna od onih wonder diets, smišljenih da uzmu pare. Zdravlje i vitka linija su tako jednostavni: jedi umereno, ne jedi junk, vežbaj i to je to. Ljudi su svaštojedi i svaka normalno osmišljena ishrana koja ima sve hranljive sastojke može biti zdrava. Ali, ako smo svaštojedi, nismo junkojedi, što većina nikako da shvati.
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #94
          Re: Prehrana po krvnim grupama - genotipu

          fala Vege na odgovoru
          Originally posted by Jurica
          ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

          Comment


          • #95
            Re: Prehrana po krvnim grupama - genotipu

            Originally posted by vege View Post
            I životinje imaju krvne grupe, neke čak i više nego mi, recimo konji. Pa nikad nećeš videti jednog konja kako pase travu, drugog kako jede žabe, trećeg kako samo jede voće, itd. Svi konji, bez obzira na krvnu grupu, JEDU ISTU HRANU. Isto važi i za teorije o ishrani prema podneblju, itd. BTW, ja sam krvna grupa O, a razvaljujem se od žitarica i ne jedem meso. Imam savršeno zdravlje i već godinama nisam imao prehladu, krvna slika super, itd. Dakle, ishrana po krvnim grupama je budalaština, samo još jedna od onih wonder diets, smišljenih da uzmu pare. Zdravlje i vitka linija su tako jednostavni: jedi umereno, ne jedi junk, vežbaj i to je to. Ljudi su svaštojedi i svaka normalno osmišljena ishrana koja ima sve hranljive sastojke može biti zdrava. Ali, ako smo svaštojedi, nismo junkojedi, što većina nikako da shvati.
            izvrstan komentar!! od cc 70-tak poznatih krvnih grupa kod čovjeka oni su svaku namirnicu svrstali po AB0 sustavu haha i još to nazvali kao namirnice po "genomu" koji je kod svakog različit
            nekom je fakat dosadno... iako ne isključujem mogućnost da će to negdje 3000 godine bit moguće, ako ikog bude na Zemlji tada...
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #96
              Re: Prehrana po krvnim grupama - genotipu

              Originally posted by vege View Post
              I životinje imaju krvne grupe, neke čak i više nego mi, recimo konji. Pa nikad nećeš videti jednog konja kako pase travu, drugog kako jede žabe, trećeg kako samo jede voće, itd. Svi konji, bez obzira na krvnu grupu, JEDU ISTU HRANU. Isto važi i za teorije o ishrani prema podneblju, itd. BTW, ja sam krvna grupa O, a razvaljujem se od žitarica i ne jedem meso. Imam savršeno zdravlje i već godinama nisam imao prehladu, krvna slika super, itd. Dakle, ishrana po krvnim grupama je budalaština, samo još jedna od onih wonder diets, smišljenih da uzmu pare. Zdravlje i vitka linija su tako jednostavni: jedi umereno, ne jedi junk, vežbaj i to je to. Ljudi su svaštojedi i svaka normalno osmišljena ishrana koja ima sve hranljive sastojke može biti zdrava. Ali, ako smo svaštojedi, nismo junkojedi, što većina nikako da shvati.
              Tako je vege! Kratko i jasno.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment

              Working...
              X