Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana za definiciju - skidanje sala

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

    Originally posted by kelly View Post
    Tjedno se može gubiti 0,5 do 0,7 kg sala bez gubitka mišića, sve više od toga povlači za sobom i gubitak mišića.
    Moze teoretski,ali prakticno slabo izvodljivo ,osim za dobro genetski potkovane ..znam da si odlicno informisan ali procitaj i ovaj clanak nadam se da ce ti se svidjeti ako nisi vec citao http://wwwogistra-nutrition-shop.blo...duzi-text.html

    Comment


    • #47
      Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

      Originally posted by bilder18 View Post
      kakav je to privremen gubitak sala možeš mi to objasniti?
      Objasnit cu ti to ovako.. Znas li onaj osjecas kada si na kraju defke koju smatras da si dobro odradio ,i vidis fantasticne rezultate u gubitku masnoca ,i krenes postepeno iznova na program mase i prvih 2-7 dana primjetis da ti se stomak "puse" radi povecanog kalorijskog unosa i kroz ta dva dana donji dio abdobena izgleda kao da nisi ni bio na defki i zapitas se da li sam uopce postigao rezultat .. to je proces tzv.bulk up koji dobijes na masi ,i sve ti se povuce na defki (sve osim onoga sto bi se zapravo trebalo povuci -a to ej prvenstveno salo - masne naslage)

      Comment


      • #48
        Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

        fantasticne sam mislio - "fantasticne" jer ti se to salo ponovno vraca u istoj ili cak vecoj mjeri za kraće vrijeme
        Last edited by zvijerka; 02-03-12, 22:35.

        Comment


        • #49
          Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

          Ma shvatio sam al si nepretno rekao.Sve ovisi o organizmu i kako je on to prihvatio.Zato postepeno dižeš kcal i nebi trebalo biti problema.

          Ja svaku defku završavam sa ketozom i dosta velikim deficiom(cca 700kcal) ,i to mi savršeno odgovara.Kasnije kad krenem masu nemam problema kao ti.Ali sam u međuvremenu se lagano vračao s defke.Povečavao UH a unos protkača smanjio.Tj kalorijski unos mi je i dalje bio u deficitu samo sam prešao na low carb.

          Jebiga,finese.Meni tako paše i uvijek ću tako raditi

          Comment


          • #50
            Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

            Naravno ,samo postepeno podizanje dolazi u obzir !

            Zamislimo to ovako, npr. ti na benchu radis max serije sa 70 kg -konstantno 2 mjeseca ,i odjednom krenes da radis sa 100 kg .. kao prvo nema teoretske sanse da ces uspjeti uraditi isto sa 100 i 70 kg jer nisi navikao na takvu kilazu i pretjerujes,a kada bi u ta 2 mjeseca polahko podizao kilazu svakih 10 dana po 5 kg bi bi bio spreman za 2 mj raditi sa 100 kg.

            Comment


            • #51
              Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

              U tekstu piše da 1, 2, 3. dan unosimo 1000 kcal manje od uobičajenog broja kcal.

              Izračunala sam da mi TDEE iznosi 2300 kcal (Umjeren (Umjerene vježbe/sport 3-5 dana/tjedno)). Jel to znači da bi ta prva tri dana trebala unosti 1300 kcal? nije li to premalo s obzirom da mi BMR iznosi 1500 kcal?
              Simplify.

              There are no shortcuts to any place worth going.

              ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
              HARDER.


              Comment


              • #52
                Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                Zanima me kako vi sta uzimate brazilsku piletinu kao pakiranje je 2 kg i sta sad da to sve odmrznem koliko dana to moze stat kad se odmrzne jer sam na defki a 2 kg moze i 7 dana trajat,jer nije svaki dan isti meni.I jos jedno pitanje koliko je lose peci na malo maslinova ulja?E I omlet ili kuhano jaje?hvala
                Menky je napisao...
                Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                Comment


                • #53
                  Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                  Originally posted by robertost View Post
                  Zanima me kako vi sta uzimate brazilsku piletinu kao pakiranje je 2 kg i sta sad da to sve odmrznem koliko dana to moze stat kad se odmrzne jer sam na defki a 2 kg moze i 7 dana trajat,jer nije svaki dan isti meni.I jos jedno pitanje koliko je lose peci na malo maslinova ulja?E I omlet ili kuhano jaje?hvala
                  Nemoj je odleđivati pa zaleđivati, a kad odlediš moze ona u frižideru gurati tjedan dana bez beda...
                  Sto se tice pecenja na maslinovom, a brate..sto ce komu biti od kapi maslinovog? Mislim da je ipak malo pretjerivanje da ce ubiti hranu i napraviti junk od nje, jer nece bas... Iako nikad ne pecem na maslinovom vec na grill tavi, ali za jaja moram kapnuti inace ode ''na oko'' u ''kajganu''

                  Comment


                  • #54
                    Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                    A bas sam cita da to przenje mijenja nutritivni sastav namirnica?Nego odoh sutra po gril tavu samo neznam jer imam onu plocu na koju nemogu sve tave,da bi mi reagirala treba bi se magnet hvatat na dno.Znaci omlet ili kuhano jaje ista stvar osim ulja? A bez obzira na ulje sa 107 kg na 102.7 u 25 dana taman idealno.
                    Menky je napisao...
                    Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                    Comment


                    • #55
                      Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                      Taman sam danas nakon treninga 300 grama oslica al sam ga poha odlicno ispalo
                      Menky je napisao...
                      Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                      Comment


                      • #56
                        Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                        Mogu li papaline na grill tavi,i uvaljat u brašno nije preporučeno ili?
                        Menky je napisao...
                        Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                        Comment


                        • #57
                          Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                          Pohano nikako na defkici, barem koliko ja znam... Sluhaj oslica u vodi i udri
                          Za brasno pojma nemam....
                          Uglavnom, misljenja sam da radis s nekim trenerom da bi ti rekao sljedece:
                          Ulje-out
                          Pohano-out
                          Brasno-out

                          Comment


                          • #58
                            Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                            Aha hvala.Reci mi jel znas može li grill tava na indukcijsku ploču?Može li oslić na grillu?Šta sa papalinom a da bude bb aprooved?
                            Menky je napisao...
                            Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                            Comment


                            • #59
                              Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                              Rađe stavi file tune ili lososa na grill. Papaline su fakat zdrave, ali je problem što nema baš bb apruvd način pripreme istih.

                              Čekaj, "indukcijska ploča", misliš na ceran? Ona crna staklo-keramika

                              Ja uspijevam sve gore raditi, čak i luk prepržiti za juhu direkt na ploči, bez tavice....kakvi magneti odjednom? (ili sam nešto propustio)
                              Last edited by ScuderiaBull; 02-02-13, 11:05.
                              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                              http://www.facebook.com/adoni.costo
                              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                              Comment


                              • #60
                                Re: Prehrana za definiciju - skidanje sala

                                To ti brate nemam pojma za grill tavu na indukcijsku plocu, frend mi ima takvu plocu i koliko se sjecam i posebne tece i tave koje idu na nju, najbolje da pitas tamo gdje mislis kupiti. Papaline probaj na grill tavi bez ulja, pile se ne lijepi mozda nece ni one.
                                Oslic najbolje u tom slucaju zamotas u foliju i gurnes u pecnicu, kasnije malo zacinis i bude show. Na grill tavi oslica nisam probao.

                                Comment

                                Working...
                                X