Announcement

Collapse
No announcement yet.

ana-prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: ana-prehrana

    Moguce je ALI jako kratko vrijeme, odnosno samo kad si ekstreman pocetnik ili ako si se prije bavio sportom pa na racun misicne memorije.
    "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

    Youtube shit
    Web

    Comment


    • #32
      Re: ana-prehrana

      Originally posted by 123 View Post
      Moguce je ALI jako kratko vrijeme, odnosno samo kad si ekstreman pocetnik ili ako si se prije bavio sportom pa na racun misicne memorije.
      Da. točno to.
      "Your body is your biggest artwork."

      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

      Comment


      • #33
        Re: ana-prehrana

        Originally posted by 123 View Post
        Moguce je ALI jako kratko vrijeme, odnosno samo kad si ekstreman pocetnik ili ako si se prije bavio sportom pa na racun misicne memorije.
        Vjerovatno to drugo
        A je li moguce da se s obzirom na nizak unos kalorija dugorocno metabolizam usporis, pa s naglim povecanjem kalorija (na kvalitetan nacin,bez junka) udes u nekakvi suficit i prakticki si na masi iako unosis 1800kcal npr,a bmr bi ti trebao bit 1500,potrosis jos cca 800kcal na dnevne aktivnosti,trebao bi bit 500 kcal u deficitu, al s obrizom da si jako usporio metabolizam s dugorocnim uzimanjem npr 700 kalorija dnevno ipak si u suficitu?
        Hoce li se metabolizam ubrzat i s vremenom cu prijec u deficit?
        Last edited by ana2207; 07-11-11, 12:40.

        Comment


        • #34
          Re: ana-prehrana

          ima tu dosta genetike..ili imas brz metabolizam ili spor...stvar je u tome da nebudu to prevelike razlike..jbg i unos od 500kcal dnevno je deficit ali to je propadanje,i sta tocno znaci dugorocni deficit..vjerovatno se hoce usport nesto al neces bit u deficitu godinu dana ili vise,sto laganije ides to kvalitetnije...odes na definiciju do trenutka kad si zadovoljna svojim izgledom,pa ako oces ponovis radnju..par laganih kilica gore,pa opet par dolje...tako fino dobijes dobar rip,vaskularnost,separacije itd

          edit:mezo si po tipu..ne treba te to zabrinjavat
          ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

          Comment


          • #35
            Re: ana-prehrana

            Originally posted by KeLavra View Post
            ima tu dosta genetike..ili imas brz metabolizam ili spor...stvar je u tome da nebudu to prevelike razlike..jbg i unos od 500kcal dnevno je deficit ali to je propadanje,i sta tocno znaci dugorocni deficit..vjerovatno se hoce usport nesto al neces bit u deficitu godinu dana ili vise,sto laganije ides to kvalitetnije...odes na definiciju do trenutka kad si zadovoljna svojim izgledom,pa ako oces ponovis radnju..par laganih kilica gore,pa opet par dolje...tako fino dobijes dobar rip,vaskularnost,separacije itd

            edit:mezo si po tipu..ne treba te to zabrinjavat
            ma ne brine mene da ce mi se metabolizam usporit, vec to sta sam jela jaako malo kalorija ovo ljeto-izgubila misice i salo i sada pocela jest kvalitetno, po racunici sam u deficitu (pojedem 1800,1500 je bmr,800 aktivnosti ajmo rec), a dobivam misice jako brzo. sada, jel to na racun genetike, misicne memorije, ili pak nagli skok s niskog unosa kalorija na visoki, a tijelo se prilagodilo niskom unosu tj nekakvi "starvation mode" i smanjilo si bmr jer sam ga izgladnjivala prije 2-3 mj :$, pa sam, iako racunica to ne govori, ipak u suficitu?
            Last edited by ana2207; 07-11-11, 13:20.

            Comment


            • #36
              Re: ana-prehrana

              Vidi se da se trudiš i da pokušavaš naučiti, ali opusti se malo i uživaj u onome što radiš za svoje tijelo. Ogledalo ti je najbolja stvar da si kontroliraš napredak. Ako vidiš da se previše debljaš, smanjiš kalorije i obrnuto. Nisam neki veliki stručnjak, ali sumnjam da se tijelo može prilagoditi na "starvation mode". Ako si manje aktivna i mršavija, potrebno je manje kalorija, ali ako ih opet ne unosiš dovoljno tijelo si "skladišti" hranu, tako da sumnjam u taj "starvation mode".. Radi tako kako radiš, a ogledalo će ti sve pokazati..
              "Your body is your biggest artwork."

              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

              Comment


              • #37
                Re: ana-prehrana

                pa to je onda ovo sto su ti marko i 123 rekli..u isto vrijeme dobivas na misicima a u deficitu si..al uzivaj u tome dok traje
                ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                Comment


                • #38
                  Re: ana-prehrana

                  Pravi, kako ti to nazivas, "stavration mode" tijelo moze jako kratko trpjet a rezultati, ukoliko stvarno ne poznajes svoj organizam, mogu biti cesto katastrofalni (poremecaji hormona->pad zdravlja). Sto se tice BMR-a i suficita/deficita, tesko je tocno odrediti jesi li ili nisi u istima posto brzina tvog metabolizma i hormonalni status trenutacno nisu optimalni. Ono sto hocu reci jest ovo:
                  Osoba A ima 65 kila i to trenutno odrzava sa odredenim brojem kcal (njen organizam nije prosao nikakve kcal restrikcije i metabolizam joj je optimalan)
                  Osoba B ima takoder 65 kila i koristi istu kolicinu kcal kao osoba A ali ona se deblja. Zasto? Zato sto je osoba B do 65 kila dosla dijetom nakon koje joj se metabolizam usporio i samim time zahtjeva manje energije, a visak ce pospremit (gdje, ovisi o dosta faktora ).

                  Znaci, 2 osobe iste tezine, razlicitih brzina metabolizma trebati ce razlicitu kolicinu energije za daljni posao. Valjda sam bio jasan.
                  "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                  Youtube shit
                  Web

                  Comment


                  • #39
                    Re: ana-prehrana

                    Ogledalo pokazuje misicni prirast a sto se tice bf to ne mogu odredit, mozda se neznatno smanjio jer sam u sitnom deficitu po racunici, al s obzirom na izgubljenih 10 kg ovo ljeto..... a sto se tice starvation mode-a, kada tijelu dajes jako malo kalorija prisiljeno je snizit bmr da bi prezivio, koristi masnoce i misice..a sumnjan da se bmr moze drasticno smanjit, vise stradaju misici i salo, a i pri povratku normalnoj prehrani metabolizam se vrati u normalno stanje kao sto mi se dogada i s misicima?
                    Trudim se, ali i uzivam Nemam zasto bit isfrustrirana ako vidim napredak, samo sam znatizeljna ^^
                    Zahvaljujem

                    Comment


                    • #40
                      Re: ana-prehrana

                      Originally posted by 123 View Post
                      Pravi, kako ti to nazivas, "stavration mode" tijelo moze jako kratko trpjet a rezultati, ukoliko stvarno ne poznajes svoj organizam, mogu biti cesto katastrofalni (poremecaji hormona->pad zdravlja). Sto se tice BMR-a i suficita/deficita, tesko je tocno odrediti jesi li ili nisi u istima posto brzina tvog metabolizma i hormonalni status trenutacno nisu optimalni. Ono sto hocu reci jest ovo:
                      Osoba A ima 65 kila i to trenutno odrzava sa odredenim brojem kcal (njen organizam nije prosao nikakve kcal restrikcije i metabolizam joj je optimalan)
                      Osoba B ima takoder 65 kila i koristi istu kolicinu kcal kao osoba A ali ona se deblja. Zasto? Zato sto je osoba B do 65 kila dosla dijetom nakon koje joj se metabolizam usporio i samim time zahtjeva manje energije, a visak ce pospremit (gdje, ovisi o dosta faktora ).

                      Znaci, 2 osobe iste tezine, razlicitih brzina metabolizma trebati ce razlicitu kolicinu energije za daljni posao. Valjda sam bio jasan.
                      Eee upravo to. Namece se pitanje: Kako ce osoba B doc u polozaj osobe A?

                      Comment


                      • #41
                        Re: ana-prehrana

                        Da, bf ti se "smanji" zato sto si vratila odredenu kolicinu misica. Ustvari, nisi smanjila bf eksli, nego si povecala udio misicne mase i na taj racun bg izgleda manji.

                        Vecino to budu misic posto oni trose energiju dok masti idu poslije.

                        Osoba B ce doci tako da ce postupno dizati kalorije do one razine gdje ona primjecuje optimalan porast misicne mase uz kontroliranu akumulaciju masnog tkiva. Naravno, uz optimalnu prehranu i aktivnost.
                        "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                        Youtube shit
                        Web

                        Comment


                        • #42
                          Re: ana-prehrana

                          To sam i napravila, postupno sam dizala kalorije, dobivam misice, bf vjerovatno isti. Znaci ako nastavim sa 5x tjedno teretana, 3-4 puta kardio, 6 obroka po 300kcal (p+uh ujutro,1. i 2. obrok nakon treninga) dok primjecujem misicni prirast?
                          I kako sa smanjenjem bf-a kasnije?
                          Last edited by ana2207; 07-11-11, 14:19.

                          Comment


                          • #43
                            Re: ana-prehrana

                            Pa koji ti je cilj trenutno?
                            "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                            Youtube shit
                            Web

                            Comment


                            • #44
                              Re: ana-prehrana

                              Hmm..htjela bi iskoristit ovaj nagli prirast misica i smanjit si bf, al posto si i sam rekao da ne mogu odredit jesam li u suficitu/deficitu nisam pametna. Glupo bi bilo da idem nize s kcal od ovog (1800) jer sam po racunici u deficitu i ne zelim izgubit misice.

                              Comment


                              • #45
                                Re: ana-prehrana

                                Originally posted by ana2207 View Post
                                To sam i napravila, postupno sam dizala kalorije, dobivam misice, bf vjerovatno isti. Znaci ako nastavim sa 5x tjedno teretana, 3-4 puta kardio, 6 obroka po 300kcal (p+uh ujutro,1. i 2. obrok nakon treninga) dok primjecujem misicni prirast?
                                I kako sa smanjenjem bf-a kasnije?
                                Ideš 5 puta tjedno? E, daj se udaj za mene i biti ću ti osobni trener.. hahaha..

                                Predpostavljam da sada želiš veći misicni prirast. U ovoj ces i vjeorjatno dobiti malo masti, ali nista sta te treba zabrinjavati. Nakon te faze radis klasicnu defku, u deficitu si, smanjis unos UH i M, povecas unos P kako ne bi izgubila na misicnoj masi. Ali dalje imas 5-6 obroka, nema izgladnjivanja, jedes puno, smao manje UH i M, kao sto rekoh.
                                "Your body is your biggest artwork."

                                DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                                DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                                BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                                SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                                https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                                Comment

                                Working...
                                X