Announcement

Collapse
No announcement yet.

ana-prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: ana-prehrana

    Prije tjedan dana san se odlucila smanjit uh i unosit ih samo ujutro i u pmw-u,a ostali obroci su P+M. Cilj mi je maknut salo s podrucja trbuha kako bi se istaknuli trbusni. Nema ga puno, samo u donjem dijelu. Teretana je 5x tjedno, kardio cu sada pocet ujutro prije jela koliko mi obaveze budu dopustale i poslje treninga s utezima.
    Ukupno unesem nekih 1300kcal i 2g proteina/kg. BMR mi je oko 1500kcal.

    zobene (50g) +bjelanjci oko 300 kcal
    tunjevina+zumanjanjci oko 200 kcal
    piletina/puretina+povrce+malo maslinovog ulja oko 300 kcal
    pwm-whey+glukoza (30g) oko 250 kcal
    posni+malo badema oko 200 kcal

    Jel to ok?

    Comment


    • #17
      Re: ana-prehrana

      Ana ne smiješ odmah tako naglo smanjiti unos kalorija, to se radi postupno, i nemoj ići ispod bazalnog sa kalorijama. Ostalo je OK.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #18
        Re: ana-prehrana

        ovo ljeto sam bila na katastrofalnoj dijeti u kojoj sam bila u puno vecem deficitu nego sada+jako malo proteina sto je rezultiralo gubitkom misica. shvatila sam da grijesim i u prehranu ukljucila dosta proteina i povecala unos kcal opcenito,al bez junka. to je rezultiralo brzim razvojem misica i vaga pokazuje 2 kg vise. sad bi smanjila jos malo sala, ali mislim da je tijelo naviknulo na jako malo kcal ovo ljeto pa bf ne ide dolje.

        Comment


        • #19
          Re: ana-prehrana

          pazi samo da ne počneš imat problema sa pravom anom.
          ali mislim da si dovoljno pametna i razunna
          želim ti puno uspjeha u svojoj namjeri
          To enjoy freedom we have to control ourselves

          Comment


          • #20
            Re: ana-prehrana

            Originally posted by ana2207 View Post
            ovo ljeto sam bila na katastrofalnoj dijeti u kojoj sam bila u puno vecem deficitu nego sada+jako malo proteina sto je rezultiralo gubitkom misica. shvatila sam da grijesim i u prehranu ukljucila dosta proteina i povecala unos kcal opcenito,al bez junka. to je rezultiralo brzim razvojem misica i vaga pokazuje 2 kg vise. sad bi smanjila jos malo sala, ali mislim da je tijelo naviknulo na jako malo kcal ovo ljeto pa bf ne ide dolje.
            Da, u pravu si. Sada trebaš prvo ubrzati metabolizam pa krenuti ispočetka. Ali gladovanje ispod bazalnog nije rješenje ni u kom slučaju, jer odoše mišići...
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #21
              Re: ana-prehrana

              problema s pravom anom je bilo ovo ljeto, ali nakon skinutih 10 kg sam se osvjestila i krenula u drugom smjeru. ne zamaram se vise oko kilaze, bitno mi je kako izgledam, a znam da npr trbusne misice ne mogu izrazit bez gubitka bf-a

              Comment


              • #22
                Re: ana-prehrana

                to sam i napravila tijekom 9. mj kad je i doslo do razvoja misica. onda cu povecat kolicinu mesa i masti,a uh necu dirat

                Comment


                • #23
                  Re: ana-prehrana

                  Originally posted by Skums View Post
                  Ako joj je ostalo ono malo tvrdokornog sala, onda joj ni sam deficit neće pomoći. Tak da joj po mojem obrok iza PWM-a može biti komotno P+M.
                  Ponavljam opet: Ne postoji staro tvrdokorno salo!
                  Salo je itekako aktivno u našem metabolizmu, salo se stalno troši i stalno se stvara novo salo tako da za 2-3 tjedna dođe do potpune izmjene sala u organizmu.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #24
                    Re: ana-prehrana

                    http://www.building-body.com/forum/showthread.php/26524-Prehrana-za-definiciju
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #25
                      Re: ana-prehrana

                      probaj napravit reset metabolizma 2-3 tjedna smanjit treninge dignut klopu sve an razini odrzavanja (dignut iz uh prvenstveno)... i onda poslije toga odi u lagani deficit 500 kcal ispod odrzavanja kolko god ti bilo i napravi to tak da imas bar 3 g proteina po gramu tjelesne mase jer na dijeti ti je 2 svakako malo masti samo dodatno nesto sitno dobrih po meni ti je dovoljno recimo jedan obrok zumanjaka xy i jos suplemetiranjem ribljim uljem u dobroj dozi ak su standardne kapsule bar 10 kom ostale amsti ti udju kroz klopu i ostalo popuni iz uh koje tajmiraj za dorucak i vecim dijelom obrok poslije treninga ako treniras ranije uh jedi sve odma poslije treninga u 1 i 2 obroku nakon treninga,ak ides prvu soluciju izbjegavaj pit u shejku ugljice neg popi whey i cim dodjes doma imaj kruti obrok p+ uh(preporucam bijelu rizu,rizine krekere ili nesto slicno npr palentu dobijes puno klope volumski,krumpir je isto vrhunski) i to ti ej to kad zapne pojacavaj kardio da dobis veci deficit malko pa ak ce trebat jos rezi malo kolicinu uh.. p i m ne diraj..

                      Comment


                      • #26
                        Re: ana-prehrana

                        i da nema zabune,obroci koji nemaju ni UH ni M a takvih bi biulo jedi izvor proteina uz dobru dozu salate.. (salatu netrebas brojat tj povrce trpaj kolko ti treba da budes sita.. al vise ciljaj na zeleno lisnato povrce poput brokule kupusa,karfiol,prokuljice,spinat,sparoge itd naspram rajcice(koja je voce xd), graska itd

                        Comment


                        • #27
                          Re: ana-prehrana

                          Originally posted by Songoku View Post
                          probaj napravit reset metabolizma 2-3 tjedna smanjit treninge dignut klopu sve an razini odrzavanja (dignut iz uh prvenstveno)... i onda poslije toga odi u lagani deficit 500 kcal ispod odrzavanja kolko god ti bilo i napravi to tak da imas bar 3 g proteina po gramu tjelesne mase jer na dijeti ti je 2 svakako malo masti samo dodatno nesto sitno dobrih po meni ti je dovoljno recimo jedan obrok zumanjaka xy i jos suplemetiranjem ribljim uljem u dobroj dozi ak su standardne kapsule bar 10 kom ostale amsti ti udju kroz klopu i ostalo popuni iz uh koje tajmiraj za dorucak i vecim dijelom obrok poslije treninga ako treniras ranije uh jedi sve odma poslije treninga u 1 i 2 obroku nakon treninga,ak ides prvu soluciju izbjegavaj pit u shejku ugljice neg popi whey i cim dodjes doma imaj kruti obrok p+ uh(preporucam bijelu rizu,rizine krekere ili nesto slicno npr palentu dobijes puno klope volumski,krumpir je isto vrhunski) i to ti ej to kad zapne pojacavaj kardio da dobis veci deficit malko pa ak ce trebat jos rezi malo kolicinu uh.. p i m ne diraj..
                          Upravo sam taj "reset" i napravila. Doduse instiktivno, nije mi nitko savjetovao. To je bilo nakon te ljetne dijete. Tada sam i pocela trenirat, jest svako 3-3 ipo sata. Kalorije su bile na nivou sto i vaga i misicni prirast pokazuju. Misici su dosta brzo napredovali pa sam prije tjedan dana dosta smanjila uh tj presla na nekakvu low carb dijetu. ali ubacit vise uh i smanjivat ih prema kraju dana jer mislim da je ipak kalorijski deficit u svemu tome najbitniji. uz cardio mislim da rezultati nece izostat, nemam puno posla, a vremena imam

                          Comment


                          • #28
                            Re: ana-prehrana

                            Originally posted by ana2207 View Post
                            mislim da je ipak kalorijski deficit u svemu tome najbitniji. uz cardio mislim da rezultati nece izostat, nemam puno posla, a vremena imam
                            DA, ali deficit treba raditi povećanjam aktivnosti, koliko god je to vremenski moguće, pa tek onda rezati unos kalorija.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              Re: ana-prehrana

                              Originally posted by kelly View Post
                              DA, ali deficit treba raditi povećanjam aktivnosti, koliko god je to vremenski moguće, pa tek onda rezati unos kalorija.

                              Primljeno na znanje
                              Hvala svima na pomoci

                              Comment


                              • #30
                                Re: ana-prehrana

                                Da li je moguce da pocetnik u relativno kratkom roku (mjesec i pol) dobije lean masu, cak i izgubi na bf radi kalorijskog deficita, brzog hodanja na taste itd? Krenila sam u teretanu kao skinny fat (nakon dijete u kojoj sam izgubila i bf i misice), a sportom sam se i prije bavila, znaci misici su postojali. Prije ovog rezima prehrana se sastojala od jako malo proteina sto je i rezultiralo gubitkom misica, a naglim povecanjem unosa proteina, dobrim tempiranjem uh (jutro,1. i 2. obrok nakon treninga) i masti, misici su se vratili, a opet sam bila u deficitu, anaerobni treninzi itd su nastavili spaljivat masnoce? Inace, mezomorf sam.

                                Comment

                                Working...
                                X