Announcement

Collapse
No announcement yet.

L - arginin djelovanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Arginin - zašto bacati novac?

    tako je, i razmislite malo, ako netko može odvojiti 500$ za sat sa profijem, onda može odvojiti i za dosta drugih stvari
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

    Comment


    • #62
      Re: Arginin - zašto bacati novac?

      E jebiga sad ništa ne valja i ništa nije potrebno. Uskoro će se pojaviti neka studija koja će reći da ni whey nije koristan. Pa će se nakon nje javiti neka studija da ne trebamo ni jesti a rast ćemo i sl.
      Uglavnom da skratim priču. Proteini su ti koji grade mišić. Proteini se sastoje od lanaca aminokiselina. Glutamin je najzastupljenija aminokiselina u skeletnim mišićima. BCAA se ne mogu sintenzirati od drugih aminokiselina i stoga ih trebamo unositi. Dakle jednom riječju ako želite napredovati u pogledu mišićne mase morate unositi ove (i ne samo ove) hranjive tvari u vaš organizam. Kako će te ih unijeti, hranom ili dodacima ili na oba načina, vaša je stvar. Ali vaše tijelo treba biti opskrbljeno tim tvarima da bi raslo.
      Koliko će tih tvari doći do vaših mišića druga je stvar.
      I zapamtite i kad je vježbač na AAS on treba unositi sve navedene tvari i to u dosta većim količinama u organizam kako bi rastao. AAS su, da karikiram, samo kamion koji prenosi materijal a materijal su hranjive tvari koje unosimo u organizam. Ako nemamo materijala kamion neće imati što prenijeti do gradilišta.
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • #63
        L-arginin: osjetio dobru pumpu na treningu - Vaša iskustava?

        slusam iskustva..ja sam do sad osjetio odma na pocetku dobru pumpu na treningu.
        zanima me sta je sa ostalim konzumentima l arginina ? kakvi su rezultati

        ----
        Arginin svojim prisustvom stimulira procese obnove i rasta stanica, kao i povećanje razina hormona rasta kod vježbi snage i opterećena. Jednako arginin djeluje za štednju i oporavak mišića, te kod malnutricije i malaksalosti organizma.

        Može pomoći sniziti razine kolesterola u krvi, kod zarastanja opeklina, za zdravlje srca. Druga bitna uloga arginina, je kao moćan prekursor dušičnog oksida, moćnog endotelijalnog faktora, što dalje naglašava njegovu metaboličku važnost. Arginin služi kao snažan stimulant in faktora inzulina i hormona rasta, pa može igrati važnu ulogu kao pospješivač anaboličkih procesa. Specifična je uloga arginina u nutritivnoj modulaciji inflamatornih i imunoloških odgovora, kada se javlja uvjetna esencijalnost. Suplementacija argininom u situacijama višesistemskog zatajenja organa i tijekom sepse, kao i kod postoperativnog i oporavka od ozljeda je pokazala da pospješuje retenciju dušika, zacjeljivanje rana i imuni odgovor. Arginin može povećati sekreciju inzulina, glukagona, hormona rasta. Kod odraslih u rehabilitaciji ozljeda, formaciji kolagena i stimulaciji imuno sistema. Prekursor je i GABA (gama aminobutirične kiseline, neurotransmitera u mozgu). Može povećati broj spermatozoida i odgovor T-limfocita, a može također doprinjeti potpori rasta dojenčadi budući da razine prirasta za arginin ovu amino kiselinu premašuju njen udio u ženskom mlijeku.

        UPUTA ZA UZIMANJE uzeti jednu kapsulu na dan

        NE SADRŽI većinu alergena kao što su kukuruz, soja, kvasac, riža, ječam, pšenica, laktoza i bilo šta od mlijeka, citruse, ribu, jaja niti njihove derivate, dodane arome, šećer, sol, umjetna sladila, konzervanse, bojila i salicilate, te punila, presvlaku i boje za tablete.

        Comment


        • #64
          Re: l-arginin

          Originally posted by ando
          http://www.bezrecepta.com/proizvodi/zdravstvene_tegobe/srtes/l-arginin/

          slusam iskustva..ja sam do sad osjetio odma na pocetku dobru pumpu na treningu.
          zanima me sta je sa ostalim konzumentima l arginina ? kakvi su rezultati
          Dobri. Obavezno koristim L - Arginin.
          There is no good, no evil - only decisions and consequences.

          Comment


          • #65
            Re: l-arginin

            u kojim kolicinama i kako rasporedeno kroz dan

            Comment


            • #66
              Re: L-arginin: osjetio dobru pumpu na treningu - Vaša iskustava?

              viewtopic.php?f=2&t=3038&start=0

              viewtopic.php?f=2&t=4337&view=unread

              viewtopic.php?f=2&t=1147

              http://www.building-body.com/aminokisel ... lanca.html

              http://www.building-body.com/Vitamin-C-NO-booster.html
              The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

              Comment


              • #67
                Re: l-arginin

                Originally posted by ando
                u kojim kolicinama i kako rasporedeno kroz dan
                Tako kako pise na etiketi proizvoda.
                There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                Comment


                • #68
                  Re: L-arginin: osjetio dobru pumpu na treningu - Vaša iskustava?

                  dizajner vam je kopirao linkove na rasprave,a ja cu jos jednom reci da je glupost davati novce na to.
                  Evo i rasprava:
                  viewtopic.php?f=2&t=4337
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • #69
                    Re: L-arginin: osjetio dobru pumpu na treningu - Vaša iskustava?

                    ja vjerujem da djeluje...i to dobro...barem kao NO jer je pumpa odlicna...
                    a sad sto se imuniteta tice i ostalih stvari za koje je arginin kao dobar to neznam

                    Comment


                    • #70
                      Re: Arginin - zašto bacati novac?

                      Originally posted by xpress
                      Originally posted by Šimun
                      ma cito sam vec nes o tome, i prugovecki kaze da nema koristi, al me zanima kaj imas za rec
                      ajde uzivaj

                      glutamin se loše apsorbira u ljudskom probavnom sustavu, gledajmo logički tjelesne stanice koriste glutamin kao gorivo a pogotovo gastrointestinalni trakt koji potroši oko 40% glutamina, stoga ga vrijedi uzimati jedino intravenozno, jer će jedino tako preživjeti prelazak u krvni sustav
                      dosta studija je pokazalo da povećane razine glutamina u mišićima nemaju jednostavno nikakvog efekta na sintezu proteina, studije u kojima je mješavini aa dodan glutamin su pokazale da također nema nikakvih dodatnih efekata, također nivo glutamina u krvi(bez obzira pao on nakon vježbanja ili ne) nema prevelikog utjecaja na imunitet, šestomjesečna studija u kojoj su ispitanici(vježbači)uzimali i po 45g po danu nije pokazala nikakve rezultate u mišićnoj masi ili porastu snage i tako u nedogled...
                      eventualno na nekom low carbu kada se glutamin konvertira u glukozu, ili nakon kure kada je tijelo slabo ili uzimanje aa, ali to opet ispada preskupo, ali i o svemu tome se može diskutirati....
                      jednostavno ispada da se glutamin ne isplati uzimati oralno i to je to
                      evo studije, da me ne bi popljuvali

                      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11834123

                      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19015870

                      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19841583

                      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...citationsensor

                      ima još al neda mi se tražit :P
                      Ispričavam se zbog povratka na glutamin,ali ne želim otvarati novu temu kada je tu već dotaknuto.. ugl.
                      Dali bi onda glutamin imalo smisla uzimati injektivno tj. intravenozno recimo 5 gr glutamina sa običnom vodom ili nečime??
                      Baš me zanima..
                      "Muškarac je stvoren za rat,a žena za odmor ratniku,sve ostalo je glupost." F.N.

                      Comment


                      • #71
                        Re: Arginin - zašto bacati novac?

                        Originally posted by rkamenski

                        Ispričavam se zbog povratka na glutamin,ali ne želim otvarati novu temu kada je tu već dotaknuto.. ugl.
                        Dali bi onda glutamin imalo smisla uzimati injektivno tj. intravenozno recimo 5 gr glutamina sa običnom vodom ili nečime??
                        Baš me zanima..
                        pisano je u afektu
                        imaš problem kao i većina forumaša, pročitaš tekst ali ne shvatiš bit, nego vidiš nešto zanimljivo i zakvačiš se za to
                        razmisli malo, isplati li se zaista uzimati glutamin intravenozno? naravno da NE
                        da se i ja odmah ogradim od svog posta, ne preporučam intravenozno uzimanje glutamina
                        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                        Comment


                        • #72
                          Re: Arginin - zašto bacati novac?

                          Originally posted by xpress
                          Originally posted by rkamenski

                          Ispričavam se zbog povratka na glutamin,ali ne želim otvarati novu temu kada je tu već dotaknuto.. ugl.
                          Dali bi onda glutamin imalo smisla uzimati injektivno tj. intravenozno recimo 5 gr glutamina sa običnom vodom ili nečime??
                          Baš me zanima..
                          pisano je u afektu
                          imaš problem kao i većina forumaša, pročitaš tekst ali ne shvatiš bit, nego vidiš nešto zanimljivo i zakvačiš se za to
                          razmisli malo, isplati li se zaista uzimati glutamin intravenozno? naravno da NE
                          da se i ja odmah ogradim od svog posta, ne preporučam intravenozno uzimanje glutamina

                          Samo me zanimalo čisto jer nisam to nikad čuo..
                          Svatio sam bit da glutamin jedino bi imao efekta kada bi dolazio direktno u krvotok.
                          "Muškarac je stvoren za rat,a žena za odmor ratniku,sve ostalo je glupost." F.N.

                          Comment


                          • #73
                            Zanima me sve o argininu ???

                            Ako mozete napisati sve o argininu
                            Kakav je to proizvod?koji efekat ima?itd

                            Comment


                            • #74
                              Re: L - arginin djelovanje

                              smece,ja sam ga uzimao,nista nije djelovao

                              Comment


                              • #75
                                Re: L - arginin djelovanje

                                moj drug je uzimao ovako nesto:magnezijum,kalcijum,whey,kreatin,arginin i za jako kratko vrijeme je digao ruku sa 31 na 40 cm a i razvio se ovako bas bas dobio 10-15 kg misicne mase

                                Comment

                                Working...
                                X