Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kreatin monohidrat - etil ester

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: monohidrat - etil ester

    Originally posted by Joe
    sjedi 1
    monohidrat vuče više potkožne vode koja nićemu ne služi dok cee ne vuče u tolikoj mjeri, dobici na masi će biti isti, uzmi ono šta je jeftinije
    želiš reći da vuče vodu u mišićnu stanicu,ali i pod kožu Ili sam krivo skužio
    Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

    Comment


    • Re: monohidrat - etil ester

      Originally posted by VelikiBlek
      Originally posted by Joe
      sjedi 1
      monohidrat vuče više potkožne vode koja nićemu ne služi dok cee ne vuče u tolikoj mjeri, dobici na masi će biti isti, uzmi ono šta je jeftinije
      želiš reći da vuče vodu u mišićnu stanicu,ali i pod kožu Ili sam krivo skužio
      Za efikasniju pohranu monohidrata je potreban "nosioc" koji ce ga "uvesti" u stanicu(inzulin).Iz tog razloga monohidrat uzimate zajedno sa glukozom nakon treninga ili u vrijeme kada je inzulin povisen.Kreatin monohidrat koji ne bude unesen u stanicu ce zajedno sa vezanom vodom ostati izvan nje.
      Za CEE se smatra da to nece biti slucaj jer upravo zbog esterifikacije se tvrdi da mu nije potreban inzulin da ga "pogura" u stanicu te ga je iz tog razloga potrebno manje.(iako za ovu tvrdnju ne postoji niti jedno istrazivanje koje bi to potvrdilo,bar koliko je meni poznato)
      Iz tog razloga ga se moze unijeti i prije treninga i bit ce bolje iskoristen,tj. veci postotak ce dospjeti do unutrasnjosti stanice).
      Problem nakupljanja potkozne vode(da se raumijemo,ovo i nije neki problem osim ako se ne spremate za izlazak na binu) kod monohidrata se moze lako rijesiti na taj nacin da tempirate vrijeme unosa: iza obroka ili iza treninga sa glukozom,sto ce povecati iskoristivost ili jednostavno smanjite unos za gram-dva i problem rijesen.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • Re: monohidrat - etil ester

        Originally posted by IgyBoy
        Za efikasniju pohranu monohidrata je potreban "nosioc" koji ce ga "uvesti" u stanicu(inzulin).Iz tog razloga monohidrat uzimate zajedno sa glukozom nakon treninga ili u vrijeme kada je inzulin povisen.Kreatin monohidrat koji ne bude unesen u stanicu ce zajedno sa vezanom vodom ostati izvan nje.
        Za CEE se smatra da to nece biti slucaj jer upravo zbog esterifikacije se tvrdi da mu nije potreban inzulin da ga "pogura" u stanicu te ga je iz tog razloga potrebno manje.(iako za ovu tvrdnju ne postoji niti jedno istrazivanje koje bi to potvrdilo,bar koliko je meni poznato)
        Iz tog razloga ga se moze unijeti i prije treninga i bit ce bolje iskoristen,tj. veci postotak ce dospjeti do unutrasnjosti stanice).
        Problem nakupljanja potkozne vode(da se raumijemo,ovo i nije neki problem osim ako se ne spremate za izlazak na binu) kod monohidrata se moze lako rijesiti na taj nacin da tempirate vrijeme unosa: iza obroka ili iza treninga sa glukozom,sto ce povecati iskoristivost ili jednostavno smanjite unos za gram-dva i problem rijesen.
        ašto si stavio da se EE može piti i prije treninga....zar to nije isključivo pravilo da se EE tada pije?
        Šta misliš o onoj mojoj "teoriji" par postova gore ?
        Koji bi ti prije izabrao Monohidrat ili EE ?
        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

        Comment


        • Re: monohidrat - etil ester

          Originally posted by VelikiBlek
          Originally posted by IgyBoy
          Za efikasniju pohranu monohidrata je potreban "nosioc" koji ce ga "uvesti" u stanicu(inzulin).Iz tog razloga monohidrat uzimate zajedno sa glukozom nakon treninga ili u vrijeme kada je inzulin povisen.Kreatin monohidrat koji ne bude unesen u stanicu ce zajedno sa vezanom vodom ostati izvan nje.
          Za CEE se smatra da to nece biti slucaj jer upravo zbog esterifikacije se tvrdi da mu nije potreban inzulin da ga "pogura" u stanicu te ga je iz tog razloga potrebno manje.(iako za ovu tvrdnju ne postoji niti jedno istrazivanje koje bi to potvrdilo,bar koliko je meni poznato)
          Iz tog razloga ga se moze unijeti i prije treninga i bit ce bolje iskoristen,tj. veci postotak ce dospjeti do unutrasnjosti stanice).
          Problem nakupljanja potkozne vode(da se raumijemo,ovo i nije neki problem osim ako se ne spremate za izlazak na binu) kod monohidrata se moze lako rijesiti na taj nacin da tempirate vrijeme unosa: iza obroka ili iza treninga sa glukozom,sto ce povecati iskoristivost ili jednostavno smanjite unos za gram-dva i problem rijesen.
          ašto si stavio da se EE može piti i prije treninga....zar to nije isključivo pravilo da se EE tada pije?
          Šta misliš o onoj mojoj "teoriji" par postova gore ?
          Koji bi ti prije izabrao Monohidrat ili EE ?
          Nije pravilo da se pije prije treninga.Bit je u tome da njega mozes piti bilo kada,za razliku od monohidrata kojemu treba inzulin da udje u stanicu.Preporuka je da se pije prije treninga kako bi imao koristi do njega tijekom treninga,ali to ne znaci da ga moras bas tada piti.

          Ako mislis na ovaj post:

          Originally posted by VelikiBlek
          Ja to ovako promatram.
          Monohidrat veže više vode u mišićne stanice, dakle stanica se širi i time daje veći prostor za ulazak nutritijenata, proteina....Pošto monohidrat pijemo u vrijeme treniranja i netreniranja stanice su praktički stalno u većem obujmu nego li je slučaj kod pijenja etil estera (EE) jer njega isključivo pijemo prije treninga i naravno ne veže ni približno vode u stanice kao monohidrat.

          Kao sto sam vec ranije napisao - i jedan i drugi oblik(i sve moguce generacije i vrste kreatina) ce na kraju zavrsiti u stanici u obliku fosfo-kreatina,cija je formula jedinstvena.
          Razlika je samo u tome kako ce on dospjeti tamo.

          Originally posted by VelikiBlek
          Da svedem to na kafansku razinu:
          monohidrat kroz cijeli period uzimanja drži mišićnu stanicu proširenom i omogućava veću apsorpciju proteina u stanice.
          Ethil estet povećava stanicu isključivo prije treninga eventualno u danu treninga i tako ne ostavlja "toliko velik" prostor za svakodnevni ulazak proteina u stanicu kao monohidrat.
          Tako da je po meni logičnije da konzumiranjem monohidrate dobijemo nešto više mase usprkos gubitku one vode koju ćemo izmokriti nakon prestanka konzumacije istog.
          Kaj velite

          Djelovanje i jednog i drugog je isto.Ako uzmes EE nakon treninga, jednako ce djelovati kao monogidrat.Razlika je jedino u tome sto, ako uzmes monohidrat prije treninga on se nece tako efikasno apsorbirati kao EE iz vec gore navedenih razloga.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • Re: monohidrat - etil ester

            Molio bih Vas za pomoć. Naime,kupio sam si od MVP-a CreaEthyl (dakle etil ester) u prahu. 250g najgoreg okusa ikada Ali izdržat ću
            Prije sam pio Optimum-ov monohidrat na način - 5g u PWM u dane treniranja, 5g ujutro natašte u dane ne treniranja. Dakle bez faze punjenja. Nažalost,s obziorm da sam tada friško krenuo u teretanu i da sam napredovao iz treninga u trening, ne znam jesam li išta dobio pijenjem tog kreatina ili je to sve došlo jednostavno prirodnim putem. Sklon sam mišljenju da je bilo prirodno.

            Uglavnom,sada sam odlučio uzeti Etil ester.
            Koliko sam čitao po forumu,većina ih piše da kod etila nije potreba faza punjenja. Na mojem pakiranju MVP-a piše pod preporuku uzimanja : 1.-6. dan faza punjenja,dakle 3-4x po 5g, 7.dan nadalje 1x dnevno 5g... dakle ipak se spominje faza punjenja. Jasno mi je da ne bi napisali nešto takvo na proizvod ( mislim nafaza punjenja ) ukoliko je štetno. No napisali bi samo da što prije popijem i potrošim :P To mi je jasno.

            Koliko smisla ima uopće uzimati s fazom punjenja? Iskreno sama pomisao na gutanje tog okusa 4x dnevno,6 dana zaredom je prestravična hahaha

            Hvala unaprijed
            TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

            Comment


            • Re: monohidrat - etil ester

              kod svakog kreatina treba vremena da on postigne odredjenu koncentraciju u krvi i mišićima, ako ćeš radit punjenje prije ćeš postić taj vrh i naravno da ćeš prije dobit na snazi i energiji, pošto je CEE kvalitetniji od MH-a taj vrh ćeš postić par dana prije, ako ti to igra neku ulogu onda radi punjenje, ja nisam
              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

              Comment


              • Re: monohidrat - etil ester

                A glavni razlog razlog zbog kojeg sam ovaj put izabrao punjenje jest zapravo zantiželja. S monohidratom nisam osjetio neku preveliku razliku. Probat ću s ovim odraditi punjenje pa ćemo vidjeti...

                Btw. pstoji li neki vremenski period između konzumacije kreatina?
                Pio bih ga ujutro,nakon ručka,prije treninga i nakon treninga. Ili bi možda bilo bolje popiti ga NE PRIJE treninga već NAKON treninga i zadnju dozu navečer,pred spavanje?
                Treninzi su mi obično oko 17h...

                Puno hvala
                TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                Comment


                • Re: monohidrat - etil ester

                  E da, sad mi je još nešto palo na pamet...
                  Ima li veze dužina stajanja kreatina u shake-u? Znam da se ne preporuča predugo stajanje, no mene zanima hoće li imati ikakvog utjecaja ako ga stavim prije treninga u shake i popijem shake za sat i pol ili bi bilo bolje staviti ga neposredno prije no što popijem shake nakon treninga...
                  TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                  Comment


                  • Re: monohidrat - etil ester

                    ja ti predlažem da ne radiš klasično punjenje, nego uzimaj CEE ujutro samo gledaj na kavu i mlijeko i uzimaj ga poslije treninga u pwm i tako radi cijelu kuru, znači 2x5g dnevno
                    http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                    Comment


                    • Re: monohidrat - etil ester

                      Originally posted by VeeeC
                      E da, sad mi je još nešto palo na pamet...
                      Ima li veze dužina stajanja kreatina u shake-u? Znam da se ne preporuča predugo stajanje, no mene zanima hoće li imati ikakvog utjecaja ako ga stavim prije treninga u shake i popijem shake za sat i pol ili bi bilo bolje staviti ga neposredno prije no što popijem shake nakon treninga...
                      možeš ga stavit u shake sa proteinima i glukozom, a vodu stavi prije nego ćeš pit, nemoj odmah vodu stavljat pa da stoji
                      http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                      Comment


                      • Re: monohidrat - etil ester

                        U redu.. puno hvala

                        Iako si sad kontam koliko je uopće pametno stavljati ga u shake. Možda bolje posebni popiti to pa zatim shake,jer ako mi razj okus shake-a 'ko će popit 7dcl odvratnog napitka hahahah

                        Budem malo eksperimentirao...

                        Thx
                        TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                        Comment


                        • Re: monohidrat - etil ester

                          posebno popi cee jer meni totalno pokvari okus wheya
                          -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                          Comment


                          • Re: monohidrat - etil ester

                            Hahaah... da,naučio sam to dns na vlastitoj koži
                            8 dcl vode+80g dex+2 mjerice proteina nisu uspjeli ubiti okus CEE-a
                            Za poludit lol

                            Ugl stisnut ću zube,zdrobit ga prije,pa onda whey...
                            I nadam se samo da će se ta muka isplatiti
                            TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                            Comment


                            • Re: monohidrat - etil ester

                              Originally posted by Joe
                              ja ti predlažem da ne radiš klasično punjenje, nego uzimaj CEE ujutro samo gledaj na kavu i mlijeko i uzimaj ga poslije treninga u pwm i tako radi cijelu kuru, znači 2x5g dnevno
                              Joe... ima li neki posebni razlog zašto preporučaš takav način konzumiranja ili jednostavno vlastito iskustvo? I nisam razumio što si mislio pod - samo gledaj na kavu i mlijeko - ?
                              Naime ne pijem ni kavu niti mlijeko...
                              TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                              Comment


                              • Re: monohidrat - etil ester

                                Originally posted by VeeeC
                                Originally posted by Joe
                                ja ti predlažem da ne radiš klasično punjenje, nego uzimaj CEE ujutro samo gledaj na kavu i mlijeko i uzimaj ga poslije treninga u pwm i tako radi cijelu kuru, znači 2x5g dnevno
                                Joe... ima li neki posebni razlog zašto preporučaš takav način konzumiranja ili jednostavno vlastito iskustvo? I nisam razumio što si mislio pod - samo gledaj na kavu i mlijeko - ?
                                Naime ne pijem ni kavu niti mlijeko...
                                preporučam ti taj način uzimanja dakle ujutro i poslije treninga jer je tada najbolja apsorpcija nutrijenata, a nije da radim pokuse sada, nego sam to šta preporučam sve najprije sam isprobao i meni se pokazalo najbolje, ako ne piješ kavu i mlijeko nemaš brige
                                http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                                Comment

                                Working...
                                X