Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    sve stoji što si rekao,ali ako je u avataru tvoja slika moraš priznat i da imaš *****o dobru genetiku.
    http://svegapomalo.com

    Comment


    • #17
      Tijelo je jako fascinantan i kompliciran stroj.
      Ali nemojte misliti da imam dobru genetiku.Moj genetski izgled mišića i sposobnost da dobijam mišiće je katastrofa.
      Imam širok struk (djelomično jer volim raditi osnovne vježbe sa velikim kilažama) ,imam katastrofalno građena i mala prsa,Imam velike podlaktice i uska ramena.
      To mi je osnovna građa tijela ali uz puno rada i učenja uspio sam sakriti i smanjiti nedostatke.
      Arnold je rekao:"Nije bitno kojom se brzinom razvijate nego koliko se daleko možete razviti."
      Ovo je potpuna istina.
      Počeo sam sa dosta prijatelja koji su se brže razvijali i bolje izgledali ali manjak želje za znanje i mogučnost razumijevanja ih je ostavila daleko iza mene.
      Rad,red,disciplina i znanje su tajne i ključ za uspjeh.(I TVDOGLAVOST )

      Comment


      • #18
        Ima li netko program za MASU za naprednije pocetnike (idem oko godinu dana u teretanu)? Trazio sam vec nesto, ali skoro svaki sadrzi vjezbu mrtvo dizanje sto ja jos ne bih smio radit (bar ne jos) ??

        Comment


        • #19
          zašto ne bi mogo radit? Mislim i čak ako ne bi mogo radit moš probat s naprimjer ne-rađenjem te vježbe?

          Comment


          • #20
            A koja onda vježba može 'zamijenit' deadlift?

            Comment


            • #21
              Nikoja. Ali opet, zašto nemoš radit?

              Comment


              • #22
                Imam problema s leđima, pa mi se ne preporuca jos ta vjezba.

                Comment


                • #23
                  Re: Trening za masu

                  ove tekstove bi si svi trebali pročitati koji se bave bodybuldingom,jer su jako super savjeti.svaka čast,ispravite me ako grješim ali mislim da 80% ovisi o prehrani a ostalo trening

                  Comment


                  • #24
                    Re: Trening za masu

                    znamo da nas treninzi definicije do vode nikamo...da bitku za definicuju dobivamo na tanjiru..medjutim ne bi se skroz slozio sa adminom. on jest u pravu da se misic povecava hranom jer ona ga poslije treniga "gradi" u teretani se on "osteti"( samo sebi postavite pitanje kad ste jaci 30 min poslije treninga ili npr. 2 dana nakon treninga) ali prateci njegovu logiku onda bi bilo svejedno da ja pravio pauzu izmedju serija 60 sec ili 30 minuta opet bi misic rastao, sto jest tacno ali koliko ? jesam li te pogresno svatio ?

                    Comment


                    • #25
                      Re:

                      Originally posted by cabron
                      A koja onda vježba može 'zamijenit' deadlift?
                      Deadlift je super vjezba koja razvija u prvom planu ledja ali ona razvija i cijeli "zadnji dio" ali znaci ledja pa ako ne mozes raditi deadlift ti radi zgibove i razne druge vjezbe da pogodis ledja i nema veze sto ne mozes raditi deadlift, ja poznajem puno momaka koji su razvili impresivno nabildano tijelo a nikad nisu radili tu vjezbu.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Trening za masu

                        Originally posted by nino
                        znamo da nas treninzi definicije do vode nikamo...da bitku za definicuju dobivamo na tanjiru..medjutim ne bi se skroz slozio sa adminom. on jest u pravu da se misic povecava hranom jer ona ga poslije treniga "gradi" u teretani se on "osteti"( samo sebi postavite pitanje kad ste jaci 30 min poslije treninga ili npr. 2 dana nakon treninga) ali prateci njegovu logiku onda bi bilo svejedno da ja pravio pauzu izmedju serija 60 sec ili 30 minuta opet bi misic rastao, sto jest tacno ali koliko ? jesam li te pogresno svatio ?
                        Razlika između 45-60-90 sekundi pauze je minorna.Kad se rade teže,kompliciranije vježbe odmor mora biti veći naravno.S druge strane kada se radi male i lagane vježbe odmor može biti manji.Postoji neka granica gdje je mišić još uvijek zagrijan za rad i dok se ta granica ispoštuje potpuno je svjedno da li je pauza 45-60-90 sekundi.Što ovo znači 30 minuta poslije treninga ili dva dana nakon treninga?Kako u segment odmora između vježbi staviti ovakav primjer?Ja mislim nikako jer nema veze jedna stvar sa drugom ali da ti ipak odgovorimva dana nakon treninga.
                        Ako smo vježbu kvalitetno naporavili mišić će rasti.Ja do sada NIKADA nisam radio ultra komplicirane sheme treninga koje su uplitale mjerenje sekunda do iduće vježbe itd...To ostavljam ljudima koji vježbaju dan za danom i nemaju nikada rezultata jer gube fokus sa onoga bitnoga i zavaravaju se da če sa kompliciranijim načinom vježbanja pogoditi taj nevidljivi gumb koji če izgraditi mišiće neobjašnjivim načinom od zraka ili čega več.
                        Ja slušam svoje tijelo.Vidim da se nisam dovoljno odmorio.Vidim da sam spreman.Vidim da ne mogu.Vidim da mogu.Vidim da funkcionira.Ne vidim da ne funkcionira.

                        Ja dobro napravim trening.Dok treniram sve boli.Boli za odustati ali stisnem zube.Kad počne boljeti mišić ja napravim još par ponavljanja.Uništim mišić svaki puta.Ne mogu dići ruku,boli.Peče.Grči.
                        Tada jedem,puno i često.To je to.To je rast.To je sva mudrost.
                        Jedi-odmaraj-treniraj-ponovi
                        Manje filozofije dečki više rada.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Trening za masu

                          Originally posted by SlySter
                          Ja dobro napravim trening.Dok treniram sve boli.Boli za odustati ali stisnem zube.Kad počne boljeti mišić ja napravim još par ponavljanja.Uništim mišić svaki puta.Ne mogu dići ruku,boli.Peče.Grči.
                          Tada jedem,puno i često.To je to.To je rast.To je sva mudrost.
                          Arnoldova filozofija, zar ne?

                          "If you can't get through that period of pain, then forget it."
                          No pain,no gain!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Trening za masu

                            Govorite vi to o klasicnoj upali misica,
                            jer kod mene je to sveucestala pojava. Bolovi cas noge, cas ruke, cas ramena, cas vrat..
                            Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                            Comment


                            • #29
                              Re: Trening za masu

                              Bol je relativna, neki su vise osjetljivi na bol, neki manje.
                              U vezi treninga, samo bi htio citirati jednog svog prijatelja koji kaze: Tu smo da nam bude tesko!

                              Comment


                              • #30
                                Re: Trening za masu

                                Originally posted by Krga
                                Bol je relativna, neki su vise osjetljivi na bol, neki manje.
                                U vezi treninga, samo bi htio citirati jednog svog prijatelja koji kaze: Tu smo da nam bude tesko!
                                Odi ti v rit tuljane.
                                ***** ti ja i Saleta kaj je to proširio kao neku mantru podbadanja mene :P

                                Comment

                                Working...
                                X