Announcement

Collapse
No announcement yet.

Full body trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Full body training

    hvala na samarima...a sta je s onim da misic treba odmarati? katabolizam i tako slicne tomu stvari...

    ako ste neki profici...trbusni, listovi i podlaktica bi se mogla cesce raditi...al prsa leda noge..hmmmmmmm

    Comment


    • #32
      Re: Full body training

      Comment


      • #33
        Re: Full body training

        Da trebali bi se odmarati ako radiš podijeljeno po skupinama. Ali ovdje je riječ o full body treningu svaki put. Znači svaki trening radiš cijelo tijelo,ali manje vježbi za pojedine mišićne skupine tako da mišić nije preforsiran i stigne se oporaviti. A ni ne rade se izolacijske vježbe nego većinom složeni pokreti koji uključuju više mišićnih skupina odjedanput.

        Comment


        • #34
          Re: Full body training

          aha ko 5x5 od R.P....
          i dalje glasam za podjeljeni program...a vi me samarajte : )))

          Comment


          • #35
            Re: Full body training

            Originally posted by robi505
            aha ko 5x5 od R.P....
            i dalje glasam za podjeljeni program...a vi me samarajte : )))
            Takodjer smatram da je puno bolje dijeliti.. al ovo više koriste ljudi kojima nije teretana jedino što rade, nego treniraju još nešto tipa borilačkih sportova.

            Comment


            • #36
              Re: Full body training

              Originally posted by rebound
              Originally posted by robi505
              aha ko 5x5 od R.P....
              i dalje glasam za podjeljeni program...a vi me samarajte : )))
              Takodjer smatram da je puno bolje dijeliti.. al ovo više koriste ljudi kojima nije teretana jedino što rade, nego treniraju još nešto tipa borilačkih sportova.
              Zato meni i pase... jer jos odradjujem boks svaki dan... A i trosi puno kalorija, sto mi pase s obzirom da sam na defki

              Comment


              • #37
                Re: Full body training

                Originally posted by robi505
                hvala na samarima...a sta je s onim da misic treba odmarati? katabolizam i tako slicne tomu stvari...

                ako ste neki profici...trbusni, listovi i podlaktica bi se mogla cesce raditi...al prsa leda noge..hmmmmmmm

                znači po tvome napraviš jedan biceps pregib i onda tjedan dana nebi smio radit biceps?
                naravno da sve ovisi o količini rada.
                ne repam o politici možda bi trebo,
                politika je mala ljadro još je nisam jebo

                Comment


                • #38
                  Full Body trening

                  Dosta toga sam procitao i naucio vezano za BB, s tim sto ja ne zelim postati pro. bodi bilder vec se samo dovesti u formu i normalan izgled! Poceo sam vjezbati kod kuce! Ogranicen sam sa opremom, zl' sad ide dobro!Sta mislite o ovom treningu?

                  Ponedjeljak - Trening A
                  Utorak - Trening B
                  Srijeda - Trening C
                  Cetvrtak - Trening A
                  Petak - Trening B

                  Trening A:

                  *Grudi: -sklekovi
                  -razvlacenje bucicama
                  *Ledja: -veslanje bucicama
                  -zgibovi
                  *Biceps: -alternativni pregib
                  -koncetracioni pregib
                  *Triceps: -kick-back
                  -propadanja sa klupe

                  Trening B:

                  *Noge: -cucanj
                  -iskorak
                  *List: -podizanje na prste
                  -podizanje sa bucicom
                  *Ramena: -letenja bucicama
                  -potisak bucicama
                  *Podlaktica
                  & : -pregib
                  Trapez -podizanje ramena

                  Trening C:

                  *Trbusnjaci
                  *Streshing
                  *Trcanje
                  *Kenpo
                  ...

                  Comment


                  • #39
                    Re: Full Body trening

                    pa ovo ti nije ful body trening,
                    izgleda lose ali ne toliko, ovaj trening C to ti uopce ne treba, tu stavi odmor, i onda opet kreni s tim istim, ovo ti nije lose za pocetak, sredi ishranu , i razmisalj da krenes u teretanu
                    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Full Body trening

                      slazem se....radi samo A i B treninge svaki drugi dan....

                      Comment


                      • #41
                        Re: Full Body trening

                        Pogledaj metodu 25 od Chada Waterburrya..imaš tu na portalu
                        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Full Body trening

                          Pogresno sam se izrazio sry! Sta mislite o treningu uopsteno?

                          Comment


                          • #43
                            Full body trening-pogledajte

                            Kao što sama riječ "full body" govori radi se o principu treninga u kojem u jednom treningu odrađujemo cijelo tijelo.

                            U zadnje vrijeme učestalo se vode rasprave koji je princip treninga bolji za postizanje određenih rezultata. Najčešće se rasprave vode između zagovornika split sistema treninga i onih koji se orijentiraju na full body programe. Međutim najčešće je istina da svaki princip treninga ima svoje prednosti i nedostatke i da prava umjetnost leži u tome kako povezati određene principe treninga, te pomoću savršene periodizacije postići željeni rezultat, a da pri tome ne pretrpimo neku ozljedu. Zato ako ste do sada bili obožavatelj split sistema treninga i dosegli ste svoj maksimum možda je pravo vrijeme da isprobate full body trening.

                            Kako u svakom principu treninga postoje određene varijacije ovisno o našem cilju, tako i u full body principu možemo mijenjati neke varijable, a prvenstveno intenzitet i trajanje treninga ovisno o tome dali želimo postići bolju izdržljivost, mišićnu hipertrofiju, smanjiti potkožno masno tkivo i sl.

                            Jedna od prednosti full body programa je ta što u svakom treningu možemo trenirati sve velike mišićne grupe, što dovodi do većeg hormonalnog stimulansa, ali i do veće iscrpljenosti u odnosu na klasičan split sistem. Zbog velike iscrpljenosti nakon provedenog treninga bitno je da osiguramo tijelu dovoljno vremena za oporavak, kako bi sljedeći trening dočekali optimalno spremni.

                            U nastavku je prikazan jedan primjer tjednog full body programa u kojem će prednost imati osnovne vježbe u odnosu na izolacijske, a program provodimo tri puta tjedno. Bitno je da izaberemo optimalno opterećenje, tako da nakon zadnjeg ponavljanja u svakoj seriji nismo u mogućnosti izvesti još jedno. Prije svakog treninga potrebno je odraditi zagrijavanje u trajanju 12-15 minuta.

                            1.Trening

                            Pauza između serija 60 sekundi, a između vježbi 90 sekundi.

                            A: bench press 2x12
                            B: zgibovi 2x max

                            C: stražnji čučanj 2x12
                            D: vojnički potisak 2x12

                            E: triceps potisak s čela 2x12
                            F: biceps pregib sa šipkom 2x12

                            G: iskorak sa šipkom 2x12
                            H: sklopka 2x max



                            2.Trening

                            Pauza između serija 90 sekundi, između vježbi 120 sekundi.

                            A: veslanje u pretklonu 3x8
                            B: kosi bench press 3x 8

                            C: prednji čučanj 3x8
                            D: lateralno odručenje bučicama 3x8

                            E: kick back 3x8
                            F: biceps pregib sa EZ šipkom 3x8

                            G: iskorak sa bučicama 3x8

                            3.Trening

                            Pauza između serija 90 sekundi, između vježbi 120 sekundi.

                            A: sumo čučanj 3x10
                            B: potisak bučicama na ravnoj klupi 3x 10

                            C: mrtvo dizanje na ravne noge 3x10
                            D: vojnički potisak 3x10

                            E: triceps potisak s čela 2x10
                            F: hammer pregib s bučicama 2x10

                            Vaše mišljenje o ovome? Ja imam jednog lika u tretani trenira na ovakav način ali bez nekih pauza i serija, radi sve ono "nakaradno" ali je ipak fino građen -76 kg ima al dere preko 110 na benchu I trenira 3 godine

                            Comment


                            • #44
                              Re: Full body trening-pogledajte

                              Ne sviđa mi se ovaj način treninga po meni je split puno bolji i učinkovitiji,ali kome odgovara neka proba....
                              Menky je napisao...
                              Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                              Comment


                              • #45
                                Re: Full body trening-pogledajte

                                Originally posted by Bilderčić
                                Vaše mišljenje o ovome? Ja imam jednog lika u tretani trenira na ovakav način ali bez nekih pauza i serija, radi sve ono "nakaradno" ali je ipak fino građen -76 kg ima al dere preko 110 na benchu I trenira 3 godine
                                zaš je tolko bitno kolko dere na benču?

                                kolko dere na čučnju i mrtvom? overhead potisku?
                                https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                                Overload Strength team

                                Comment

                                Working...
                                X