Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening ala Vendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Trening ala Vendi

    E lega, znam da te sad vračam podosta unazad ali nešta me zanima u vezi GVT-a! Ja sam također radio po njemu i odradio sam prvu fazu i onda sam uvelike osjetio da sam opo na benchpressu i tu sam poludio!

    1.za izgradnju prsa kontrakosi potisak bučicama je stvarno vježba koja rastura to sam se uvjerio! Ali šta kada bi ju zamjenio sa bench pressom (tvoje mišljenje)???

    2. Slab sam na zgibovima i mjenjam ih sa latom! Dali je bolje raditi uski ili široki lat???

    3. Sjedeči kosi Hammer pregib u prvoj fazi (pročito sam na početku da si ga mjenjo sa rotacijskim pregibom i meni se čini da nisi ni malo pogriješio)! Dali ga izvodiš naizmjenično ili istodobno???
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

    Comment


    • Re: Trening ala Vendi

      Originally posted by igor
      E lega, znam da te sad vračam podosta unazad ali nešta me zanima u vezi GVT-a! Ja sam također radio po njemu i odradio sam prvu fazu i onda sam uvelike osjetio da sam opo na benchpressu i tu sam poludio!

      1.za izgradnju prsa kontrakosi potisak bučicama je stvarno vježba koja rastura to sam se uvjerio! Ali šta kada bi ju zamjenio sa bench pressom (tvoje mišljenje)???

      2. Slab sam na zgibovima i mjenjam ih sa latom! Dali je bolje raditi uski ili široki lat???

      3. Sjedeči kosi Hammer pregib u prvoj fazi (pročito sam na početku da si ga mjenjo sa rotacijskim pregibom i meni se čini da nisi ni malo pogriješio)! Dali ga izvodiš naizmjenično ili istodobno???
      1. ni jedna vjeza koja je izabrana nije slucjno izabrana. Citao sam davno neke clanke o elektromiografiji nakon sto sam na jednom forumu vidio jedna clnak o tome..i poslije kad sam malo gledao GVT vidio sam da su uglavnom vjezbe koje su po tom ispitivanju ispale najefektivnije.
      Sto se tice bench press-a sipkom...to je meni inace dosta odvratna vjezba i bas sam o tome i pisao u zadnjem postu...i kd se radi sa tempom previse trpe tricepsi jer cijelo vrijeme drzis tu sipku u rukama.
      S bucicama je malo drukcija situacija, ne opterecuje toliko ni ramena ni tricepse, a i vise se mogu istegnuti prsa u donjem polozaju nego sa sipkom..
      Sto se snage tice,...to je jedna od stvari koje treba da shvatis bas na ovom programu..a to je, da kilaza u bodybuildingu ne igra veliku ulogu.
      Puno je bitno je da ti naucis ostvaris tu mind-muscle vezu...
      A vjeruj mi da snaga ite kako poraste u zadnje dvije - pogotovo u trecoj fazi...
      A mozes da ubacis kreatin...ja nisam, a volio bi da jesam..sigurno bi JOS vise dobio na snazi

      2. Bolje je raditi zgibove ...

      na prvoj fazi idu uski a ako se ne varam na drugoj siroki zgibovi....i s obzirom da se radi vratilo u toliko serija, i toliko treninga...mozes nakon sto zavrsis da zakljucis tako koje ti djelove koji hvat zgibova pogodi.
      Ja sam dosao definitivno do zakljucka (mada i prije mi je to ilo jasno) da su uski puno bolje za latisimuse...puno veci dio ledja mi se upali, nego kad sam odradjivao siroke zgibove...gdje najvise trpe infraspitanusi, teresi, i gornji dio latova.

      Eh sad sto se tice lat masine, nikadna njoj nisam radio uski hvat..jesam paralelni sa ruckama...

      A nije ni zamisljeno da ti rkenes na zgibove i da mozes da uradis 10 ponavljanja u 10 serija... jedn momak koji ima cak i kura iza sebe, i koji je vise puta odradjivao GVT..je poceo sa samo 3 zgiba u serije..i radio deset serija..i dosao na kraju do 8 ponavljanja u 10 serija. Sta hocu da kazem,...ja licno bi se ipak drzao zgibova...


      3. a pregib..da, zamijenio sam..jer su mi puno trpile podlaktice,a menje bicepsi...i zato sam ubacio supinaciju podlaktice, koja mi inace kida biceps kad radim.
      A radio sam naizmjenicno...i iskreno bila je jedna od najtezih vjezbi u programu, na kojoj sam najmanje ojacao..i koja mi je najvise patnje u toku izvodjenja zadavala.

      eto..nadam se da sam ti pomogao..
      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

      http://www.staying-fit.net/

      Comment


      • Re: Trening ala Vendi

        Ma naravno da si mi pomogo!
        Ok, onda ču raditi zgibove, ali stvarno sam slab na toj vježbi, tim tempom 4-0-2 moja če prva serija biti max. 5!

        Znači bicepsi nisu baš nešto reagirali na to!
        A kažeš da bi se trebalo držati navedenih vježbi, a vidim da si ti mjenjao propadaja za e-z potisak sa čela! Jel si tek sad uviodio grešku ili ???
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • Re: Trening ala Vendi

          ne,...nisam ja rekao da se striktno MORAS drzati vjezbi, nego da vjezbe nisu izabrane slucajno.

          Svaki program je po mom misljenju potrebno prilagodoto sebi...izvrsiti neke sitne modifikacije, ali da princip ili sablon ostane isti...znaci u GVT-u je to tempo...
          a meni razboj nije odgovarao jer su mi previse trpila ramena,...ja tu vjezbu prije nisam radio i zato nisam mogao ne spreman da je radim u jednom takvom programu...isti slucaj i sa bicepsom...to su te sitne izmjene koje svako sebi treba prilagoditi...

          a ruke su mi na prvoj fazi napredovale pravo...i na trecoj, godile su mi velike kilaze...
          "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

          Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
          https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

          http://www.staying-fit.net/

          Comment


          • Re: Trening ala Vendi

            Ok...Hvala ti puno!
            Meni osobno najteže pada trening nogu 10 serja po 10ponavljanja čučnja i to 402 tempom...Samo kad se sjetim!
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • Re: Trening ala Vendi

              pa iskreno meni je trening ruka bio najtezi upravo zbog bicepsa....al ok.
              Samo jedi i odmaraj dobro i sigurno ces imati koristi od programa...
              "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

              Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
              https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

              http://www.staying-fit.net/

              Comment


              • Re: Trening ala Vendi

                Ev da malo osvjezim temu posto nisam odavno pisao o treninzima...danas sam uradio dobar trening ruka pa da ga podjelim s vama

                treninzi su mi inace dosta kratki i intenzivni,..i vec sam pisao da puno ubacivam dropp-ove, rest-pauze pa cak i izometrijske kontrakcije/ponavljanja.

                zagrijavanje standard 10-al minuta, malo stepera, 2-3 serije sa malim kilazama da malo napumpam krv i pripremim zglobove..

                4 serije pregib ravnom sipkom na skot klupi:
                50kg - 7pon, pauza 10 sec pa opet 3 pon, opet pauza 5-10 sec i jos 3 ponavljanja
                40kg - 11pon
                30kg - 12pon, pauza 30sec pa sa 25kg 16pon

                3 serije pregib bucicama na kosoj klupi
                sve tri serije sam radio sa 15kg..
                prva serija 12 ponavljanja
                druga 11
                treca 9 ..pa pauza 5-6 sec i jos po 3 ponavljanja ali istovremeno sam dizao bucice

                3 serije potisak z-sipkom iznad glave na kosoj klupi
                50kg - 10 pon, pauza 5-10sec pa jos 4 pon, rest-pauza 3 pon
                40kg - 12 pon
                35kg - 14 pon

                3 serije potisak buciama sa cela (lezeci, istovremeno obde bucke)
                bucke 15kg prva serija 8 pon
                druga 12kg - 10 pon
                12kg - 10 pon

                3 serije jedorucni pregib bucicom na skot klupi
                20kg - 7pon, + parcijalna ponavljanja
                18kg - 8 pon
                18kg - 8 pon, + dva neg ponavljanja

                3 serije preib z-sipkom obrnutim hvatom
                30kg - 9 pon
                25kg - 10pon
                18kg - 14pon

                3 serije jednorucna ekstenzija sajlom obrnutim hvatom
                ne znam tacno kilaze ali ponavljanja su isla
                prva serija 16 pon
                druga 8
                treca 8, -6, -6 ovo je bio dropp set

                3 serije push down
                ni ovde ne znam tacko kilaze..ali ponavljanja su bila
                prva 10
                druga 12
                treca 14

                i na kraju sam odradio podlakticu buciama fleksije i ekstenzije...

                nisam danas ubacivao puno dropp-ova ali sam pauze skratio izmedju serija oko 50 sek.
                ekscentricni dio sam radio sporije nego inace..

                drzao sam se uglavnom malo veceg broja ponavljanja,..radim naizmjenicne cikluse sa vecim i manjim brojem ponavljanja - naravno i kilaze variraju.

                ruke sam poceo da radim ovako naizmjenicno biceps i triceps po dvije vjezbe odgovara ma, jer inace grupa koja je druga ne bude dovoljno kvalitetno stimulisana, jer se poprilicno istrosim na prvoj..pa zato radim na ovaj nacin. Uglavno odgovara mi, napretka ima

                obim nadlaktice se povecao, 43 hladna..a malkice preko 45,5 na treningu.

                eto to je to..trening je trajao oko 40-45 minuta...
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • Re: Trening ala Vendi

                  evo jedan brutalan trening noga...zadnji trening noga sam preskocio, to mi se prvi put do sad desilo..nisam jednostavno bio raspolozen..i pauzirao sam,..al sam nadoknadio danas

                  zagrijavanje na steperu 5 min...
                  1 serija sa 40 kg 25puta..i onda sam presao na radne serije

                  7 serija cucnja
                  50kg - 20pon
                  80kg - 14pon
                  100kg - 8 pon
                  120kg - 3 pon ...
                  130kg - 3 pon
                  80kg - 15pon
                  60kg - 20 pon

                  3 serije iskoraka
                  60kg - 10 pon
                  60kg - 9 pon
                  40kg - 12 pon

                  3 serije rumunjsko mrtvo dizanje
                  60kg - 10pon
                  80kg - 8pon
                  90kg - 7 pon, rest-pauza, 4 pon, rest-pauza pa 3 pon

                  3 serije ekstenzije jendom nogom...ali u dropp-setu
                  30kg - 6pon, 25kg - 8 pon, 20kg - 12pon

                  sve tri serije su isle otprilike ovako ...

                  3 serije dizanje na prste sjedeci po 15 pon


                  i onda sam presao da radim stojece dizanje na prste...ali posto mi se jedan drug pridruzio..ja sam mu predlozio nesto, da ne bi dugo odmarali jer radimo dvojica...

                  cilj je bio uraditi 200ponavljanja...kilaza je bila 60kg..ali na spravi za hack-cucanj, okrenuli smo se kontra..odlicno pogodi..

                  i krene on 20 ponavljanja, i cim zavrsi on upadam ja kliko god mogu, i opet kad ja otkazem odma on upada do otkaza pa opet ja..i sve dok ne dodjemo do 200 ponavljanja..
                  na kraju smo povecaju na 80 kila, i u zadnje dvije serije smo radili sa 100kg..zadnjih nekoliko ponavljanja....

                  brutalno je bilo...jedva sam se dovukao do kuce...

                  trening je trajao oko 45 minuta..u pocetku sam pravio malo vece pauze na cucnju, zato sam poslije ubrzao..
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • Re: Trening ala Vendi

                    Originally posted by Vendetha
                    7 serija cucnja
                    50kg - 20pon
                    80kg - 14pon
                    100kg - 8 pon
                    120kg - 3 pon ...
                    130kg - 3 pon
                    80kg - 1pon
                    60kg - 20 pon
                    E ovo mi se sviđa, ja sam počeo prakticirat isto kad završim maximum onda sa nekih 50 % odradim do 20 ponavljanja!
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • Re: Trening ala Vendi

                      pa dobro obicno ja ne radim ovoliko serija ni za jednu misicnu skupinu,...ali noge su kod mene uvijek izuzetak sto se treninga tice i tu volim da i ponekad malo pretjeram.

                      Inace zadnje treninge noga sam radio malo sa vecim brojem ponavljanja, ali sam ovaj bas htio i da isprobam malo koliko mogu d idem na cucnu... i mislim da bi jos mogao, ali ne volim se kilaviti.

                      inace za ovakav nacin treniranja treba malo vise serija ako ces da se penjes pa spustas sa kilazom,..mada sjecam se da sam kod prugoveckog citao kako radi i da ''mixa'' broj ponavljanja od xtra malog do xtra velikog broja...
                      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                      http://www.staying-fit.net/

                      Comment


                      • Re: Trening ala Vendi

                        Ja odradim 12-8-6-4-3-1-1 (sve do otkaza osim prvih 12) pa onda zadnju seriju 15-20!
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • Re: Trening ala Vendi

                          it was simply one of those days, when you step into the gym...your song is playing in the background....and... you are ready to "chew" metal ...



                          evo da osvjezim malo temu...da prikazem malo svoj, odnosno svoje treninge kako trenutno izgledaju...

                          nakon sto sam uvrstio u treninge redovno test-pauze, dropp setove, negativna ponavljanja,... sad sam intezitet jos malo pojacao...i nevjerovatno kako tjelo reaguje na to...naravno u zadnji period sam ishranu jos popravio... napredak se vidi...pitanje je samo , koliko cu jos moci drzati ovaj tempo...

                          evo primjera danasnjeg treninga...a i ostali se ne razlikuju... detaljno cu sve ispisati da vidite kako to izgleda

                          Danasnji trening: Prsa - srednje i prednje rame

                          nakon 2-3 serije zagrijavanja..

                          predjem na kosi bench...pocetna kilaza je bila 70kg...12 ponavljanja, odlozim sipku, tek toliko da predahnem i budem u stanju da nastavim..pa uradim jos 6 ponavljanja, spustim opet,..kratak predah (max 10s) pa opet 4 pon,..pauza od 30-40sec..u to vrijeme dodao jos 10 kg..pa 9 pon,..pa odlozim sipku..dodam jos 10kg..pa nastavim jos 4 pon, pa opet 10-ak sec pa opet 3 pon..i jos jedna pauza pa jos jedno pon...skinem kilazu na 50kg..i ispucam 10-ak pon... gotova prva vjezba za 5,30min

                          predjem na ravni bench...50kg..14 pon,..dodam 20kg i odma nastavim..jos 8 pon.
                          pauza 50sec..dodam jos 20kg...uradim 6-7 pon...predahnem koji sekund..pa jos 3-4 pon..pa jos jednom predahnem pa opet 2 pon...skinem opet na 70 sec..u uradim jos 6-7 pon


                          predjem na klupu koju spustim malo ispod kosine kose klupe...uradim 3 serije bucicama po 8 ponavlanja..sa pauzom od 50 sec izmedju...

                          i na kraju predjem na cross-over zgrabim sajle i nstavim sa ukrstenjem 12 ponavljanja...pauza 40sec...pa opet 12 sec..pauza 50sec..i na kraju 14 pon...

                          prsa gotova za nekih 17-18 min

                          predjem na military press...50kg 10 ponavljanja...pauza 50-60sec...60kg - 6 ponavljanja, kratak predah pa opet 3 ponavljanja..pa jos jednom kratak predah i jos 3 pon. smanjim na 50kg..odmorim 1 min...i uradim jos 8 pon...kratak predah i jos 4-5 pon...

                          predjem na cross opet..zgrabim sajlu i krenem sa lateralnim letenjem...12 ponavljanja i jedna i druga ruka...pauza 30-40 sec i jos dvije serije iste sa istom pauzom.

                          zatim uzmem bucke 12kg...lateralno 8 pon...pauza 40-50 sec..pa prednje letenje sipkom sa 20kg 8 pon..pa opet lateralno 7 pon..pa jos jenom prednje letenje sipkom 6-7 ponavljanja.. znaci nisu bile superserije..nego naizmjenicno sa 40-50 sec pauze izmedju.



                          kompletan trenig je bio zavrsen za nekih 36-37 minuta...

                          majica natopljena..trenerka natopljena... ja slomljen...PWM..i trci kuci na piletinu...



                          ovakav trening mi jako godi...znam da sam nesto uradio,...vidi se napredak u masi...postizem aerobni efekat... jedino me malo brine da ne uletim u pretreniranost...ali nadam se da neci,..jer smanjio sam unos UH...ali mi je unos P po prvi put na oko 2g po kg...
                          Attached Files
                          "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                          Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                          https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                          http://www.staying-fit.net/

                          Comment


                          • Re: Trening ala Vendi

                            jos kad bi znao zasto su ovde dvije slike bilo bi OK..al ne mogu da je izbacim jer je uopste nema na postu... de-ja-wu
                            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                            http://www.staying-fit.net/

                            Comment


                            • Re: Trening ala Vendi

                              odlicno, i na tvom mjestu nebih se bojao negativnih efekata. Sto si napredniji to trebas vise spec. tehnika da rastes. Tjelo je naviklo na heavy rhytm
                              ne repam o politici možda bi trebo,
                              politika je mala ljadro još je nisam jebo

                              Comment


                              • Re: Trening ala Vendi

                                Vidi...bez da ispada da uzdizem sebe ili svoje sposobnosti, ali trening ovakav je jako tezak i zahtjevan. Jednostavno ne znam koliko dugo cu ja to moci podnositi...iako sam ja navikao na treninge do otkazivanja, ovo mi je ''nivo vise''.
                                Ali...ne osjecam uopste u ostatku dana da sam umorniji nego inace i sl..osim onaj sat vremena nakon treninga, kad moram jednostavno sjediti malo da dodjem sebi. A i trening je dosta kratak..

                                Nastavljam ovako..pa cu vidjeti kako ce se odvijati..
                                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                                http://www.staying-fit.net/

                                Comment

                                Working...
                                X