Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening ala Vendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Trening ala Vendi

    Ma no problemo i hvala ti drug na takvom misljenju ..pisem onako kako ga ja ''dozivljavam'', pa ako se neko odluci da oproba mislim da mu moze ovo biti malo od koristi. A znam da Simun planira da krene s ovim ...

    I meni je zanimljivo citati tudje treninge, da vidim sta to ljudi sve rade, kombinuju itd..
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

    Comment


    • #62
      Re: Trening ala Vendi

      I evo ulazim u zadnji ciklus druge faze...

      Danas su pala prsa-ledja. Posto je jucer bio bajram, danas se teretana nije otvarala..ali
      ko je jedino otisao u teretanu..pa naravno ludi Vendi.
      Koja tisina u teretani, da sam mogao sekunde negativnog djela ponavljanja da brojim slusajuci
      kazaljku na satu


      Inace, snaga je porasla. Na potisku sam danas radio sa buckama od 35kg.. sve do sedme serije
      kad je broj ponavljanja pao na 5 i tako je ostalo do zadnje.
      A kad uzmem u obzir da mi je maksimum buckama bio 40kg..i to mozda 5 puta maksimalno,uz
      tempo X0X..
      onda mogu reci da sam pravo ojacao na potisku.. (evo Marijane tebe je zanimao napredak u
      snazi za vrijeme GVT-a)

      vratilo i dalje mrtva tacka...do sedme serije sam se drzao na 6 ponavljanja odna je palo na 5..
      a zadnje dvije na 4...


      U drugoj superseriji
      razvlacenje buckama na ravnom benchu...sam povecao do 20kg..ali ne odgovara mi taj mali broj
      ponavljanja na razvlacenju...

      pa veslanje sipkom, ista stvar..jednostavno ne osjetim ono pravo gorenje misica kao kod
      veceg broja ponavljanja.

      Bas me zanima kako ce biti na trecoj fazi gdje broj ponavljanja pada i na 3 (ako se ne varam)

      nakon zadnje serije razvlacenja sam uradio odma bez pauze ukrstenje sajlama na cross-u
      12 puta da jos malo iscrpim prsa..
      a isto tako nakon zadnje serije veslanja, ubacio sam bez pauze povlacenje na lat-u
      hvat u sirini ramena
      , s tim da sam se malo nageo bio unazad, da promijenim ugao...

      Za kraj sam odraio prednje rame..

      prvo 3 serije potisak buckama stojeci, bucke od 20kg, po 6-7 ponavljanja..a pauza izmedju
      je bila oko 30 sek..

      nakon toga tri serije Y-potiska (ovu sam vjezbu davno vidio na portalu..i isprobao..
      jako dobra vjezba) isto po 6-7 ponavljanja,bucke od 12kg.. vjezba ubija,rame gori dok se
      izvodi..

      i za kraj sam uradio prednje letenje na cross-u sajlom (jednorucno) jedna ruka 12pon,
      pa bez pauze druga, pa opet iza toga bez pauze prva 7 ponavljanja, pa opet druga bez pauz
      7 ponavljanja..s tim da sam mijenjao polozaj ruke..radio bi 2-3 ponavljanja sa dlanom prema dole,
      pa onda 2-3 sa dlanom prema gore...


      Eto, to je to.. trening trajao sat i pet minuta...
      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

      http://www.staying-fit.net/

      Comment


      • #63
        Re: Trening ala Vendi

        ček kako je ovo prednje rame samo ako radiš dvije varijante potiska

        kako radiš vratilo? hvat?

        ako je snaga porasla, to je super onda sve zajedno

        Comment


        • #64
          Re: Trening ala Vendi

          vratilo je sad siroki hvat u drugoj fazi..dok je u prvoj bio uski. Puno je lakse raditi siroki, valjda zbog krace putanje...

          a ovo za ramena nisam razumio pitanje
          Ali inace radim s prsima i ledjima prednje..a sa rukama srednje i zadnje...odgovara mi tako, a sam nacin treniranja kao i vjezbe za ramena mijenjam..znaci jedino za to se ne drzim klasicne GVT-sheme
          "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

          Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
          https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

          http://www.staying-fit.net/

          Comment


          • #65
            Re: Trening ala Vendi

            pa mislim na to da potisci nisu izolacije prednjeg ramena :P

            Comment


            • #66
              Re: Trening ala Vendi

              sta ima veze...

              niti razumijem sta zelis da kazes...
              "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

              Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
              https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

              http://www.staying-fit.net/

              Comment


              • #67
                Re: Trening ala Vendi

                evo odradjen i i zadnji trening druge faze...

                ruke - ramena

                prva superserija
                pregib buckama na kosoj klupi - bucke od 19kg - ponavljanja su nakon pete serije pala na 5, a zadnje dvije na 4..samo je osma opet bila 6..ali sam popizdio

                potisak z-sipkom sa cela.. 55kg - samo zadnje dvije serije sam pao na 5 ponavljanja...


                ramena..
                3 serije letenje buckama u pretklonu - 12,5kg ...

                3 serije lateralno letenje buckama stojeci - 14,5kg ..

                i na kraju sam uradio po jednu opadajucu i za zadnje i srednje rame

                eto...i drago mi je sto je proslo je tempo 501 je bolestan...dok se radi ekscentricni dio misic bukvalno izgara, boli, cak i zglobovi i stabilizatori koji ucestvuju vise pocinju da bole...


                ovih dana citam malo vise o giga serijama i lactic-u (koji sam postavio medju clanke)..i sto vise citam, vise me privlaci..i odlucio sam sad na pauzi da odradim koji trening u giga serijama...pa da vidim kako ce to da ispadne.
                A utiske i sami trening cu pisati kad odradim
                sad odo da spavam
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • #68
                  Re: Trening ala Vendi

                  Evo da podjelim s vama moj prvi trening sa gigantima...

                  Radio sam antagonisticke misice prsa-ledja, jer smatram da bi mi bio ogroman sok za misice da sam odradio samo jednu misicnu skupinu.
                  Malo sam razgovarao s nekim ljudima koji jako dugo rade sa giga serijama...i posavjetovali su me da lagano krenem, a najbolje da krenem sa super i trisetovima za iste misicne skupine pa tek onda na gigante sa 4 ili vise vjezbi za jedan misic.
                  I upravu su...jer sam vidio koji je to bol kada se rade i dva misica.

                  Sam trening je trajao, pa mozda i nepunih 30 minuta...ali paklenih ''nepunih 30 minuta''.

                  Pump je nevjerovatan, bolovi i izgaranje u misicima je zestoko, a i psihicki je veliki izazov..jer u sred treninga doslo mi j da prestanem.

                  Evo kako je izgledao moj trening

                  - vratilo sa hvatom u sirini ramena 8 ponavljanja. 30X, u zadnjoj 20X
                  - potisak bucicama na kosom benchu (30°) 22kg, 10 pon, tempo 30X
                  - veslanje sipkom u pretklonu 55kg, 10 pon, 30X - siroki hvat
                  - razvlacenje bucicama na ravnoj klupi 12kg, 10 pon, 30X

                  Pauza 60 sec pa opet

                  - vratilo sa hvatom u sirini ramena 8 ponavljanja. 30X, u zadnjoj 20X
                  - potisak bucicama na kosom benchu (30°) 22kg, 10 pon, tempo 30X
                  - veslanje sipkom u pretklonu 55kg, 10 pon, 30X - siroki hvat
                  - razvlacenje bucicama na ravnoj klupi 12kg, 10 pon, 30X

                  Pauza 90 sec ..i treci krug

                  - vratilo sa hvatom u sirini ramena 8 ponavljanja. 30X, u zadnjoj 20X
                  - potisak bucicama na kosom benchu (30°) 22kg, 10 pon, tempo 30X
                  - veslanje sipkom u pretklonu 55kg, 10 pon, 30X - siroki hvat
                  - razvlacenje bucicama na ravnoj klupi 12kg, 10 pon, 30X

                  Pauza 120sec..pa onda je krenuo pravi pakao

                  - vucenje na lat-u iza glave 50kg, 10pon, 301
                  - ravni bench sipkom 50kg, 10 pon, 301
                  - veslanje na spravi uskim paralelnim hvatom 50kg, 10pon, 301
                  - potisak bucicama na kontrakosom benchu 22kg, 10 pon, 301
                  - veslanje bucicom u pretklonu(desna pa lijeva) 20kg, 9 pon, 201
                  - rzvlacenje bucicama na kosom benchu 10kg, 10 pon, 301


                  pauza 90 sec..pa opet

                  - vucenje na lat-u iza glave 50kg, 10pon, 301
                  - ravni bench sipkom 50kg, 10 pon, 301
                  - veslanje na spravi uskim paralelnim hvatom 50kg, 10pon, 301
                  - potisak bucicama na kontrakosom benchu 22kg, 10 pon, 301
                  - veslanje bucicom u pretklonu(desna pa lijeva) 20kg, 9 pon, 201
                  - rzvlacenje bucicama na kosom benchu 10kg, 10 pon, 301

                  Pauza 60 sec..pa sam onda uradio po jedan tri-set za ledja i prsa sastavljen od vjezbi koje sam koristio u giga setu iznad

                  Znaci

                  - vucenje na latu iza glave
                  - veslanje na spravi uskim paralelnim hvatom
                  - veslanje bucicom


                  Tempo, ponavljanja i kilaza osaju isti
                  Odmor 60sec..pa

                  Ravni bench
                  Kontrakosi potisak bucicama
                  Razvlacenje bucicama na kosom benchu


                  Takodjer tempo, kilaza i broj ponavljanja isto...

                  I to je sav trening..u nekih 25-30 min...nevjerovatan osjecaj..uradio sam i par slika, mada nisam nikako uspio da ''SAM'' uslikam ono sto sam vidio u ogledalu. Koja nabreklost i koji obimi misica... Preporucujem ovo svima da probaju, ALI obavezno DWM – koji je meni bio oko 35ml tecnih amino, ti je nekih 20g proteina
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • #69
                    Re: Trening ala Vendi

                    Nakon onih teskih gigantskih, danas sam odradio treing noga u superserijama..
                    I ne mogu ni da zamislim kako neko odradi gigante za noge sa 4 ili vise vjezbi u krugu, i onda predje na nove 4 vjezbe pa ponovo u 3-4 kruga sve to..

                    Evo kako je trening izgledao..

                    4 superserije: iskorak – prednja loza na spravi.
                    Izmedju vjezbi 10 sec pauze...tempo u svim vjezbama je bio 201 i 301 variralo je od ponavljanja do ponavljanja... ponavljanja su za iskorak bila po 8 za svaku nogu, a 10 za ekstenziju...

                    Odmor izmejdu superserija je bio 60-90sec

                    4 super serije: cucanj (slobodni) – zadnja loza:
                    Odmor isti, tempo isti..ponavljanja po 10 za obadvije vjezbe...ali sam kod iskoraka mijenjao u svakoj seriji stav. Krenuo sam prvo sa uskim(spojene noge), pa normalni, pa na kraju sumo..i u zadnjoj seriji sam radio 4 ponavljanja uskog,pa 4 obicni, pa 4 sumo,,,

                    I ovde sam osjetio da nemam vise snage za dalje ... 4 vjezbe, po 4 serije..dosta mi bilo..

                    Presao sam na listove.. isto u superserijama
                    Dizanje na prste stojeci..ali sam isao 10 ponavljanja normalno, pa 10 sa prstima unutra, pa 10 sa prstima ka vani..i onda nakon toga magarece dizanje na prste...
                    I 3 takve serije... i dosta mi bilo noga..
                    Trening je trajao oko 40 min maksimalno...
                    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                    http://www.staying-fit.net/

                    Comment


                    • #70
                      Re: Trening ala Vendi

                      Čika Peki je inspiracija ili ??

                      Comment


                      • #71
                        Re: Trening ala Vendi

                        Ma nije on..nego jednostavno me je vuklo da isprobam.
                        Uvukao je Pedja svakog skoro na svom forumu u svoj svijet hahaha, i svi hvale gigante..i reko hajd da isprobam..a ja nenormalno volim mucenicke treninge ..i tako ja sjeo, citao citao citao...i na kraju sastavim trening...i okusim ga.
                        Boom.. odlicna stvar... Ma treba sve isprobati, sto vise se radi i isprobava vise ces znati o treningu..i tome sta ti licno najvise odgovara.

                        Upale su ... ma predivne
                        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                        http://www.staying-fit.net/

                        Comment


                        • #72
                          Re: Trening ala Vendi

                          MA i meni se osobno sviđaju takvi treninzi(male težine,manja mogučnost povreda,pump do jaja) .Ali ima nešto i u HIT treninzima,zov težina je primamljiv.Ipak bi se u principu radije opredjelio za giga serije,nekak mi zvuče "zdravije"

                          Comment


                          • #73
                            Re: Trening ala Vendi

                            hahaha ..ma nije ovo nista zdravo..nego prst u uho noge na stol i coca colu u ruke ..

                            salim se.. mene tezine nikad nisu privlacile..tako da mi je ovo ''otkrice'' tempa, giganata, GVT.a , lactic-a i sl. pravi dar
                            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                            http://www.staying-fit.net/

                            Comment


                            • #74
                              Re: Trening ala Vendi

                              kad bi vidio slike ijednog naturalca da je rastao od tih "giga serija" stavio bi jaja nad vatru mislim nema šanse... to profuravaju šarčev i takvi, a znamo kako šarčevi klijenti prolaze na natjecanjima

                              mislim super stvar ovak za razbit rutinu, al da će od toga neki average joe napredovat, nema šanse, ne vjerujem dok ne vidim. gvt ne spada u tu šemu, samo da se ogradim

                              Comment


                              • #75
                                Re: Trening ala Vendi

                                Nekad me tako nanerviraju tvoje neke izjave...

                                Ja sa, u zadnje vrijeme upoznao (sto ne znaci da nisam znao i prije) ljude koji konstantno treniraju tako... pa i one koji odrade 2-3 ili 4 sedmice pa predju na staro...
                                uglanom dosta naturalaca koji ih rade (jer sam poceo puno da citam o gigantima..radoznalost)...a izgledaju odlicno...za neke i ne znam kako su izgledali prije, dok za par njih znam da napreduju gigaserijama...ALI ishrana i suplementacija..da ne pricam sad sta i kako..uglavnom strogi rezimi i disciplina...

                                A i nigdje nisam nasao da pise da nije preporucljivo naturalcima...ali opet pod uslovom da ishrana i suplementacija stoje na zavidnom nivou.

                                nemoj me pogresno shvatiti..ali cesto sudis nesto sto nisi isprobao...i sto opet mozda teorija zastupa...

                                Inace..Evo danasnjeg treninga ruka...mogu samo reci *****o fenomenalno...

                                Radio sam biceps i triceps u giga serijama.

                                - triceps potisak na lat-u ...............................................35kg, 10 ponavljanja,
                                - biceps pregib stojeci ravnom sipkom siroki hvat........30kg, 10 ponavljanja
                                - uski bench press.................................................. .........60kg, 8-10 ponavljanja
                                - biceps pregib z-sipkom stojeci obrnutim hvatom........22kg, 10 ponavljanja
                                - triceps potisak z-sipkom iznad glave............................31kg, 10 ponavljanja
                                - biceps pregib z-sipkom na skot klupi uskim hvatom 31kg 8-10 ponavljanja

                                Pauza 60sec pa opet sve ovo...pa opet 60sec pauza i jos onda jednom sve ovo...

                                Tempo je varirao, od 201, 301 pa do 302..kako na kojoj vjezbi..ali nastojao sam da radim sto je moguce sporije...maksimalno sam pokusao da se skoncentrisem na samu kontrakciju misica.
                                Ovo je wooow... nisam mogao ruke da stavim na struk ono da se odmorim koliko su nabujale bile...a tvrde kao celik

                                Nakon ova tri kruga sam napravio pauzu od 120sec...i onda sam krenuo u zavrsnu fazu

                                Triceps potisak bucicom iznad glave....10kg  hehe ...tempo 302-303
                                Pa pregib bucicom na skot klupi.... 10kg ...tempo301-302 s tim da sam ovde svako 2-3 ponavljanja mijenjao polozaj ruke, prvo obicni koncentracjski pregib, pa onda 2-3 cekic pregb, pa 2-3 sa uvrtanjem..znaci miksao sam dok ne bi dosao do desetog ponavljanja

                                Prvo sam uradio desnom rukom i jednu i drugu vjezbu, pa onda bez pauze drugom..i onda opet odma bez pauze prvom, pa opet bez pauze drugom... znaci vezana dva kruga

                                iznenadio sam se kako se ovom kilazom triceps moze unistiti da jedva izvucem zadnja dva ponavljanja uz jake bolove u misicu...vjezba koju inace radim sa max 25kg jednom rukom sa bucicom..

                                Onda sam napravio 90sec pauze...i za kraj sam otisao na cross spravu..

                                Pa sam uradio prvo desnom pa lijevom rukom, i to..

                                Triceps ekstenzija obrnutim hvatom sa donje koture
                                Biceps pregib sajlom sa donje koture (jednorucno)...pa druga ruka...

                                I to je bio kraj treninga...

                                Trajanje cijelog treninga je bilo oko 30min... pokusao sam da odradim istezanje ali sam imao nenormalnoh problema. Nisam mogaod a dignem ruke i da istegnem triceps..ali sam i to odradio lagano 5 minuta... popio PWM i kuci.
                                U toku treninga sam opet progutao oko 25g proteina...
                                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                                http://www.staying-fit.net/

                                Comment

                                Working...
                                X