Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bench press-tehnika izvođenja

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Bench press-tehnika izvođenja

    ok. hvala

    Comment


    • #32
      Re: Bench press-tehnika izvođenja

      Comment


      • #33
        Re: Bench press-tehnika izvođenja

        onaj prvi clip kad sam vidio su me prsa zabolila, ajme koja bol....

        Comment


        • #34
          Re: Bench press-tehnika izvođenja

          Originally posted by Fredy Kruger
          mene bole prsa od kada sam pogledao gornji clip uh uh

          ja sam skoro pao sa stolice kad san vidia kako ga je poklopilo...
          Zašto sam tako nabildan !??

          Comment


          • #35
            Re: Bench press-tehnika izvođenja

            E sad da se ja malo raspišem...

            Prošao sam cijeli net, i youtube jer me zanimalo koja je pravilna tehnika izvođenja vježbe bench press.
            Vidio sam stvarno raznih savjeta...jedni kažu da treba šipku spuštat na gornji dio prsa, jedni kažu na srednji dio prsa, jedni na donji dio prsa.....neki kažu da šipku treba dizati okomito u odsnosu na tijelo, jedni kažu da je to nepravilno (http://www.youtube.com/watch?v=qrCBiPS5MNQ) itd...

            Eto...molim da prokomentirate i da kažete koja je vaša tehnika izvođenja bench pressinga.

            Comment


            • #36
              Re: Bench press-tehnika izvođenja

              Šta ja znam...meni je ovo preružno za viditi, ispresavijo se ko Riđolka na toj klupi! Po meni je najbolja tehnika sa blago savijenim donjim leđima tj. blagi mostić, lopatica malo više skupljene i nogama malo jače upirati u pod tako da se u izbačaj uključi što više mišičnih grupa! A što se širine hvata tiče, to sam baš sinoč tražio i odgovor je bio MALO ŠIRI OD ŠIRINE RAMENA, jer sve što je hvat širi to je kraći put izbačaja u mišiči se ne izmore koliki je ustvari teret!

              Volio bih ako sam u krivu da me netko ispravi ali to je moje mišljenje i tako sam učen!
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • #37
                Re: Bench press-tehnika izvođenja

                Ova tehnika izvođenja bencha što je na filmiću je valjda powerlifting tehnika pomoću koje možemo dizati više kila jer se najviše koristi donji dio prsa koji je najjači. Također zbog savinutih leđa manji je opseg pokreta i laktovi ne idu duboko pa se može dizati više kila.

                Valjda sam dobro skužio

                Comment


                • #38
                  Re: Bench press-tehnika izvođenja

                  Mene su učili bench press sa svim prstima na jednu stranu,jer onda koristiš i mišiće šake-
                  jer kad stavim stangu malo još pomaknem stangu(rotiram da mi 100% paše u dlan i da ne bi pala).

                  Comment


                  • #39
                    Re: Bench press-tehnika izvođenja

                    Originally posted by basketballer
                    Mene su učili bench press sa svim prstima na jednu stranu,jer onda koristiš i mišiće šake-
                    jer kad stavim stangu malo još pomaknem stangu(rotiram da mi 100% paše u dlan i da ne bi pala).

                    Krivo su te ucili.
                    Misic sake nemoze pomoci pri izvodjenju vjezbe. Moze samo dati osjecaj sigurnosti ako je pravilan grip.
                    Izbjegavajte tzv. monkey/suicide grip.Postoji dosta razloga za to i pisano je vec dosta puta o tome,pa pretrazite forum.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Bench press-tehnika izvođenja

                      Na klipu je tzv. most tehnika, ako se ne varam što ne bi trebalo bit pravilno izvođenje. Neka me netko ispravi. Uglavnom, mene su učili da spuštam šipku na bradavice i tako radim :P A što se tiće gripa, prije je bio monkey grip dok nisam počeo osjećat bolove u desnom zglobu, sad držim normalno i sve je ok.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Bench press-tehnika izvođenja

                        Originally posted by oblak
                        Na klipu je tzv. most tehnika, ako se ne varam što ne bi trebalo bit pravilno izvođenje. Neka me netko ispravi. Uglavnom, mene su učili da spuštam šipku na bradavice i tako radim :P A što se tiće gripa, prije je bio monkey grip dok nisam počeo osjećat bolove u desnom zglobu, sad držim normalno i sve je ok.
                        Most se radi iskljucivo u powerlifterske svrhe. U BB-u nema sto traziti.
                        Zna se kako se pravilno izvodi BP:
                        - Lagani luk u donjem djelu ledja- tek toliko da se ruka moze zavusi ispod.
                        - ramena povucena nazad,lopatice stisnute, prsa vani.
                        - grip sa palcem koji obuhvata sipku
                        - noge cvrsto "ukopane" na mjestu
                        - laktovi pod cca 80° u odnosu na tjelo

                        Gdje spustas uteg je manje bitno. Ako se uteg spusta na podrucje bradavica aktiviraju se vise donji djelovi pectoralisa. Ako se spusta izmedju bradavica i vrata, aktivira se srednji dio pectoralisa i td...
                        Cilj BP-a u BB-u je stimulirati prvenstveno pectoralise, dok se u PL-u nastoji angazirati sto je vise moguce misica,sto je vise moguce skratiti putanju utega, a sve u nakani da se izbaci sto je moguce veca tezina.
                        U BB-u je cilj stimulirati samo ciljani misic(i sto je moguce vise iz pokreta iskljuciti ostale), tako da je tezina sekundarna, a tehnika je primarna stvar na koju se treba koncentrirati.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Bench press-tehnika izvođenja

                          Originally posted by stampedo
                          hvala na poučnim odgovorima! dali je netko radio ili radi vježbu u kosom benču-donjem, neznam kako bi to nazvao na hrvatskom ugl ovkao ide: http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... ell-press/
                          koji dio prsa radi i koliko je učinkovita uopće
                          Ja radim kontra kosi bench i bučice i odlična je vježba za donji dio prsa.

                          Comment


                          • #43
                            Re: Bench press-tehnika izvođenja

                            Originally posted by thebruteclub
                            Originally posted by stampedo
                            hvala na poučnim odgovorima! dali je netko radio ili radi vježbu u kosom benču-donjem, neznam kako bi to nazvao na hrvatskom ugl ovkao ide: http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... ell-press/
                            koji dio prsa radi i koliko je učinkovita uopće
                            Ja radim kontra kosi bench i bučice i odlična je vježba za donji dio prsa.
                            Slažem se...ali za definiranje! Ja sam imo velika ali neizdefinirana prsa, i počeo sam raditi po GVT-u, i tamo se nalazi kontra kosi potisak bućicama u 10s po 10p tempo 3-0-1 i nevjerojatno dobro sam oblikovo prsa!
                            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                            Comment


                            • #44
                              Re: Bench press-tehnika izvođenja

                              evo ovak kad radim potisak a bencu uvjek guram lijevo rame prema gore..... jednostavno ne mogu normalno odradit potisak.... sa desnim sve u redu ali lijevo rame previse guram i onda dolazi do neugodne boli.... kako da to popravim? probo sam sa manjim kilazama i ide sve super..kad povecam onda sve ode u rac i da..lijevo rame mi je puno slabije od desnog..kad radim potisak bucicama desnom rukom dignem ko iz sale dok se sa lijevom mucim da to nije istina(i naravno guram rame).....

                              Comment


                              • #45
                                Re: Bench press-tehnika izvođenja

                                Originally posted by pro_beginer
                                evo ovak kad radim potisak a bencu uvjek guram lijevo rame prema gore..... jednostavno ne mogu normalno odradit potisak.... sa desnim sve u redu ali lijevo rame previse guram i onda dolazi do neugodne boli.... kako da to popravim? probo sam sa manjim kilazama i ide sve super..kad povecam onda sve ode u rac i da..lijevo rame mi je puno slabije od desnog..kad radim potisak bucicama desnom rukom dignem ko iz sale dok se sa lijevom mucim da to nije istina(i naravno guram rame).....

                                I koji sad odgovor očekuješ??? Nauči tehniku kak spada i ne forsaj kilaže bespotrebno jer češ se ozljedit.I počni BENČAT sa bučicama

                                Comment

                                Working...
                                X