Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bench press-tehnika izvođenja

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Bench press-tehnika izvođenja

    Sto kazes nezamislivo Dizem vise na klasicnom bencu nego na kosom.

    Comment


    • #77
      Re: Bench press-tehnika izvođenja

      Originally posted by FcB View Post
      sve ovisi od osobe do osobe
      nekomu je najlaksi kosi, nekomu kontrakosi, nekomu ravni
      meni je osobno najlaksi kontrakosi, mogu poprilicno vecu kilažu dignuti na tome

      steta sto nema u mojoj redovnoj teretani kontrakosi bench nego se moram snalaziti sa smithom i klupicom za trbusnjake
      Da to je naveći "triper" što masa teretana nema postavljen kontrakosi, nego se improvizuje...

      Masa ljudi ga zato i ne radi, a doduše nekima i ne odgovara neprirodan položaj glave i tela, kao i "slivanje" krvi u glavu.

      Ja juče radio (i odlično se osećam) i nakon svake serije su mi beonjače bile krvave...

      Srećom u teretni gde vežbam imaju odličnu klupicu, koja se jednim pokretom šine, pretvara u klupicu za kontrakosi benč...

      Kombinacija kontrakosi i cable fly, je dovela do "uništenja" donjih grudi...
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #78
        Re: Bench press-tehnika izvođenja

        kontrakosi i za mene veci

        Originally posted by FcB View Post
        da sam pametan kao neki, rekao bih: ako su vam prsa aktivirana dok su vam laktovi zakljucani, NE ZNATE BENCHATI!

        ali buduci da su mi *****ne "moj tata je jači od tvoga" svadje ispod casti, samo cu reci da položaj ramena i trapeza, odnosno njihovo povlačenje unazad neće utjecati na to da se u položaju zaključanih laktova prebacuje tenzija na prsa
        koliko god imao znanja, nemoguće je da se prsa aktiviraju u istoj mjeri, ili barem približno istoj mjeri, kao što je u slučaju djelomično ispružene ruke

        isto kao da držite utege od 30kg u svakoj ruci, i to na dva načina: da ispružite ruku u potpunosti ili ju savijete u laktu
        naravno da ce u oba slučaja i podlaktica i biceps biti pod naporom, ali se ti napori ne mogu mjeriti
        odnosno, naravno da ce u slucaju nezakljucanog lakta tenzija na biceps biti puno puno veca

        ali da ne odem predaleko, tko misli da je ista tenzija sa zakljucanim i nezakljucanim laktovima, neka pokusa drzati šipku u položaju za bench press sa svojim maximum u položajima zaključanih i nezaključanih laktova pa neka testira u kojem slucaju ce vise izdrzati
        ako nekomu uspije duze drzati šipku sa nezakljucanim laktovima ja priznajem pogresku
        zanimljivo, samo steta sto si promjenio temu - ja sam samo dao uputu da treba biti pod tenzijom(je li to isto kao svaki drugi polozaj bench-a? nikad to nisam spomenuo)

        tako da ti priznavao pogresku ili ne nema veze samnom jer pricas o necemu sto ja nisam

        a sto se meni tice nastavite benchati s ramenima naprijed...i nije bila svadja tipa ''moj tata je jaci...'' nego iskaz cinjenice
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #79
          Re: Bench press-tehnika izvođenja

          zanimljivo, meni predbacujes mijenjanje teme, a radis isto
          zar je netko tvrdio da radi sa ramenima naprijed ili da treba raditi sa ramenima naprijed?

          Comment


          • #80
            Re: Bench press-tehnika izvođenja

            Originally posted by FcB View Post
            zanimljivo, meni predbacujes mijenjanje teme, a radis isto
            zar je netko tvrdio da radi sa ramenima naprijed ili da treba raditi sa ramenima naprijed?
            impliciras na to ovim ''ako su vam prsa aktivirana dok su vam laktovi zakljucani, NE ZNATE BENCHATI!'' jer da radis kako treba ne bi tako nesto ni u snu rekao
            ne ide ti bas ovo prebacivanje krivice

            sto se mene tice volio bih da sacuvate ramena(nije ni cudo sto jedno 90% ljudi koji trenira vise od 2 god. se zali na ramena) a ako je vama nekako bitnije sacuvati ''ponos'' ili sta god da je, samo izvolite - samo moj prvi post nije bio licni napad na nikog tako da ne razumijem takve reakcije uopce

            pozz
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #81
              Re: Bench press-tehnika izvođenja

              Trip imaš ti neki svoj video bencha? Baš me zanima na šta misilš.
              "What the mind believes the body achieves."

              Comment


              • #82
                Re: Bench press-tehnika izvođenja

                Originally posted by TripleZ View Post
                impliciras na to ovim ''ako su vam prsa aktivirana dok su vam laktovi zakljucani, NE ZNATE BENCHATI!'' jer da radis kako treba ne bi tako nesto ni u snu rekao
                ne ide ti bas ovo prebacivanje krivice

                sto se mene tice volio bih da sacuvate ramena(nije ni cudo sto jedno 90% ljudi koji trenira vise od 2 god. se zali na ramena) a ako je vama nekako bitnije sacuvati ''ponos'' ili sta god da je, samo izvolite - samo moj prvi post nije bio licni napad na nikog tako da ne razumijem takve reakcije uopce

                pozz
                a stvarno ne znam sto da ti kazem
                moja recenica:
                ''ako su vam prsa aktivirana dok su vam laktovi zakljucani, NE ZNATE BENCHATI!''
                je bio samo ironičan odgovor na tvoju rečenicu:
                "ako vam prsa nisu aktivirana dok su vam laktovi zakljucani, NE ZNATE BENCHATI,"
                htio sam samo pokazati kako je najlakse napisati gluposti (bilo što netko misli u tom trenutku - istina ili ne), bez konkretnog odgovora zasto je to tako
                mislio sam da je jasno, ali ocito nije

                pozz i od mene i zadnji post na ovu temu

                Comment


                • #83
                  Re: Bench press-tehnika izvođenja

                  ^^da, najlakse je napisati glupost ako ti je svejedno jeli tacno ili ne, duh -.-


                  to sto jedan ovdje pise o cinjenicama a drugi je motivisan nekim furanjem, ironicnim odgovorima, glupiranjem ili sta vec, to je druga prica i guess
                  Originally posted by bot1950 View Post
                  Trip imaš ti neki svoj video bencha? Baš me zanima na šta misilš.
                  nemam :/







                  valjda se ovdje da skontati, vidis kako mu nisu ledja ravna na bench-u i samim tim ramena naprijed u liniji s prsima, nego ramena nazad a prsa van - tj. trapez gure ''u'' ili prema bench klupi - znaci ne lezi jednostavno nego pokusava tako dobiti na stabilnosti...
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #84
                    Re: Bench press-tehnika izvođenja

                    arghhh
                    triple, citas ti moje postove?
                    ponovno: zar je netko tvrdio da radi sa ramenima naprijed ili da treba raditi sa ramenima naprijed?!
                    znam ja da treba spajat lopatice, ne moras mi to objasnjavati (i slikama docaravati), tako i radim

                    ne znam zasto si se toga uhvatio... zapravo ne znam ni zasto je uopce to postalo tema razgovora

                    Comment


                    • #85
                      Re: Bench press-tehnika izvođenja




                      cool, u tom slucaju se moji postovi nisu odnosili na tebe samo je misterija kako si se pronasao u njima, ili sto sise poceo braniti strawman argumentima

                      ali nevermind, koga briga za to, <3 <3 lift.laugh.love. <3 <3
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #86
                        Re: Bench press-tehnika izvođenja

                        Važno je napomenut da je benčanje BB stilom, znači laktovi široko, šipka se spuštaa bliže vratu najbolji način za rupturu pektoralisa. Šta je hvat uži i šta se šipka spušta bliže plexusu, manje su šanse za rupturu. Kad jednom pukne pektoralis, gotovo je, nkad više nećete vratit potisnu snagu.

                        Comment


                        • #87
                          Re: Bench press-tehnika izvođenja

                          Originally posted by Kahn View Post
                          Važno je napomenut da je benčanje BB stilom, znači laktovi široko, šipka se spuštaa bliže vratu najbolji način za rupturu pektoralisa. Šta je hvat uži i šta se šipka spušta bliže plexusu, manje su šanse za rupturu. Kad jednom pukne pektoralis, gotovo je, nkad više nećete vratit potisnu snagu.
                          Općenito, benčanje BB stilom ja uopće ne bih zvao "tehnikom" nego... ne znam, "užasom". Bench se, po meni, radi isključivo onako kako rade powerlifteri. Sve ostalo je prizivanje ozljede.
                          Originally posted by magarac
                          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                          dzaba mu sve

                          Comment


                          • #88
                            Re: Bench press-tehnika izvođenja

                            Originally posted by Kahn View Post
                            Važno je napomenut da je benčanje BB stilom, znači laktovi široko, šipka se spuštaa bliže vratu najbolji način za rupturu pektoralisa. Šta je hvat uži i šta se šipka spušta bliže plexusu, manje su šanse za rupturu. Kad jednom pukne pektoralis, gotovo je, nkad više nećete vratit potisnu snagu.
                            Originally posted by Dida View Post
                            Općenito, benčanje BB stilom ja uopće ne bih zvao "tehnikom" nego... ne znam, "užasom". Bench se, po meni, radi isključivo onako kako rade powerlifteri. Sve ostalo je prizivanje ozljede.
                            ^^^^^^^^

                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #89
                              Re: Bench press-tehnika izvođenja

                              dajte onda jedan lijepi link da i to vidimo iako pretpostavljam na sta mislite

                              Comment


                              • #90
                                Re: Bench press-tehnika izvođenja

                                Originally posted by Armani View Post
                                dajte onda jedan lijepi link da i to vidimo iako pretpostavljam na sta mislite
                                imas gore postavljen video, na to momci misle kad su rekli PL tehnika


                                a sto je neko spominjao super siroki hvat za PLing, to je inace samo za osobu sa opremom/geared bench...
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X