Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT

    Prosto je... Kalorijski deficit prouzrokuje mršavljenje...

    Jedi bilo šta, ako si u deficitu mršavićeš...

    Kalorije se ne troše samo u teretani... Kalorije se troše i dok spavaš, dišeš, sanjaš, sediš...

    Nisam baš shvatio šta ti nije jasno... Tako da, ako ti nisam baš odgovorio, nije ni čudo...
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • Re: CHAT



      motivational
      ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

      "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

      Comment


      • Re: CHAT

        Ma ne tako sam i mislio,nego sam se ja vodio necime tipa taj jedan obrok od 2500 kalorija,ode sve u masne naslage kad tijelo nema potrebe za time i recimo ti si dobio 0,2 kg i tijelo je u manjku 500 kalorija i ono povuce 0,1 kg sala,nemam pojma,tako sam si vizualizirao pa se debljas,ali ocito tako ne funkcionira...

        Zasto onda svi govore ne jesti UH poslije 18 jer debljaju,ne jesti P,UH i M kad se govori o mrsavljenju,a opet mrsavis ?

        I koliko sam shvatio,kad si u kcal deficitu tijelo samo vuce iz masnih naslaga,ne dolazi do katabolizma ako ti unos proteina nije visok ?

        Hvala na razumijevanju mojih pitanje hehe
        http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
        BB AND THIS !

        Comment


        • Re: CHAT

          Originally posted by emperor View Post
          Mene nesto zanima,a vidim ima ekipe koja zna dosta o tome pa reko da pitam.
          Primjer,u kalorijskom deficitu ste,za odrzavanje vam treba 3000 kalorija spustite -500 kcal sto je 2500 kalorija.
          E sada,vi mrsavite,oko 0,5-1kg tjedno,ono sto mene zanima,kad su rezerve glikogena napunjene,nista na radite i pojedete tipa kebab i veliku pizzu sto je oko 2000 i litra cole je oko 2500 kalorija.
          Sad,nemate fizicke aktivnosti niti kretanja,kuda odu toliko P koliko ih ima,ugljikohidrati i masti ?

          Nemate aktivnosti,nema potrebe za UH,glikogen pun,sve ide u masne stanice i masti ?
          I to je otislo u masne stanice,ali dalje ste u kcal deficitu i vi trebate mrsaviti ?

          To sam banalni i glupi primjer naveo,ali mislim da cete shvatiti.
          Tijelo je spremilo u masne naslage taj obrok jer nije imalo kuda sa tolikim UH i M i sad posto je u manjku kalorija vuce opet salo jel tako.

          Ili sam krivo skuzio i nesto se trece odvija ?
          Eh... pa teoretski da, ako je to sve što ćeš u danu pojesti, krajnji rezultat će biti gubitak sala. Jer pizza, kebab i cola zvuči puno, ali na dnevnoj razini, ako nisi ništa drugo pojeo, nije puno.

          Ali ovako na mikro-razini jednostavno ne možeš precizno odrediti da se u tom i tom trenutku u tijelu događa specifično debljanje ili mršavljenje u odnosu na hranu koju si pojeo sat vremena prije. Organizam reagira s određenim zakašnjenjem i treba neko vrijeme da se sve zbroji koliko si čega pojeo, koliko si se kretao da bi ti tijelo odreagiralo. Recimo, kojput na defki mi se zna dogoditi da se raspiz... i uzmem si dan junkanja. I sljedeći dan se može dogoditi da doista nema promjene u formi, a može se dogoditi i da nakupim malo sala (ali mikronski gledano, samo ja mogu to skužiti).
          Puno faktora ima. Što si jeo zadnjih tjedan dana, jesi li trenirao, jesi li zbilja pun glikogena, jesi li živčan (kortizol) i sl. Sve utječe na to kak će se ta hrana točno probavit i zalijepit.

          Originally posted by emperor View Post
          Zasto onda svi govore ne jesti UH poslije 18 jer debljaju,ne jesti P,UH i M kad se govori o mrsavljenju,a opet mrsavis ?
          Pa ljudi pričaju gluposti. Ovo za poslije 18h je totalna glupost, a nemiješanje P, UH i M je onak... poluglupost.

          Originally posted by emperor View Post
          I koliko sam shvatio,kad si u kcal deficitu tijelo samo vuce iz masnih naslaga,ne dolazi do katabolizma ako ti unos proteina nije visok ?
          Itekako dolazi do katabolizma. Zato je bitno učiniti sve da bi taj katabolizam bio što manji. Trening i puno proteina su tu glavni antikatabolici.
          Last edited by Dida; 17-03-14, 00:09.
          Originally posted by magarac
          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
          dzaba mu sve

          Comment


          • Re: CHAT

            Dida hvala na odgovorima,a mozes li pojasniti to za P,UH i M ? Tipa tog najvise imaju slatkisi i fast food,koja je fora sa time.

            E da pitam odmah,ja sam krenio sa 108 kg sa kcal deficitom i teretanom,sad sam na 98.5 kg,otpocetka sam spusti 300 kalorija sa pocetnih 3200 za odrzavanje,sad sam na 2400 i sad racunam da bi ja trebao biti ne znam otprilike 2000 kalorija zato sto sam 98.5 kg,sta raditi ? I dalje drzati 2400 kalorija deficit dok ne lupim plato pa spustiti za 100 kcal ili krenuti sa 2000 kalorija zbog trenutne kilaze ...
            http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
            BB AND THIS !

            Comment


            • Re: CHAT

              Originally posted by emperor View Post
              Dida hvala na odgovorima,a mozes li pojasniti to za P,UH i M ? Tipa tog najvise imaju slatkisi i fast food,koja je fora sa time.
              Pa "pravilo" o nemiješanju UH i M dolazi od teorije da će se dogoditi to da će UH podići inzulin koji će onda masti uskladištiti u masne stanice. E sad, ovo možda i ima nekog smisla, ali kod prežderavanja. Tipa, ako pojedemo 5000 kcal samo iz kruha da ćemo se usaliti možda 10% manje nego da smo ih pojeli iz Nutelle jer su te masti omogućile lakše skladištenje u masne stanice. Ali to je sve nekakva kindergarden teorija koja se poprilično napustila u novije vrijeme.
              U praksi, ako imaš zacrtan jelovnik od primjerice 70 grama masti i 250 grama UH dnevno, ti ni ne možeš raditi takva luda miješanja UH i M. A to hoćeš li u jednom obroku pojesti 50 grama UH i 15 grama masti i tako par puta dnevno ili ćeš tih par grama masti odvojiti u zasebne obroke je totalno nebitno za cijelu priču. Kad se sjetim onih ideja da prvo u jednom obroku jedeš nezačinjenu salatu, a onda u drugom pojedeš žlicu maslinovog ulja... ajme majko.

              Originally posted by emperor View Post
              E da pitam odmah,ja sam krenio sa 108 kg sa kcal deficitom i teretanom,sad sam na 98.5 kg,otpocetka sam spusti 300 kalorija sa pocetnih 3200 za odrzavanje,sad sam na 2400 i sad racunam da bi ja trebao biti ne znam otprilike 2000 kalorija zato sto sam 98.5 kg,sta raditi ? I dalje drzati 2400 kalorija deficit dok ne lupim plato pa spustiti za 100 kcal ili krenuti sa 2000 kalorija zbog trenutne kilaze ...
              I dalje drži 2400 dok ne lupiš plato. Uvijek je najbolje da jedeš najviše moguće, a da se još uvijek defkaš.
              Originally posted by magarac
              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
              dzaba mu sve

              Comment


              • Re: CHAT

                Osobno mislim da su te spike " iza 6 navecer ", apsolutna glupost. Naravno ako se radi o clean carbsima s nizim GI. U redu, prije spavanja papamo posni sir, spora razgradnja opskrba priko noci itd, al isto tako ne vidim prepreku da neko uz to pojede 100g smede rize recimo (banaliziram). Na kraju dana je ipak bitan ukupni kalorijski unos ukljucujuci sve makronutrijente, kvalitetne P UH M, a uzmemo li u obzir da fizicki aktivna osoba koja trenira ucestalo ima naviknut organizam na poboljsanu iskoristivost dobre spize, ne samo pet minuti nakon treninga, vec i dobrano nakon, logicno je zakljucit da je tajming ovakvog karaktera irelevantan. Nek me neko ispravi ako grijesim.

                Comment


                • Re: CHAT

                  Originally posted by jozo13 View Post
                  u kojem klubu igras?
                  Hhahaha reci da se zajefrkavas da nisi skuzio
                  "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                  Comment


                  • Re: CHAT

                    Originally posted by Megara View Post


                    motivational
                    Jesi li zato napisala u potpis svoje ciljeve ili je to bilo prije ovog videa?
                    Simplify.

                    There are no shortcuts to any place worth going.

                    ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                    HARDER.


                    Comment


                    • Re: CHAT

                      Originally posted by gavranka View Post
                      Jesi li zato napisala u potpis svoje ciljeve ili je to bilo prije ovog videa?
                      Moran primjetit da je podigla letvicu.

                      Comment


                      • Re: CHAT

                        Originally posted by Maximus1950 View Post
                        Moran primjetit da je podigla letvicu.
                        Da, i to prilično visoko..ha, što reći, osim sretno i strpljivo!
                        Simplify.

                        There are no shortcuts to any place worth going.

                        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                        HARDER.


                        Comment


                        • Re: CHAT



                          New Gym Checklist
                          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                          Fak me, right?

                          Comment


                          • Re: CHAT

                            @gavranka i maksimus
                            video sam tek nekidan pogledala, a ciljeve podigla nakon squata i dl od 80 kg i uradila sam 3 zgiba
                            medjutim, svasta nesto mi se desava trenutno, bila sam i prekinula sa dijetom i teretanom deset dana, sve sam pokvarila (od 7. marta krenulo prezderavanje i junkanje), ma joj uzas haos mi je sve trenutno

                            sto bi rekla ceca sve mi je turbulentno
                            ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                            "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                            Comment


                            • Re: CHAT

                              Nebo je granica.
                              Jedino mi ovih 100m za 20 sec bode oci.


                              Ima san i ja par katastrofalnih dana prije par tjedana, koncentracija na treningu nula bodova...

                              Comment


                              • Re: CHAT

                                opet bolestan ( cudo jednoo
                                https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                                https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                                Instagram: @shredded_dario

                                Comment

                                Working...
                                X