Announcement

Collapse
No announcement yet.

iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: iskustva s konobarenjem i sl.

    Originally posted by WTF View Post
    Evo jedna smijesna cinjenica. Narucis robu od dobavljaca, uzmimo za primjer neka žestoka pića ukoliko smo night bar. Narucio si robu u vrijednosti od 10.000 kn i na to si platio 25% PDV-a i tako drzavi odmah dao 2.500 kn. Zatim si tu robu ubacio u bar i prodao je. Opet si drzavi dao 25% od ukupne prodajne cijene. Ali to nije sve. Na kraju godine nas ceka porez na dobit. Znaci nakon sto si drzavi dao vec 50% na tu robu i ukoliko si recimo ako si srece imao dobit od cca 100.000 kn na kraju godine državi opet ide cirka 20-tak%.... sto znaci da na kraju godine dugujes drzavi 20.000 kn.
    pricas gluposti,
    državi placas porez na prvu posiljku, kad narucujes pice, ali to kasnije dobivas nazad, jer sve firme imaju povrat poreza
    dakle nista od tog poreza
    osim toga, kad prodas kupcu pice, on placa PDV, a ne ti, tako da se taj PDV prebacuje sa tebe kao ugostitelja na kupce kao krajnje korisnike
    dakle nista ni od tog poreza

    Comment


    • #47
      Re: iskustva s konobarenjem i sl.

      Originally posted by T.A.T.A. View Post
      a wtf ja sam uvjek bio mišljenja da studente treba zapošljvavati kud neplačaš doprinose i milina puno isplativije,a uvjek se nađe student koji može raditi puno radno vrijeme.
      Bilo bi najlakše uzeti "studenta" prek (tuđeg) ugovora, i boli te kiki. Ovaj uvijek može radit, a prijavio si studenta.
      Mada predviđam moguće komplikacije, ali ajde, mi smo Hrvati, kod nas ima svega.
      Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

      http://www.facebook.com/adoni.costo
      http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
      http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

      Comment


      • #48
        Re: iskustva s konobarenjem i sl.

        Originally posted by FcB View Post
        pricas gluposti,
        državi placas porez na prvu posiljku, kad narucujes pice, ali to kasnije dobivas nazad, jer sve firme imaju povrat poreza
        dakle nista od tog poreza
        osim toga, kad prodas kupcu pice, on placa PDV, a ne ti, tako da se taj PDV prebacuje sa tebe kao ugostitelja na kupce kao krajnje korisnike
        dakle nista ni od tog poreza

        1. Nemam povrat poreza niti sam ga ikad imao (nemam firmu, imam obrt)
        2. Govorio sam gdje se sve namece PDV
        ( Meni kad kupujem robu, kupcu kad konzumira robu, opet meni na promet i na kraju godine na dobit) - Povrata nemam.
        3. Ništa od čega? Valjda najbolje znam porez koji placam

        ... i zaboravio sam porez na potrošnju svaka 3 mjeseca

        Comment


        • #49
          Re: iskustva s konobarenjem i sl.

          Originally posted by dizajner View Post
          Pa mislim kad svi budu uključeni u to. Jer mi immao inforamciju da moramo, pa ipak ne moramo. Ok, mi smo specifični jer je online, ali je maloprodaj u pitanju.

          hmm
          nisam te shvatio, ali po tvojoj rečenici ispada da nisi uključen u fisklaizaciju jer imaš online trgovinu
          uglavnom, varaš se

          Comment


          • #50
            Re: iskustva s konobarenjem i sl.

            Nisam siguran dizajneru da ces izbjeci fiskalizaciju jer imaju oni model za svakoga.
            Ako mogu staroj babi od 80 godina na pijaci nametnuti fiskalizaciju dok prodaje kupus po vlagi/kisi/snijegu/buri onda sumnjam da ce ikoga zaobici...
            Eventualno nase prepoštene odvijetnike koji oduvijek rade transparentno ( sarkazam )...

            Comment


            • #51
              Re: iskustva s konobarenjem i sl.

              Nama neće biti nikave razlike jer sve što uđe mora i izaći, nemamo prostora i da oćemo radit malverzacije. Prvo smo dobili informacij u da moramo, pa da nemoramo, pa ćemo vidjeti.
              The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

              Comment


              • #52
                Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                Originally posted by WTF View Post
                1. Nemam povrat poreza niti sam ga ikad imao (nemam firmu, imam obrt)
                2. Govorio sam gdje se sve namece PDV
                ( Meni kad kupujem robu, kupcu kad konzumira robu, opet meni na promet i na kraju godine na dobit) - Povrata nemam.
                3. Ništa od čega? Valjda najbolje znam porez koji placam

                ... i zaboravio sam porez na potrošnju svaka 3 mjeseca
                ako nemas povrat poreza to je zato sto nisi u sustavu PDV-a, a to je zato jer ste sami (kazes da si vlasnik) izabrali
                tako da je malo bezveze da se bunis zbog toga jer sami tako hocete, a to tako hocete jer vam vise paše, jel tako?

                Comment


                • #53
                  Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                  Originally posted by dizajner View Post
                  Nama neće biti nikave razlike jer sve što uđe mora i izaći, nemamo prostora i da oćemo radit malverzacije. Prvo smo dobili informacij u da moramo, pa da nemoramo, pa ćemo vidjeti.
                  ajmo ponovno
                  ja ti lijepo kazem da to sto ste online ducan nema veze sa izuzecem od fiskalizacije,
                  obuhvaćeni ste fiskalizacijom

                  Comment


                  • #54
                    Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                    Originally posted by FcB View Post
                    ako nemas povrat poreza to je zato sto nisi u sustavu PDV-a, a to je zato jer ste sami (kazes da si vlasnik) izabrali
                    tako da je malo bezveze da se bunis zbog toga jer sami tako hocete, a to tako hocete jer vam vise paše, jel tako?
                    Frend ja zakljucavam svoju pricu ovdje jer nema smisla razgovarati dok se ne raspitas malo...
                    Pobrkao si PDV S POREZOM NA DOHODAK!
                    Kao obrtnik svaka 3 mjeseca drzavi placam
                    PDV recimo 10.000 kuna, imas 4 kvartala i svaki kvartal je za 3 mjeseca. To je 40.000 kn PDV-a godisnje, povrat? Kakav povrat? To nije porez na dohodak! Tocka.

                    Comment


                    • #55
                      Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                      frende, ne moras se ti brinuti za mene, dobra je vladam situacijom, ali to se ne bi moglo reci za vas

                      da objasnim:
                      ili ste u sustavu PDV-a ili niste,
                      ako jeste - imate povrat poreza ili tzv. pretporez
                      ako niste - nemate povrat poreza

                      rekao si da nemas povrat poreza pa sam ja zakljucio da niste u sustavu PDV-a, logicno
                      jer mi je druga opcija bila presmiješna za ozbiljnog ugostitelja, a ta je da si totalno nesposoban

                      budući da placas državi PDV znači da jesi u sustavu PDV-a, očito
                      a budući da nemaš povrat poreza, to znači samo jednu stvar - da ste NESPOSOBNI jer ne tražite povrat PDV-a


                      p.s. povrat dohotka se odnosi na fizičku osobu i nema veze sa ovom pričom

                      Comment


                      • #56
                        Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                        Originally posted by FcB View Post
                        frende, ne moras se ti brinuti za mene, dobra je vladam situacijom, ali to se ne bi moglo reci za vas

                        da objasnim:
                        ili ste u sustavu PDV-a ili niste,
                        ako jeste - imate povrat poreza ili tzv. pretporez
                        ako niste - nemate povrat poreza

                        rekao si da nemas povrat poreza pa sam ja zakljucio da niste u sustavu PDV-a, logicno
                        jer mi je druga opcija bila presmiješna za ozbiljnog ugostitelja, a ta je da si totalno nesposoban

                        budući da placas državi PDV znači da jesi u sustavu PDV-a, očito
                        a budući da nemaš povrat poreza, to znači samo jednu stvar - da ste NESPOSOBNI jer ne tražite povrat PDV-a



                        p.s. povrat dohotka se odnosi na fizičku osobu i nema veze sa ovom pričom

                        Ma ne brinem se ja za tebe, jer po tvom očito svatko tko plati PDV na isti ima pravo povrat a država živi od prodaje slame? jao...
                        Bye.. nesposoban sam i gotovo...
                        Cek malo, zasto je npr Thompson duzan par milijuna kuna PDV-a državi? Mogao je platiti budala, država bi mu vratila - hahahaha!
                        Bemti mene i Perkovića...

                        Comment


                        • #57
                          Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                          Originally posted by FcB View Post
                          budući da placas državi PDV znači da jesi u sustavu PDV-a, očito
                          a budući da nemaš povrat poreza, to znači samo jednu stvar - da ste NESPOSOBNI jer ne tražite povrat PDV-a
                          Jos jedna stvar FcB, ukljuci malo logiku... zasto fiskalizacija? Da se prikaze stvarni promet. Zasto? Da bi drzava ubrala vise love od PDV-a jer ce svi imati pravo stanje a ne 70% umanjeno stanje... pa ja ne mogu vjerovati, po tvom ispada da svatko tko plati PDV ima povrat? WTF?
                          U tom slucaju sto se mene tice mogu staviti PDV na 99%, jer ako ce mi kako ti kazes dati povrat je.be mi se cisto koliko je PDV.
                          Sto nije logicno?
                          Odoh spavati...

                          Comment


                          • #58
                            Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                            Originally posted by WTF View Post
                            Ma ne brinem se ja za tebe, jer po tvom očito svatko tko plati PDV na isti ima pravo povrat a država živi od prodaje slame? jao...
                            Bye.. nesposoban sam i gotovo...
                            Cek malo, zasto je npr Thompson duzan par milijuna kuna PDV-a državi? Mogao je platiti budala, država bi mu vratila - hahahaha!
                            Bemti mene i Perkovića...
                            taj povrat poreza se ne odnosi na fizičke osobe, na Thompsona, na mene i tebe,
                            nego na obrte, dionička društva i društva sa ograničenom odgovornošću, odnosno na poduzeća i obrte

                            jesi li čuo kad za račun R1?
                            to uzimaju poduzeća da imaju dokaz kad budu tražili povrat poreza

                            Comment


                            • #59
                              Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                              Originally posted by WTF View Post
                              Jos jedna stvar FcB, ukljuci malo logiku... zasto fiskalizacija? Da se prikaze stvarni promet. Zasto? Da bi drzava ubrala vise love od PDV-a jer ce svi imati pravo stanje a ne 70% umanjeno stanje... pa ja ne mogu vjerovati, po tvom ispada da svatko tko plati PDV ima povrat? WTF?
                              U tom slucaju sto se mene tice mogu staviti PDV na 99%, jer ako ce mi kako ti kazes dati povrat je.be mi se cisto koliko je PDV.
                              Sto nije logicno?
                              Odoh spavati...
                              cilj fiskalizacije je bio da se ne sakriva promet
                              tako su kafići kao tvoj "skrivali" račune mušterijama i prijavili bi dnevni promet od 100kn i na taj novac platili PDV, a ostatak u džep

                              sad, kad je fiskalizacija aktivna takvi se računi automatski bilježe u kompjutoru i šalju u finu
                              i više nema skrivanja i prijavljivanja manjeg prometa kao dosad, nego se PDV plaća na ukupan promet

                              a na taj PDV nema povrata jer to nije potrošilo poduzeće i obrt, nego fizička osoba koja je bila u kafiću (objasnio sam u gornjem postu)
                              Last edited by FcB; 20-02-13, 16:29.

                              Comment


                              • #60
                                Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                                Originally posted by FcB View Post
                                cilj fiskalizacije je bio da se ne sakriva promet
                                tako su kafići kao tvoj "skrivali" račune mušterijama i prijavili bi dnevni promet od 100kn i na taj novac platili PDV, a ostatak u džep

                                sad, kad je fiskalizacija aktivna takvi se računi automatski bilježe u kompjutoru i šalju u finu
                                i više nema skrivanja i prijavljivanja manjeg prometa kao dosad, nego se PDV plaća na ukupan promet

                                skaces sam sebi u usta sad...


                                Originally posted by FcB View Post
                                tako su kafići kao tvoj "skrivali" račune mušterijama i prijavili bi dnevni promet od 100kn i na taj novac platili PDV, a ostatak u džep
                                Zasto su prijavili samo 100 kn i na to platili PDV kad su mogli prijaviti sve i platiti PDV na koji po tvom imaju pravo na povrat?
                                Koja je tu logika?

                                Originally posted by FcB View Post
                                jesi li čuo kad za račun R1?
                                to uzimaju poduzeća da imaju dokaz kad budu tražili povrat poreza
                                To uzimam da prikazem kao trosak a ne kad budem trazio povrat poreza. Vise troskova = manje poreza od ukupnog prometa.
                                Opet ti onda postavljam isto pitanje, sto me briga da je PDV 99%? Ako imam povrat? Nije li mi svejedno?

                                Comment

                                Working...
                                X