Announcement

Collapse
No announcement yet.

iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: iskustva s konobarenjem i sl.

    Originally posted by WTF View Post
    Zasto su prijavili samo 100 kn i na to platili PDV kad su mogli prijaviti sve i platiti PDV na koji po tvom imaju pravo na povrat?
    Koja je tu logika?
    a na taj PDV nema povrata jer to nije potrošilo poduzeće i obrt, nego fizička osoba koja je bila u kafiću (objasnio sam u gornjem postu)

    Comment


    • #62
      Re: iskustva s konobarenjem i sl.

      Originally posted by WTF View Post
      Opet ti onda postavljam isto pitanje, sto me briga da je PDV 99%? Ako imam povrat? Nije li mi svejedno?

      pa poduzeću koje je u sustavu PDV-a je svejedno
      jedino je razlika sto ce se morati dati veci iznos kad dolazi do plaćanja, ali na kraju dođe isto, jer je veći i povrat

      Comment


      • #63
        Re: iskustva s konobarenjem i sl.

        Originally posted by FcB View Post
        a na taj PDV nema povrata jer to nije potrošilo poduzeće i obrt, nego fizička osoba koja je bila u kafiću (objasnio sam u gornjem postu)
        Tako je. Na taj PDV nema povrata. Ja pricam da taj PDV ja uplacujem državi, ne gost, vec ja. (drugi par carape je sto gost meni plati pri placanju racuna) ali povrata nema.

        Comment


        • #64
          Re: iskustva s konobarenjem i sl.

          Originally posted by WTF View Post
          Tako je. Na taj PDV nema povrata. Ja pricam da taj PDV ja uplacujem državi, ne gost, vec ja. (drugi par carape je sto gost meni plati pri placanju racuna) ali povrata nema.

          da, rekao sam da ti plaćanje tog PDV-a prebacuješ na kupca kao krajnjeg korisnika,
          dakle, ti ne plaćaš taj PDV, nego kupac
          dakle, on ti ne pomaže platiti taj iznos, nego ga plati u cijelosti, odnosno svih 100%
          ovo uopce nije upitno

          međutim, nismo se složili oko povrata poreza kad ti (odnosno tvoj kafić) plaćaš dobavljaču
          ti tad imaš povrat jer se radi o obrtu, a ne o nekoj osobi
          ti si rekao da taj povrat ne stvaruješ, a ja ti kažem da ti imaš pravo na to

          Comment


          • #65
            Re: iskustva s konobarenjem i sl.

            Hoces reci da kad narucim robu u vrijednosti 10.000 kn i dobijem racun na kojem pise 7.500 kn + 25% PDV = 10.000 kn da imam pravo na povrat tih 2.500 kn?

            Comment


            • #66
              Re: iskustva s konobarenjem i sl.

              tocno, ako govorimo o tebi kao kafiću

              Comment


              • #67
                Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                Originally posted by FcB View Post
                tocno, ako govorimo o tebi kao kafiću
                Onda se nismo razumjeli od samog pocetka. Ja imam povrat tog poreza. Naime od ukupnog poreza kojeg sam duzan platiti drzavi mi se umanji za taj dio.

                Comment


                • #68
                  Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                  Originally posted by WTF View Post
                  Onda se nismo razumjeli od samog pocetka. Ja imam povrat tog poreza. Naime od ukupnog poreza kojeg sam duzan platiti drzavi mi se umanji za taj dio.
                  a sta da ti kazem...


                  ja sam napisao:"državi placas porez na prvu posiljku, kad narucujes pice, ali to kasnije dobivas nazad, jer sve firme imaju povrat poreza"

                  a ti si odgovorio: "1. Nemam povrat poreza niti sam ga ikad imao (nemam firmu, imam obrt)"
                  Last edited by FcB; 20-02-13, 18:28.

                  Comment


                  • #69
                    Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                    Originally posted by FcB View Post
                    ja sam napisao:"državi placas porez na prvu posiljku, kad narucujes pice, ali to kasnije dobivas nazad, jer sve firme imaju povrat poreza"

                    a ti si odgovorio: "1. Nemam povrat poreza niti sam ga ikad imao (nemam firmu, imam obrt)"
                    Istina. Taj dio sam drugacije ocito shvatio/procitao jer sam te citavo vrijeme shvacao da mi govoris za pdv koji placam da na isti imam povrat ( pdv na promet )...
                    Ja sam te razumio da kad zbrojimo plus i minus dobitka i odbitka i porez na to koji platim da ga kasnije trebam dobiti nazad sto mi je bilo totalno smijesno i nelogicno....
                    Nesporazum, ali sve je jasno...jer drugacije ni ne moze...
                    Unatoc svemu i malo bespotrebnoj raspravi ja sam htio ukazati na sljedece.
                    Uz sve namete koje imam i promete plus i minus za mene je minus. Ova godina je nazalost i zadnja godina. Zahvaljujuci nikom nego drzavi ja sam prisiljen zatvoriti i poslati na burzu sebe i svoje radnike i njihove obitelji.
                    Bogat nisam niti sam se ikad obogatio od kafica, sve sto imam, imam od prije...od kafica solidno zivim, malo iznad prosjeka- pardon, živio... ( sad uopce ne mozes zivjeti)...
                    Ugostitelji barem mislim na ove manje poput mene sigurno nisu varali da bi se bogatili, vec da bi opstali.
                    Eto, toliko od mene, ja cu biti samo jedan u velikom nizu koji ce zatvoriti i zavrsiti na burzi...

                    Comment


                    • #70
                      Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                      Znači fiskalizacija je već teške uvjete još više otežala, konkretno kod ugostiteljstva, jer to je dio teme. Znači naći posao u ugostiteljstvi se može (naravno kod onih koji su opstali ili će opstati), ali očekuje se, sad još više da se radi ne ko konj nego ko bik.

                      Meni je žao da propadaju mali poduzetnici. Ali kao što je WTF rekao, to je kao lančana rekacija, sve je povezano, nešto više nešto manje, ali je povezano. Svi gubimo ako će se zatvarati bircevi, restorani u velikom broju, dugoročno gubimo.
                      The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                      Comment


                      • #71
                        Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                        Ma fak dis šit, ode ja u prostituciju!
                        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                        http://www.facebook.com/adoni.costo
                        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                        Comment


                        • #72
                          Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                          Originally posted by dizajner View Post
                          Znači fiskalizacija je već teške uvjete još više otežala, konkretno kod ugostiteljstva, jer to je dio teme. Znači naći posao u ugostiteljstvi se može (naravno kod onih koji su opstali ili će opstati), ali očekuje se, sad još više da se radi ne ko konj nego ko bik.

                          Meni je žao da propadaju mali poduzetnici. Ali kao što je WTF rekao, to je kao lančana rekacija, sve je povezano, nešto više nešto manje, ali je povezano. Svi gubimo ako će se zatvarati bircevi, restorani u velikom broju, dugoročno gubimo.
                          Upravo tako.
                          Zaboravio sam spomenuti ljude koji rade u drzavnoj sluzbi koji zive od proracuna koji pune porezni obveznici. Ionako je prazan, a biti ce i prazniji a onda ce dobiti placu od kud? Zaduziti se ne mozemo vise...
                          A vecina ih je happy zbog fiskalizacije a nikad nece da shvate da ovise o nama...

                          Bas tako, lancana reakcija...

                          Smanje placu drzavnom sluzbeniku, jesam ja sretan? NE. Zasto? Pa manje para ima i manje ce trositi na kave, automatski ja imam manje... I tako se to dira bas bas svakoga, ali to narod ne shvaca...

                          Sve je to u k...

                          Comment


                          • #73
                            Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                            U Zagrebu ugostiteljstvo ide dosta dobro koliko vidim.
                            Ne sjećam se kad se zadnji put zatvorio neki kafić, noćni klub ili restoran , osim 2-3 birtije u koje ionako nitko neide osim alkića, a otvara se u zadnje vrijeme dosta kafića, pogotovo noćnih klubova.

                            Comment


                            • #74
                              Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                              Originally posted by Ant0ni0 View Post
                              U Zagrebu ugostiteljstvo ide dosta dobro koliko vidim.
                              Ne sjećam se kad se zadnji put zatvorio neki kafić, noćni klub ili restoran , osim 2-3 birtije u koje ionako nitko neide osim alkića, a otvara se u zadnje vrijeme dosta kafića, pogotovo noćnih klubova.
                              Daj Bože da svi opstanu Antonio...
                              Ali igra je tek pocela zar ne? Ako malo unaprijed pogledamo jasno je da bi moglo biti sranja...
                              Pricekajmo malo... Ionako smo narod koji sjedi i ceka da se promjene dogode same od sebe.

                              Comment


                              • #75
                                Re: iskustva s konobarenjem i sl.

                                Naravno, daj Bože! Dobro onda poslodavcima, dobro radnicima.
                                Hm, pa što se tiče Vlade iako sam nezaposlen već par mjeseci ja im ne zamjeram puno i vjerujem da su na svašta naišli kad su došli na vlast. Nakon svega što nam je HDZ napravio, vjerujem da im je teško preko noći nešto značajno dobro napraviti. I nije da sam s ovima zadovoljan, ali mislim da su oni trenutno najbolja opcija za državu jer uz HDZ nažalost nema neke treće jake opcije koja bi mogla zamjeniti ove dvije stranke...

                                Comment

                                Working...
                                X