Announcement

Collapse
No announcement yet.

iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: iskustva s konobarenjem i sl.

    Originally posted by Ant0ni0 View Post
    Naravno, daj Bože! Dobro onda poslodavcima, dobro radnicima.
    Hm, pa što se tiče Vlade iako sam nezaposlen već par mjeseci ja im ne zamjeram puno i vjerujem da su na svašta naišli kad su došli na vlast. Nakon svega što nam je HDZ napravio, vjerujem da im je teško preko noći nešto značajno dobro napraviti. I nije da sam s ovima zadovoljan, ali mislim da su oni trenutno najbolja opcija za državu jer uz HDZ nažalost nema neke treće jake opcije koja bi mogla zamjeniti ove dvije stranke...
    Ma o cemu ti pricas? "naisli su na svasta pa nisu mogli bolje" to nije dobro opravdanje, barem ne u politici. Obecavali su brda i doline, kada dobiju izbore, kao nisu mogli znat koliko je stanje tesko pa zato nisu nista dobra napravili nego su nas jos dublje uvalili. A cuj frende zasto si obecava napamet? To pokazuje njihov obraz, kvalitetu i nacin na koji rade. Prvo se uvalit u fotelju kako god znas pa cemo lako. Kad ne ide, optuzi HDZ za lopovluk(sta je istina). Kad dodje HDZ, optuzit ce ove za nesposobnost(sta je i istina) i tako u krug. A za to vrime Ingrid Anticevic Marinovic zaradjuje 5,6 tisuca eura nasih poreznih novaca (plus Bog zna koliko jos troskova ima) "zastupajuci" nas u EU parlamentu a nije u stanju slozit jednu suvislu recenicu. I koliko ih je takvih...

    Situacija je bila teska, i nisu mogli puno napravit al ajmo ovako. Ajmo vidit samo jedan jedini primjer na kojem ti je jasno da su beskicmenjaci bez ideje o vodjenju. Znaci... Dodje kriza i stvari krenu lose, agencija nam spuste rejting, MMF nalaze stednju, rezanje, otpustanja, i mi naravno to napravimo(unatoc tome sta je nekoliko uglednih svjetskih ekonomskih analiticara otvoreno reklo da to nije pravi put i da ce nas jos dublje uvalit). Nakon godinu dana MMF kaze, jebiga, promasili smo, stednja nije bila rjesenje( no shit!) snadjite se sad. I nasa prepametna vlada kaze, jebiga MMF je reka da stedimo pa smo stedili. MMF kaze da to nije bilo rjesenje, e nismo mi zajebali oni su, njih krivite. Ne ide tako... Oni su izabrani od naroda, a ne MMF, i oni moraju vodit drzavu a ne MMF. I tu je problem. Nesposobni su(u najmanju ruku), i nemaju ni viziju ni hrabrost realizirat ozbiljan plan oporavka.
    Pa sad, radije cu imat sposobne ljude na vlasti, koji ce zaradit i ukrast nesto, nego postenu budalu koja ce i to sta imamo opropastit.

    Comment


    • #77
      Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

      Mmmmm... Necu diskutirati oko toga da mi ne otpadnu i ove dvi dlake sto mi strse na glavi ( obe sijede )...
      I ja bi ih podrzavao kad bi krenuli u ciscenje tako da krenu iz svog dvorista
      Ali sve ide po rebrima gradjana....

      Kako jedan jucer napisao negdje..
      "Toliko sam dugo na burzi da sam zaboravio sto sam po zanimanju"...

      Smetala bi ti burza da nisi pod krovom roditelja.

      Comment


      • #78
        Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

        Originally posted by Maximus1950 View Post
        Ma o cemu ti pricas? "naisli su na svasta pa nisu mogli bolje" to nije dobro opravdanje, barem ne u politici. Obecavali su brda i doline, kada dobiju izbore, kao nisu mogli znat koliko je stanje tesko pa zato nisu nista dobra napravili nego su nas jos dublje uvalili. A cuj frende zasto si obecava napamet? To pokazuje njihov obraz, kvalitetu i nacin na koji rade. Prvo se uvalit u fotelju kako god znas pa cemo lako. Kad ne ide, optuzi HDZ za lopovluk(sta je istina). Kad dodje HDZ, optuzit ce ove za nesposobnost(sta je i istina) i tako u krug. A za to vrime Ingrid Anticevic Marinovic zaradjuje 5,6 tisuca eura nasih poreznih novaca (plus Bog zna koliko jos troskova ima) "zastupajuci" nas u EU parlamentu a nije u stanju slozit jednu suvislu recenicu. I koliko ih je takvih...

        Situacija je bila teska, i nisu mogli puno napravit al ajmo ovako. Ajmo vidit samo jedan jedini primjer na kojem ti je jasno da su beskicmenjaci bez ideje o vodjenju. Znaci... Dodje kriza i stvari krenu lose, agencija nam spuste rejting, MMF nalaze stednju, rezanje, otpustanja, i mi naravno to napravimo(unatoc tome sta je nekoliko uglednih svjetskih ekonomskih analiticara otvoreno reklo da to nije pravi put i da ce nas jos dublje uvalit). Nakon godinu dana MMF kaze, jebiga, promasili smo, stednja nije bila rjesenje( no shit!) snadjite se sad. I nasa prepametna vlada kaze, jebiga MMF je reka da stedimo pa smo stedili. MMF kaze da to nije bilo rjesenje, e nismo mi zajebali oni su, njih krivite. Ne ide tako... Oni su izabrani od naroda, a ne MMF, i oni moraju vodit drzavu a ne MMF. I tu je problem. Nesposobni su(u najmanju ruku), i nemaju ni viziju ni hrabrost realizirat ozbiljan plan oporavka.
        Pa sad, radije cu imat sposobne ljude na vlasti, koji ce zaradit i ukrast nesto, nego postenu budalu koja ce i to sta imamo opropastit.
        Svaka stranka obećava i što može ispuniti i što ne može tako da je tu bespotrebna rasprava!
        Slažem se s tobom oko ovoga za Ingrid jer ima puno sposobnih ljudi, a oni stave nju koja stvarno nema pojma!
        Meni se najviše gadi kad ponekad pogledam prijenos iz sabora pa o čemu se sve raspravljaju (sve stranke). Eto, to mi je užas i to je dokaz da su svi oni slični!
        Što se tiče zadnje rečenice, kažeš: "...radije cu imat sposobne ljude na vlasti, koji ce zaradit i ukrast nesto". Hoćeš reći da je HDZ bio sposoban?


        Originally posted by WTF View Post
        Mmmmm... Necu diskutirati oko toga da mi ne otpadnu i ove dvi dlake sto mi strse na glavi ( obe sijede )...
        I ja bi ih podrzavao kad bi krenuli u ciscenje tako da krenu iz svog dvorista
        Ali sve ide po rebrima gradjana....

        Kako jedan jucer napisao negdje..
        "Toliko sam dugo na burzi da sam zaboravio sto sam po zanimanju"...

        Smetala bi ti burza da nisi pod krovom roditelja.
        Nažalost i moji su nezaposleni.

        Comment


        • #79
          Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

          Eh kad neki ljudi neshvačaju neke stvari,recimo mi smo bili svi sretni i zadovoljni kad je šuker otišao u inozemstvo vratio se i slavodobitno objavio digli smo kredit imamo novaca,i tako još par stvari.
          Niko od nas nije pitao kolika je kamata na taj kredit koliko mi moramo raditi da bi vračali taj kredit,i naravno boli nas briga živimo na kredit,e sad kad je došla voda do grla pa više kredite nedaju,promjenili smo vlast,naravno da su obečali dosta toga ali ni oni sami nisu bili svijesni koliki su stvarni problemi.
          Uzmimo figurativno ispred kuće je hrpa pijeska koju treba izbacati da bi došli do ulaza,ali niko ne vidi iza kuće da je još veća hrpa.
          Tako je i sa ovom vladom jednostavno nisu znali u kolikim smo govnima.Ali da rade greške rade,ali isto tako smatram da su krenili polako čistiti,možda ne u svojim redovima ali u nekim drugim definitivno jesu,i još jedna stvar,ljudi očekuju rezultate prebrzo,pa oni su ocjenili vladu u 100 dana sa nekom dvojkom,nezavaravajmo se,trebat će nam desetak godina da stanemo na noge.

          Comment


          • #80
            Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

            Naivan je onaj koji vjeruje da u Hrvatskoj postoji više političkih opcija. Postoji samo jedna stranka koja je na vlasti od samog početka, a ime joj je HDZ-SDP. Ostali su samo pripadajući sateliti ili stranke zanemarive važnosti. Sitne razlike u ideologiji (lijevo-desno, liberalno-tradicija, ateisti-vjernici, itd) su potpuno nebitne i služe da se raja podijeli, rascjepka i svađa (po onoj staroj - divide et impera) kako bi oštrica mogućeg otpora uvijek bila otupljena, a oni i dalje uživali na položajima i u blagostanju. Znaju oni da protiv ujedinjenog napaćenog naroda teško da bi imali šanse... Gledajući kroz tu prizmu, govoriti o njihovoj (ne)sposobnosti je u najmanju ruku smiješno. Demokracija je i inače farsa, a u Hrvatskoj je još gore - postala je lakrdija.

            Npr. sad upravo traje nekakvo prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma u kojem će između ostalog biti postavljeno pitanje: jeste li za poništenje/revidiranje pretvorbe i privatizacije? i do sad se skupilo jedva nekoliko desetaka tisuća potpisa... Znači skoro 4 milijuna Hrvata smatra da je privatizacija obavljena pravilno? Ili bi potpisali preko kompa ali se ne može jbg? Ili si misle i tak se ne bu niš promijenilo i ostanu doma...??

            Comment


            • #81
              Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

              illusion-free-choice.png

              I ne, nije poanta u tome da su i jedna i druga strana lose, nego strana nema, minjaju se samo politicari u fotelji.

              Postavimo stvari ovako, Todoriceva imovina se procjenjuje na preko 5 milijardi kuna? I recimo da je on najbogatiji, ali uz njega ima jos nekoliko ljudi, koji su vrlo blizu sta se imovine tice. E sad, jesu li u pitanju izbori, donosenje novih zakona ili sta vec, Todoric ima jedan glas, jednako ko i tisuce pijanaca i propalica, jednako ko i tisuce ljudi sa jedva osnovnom skolom i bez ikakve zelje za sudjelovanjem u politici, jednako ko i balava mladez koja veze nema sta ce sa sobom, jednako ko i svaki slinavi starac koji jedva zna kako se zove. Ali to je demokracija i stvari tako funkcioniraju.
              Postavlja se pitanje, oce li jedan takav mocnik to dozvolit? Ili udruzenje njih nekoliko? Njih par imaju vise novca nego cila drzava skupa, i logicno je da ce raznoraznim metodama manipulirat da voda ide na njihov mlin. I zato je nasa demokracija lakrdija, jer na kraju je citav sistem nastiman tako da pogoduje interesima krupnog kapitala. Jer krupni kapital moze ili kupit ljude, ili ili kroz medije unistit a narodu se mazu oci, big brotherom i slicnim sranjima. I zato nam nikad nece bit bolje. Al sta nas briga, sutra je suncan dan, idemo sist na rivu popit kavu i gledat mace kako se presetavaju po rivi

              Comment


              • #82
                Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                Prvi dio posta ti je totalna glupost,drugi dio je sve točno.
                Todorić je puno teži od 5milijardi i to kuna prije eura,nema on jedan glas,on je postavio svoje ljude u vladu i za njega su pisali zakone njemu se pogodovalo i on je stovorio što se stiječe 6 generacija

                Comment


                • #83
                  Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                  Originally posted by simba1 View Post
                  Naivan je onaj koji vjeruje da u Hrvatskoj postoji više političkih opcija. Postoji samo jedna stranka koja je na vlasti od samog početka, a ime joj je HDZ-SDP.
                  Bravo, ovo je ključno u cijeloj priči... Gledao sam nedavno prof. Toma Sunića, politologa koji se bavi analizom političkih elita, čovjek kaže da iluzorno očekivati da se SDP razlikuje od HDZ-a i obrnuto jer su večina njih bili "drugovi" u komunističkoj partiji a zanate su izučili u istim školama i istim programima...

                  U Njemačkoj kažu da će Istočna njemačka doseći razinu Zapadne onoga dana kad u mirovinu ode zadnja osoba koja se školovala za vrijeme bivše države. Mislim da vrijedi isto i kod nas.
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • #84
                    Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                    Sve u vom videu je istina.

                    Comment


                    • #85
                      Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                      Pogledajte si ovdje malo, nego okrivlljavat lijevo, desno, gore, dolje...

                      http://www.building-body.com/forum/t...umskog-ustanka
                      The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                      Comment


                      • #86
                        Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                        Hahahahahhahahaha ovo sam morao prijaviti..
                        Upravo sam dobio racun na kojem pise ni manje ni vise nego : "NAKNADA ZA ŠUME 2012"...
                        Aaaaaaaahahahhahaha pa ovo je apsolutno genijalno....

                        Comment


                        • #87
                          Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                          demokracija iskreno ne valja nista! iz cistog razloga sto je vecina ljudi u krivu i bila je i bit ce!
                          TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                          Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                          Comment


                          • #88
                            Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                            Originally posted by mali priest View Post
                            demokracija iskreno ne valja nista! iz cistog razloga sto je vecina ljudi u krivu i bila je i bit ce!
                            Ja i dalje vjerujem u demokraciju, ali isto tako vjerujem da ju neću doživjeti za svog života. Možda, strpljen spašen.
                            The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                            Comment


                            • #89
                              Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                              po platonu je demokracija ja mislim najgori oblik vladavine poslije tiranije. aristokracija najbolji ( s time da ne vladaju najbogatiji i najmocniji, nego najizvrsniji)
                              Originally posted by Bilderčić
                              Originally posted by Dehydronator
                              sve do grama tjedno je natural
                              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                              Comment


                              • #90
                                Re: iskustva s konobarenjem i sl.- odradit koji vikend da se ima za supse, kave

                                Stvarno ne znam šta kaže Platon, ali ono što se govori u medijima, u školi, dobro zvuči, no u realnosti nema veze sa time.
                                The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                                Comment

                                Working...
                                X