Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

    Originally posted by Aronnax
    Sad vidim ovaj post i moram se slozit u nacelu. Svi znamo tko je prije u Zagrebu isao u narodnjacke klubove. Znam eto mojim starcima i svima koje znam da su 70ih, 80ih itd. bili mladi, je bilo nezamislivo otic u neki narodnjacki klub. Kaze se da su tamo isli samo cigani, janjevci, šiptari i raznorazni seljaci (ne generaliziram te skupine ali znamo kakve su u Zagrebu - cast iznimkama). Da se saznalo da izlazis u narodnjacki klub bio bi nista vise nego zadnja seljacina u gradu.
    jel ti znaš uopće kakva je narodna muzika bila 70ih i 80ih godina? Pričaš gluposti. Narodnjaci tih godina su bili kvalitetiniji nego bilo koja domaća pjesma iz 21. st. Al jbg, to je tako kad pričaš nešto o čemu nemaš pojma.





    Mogao bih ti stavit još 100 ovakvih stvari, a ovo sigurno nije trash i nešto što nema kvalitetu. I to su pjesme koje su slušali moji roditelji a oni nisu ni cigani, ni šiptar, janjevci nit bilo kakvi seljaci, dapače, oboje su školovani i bave se dobro plaćenim legalnim poslovima.
    Chill bro

    Comment


    • #47
      Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

      Narodna glazba i turbofolk nemaju veze jedno s drugim.

      U Dalmaciji je narodna glazba klapska pisma. U Slavoniji su tambure itd. Npr. mogli bi reći da je u bivšoj državi Bijelo dugme bio narodni bend.

      Cajke su dno dna. U bivšoj državi je postojao "Odbor za šund" koji ne bi dozvolio da većina današnjih "pjesama" turbofolka izađu u javnost.
      Zna se tko se sve okuplja danas u turbofolk klubovima. Debeli glavati čelavci i primitivne žene. Svi sa kvocjentom inteligencije malo većim od kokoši. Čast rijetkim iznimkama. U većini slućajeva tamo nastane nered. Potežu se noževi, pištolji itd.

      Ali ovi izvođači koji su nabrojani u postu poviše ne spadaju u tu grupu. Npr. Halid nema veze sa cajkom. Ne slušam ga ali ima kvalitetnih stvari.

      Ali Ceca, Karleuša i ostali užas. To nema veze s narodnom glazbom. To je šund, to je turbofolk.
      Nažalost sve više hrvatskih kvalitetnih pjevačica se približava tom šundu. Rozga, Severina i sl. Ali jbg. kad to danas prolazi i donosi lovu. Za Splitski festival je sramota da pjesma "Razmažena" odnese glavnu nagradu ove godine. Kad to usporedimo sa starim pjesmama koje su se izvodile u prošlosti na tom festivalu i "Melodijama hrvatskoj Jadrana" onda nije teško zaključiti da su se kvaliteta i kriteriji srozali. Sjetite se samo Oliverove "Cesarice" koja nije odnijela pobjedu.
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • #48
        Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

        Originally posted by Dalibor
        Narodna glazba i turbofolk nemaju veze jedno s drugim.

        U Dalmaciji je narodna glazba klapska pisma. U Slavoniji su tambure itd. Npr. mogli bi reći da je u bivšoj državi Bijelo dugme bio narodni bend.

        Cajke su dno dna. U bivšoj državi je postojao "Odbor za šund" koji ne bi dozvolio da većina današnjih "pjesama" turbofolka izađu u javnost.
        Zna se tko se sve okuplja danas u turbofolk klubovima. Debeli glavati čelavci i primitivne žene. Svi sa kvocjentom inteligencije malo većim od kokoši. Čast rijetkim iznimkama. U većini slućajeva tamo nastane nered. Potežu se noževi, pištolji itd.

        Ali ovi izvođači koji su nabrojani u postu poviše ne spadaju u tu grupu. Npr. Halid nema veze sa cajkom. Ne slušam ga ali ima kvalitetnih stvari.

        Ali Ceca, Karleuša i ostali užas. To nema veze s narodnom glazbom. To je šund, to je turbofolk.
        Nažalost sve više hrvatskih kvalitetnih pjevačica se približava tom šundu. Rozga, Severina i sl. Ali jbg. kad to danas prolazi i donosi lovu. Za Splitski festival je sramota da pjesma "Razmažena" odnese glavnu nagradu ove godine. Kad to usporedimo sa starim pjesmama koje su se izvodile u prošlosti na tom festivalu i "Melodijama hrvatskoj Jadrana" onda nije teško zaključiti da su se kvaliteta i kriteriji srozali. Sjetite se samo Oliverove "Cesarice" koja nije odnijela pobjedu.
        +1..okuj me care, znaj da je volim!
        U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
        sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

        Comment


        • #49
          Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

          @Soner Nemozes mi Halida tu ubacit, pa ja govorim o necem sasvim drugom. Halid je narodna glazba. Napisao sam i kako je i Dalibor onda rekao da treba razlikovati "narodnjake" jer u istu rijec se trpa i turbofolk i dalmatinska klapa i bosanski sevdah i zagorska tambura...

          Ja prvenstveno mislim na ovakve gluposti:
          http://www.youtube.com/watch?v=0reS5mxjgWA
          ilitiga ovako nesto:
          http://www.youtube.com/watch?v=U0TQIiqrL3o
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #50
            Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

            Are ajde ne pizdi. Idemo sviiii: Ja bi s tobom kume, al samo bez gume, cice mi se tresu u tvom mercedesu ejjjjj.

            Comment


            • #51
              Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

              lepa brena prva stvar je disco folk a ovo drugo je smece to se sasvim slazem turbo folk u njagorem obliku
              naime ne kuzite se u narodnu muziku i podzanrove isto kao sto se i ja ne kuzim u razliku izmedju i jedne techno pjesme jer je meni to samo nabijanje na mozak i na nista drugo i nemogu razlikovati nekog vrhunskog dj koji pusta tehnjavu i nekog koje doma do sklepao negdje u selu pokraj virovitice u tom je cijeli problem
              ali posto ne znam i ne kuzim se u takvu muziku neam ja sta dijeliti pamet dalje ,isto tako metall isto ne razumijem nista ,ne pase mi ,okej ekipa ga slusa sve pet ali meni je to sve isto ,sve mi isto zvuci sve na istu foru i tako jer jednostavno neam znanja za to godine slusanja niti nicega i nemogu o tome nista suditi a vi tu stvarno mjesata kruske i jabuke jer nemate pojma o cemu pricate
              znaci staviti jednu stvar iz 80ih i danas nemozes nikak onako iz istog zanra je doslo ali se totalno drugacije razvilo isto kao sto je rock nastao jos tamo od rock and rolla u 50-im godinama i sad recimo vi usporedite npr jednog chuck barrya sa npr iron maidenom ,skroz druga stvar ali vuku iste korijene i to je definitivno
              inace culi ste samo par pjesama od halida i kao nemozete vi njega usporedjivati sa ostalim ,ma kkakvi mozda ove novije danas su vam laganije ali imao je i on prije jako teske stvari da neznate da on svira mislili bi ste evo teski turbo folk na najjace



              slusaj znaci pocetak niti slicno ono sto kasnije halid svira ,halid je isto narodnjak i ista je pjevaca tada bio kao lepa brena ,ceca ,dragana,sinan i ostali druga je stvar sta se kasnije svako malo povukao u neke druge zanrdove ali onda su svi slicnije zvucali
              cak mi te njegove stvari stare zvuce recimo "teze" nego recimo npr lepa brena iz tog vremena



              sad reci koja ti stvar zvuci od ove dvije vise turbo folk?


              btw narodna etno muzika i narodnjaci nemaju veze s vezom ovdje nije rijec o etno muzici !
              TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
              Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

              Comment


              • #52
                Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                Kako ne podnosim kad netko ovako generalizira stvari kao Dalibor, odmah je svatko tko sluša cajke seljak, ima kvocijent inteligencije malo veći od kokoši itd.. Pa hebemu mater svatko ide tamo di voli.. Meni cajka odgovara, nekome rock, nekome emo gluposti itd.
                Kažeš cajke slušaju seljaci, a što su oni darkeri i ostali idioti šta s kosom mogu obrisat guzicu, ne izlaze iz martensica ni iz crnog, subotom sjednu na neki trg, kupe qpack i loču!? Tebi su samo rokeri ok i normalni?? Izlazim van di se pustaju cajke jer se tamo mogu zabaviti i ok mi je drustvo, sviđa mi se to i šta odma sam seljak?
                Što se tiče NEKIH tekstova od cajki, slažem se da su idiotski, i to većinom ove nove pevaljke kurabe izmisljaju, kako je jedan tip rekao na prvoj ili drugoj stranici, subota ludilo, pijanstvo i odjebavanje frajera itd, ali ne pjevaju svi tako.. Šta zbog tih par kurvica koje su dobile pjesmu širenjem nogu ja nebi trebao slušati Sinana, Acu Lukasa, Šaku i ostale?
                Što se tiče sranja po narodnjačkim klubovima, nađe se hrpa janjevaca i šiptara, "mafijaša" i oni ih većinom rade, i to tako da dođe jedan, sve provocira a "nemožeš ga dotaknut jer će ti dovest svoju užu rodbinu od njih 50".. Ostalo su sve više manje neke grupice koje se zakače nešto prije, i onda popiju 2 pive, narastu muda i onda to odluče riješavati vani.. Opet kažem, ne generaliziraj toliko, svatko ima svoj ukus, meni se sviđaju cajke tebi rock. Ti ćeš radije otići na rock koncert a ja ću s frendovima na cajke. To ne mora značiti da sam glup i da ništa neznam.

                Što se tiče ovog nekog majstora prije što je i roditelje upleo u sve to, dobro koji je tebi qrac? Šta bi meni stari trebao trčat zamnom ako ja odem na cajke!?
                On koji je magistrirao informatiku i pedagogiju i na visokoj poziciji je u jednoj državnoj firmi je glup i idiot zato što ja idem na cajke a on me pusti? Pa nemože mi zabraniti nikako! I da mi 500 puta kaže da neidem tamo ja ću otići jer ja to volim, neće on stati na ulaz i meni braniti. Ista stvar i sa cigarama, lijepo mi je rekao da nebi htio da pušim, da mi šteti zdravlju ali šta on može ako ja zapalim sa društvom negdje vani? Uhodit me? Sva sreća pa imam normalne starce.

                Comment


                • #53
                  Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                  Originally posted by Mauro9
                  Što se tiče ovog nekog majstora prije što je i roditelje upleo u sve to, dobro koji je tebi qrac? Šta bi meni stari trebao trčat zamnom ako ja odem na cajke!?
                  On koji je magistrirao informatiku i pedagogiju i na visokoj poziciji je u jednoj državnoj firmi je glup i idiot zato što ja idem na cajke a on me pusti? Pa nemože mi zabraniti nikako! I da mi 500 puta kaže da neidem tamo ja ću otići jer ja to volim, neće on stati na ulaz i meni braniti. Ista stvar i sa cigarama, lijepo mi je rekao da nebi htio da pušim, da mi šteti zdravlju ali šta on može ako ja zapalim sa društvom negdje vani? Uhodit me? Sva sreća pa imam normalne starce.
                  Očito ga nije briga što mu sinek izlazi na mjesta puna šiptara, janjevaca i mafijaša i sluša bljuvotinu koju su četnici navijali dok su klali po Hrvatskoj...

                  E da i molim te nemoj stavljat rock u isti kontekst sa cajkama. Rock ( i njegovi žanrovi) je ipak za inteligentne ljude kojima nije cilj pobuđivanje najnižih strasti dok slušaju glazbu. Cajke slušaju oni koji drugo jednostavno ne mogu slušati jer im njihov intelekt to ne dozvoljava. Ipak moraš znati malo više da bi shvatio što je pjesnik htio reći.

                  Daj mi reci ako ikad sa curom razgovaraš o muzici kako teče taj razgovor? "Ko me **** s preda, sise će da mi gleda...?"

                  Comment


                  • #54
                    Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                    Ajde kingicu ne pizdi, i ja volim otic na cajke a engleski znam savreseno, govorim jos i dva druga strana jezika i razumim tekstove i volim i strano poslusat. Sta su svi na cajkama seljaci? Dobro je mauro reka, a sta su onda oni kreteni cili u crnom i po cile dane u istoj robi koja se uplisnjila na njima skupa s njihovom masnom kosurinom?

                    Comment


                    • #55
                      Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                      meni inace cajke ne pasu,nikad si ih doma nebi pustil onak za dusu,ali kad treba neku p*cku zbarit nema boljeg mjesta nego klubovi gdje se pustaju cajke

                      Comment


                      • #56
                        Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                        Ovak, normalno je da svatko brani svoje i da će pljuvati po suprotnoj strani. Meni muzika ima samo jedan cilj- da me zabavi. A jel se ta muzika zove cajka, rock, metal, narodnjak, jazz il nešto sasvim osmo, puca mi kiki. A osuđivati nekoga i generalizirati samo na osnovi muzike je idiotarija i nema veze sa zdravim mozgom.
                        Chill bro

                        Comment


                        • #57
                          Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                          Originally posted by Wolfey
                          Ajde kingicu ne pizdi, i ja volim otic na cajke a engleski znam savreseno, govorim jos i dva druga strana jezika i razumim tekstove i volim i strano poslusat. Sta su svi na cajkama seljaci? Dobro je mauro reka, a sta su onda oni kreteni cili u crnom i po cile dane u istoj robi koja se uplisnjila na njima skupa s njihovom masnom kosurinom?
                          Pametniji nego cijeli taj cajkorški klub zajedno to je sigurno. Manje piju i smrde od cajkaroša isto tako . Zacudio bi se ali to ti je prilično načitana ekipa, znam ih dosta.

                          Comment


                          • #58
                            Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                            Originally posted by Schrute
                            meni inace cajke ne pasu,nikad si ih doma nebi pustil onak za dusu,ali kad treba neku p*cku zbarit nema boljeg mjesta nego klubovi gdje se pustaju cajke
                            O tome se i radi. Lake ženske, lakog morala i još lakše inteligencije.
                            Lijepo je gore navedeno tko posjećuje takva mjesta. Sami sebi upadate u usta. Ponavljam ima iznimaka. S druge strane na rock koncertima nikad nema nereda. I bikeri su rockeri a većinom obiteljski ljudi ili pristojni momci koji sudjeluju u humanitarnim akcijama.
                            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                            I know it's hard to keep an open heart
                            When even friends seem out to harm you
                            But if you could heal a broken heart
                            Wouldn't time be out to charm you

                            November Rain, Guns and Roses

                            Comment


                            • #59
                              Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                              Originally posted by Dalibor
                              Originally posted by Schrute
                              meni inace cajke ne pasu,nikad si ih doma nebi pustil onak za dusu,ali kad treba neku p*cku zbarit nema boljeg mjesta nego klubovi gdje se pustaju cajke
                              O tome se i radi. Lake ženske, lakog morala i još lakše inteligencije.
                              Lijepo je gore navedeno tko posjećuje takva mjesta. Sami sebi upadate u usta. Ponavljam ima iznimaka. S druge strane na rock koncertima nikad nema nereda. I bikeri su rockeri a većinom obiteljski ljudi ili pristojni momci koji sudjeluju u humanitarnim akcijama.
                              nemoj me krivo shvatiti,sviram gitaru i apsolutno uzivam u rock muzici,ali jednostavno,kad oces nekaj obrnuti bez truda,zna se kud treba ici

                              Comment


                              • #60
                                Re: Zasto nisam rođen prije u vrijeme...

                                Originally posted by Kingbuzz
                                Originally posted by Wolfey
                                Ajde kingicu ne pizdi, i ja volim otic na cajke a engleski znam savreseno, govorim jos i dva druga strana jezika i razumim tekstove i volim i strano poslusat. Sta su svi na cajkama seljaci? Dobro je mauro reka, a sta su onda oni kreteni cili u crnom i po cile dane u istoj robi koja se uplisnjila na njima skupa s njihovom masnom kosurinom?
                                Pametniji nego cijeli taj cajkorški klub zajedno to je sigurno. Manje piju i smrde od cajkaroša isto tako . Zacudio bi se ali to ti je prilično načitana ekipa, znam ih dosta.
                                Pa ako ima takvih nije ih rock glazba učinila nerednim! Rockeri s dugom kosom koje ja poznam su redom uredni, sa čistom kosom i odjećom.
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X