Announcement

Collapse
No announcement yet.

transformacija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: transformacija

    Originally posted by Dača View Post
    @skladištar

    Vidim da ti ovde predlažu sve i svašta, ali ja bih na tvom mestu bio veoma oprezan... Ti sa svojih "Visina (cm)183 i Težina (kg) 125" trebaš biti vrlo opezan jer spadaš u veoma gojazne osobe. Neću uopšte da ti napominjem da bi sa takvom konstitucijom, pre bilo kakvog otpočinjanja sa treninzima, morao da konsultuješ lekara. Da proveriš kardiovaskularni sistem i krv. To je stvar opšte kulture, pa verujem da si to uradio makar mesec dva unazad...

    Ja tebi preporučujem u ovoj fazi samo dobru dijetu, a od fizičkih aktivnosti "brzo" hodanje i voženje bicikle... Tek za neko vreme, kad skineš 10-15 kg, možeš da kreneš sa pojačanim aktivnostima...

    LP
    Slazem se u potpunosti. Lagano brzo hodanje, nikakvo trcanje niti HIIT. Sa tom kilazom na tu visinu, a sigurno nije vecina misicna masa HIIT, trcanje i slicne aktivnosti je za tebe znanstvena fantastika i igranje sa zdravljem. Najbitnija stvar da slozis prehranu, krenes u teretanu postepeno i ubacis neko brzo hodanje. Pa kad dodes do 100 kg mozes razmisljat o drugim opcijama, a do tada je prehrana jedino bitna i da se pokrenes i da budes strpljiv. I ni slucajno ne rezi kalorije sumanuto jer ces upast u gadne probleme kasnije, a imas toga masu za skidat.

    Comment


    • Re: transformacija

      ja mu osobno ne bi uopce HIIT preporucio u ovoj fazi. Znacu ujutro setnja na taste, onda poslije teretane lagano 20 tak minuta na traku nekim lagnim trcaranjem. Biti u kalorijskom deficitu ili odrzavanju i kile ce ici dolje. Napraviti neko cikliranje UH (ni u ludilu neku keto dijetu).Polako ali ce ici i nece ih vratiti kao sto ih je vratio. Pricam iz iskustva jel sam ja u 8 mjeseci dosao sa 130 na evo me sada 90 kg. Najbolji savjet je da nades sebi trenera koji ima znanje i objasni ti sve a ne ovdje di svatko pise svasta i onda ti trebas izabrati od 10 razlicitih misljenja koje je najbolje a najcesce kao i u zivotu to budu krivi odabiri.

      pretekao me Home sa savjetom za minutu...ccccccc
      Last edited by Bronko; 01-06-14, 14:11. Reason: Homemade

      Comment


      • Re: transformacija

        uvijek je najbolje sa sto manje pomaka u treningu i prehrani napraviti pomak u gubljenju sala.

        pocni jesti malo manje kcal nego inace..npr izbacis pola porcije pomfrita i vec mozda pocens skidati neku kilu =) pocni sa setnjom svaki dan 30 min i mozda vec pocnes gubiti na kilazi.

        kako napredak staje treba biti sve rigorozniji u prehrani(nikad ne previse spustat kalorije) i treninge pojacavati...vremenski dulje setati, ubaciti neki dodatni trening u gymu ..

        za pol godine onda par sati kardia i 5 treninga u gymu na 2200 kcal dnevno

        nauci sam osnove prehrane:
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • transformacija

          Recite mi do kojeg broja otkucaja srca da radim kardijo, ja sam osoba koja je naucena na fizicki rad i imam ja dosta snage uz svo to salo. Dali smijem uopca da odradim onako trening do maximale. Kile nije problem skinuti samo mi je bitno da to radim pravilno. Osobnog trenera nemogu imati jer najbliza teretana mi je 15km a tamo ga nema, sljedeca mi je 30km a to mi je predaleko. Dali smijem odradit npr 1,5h na traci za trcanje na 6kmh? Dali smijem odraditi trening s utezima koliko god mogu do maximuma, dali da dizem vece utege (manje serije veca kilaza) ili manje utege veca kilaza ? Meni nije bed odradit 20min HIIT na sobnom biciklu radim 30sek intervalove.

          Na kuri sam 17dana -5kg
          Jedem ujutro zobeme +whey
          Jaja, tuna, sardine, piletina, posni, sve povrce, kruh samo integralni tost...

          Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
          Last edited by SKLADIŠTAR; 01-06-14, 21:11.
          Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

          Comment


          • Re: transformacija

            receno je setnja...otkucaji srca do 130 ...pa sada ako ti je srce 130 na 6 km/h onda 6 a mozda ti je na 8 ili , za osobnog trenera imas on line ne treba ti u teretani a kile se najvise skidaju u kuhinji uz pravilan trening

            Comment


            • Re: transformacija

              LI aerobni trening za skidanje sala (ujutro i nakon anaerobnog treninga) radi se na 60-65% od FSmax, maksimalnih otkucaja srca.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • Re: transformacija

                Znaci sutra ujutro maznem kavu i na cardio, poslje cardia popijem whey+ dex, onda dok dodem doma posni + UH?



                Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                Comment


                • Re: transformacija

                  ovisi sta radis za kardio i na sta mislis ....u svakom slucaju ako mislis na setnju brzim hodom nikako dex poslije. Obicne zobene sa mjericom dvije wheya. Poslije jakog treninga (naprimjer sa utezima) mozes koristiti dex

                  Comment


                  • Re: transformacija

                    Vjeruj mi slušaj ove momke s foruma, ja sam osobno skinuo hrpu sala s time što sam si sredio prehranu jer prehrana ti je bitnija od vježbanja,a vježbanjem češ još ubrzat mršavljenje.Veruj mi imat češ six pack samo nemoj odustati.

                    Comment


                    • Re: transformacija

                      Evo na definiciji sam cca mjesec dana rezultat je 9kg. Po meni dosta naglo. gym 4-5putq tjedno cardio 5-6puta. Cardio nataste ujutro. Topim se ko sladoled )


                      Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                      Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                      Comment


                      • Re: transformacija

                        Nije cak ni naglo na kilazu koju imas, samo rokaj! Sretno


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Re: transformacija

                          Originally posted by filip112 View Post
                          Nije cak ni naglo na kilazu koju imas, samo rokaj! Sretno


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          U gym idem nekih 3 tjedna, tak da nije lose definitivno. 10kg sam vec probio



                          Evo slika jednog obroka


                          Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                          Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                          Comment


                          • Re: transformacija

                            Originally posted by SKLADIŠTAR View Post
                            U gym idem nekih 3 tjedna, tak da nije lose definitivno. 10kg sam vec probio



                            Evo slika jednog obroka


                            Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                            Svaka cast ja sam ozlijedio rame i dobio upalu grla prije 3 tjedna pa sam se od tada zamastio posteno, idemo hardcore od pocetka tjedna


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Re: transformacija

                              Imam par pitanja:

                              1. Zanima me koliko je dextroza uopce u mojem slucaju dobrodosla poslje treninga.

                              2. Zanima me unos masti, znaci maslinovo i orasasti, koliko je to u mojem slucaju dobro unositi prije spavanja? Dali bi bilo bolje da unosim npr. Zlicu maslinovog ujutro?

                              Sto se rezultata tice smrsavio sam 11kg, jos imam cca 40kg sala... Misici trenutno su najmanje bitni, vaznije mi je izgubit salo. Trenutna kilaza 119kg visina 182cm


                              Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                              Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                              Comment


                              • Re: transformacija

                                Originally posted by SKLADIŠTAR View Post
                                Imam par pitanja:

                                1. Zanima me koliko je dextroza uopce u mojem slucaju dobrodosla poslje treninga.

                                2. Zanima me unos masti, znaci maslinovo i orasasti, koliko je to u mojem slucaju dobro unositi prije spavanja? Dali bi bilo bolje da unosim npr. Zlicu maslinovog ujutro?

                                Sto se rezultata tice smrsavio sam 11kg, jos imam cca 40kg sala... Misici trenutno su najmanje bitni, vaznije mi je izgubit salo. Trenutna kilaza 119kg visina 182cm


                                Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                                1. Sve zavisi kakve su ti dnevne potrebe, ali 20g dextroze ti ne bi trebalo "stetit".

                                2. Ne vidim smisao zlice maslinovog ujutro, ali prije spavanja orasaste i kazein (u prahu ili posni) obavezno !! Orasasti su pozeljni jer imaju jako malo zasicenih masnih kiselina, jaja su takodjer dobrodosla. Laneno je bolja opcija i mozes jednu zlicu "ufitati" u makrose. Omega je MUST HAVE! Masti nemoj izbjegavati i vodi racuna o kvaliteti masti koju unosis. UH raspodijeli kako zelis, najbolje bi bilo u dva obroka (dorucak i poslije treninga).

                                Nemoj se przit napamet i na brzinu. Potrudi se i probaj drzati P i M fixirano, a UH mozes mijenjati po zelji.
                                I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                                ----------------------------------------------------------------
                                Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                                Comment

                                Working...
                                X