Announcement

Collapse
No announcement yet.

Želim smršavit, a uz to dobit mišiće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Želim smršavit, a uz to dobit mišiće

    Prije svega ispričavam se ako već pitam nešto šta ima na forumu,dosta sam čitao ali imam par pitanja pa sam se odlučio registrirati.Imam 18 godina,190cm i 115kg,tih 115 kg je većinom salo i prije svega zelim smrsavit(kardio trening) a uzto dobit mišiće.Desetak dana već ajmo reć imam neki plan prehrane,problem je sto kada je skola popodne uopce nemam dorucak,znači ustajem se oko 9h,učim,sjedim za računalom,u 12h imam ručak i idem u skolu,u skolu za odmor jedem voće,a za večeru jedem posni sir(sinoc sam ga mjesao sa tunom).Prvo sta trebam je uvest dorucak tipa zobene i jogurt,no dobro,znam da za smrsavit je bitan kardio+mali unos masti,ugiljkohidrata i svega slicnog (ne zdrave hrane).Izbacio sam kruh iz prehrane.Treniram ovih 10ak dana kod prijatelja (ima plan treninga)pa sam poceo takav isti vodit,ali je to kod prijatelja kući i on je previse neozbiljan a ja imam volju i zelim nesto postić.Tako da u ponedjeljak se upisujem u teretanu.E posto imam 20kg+ viška,prvenstveno je izgubit salo(kardio trening) a citajuci ovdje na forumu a i savijetod prijatelja da mi nije bas pametno trčat jer mi se mogu sjebat zglobovi te da mi preporucuje hodanje na traci(brzo hodanje)+ bicikla (za zagrijavanje prije treninga 20-30min kardio te kasnije utezi).Posto mi je sad samo cilj u glavi postavljen i imam volju,izbacio sam sve slatikse,cipseve(uglavnom sve ono sto je nezdravo)pijem samo vodu i zeleni čaj.
    Trenunto para nemam za proteine,ali ne znači da u skorije vrijeme necu kupiti..
    Sad par pitanja :
    Kojim vjezbama najbolje smrsavit?vremenski kako radit znaci kratak opis ako moze
    Šta jesti?čitao sam daj je najbolje ujutro zobene+jogurt,ručak piletina+salata+malo krompira,večera tunjevina ili posni sir
    Da li se kreatin moze uzimati bez proteina?citao sam da je odlican suplement za izgradnju misica a i nije skup
    Trening sa utezima?uz smrsavit zelim se zategnit(mislim da onaj ko radi u teretani mi moze slozit plan treninga i pomoci).
    E sad svi savijeti,planovi prehrane(vaše mozete nabacit,pogotov vi koji ste imali isti slučaj,znači debljina),planovi treninga koji su najbolji za ovakav tip "problema"..
    Znači cilj je smrsaviti+ne izgubiti ovo misicne mase sto imam nego nadograditi kako bi se reklo nabildat se,ali misici se nece vidit dok ne smrsavim.I jos nesto,citao sam dok ne skinem salo da nemam potrebe radit trubsne misice jer ce oni samo gurati salo i da cu jos deblji izgledat...
    molio bih da sve pročitate i pomognete jednom početnikuuuu

  • #2
    Re: Pomoć početniku

    ono što ti mogu reći je da prvo idu utezi, pa onda kardio.

    zagrijavanje 10min - trening - kardio 30ak min.
    I know i can be what i wanna be,
    if i work hard at it,
    i'll be where i wanna be
    i know i can, i know i can <3

    Comment


    • #3
      Re: Pomoć početniku

      Kao sto je slave rekla , idu prvo utezi pa onda cardio . A ti se mozes na pocetku normalno zagrijati 5-10min hodajuci ili trceci laganim tempom , cisto da potaknes sve misice na rad. Tocno je da bi trebao izbaciti U iz prehrane , ali ne prenaglo vec lagano spustajuci , masti mozes ostavit na nekom normalnom nivou , ili podebljati ( jer nisu sve masti nezdrave ,samo treba sve masti drzati u normalnim kolicinama).
      Ovo za trbusne nije istina , vec je uvijek pozeljno radit trbusne jer ces onda na kraju ostat sa slabim trbusnim zidom i imati mogucih problema sa ozljedama prilikom slozenijih vjezbi ( SQ , DL ) i velikih tezina .
      Napisi ovdje svoj plan prehrane po kojem trenutno ides pa cemo te savjetovat i dodat / izbaciti potrebno / nepotrebno. Kreatin mozes i nemoras piti ( jer prvenstveno sluzi za podizanje razine fosfokreatina i na taj nacin povecava razinu ATP-a te vuce vodu u misice kako bi oni izgledali "okruglije" te takodjer dobijes malo vise snage , tj. kao neki "kick" ) .
      Last edited by seage; 06-10-12, 23:07.
      There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
      - Aldous Huxley

      Comment


      • #4
        Re: Pomoć početniku

        Hvala,prvo cu onda raditi utege pa kardio (kardio mi je jasan bicikla+traka) ali utezi jel imate kakav plan treninga ?Plan prehrane koji striktno vodim nemam jer sam jos ucenik pa nemogu roditeljima rec hocu to i to ali je mama rekla da slozim nesto ne preskupo da se moze pratit i da ce bez problema spremat.Ovih dana sam stalno jeo,piletinu,tunjevinu,posni sir,pahuljice itd.Bez kruha itd.Jeli mogu jest jaja iz ducana sirova?(npr 1 zumanjka i 4 bjel)?plan prehrane sam mislio pratiti po ovome :
        Ali u komentarima citam da izgleda ima previse ugljkohidrata i nemogu jesti u takvim razmjerima radi skole.
        Mogu jesti ujutro 8h-10h-12h-16h-8h(kad je skola popodne),a kad je jutro mogu jesti ujutro u 7:30,pa u 10:30,pa oko 2-3h popodne,6h,8h.Ako mozete nadopunit onaj plan prehrane,izmjenit ga(prilagodit ga meni)ili ono uopce ne valja i vi nesto bolje imate?Pa ako dobijem vise snage,i okruglije misice pio bih ih?a nisam dobio odgovor da li mogu kreatin bez proteina?pozz slobodno nabacujte kritike+savijete


        EDIT:Za medjuoboroke jedem jabuke,banane itd.I jel svaki dan se jede ista hrana?
        Last edited by kelly; 07-10-12, 10:00.

        Comment


        • #5
          Re: zelim smrsavit

          mozda ti se nece svidjeti moj odgovor ali mislim da bi ti iz vise razloga pametnije bilo najprije se baviti samo kardio treningom... znam da je to muka ali i to je trening...
          5 puta tjedno odradi bar sat vremena trcanja, bicikla ili orbitreka... a mozes si eventualno u pocetku ubaciti vjezbe za trbuh (i leđnjake)

          prvenstveno mislim iz razloga da ne izgubis motivaciju jer sa kardio treningom do pola sata neces gubiti puno masti i kilograma, a misici od vjezbanja utezima tako nece niti dolaziti do izrazaja...

          dakle, moj plan je da najprije ubijes barem 10kg..a onda se hvatas programa za misicnu masu
          There is a price to pay for everything you gain.

          Comment


          • #6
            Re: zelim smrsavit

            Zasto ? Mislim da bi bilo pametnije da nastavi i sa utezima i cardiom jer racunica je ocita : vise misica > vise kalorija se trosi , ovako ce naglo pasti 10kg i udariti u zid. Kreni sa utezima i cardiom poslje treninga , a mozes ubacit i na dane odmora cardio i pazi na prehranu ( kalorijski deficit ) i uspjeh je zagarantiran.
            There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
            - Aldous Huxley

            Comment


            • #7
              Re: zelim smrsavit

              Originally posted by seage View Post
              Zasto ? Mislim da bi bilo pametnije da nastavi i sa utezima i cardiom jer racunica je ocita : vise misica > vise kalorija se trosi , ovako ce naglo pasti 10kg i udariti u zid. Kreni sa utezima i cardiom poslje treninga , a mozes ubacit i na dane odmora cardio i pazi na prehranu ( kalorijski deficit ) i uspjeh je zagarantiran.
              u potpunosti se slažem... tako sam i ja radila i izgubila pun klinac kg

              rohaninja, trčanje zaboravi.. na traci radi brzo hodanje.. a ako imaš orbitrek u teretani, bolje uzmi njega nego bicikl (to je moje osobno mišljenje i iskustvo).

              baci pogled na ovu str. http://fitnessangels.net/hr/jelovnik2000.php
              Last edited by Slavonka23; 07-10-12, 07:39.
              I know i can be what i wanna be,
              if i work hard at it,
              i'll be where i wanna be
              i know i can, i know i can <3

              Comment


              • #8
                Re: zelim smrsavit

                Jaja se ne jedu sirova!
                A što se tiče plana prehrane imaš ih na ovom forumu koliko želiš pa si sam složiš ili uzmeš neki ili platiš stručnu osobu da ti napiše...

                Comment


                • #9
                  Re: zelim smrsavit

                  ja svoja ne jedem sirova ali sam cuo dosta beneficija od sirovih jaja,lakse se probavljaju a kuhanjem ili pecenjem se izgubi dosta aminokiselina,vitamina i niacina koji su vec u njima,ono sto ljude brine je salmonela,fda je potvrdila da samo jedno od 30000 jaja ima salmonelu,tako da je rizik mal a beneficije velike.

                  Comment


                  • #10
                    Re: zelim smrsavit

                    Citirat ću jednu rečenicu s jednog članka na ovom forumu: ,,Prema istraživanju Johna Berardija, tijelo može iskoristiti samo polovicu proteina iz sirovih jaja."
                    A ti slobodno riskiraj da dobiješ salmonelu pa uzimaj sirova jaja, ja ću ih radije kuhati ili peći...

                    Comment


                    • #11
                      Re: zelim smrsavit

                      slusaj,salmonela nije neka smrtonosna bolest,glavni simptom je proljev i nekima se moze desit mucnina u trbuhu,prodje za par dana..to je neugodnost,daj informirajte se ljudi :/


                      postoji puno istrazivanja za i protiv,i to se nece promijeniti,neki kazu da je bolja sirova jaja neki da nije,neki kazu da se vise probavi od jaja kad se uzmu sirova,e sad svako ima svoj izbor

                      Comment


                      • #12
                        Re: zelim smrsavit

                        Originally posted by Adatar View Post
                        slusaj,salmonela nije neka smrtonosna bolest,glavni simptom je proljev i nekima se moze desit mucnina u trbuhu,prodje za par dana..to je neugodnost,daj informirajte se ljudi :/
                        Zbog salmonele se zavrsi u bolnici malo vise od par dana uz enormne bolove, toliko o informiranosti buddy.... a 5-6 dana bolnice nije bas samo ''neugodnost'' ....

                        Comment


                        • #13
                          Re: zelim smrsavit

                          to nije istina,znate li vi uopce sta je salmonela? to je bakterija,taj proljev bude neugodan jer se dogadja cesto,sto moze dovest do gubitka elektrolita,tada lijecnik daje antibiotike dok osoba ne ozdravi,sigurno da neko i zavrsi u bolnici al ne samo zbog salmonele nego to obicno budu ili osobe slabijeg imuniteta ili sa nekakvim zdravstvenim problemima osim salmonele

                          Comment


                          • #14
                            Re: zelim smrsavit

                            Salmonela, kao salmonela nije nešto pretjerano opasna... ALI je vrlo opasna kada se bakterije prošire u krvotok, pa često završe u bubrezima, žučnom mjehuru, srcu itd. Definitivno nije za igrati se s tim.

                            Sirova jaja se jakooo sporo probavljuju (mislim da je pisalo da im treba 24h), a nisu dobra i zbog blokiranja biotina.
                            Last edited by Slavonka23; 07-10-12, 10:50.
                            I know i can be what i wanna be,
                            if i work hard at it,
                            i'll be where i wanna be
                            i know i can, i know i can <3

                            Comment


                            • #15
                              Re: zelim smrsavit

                              Sad mi niste jasni,da radim utege ili ne?mogu nakon treninga 30-40 min radit kardio?

                              Comment

                              Working...
                              X