Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jaja - sve o jajima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jaja - sve o jajima

    Originally posted by satellite View Post
    imam pitanje. Kada jedete kuhana jaja, da li ih malo posolite?
    Naravno. Osim ako je dijeta u pitanju pa je pozeljno izbaciti/smanjiti sol radi vode.

    Comment


    • Re: Jaja - sve o jajima

      jeli ko ima električni kuhač za jaja, vidim da ga ima kupiti i nije skup 80-150 kn. iskustava ?

      Comment


      • Re: Jaja - sve o jajima

        Ja ne solim nikad ništa, hrana sadrži dovoljno soli a okus mi odavno ne znači puno.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • Re: Jaja - sve o jajima

          Meni se kuhana više zgadila, kad osjetim onaj miris kad ih gulim isto ko da cu povratiti. Uzmem maslac, prvo tavu dobro zagrijem kad je vrela samo nabrzinu premažem maslacem i jaja budu extra. Stopirao sam sa kuhanim, možda ih kasnije ubacim, sada no way.

          Comment


          • Re: Jaja - sve o jajima

            Često kuham jaja, ali već tjedan dana ne.
            Prošli tjedan ih skuhao, a jaja smrdila i žumanjak na rubu pljesnjivosti. Rok trajanja je bio valjan, ali očito su se negdje pokvarila. Zgadilo mi se i od tada ih trenutno samo pečem. Ne solim nikad jaja, ali ni ostalu hranu, nema mi potrebe...

            Comment


            • Re: Jaja - sve o jajima

              Pa koja je razlika pojest pokvareno jaje skuvano ili peceno?
              Kad ih sve pomisas prije pecenja, jos ce ti teze bit skuzit koje je pokvareno jer ce citava smjesa bit zagadjena, a ovako si samo izbacia jedno. Ne znan, ako se vec bojin pokvarenosti, logicnije mi je kuvat...

              Al da smrde kad se skuvaju, smrde u picku materinu. Znan da je bolesna kombinacija, ali ja kuvana jaja mogu jest samo ako ih namazem nutelom. IIFYM

              Comment


              • Re: Jaja - sve o jajima

                Kuhana jaja s nutelom-to cu probat kad zavrsi dijeta, inace sam papao jaja przena s malo meda i bude super
                Pa ako se ne varam, jaja se lako provjere jesu li pokvarena i prije kuhanja-samo ih ubacis u neku dublju posudu s vodom-ako potonu-svjeza su, ako isplivaju full na povrsinu-pokvarena (ne ako samo malo provire na povrsinu nego ako bas isplivaju vecim djelom)
                Kuhana mi idu na zivce samo zbog guljenja, ali inace jaja na sve moguce i nemoguce nacine obozavam.
                Od proslog petka sam ih vec cca 70 komada popao-a danas stize jos 90
                MYPROTEIN

                Comment


                • Re: Jaja - sve o jajima

                  Pa kazen, nije mi jasna logika pecenja zbog eventualne pokvarenosti, kad ovako odma vidis.

                  Znan, zvuci cudno, ali sasvim malo nutele je dovoljno da u potpunosti ubije okus zumanjka. Cak su i zakleti jajomrsci poceli tamanit jaja kad san im prenia recept

                  Iskreno, veci mi je posao ispec nego skuvat jaja, ovako iman samo posudu koju triba malo proprat i to je to. Unatoc ciscenju ljuske meni je puno prakticnije...











                  Nemoj toliko jaja majke ti, postat ces kokos i krv ce ti se pretvorit u 95%tni koncentrat kolesterola. Ajme.

                  Comment


                  • Re: Jaja - sve o jajima

                    Originally posted by Maximus1950 View Post
                    Pa koja je razlika pojest pokvareno jaje skuvano ili peceno?
                    Kad ih sve pomisas prije pecenja, jos ce ti teze bit skuzit koje je pokvareno jer ce citava smjesa bit zagadjena, a ovako si samo izbacia jedno. Ne znan, ako se vec bojin pokvarenosti, logicnije mi je kuvat...

                    Al da smrde kad se skuvaju, smrde u picku materinu. Znan da je bolesna kombinacija, ali ja kuvana jaja mogu jest samo ako ih namazem nutelom. IIFYM
                    Zar misliš da sam ostala jaja iz te kutije išao peći?
                    Pa naravno da sam bacio cijelu kutiju, ali kažem da sad pečem jaja jer su mi je još u glavi ona pokvarena kuhana jaja i ne mogu ih više smisliti!

                    A što se tiče jaja s Nutellom, izbaci žumanjak i napuni ih!
                    Nešto tipa ovakvog

                    meh.ro8567.jpg

                    Comment


                    • Re: Jaja - sve o jajima

                      Pa nutellu da na bilo šta staviš napravit će extra ukus. Ali nije to ona visoko kvalitetna namirnica, posebno ako je o dijeti riječ.

                      Comment


                      • Re: Jaja - sve o jajima

                        Dobro da dijetu i nutelu nisi stavia u istu recenicu.

                        Comment


                        • Re: Jaja - sve o jajima

                          Kolesterol je cool
                          Ove slikice jaja punjena nutellom,njam njam njam
                          Pa ja iskreno nutellu i na keto na neki nacin "konzumiram"....-----....otvorim je i onda je mirisem i gustam u mirisu sve dok mi ne dopizdi i sam ne skuzim kolika sam budala-cca 20-30 min , zatim zatvorim i sakrijem je sto dalje od pogleda
                          Al evo vise od 3 tjedna da je nisam okusio "jezikom"---ponosan sam na sebe

                          Edit: Nutella na prepecenom kruhu, skupa s posnim sirom-joooj to vec jaaako jaaako dugo nisam okusio-i jos feta ementalera gore
                          Last edited by Corry; 09-03-13, 09:12.
                          MYPROTEIN

                          Comment


                          • Re: Jaja - sve o jajima

                            ja sam nutellu odavno zamjenio sa wheyom...stavim jednu mjericu wheya od cokolade u malu zdjelicu,dodam pari kapi vode, razmutim i bude ko nutella istina da se od jedne mjerice dobije malo namaza al meni dovoljno da malo popravi okus jajima

                            Comment


                            • Re: Jaja - sve o jajima

                              Originally posted by toroope View Post
                              ja sam nutellu odavno zamjenio sa wheyom...stavim jednu mjericu wheya od cokolade u malu zdjelicu,dodam pari kapi vode, razmutim i bude ko nutella
                              Pfffft, ne bude i nikad nece biti....

                              Comment


                              • Re: Jaja - sve o jajima

                                Originally posted by WTF View Post
                                Pfffft, ne bude i nikad nece biti....
                                Ahahahahahah to je i meni bila prva misao

                                Comment

                                Working...
                                X