Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

    a jel ima neka razlika ujutro zobene, pirove, pšeničene il ražene: Po sastavu sve slično jedino neke imaju malo više zdravih masti (zaboravio sam koje). Jedem sve pa pitam jer vidim da su zobene u prvom planu pa čisto ako ima neko objašnjenje da naučim
    tnx
    Da je barem zimska salama zdrava...

    Comment


    • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

      ja mislim da ti to najviše ovisi o šečerima i glikemijskom indeksu.
      zbog toga su zobene no.1.

      Comment


      • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

        e jbg piše samo koliko UH imaju. Sad gledam i sve su slične samo zobene imaju malo više masti (oko 7g) a ostale oko 1g. P sve imaju oko 12.
        Nadam se da niti u jednima nema šećera osim možda nešto sitno prirodnog
        Da je barem zimska salama zdrava...

        Comment


        • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

          ja sam kupio neke u intersparu. imaju oko 7g masti, ali od toga sam 1g zasićenih. i jako malo šečera. oko 2g. sve u svemu kad ih staviš u blender sa wheyem i bananom, opće se ni ne osjete i predstavljaju jako dobar doručak. probao sam ih jesti sa žlicom i mlijekom pa sam se skoro zadavio.

          Comment


          • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

            u Sparu isto imaju pirove, zobene, pšenične i ražene pa sam htio jest raznovrsno čisto da mi ne dosadi (iako su sve sličnog okusa). Ak je zdravo mogu progutat bez beda samo sam vidio da se uvijek piše o zobenima pa me zanima da'l zato jer su najrasprostranjenije il ima nešto loše (što bih volio zanti)
            Da je barem zimska salama zdrava...

            Comment


            • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

              Originally posted by dabailno
              a jel ima neka razlika ujutro zobene, pirove, pšeničene il ražene: Po sastavu sve slično jedino neke imaju malo više zdravih masti (zaboravio sam koje). Jedem sve pa pitam jer vidim da su zobene u prvom planu pa čisto ako ima neko objašnjenje da naučim
              tnx
              Zobene su najbolje, ali ne moraš se držati njih kao pijan plota, možeš ponekad ubaciti i ostale; kukuruzne, ražene, pšenične itd. naročito na masi.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                Obzirom da su zobene i sl. kompleksni UH ne bi li me trebali držati dulje od 1 sat. Ne znam da li zbog whey-a ili čega već al meni nakon 100g zobene + whey doručka već nakon sat vremena krulji. Da'l to znači da mogu odmah roknut kruti obrok ili možda podebljat zobene?
                Da je barem zimska salama zdrava...

                Comment


                • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                  Originally posted by dabailno
                  Obzirom da su zobene i sl. kompleksni UH ne bi li me trebali držati dulje od 1 sat. Ne znam da li zbog whey-a ili čega već al meni nakon 100g zobene + whey doručka već nakon sat vremena krulji. Da'l to znači da mogu odmah roknut kruti obrok ili možda podebljat zobene?
                  tako je i meni bilo.. pa sam podebljal zobene.. ja miksam 200g + 2 banane + whey 30g i drži me od 05h do 10:30 kad imam gablec.. prije to nije bil slučaj.. A to ti je 1000kalorija već u doručku
                  http://www.martinturk.com
                  Blues Is Gonna Be My Only Way / Always Look On the Bright Side of Life

                  Comment


                  • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                    e onda ću morat tak. Inače problem mi je s proteinima jer sam čisto iz zajebancije neki dan računo i unesem jedva 120 g proteina uz puuno muke pa moram počet ubacivat ove salame jer je to jedino što mogu uvijek negdje nać. Nije da se debljam ali imam omjer UH P M - 60-25-15 što u teriji nije dobro.
                    Da je barem zimska salama zdrava...

                    Comment


                    • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                      Originally posted by dabailno
                      Obzirom da su zobene i sl. kompleksni UH ne bi li me trebali držati dulje od 1 sat. Ne znam da li zbog whey-a ili čega već al meni nakon 100g zobene + whey doručka već nakon sat vremena krulji. Da'l to znači da mogu odmah roknut kruti obrok ili možda podebljat zobene?
                      Tijelo nakon treninga i ujutro "usisava" hranu kao spužva, što je i normalno, pa te ne može držati duže od sat vremena. Rješenje je jesti opet za sat vremena ili dobro podebljati jutarnji obrok.

                      Ja čim ustanem pojedem nekoliko voćki dok si mućkam whey i zobene. Stavim mjericu i pol wheya i barem 150g zobenih. Prilagodi si količine pa će te duže držati.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                        tnx guys
                        Da je barem zimska salama zdrava...

                        Comment


                        • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                          Zobene su odvratne. Uz bok sa posnim.
                          Ultimativno nešto najodvratnije je njihova kombinacija s tunom.
                          Odmah sam se naježio....

                          Inače nisam ljubitelj slatkoga, tak da su mi čak najbolje s vodom.

                          Comment


                          • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                            Originally posted by thebruteclub
                            Zobene su odvratne. Uz bok sa posnim.
                            Ultimativno nešto najodvratnije je njihova kombinacija s tunom.
                            Odmah sam se naježio....

                            Inače nisam ljubitelj slatkoga, tak da su mi čak najbolje s vodom.
                            osjećam se obaveznom stat u obranu posnog i zobenih.
                            ukusi se razlikuju, al ipak..
                            zobene s mlijekom/jogurtom, eventualno malo cimeta
                            i wtf, kak to da su ti slatke? u kombinaciji s čim?

                            posni sa svime ikad!
                            ok, od tune sam odustala na par dana, dok mi se želudac ne prestane dizat na sam njen miris..
                            al zato piletina i riba vječito ownaju ^^

                            Comment


                            • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                              Ljudi evo da vam kazem recept za zobene,
                              ja ih sebi spremim mogu cak i cijelo paklo napravit i smazat bukvalno obrok od njih napravit,,
                              a recept ide ovako:
                              -skuhati u solju caj od nane,
                              -samljevene zobene (znaci prah) istresti u caj,jedno 70 gr,
                              -to dobro izmixati,
                              -ubaciti 2 male zlicice dextroze i 1 zlicicu malu meda, po zelji jos zasladiti,
                              -na kraju ubaciti 2 male zlicice mlijeka i dobro smixat
                              najbolje je sa viljuskom mixat ih u solji jer se od vreline pokupe i treba ih dobro promjesat,

                              probajte ljudi necete se pokajat, mozda izgleda slozeno i udrobljeno svega al obara s nogu kako je ukusno, jednostavno puding od zobenih
                              ajd koji probaju nek jave kako je
                              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                              Comment


                              • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                                skuhati vodu ,dok se voda kuha ubaciti po zelji tipa nekih 10 natrena
                                na 100g zobenih ide cirka pola litre vode
                                kad se voda skuhala ,ubaciti dvije mjerice wheya ili kazeina ,po meni najbolje uz zobene okus cokolade ,dodati zobene ,pomijesati sa zlicom
                                ostaviti nekih 20 do 30 minuta da zobene upiju vodu ,staviti u frizider i drugo jutro dobijete nesto slicno fili za kolace ,jedina stvar koja mi je fina u fazi defke kad moram paziti sto jedem
                                TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                                Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                                Comment

                                Working...
                                X