Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

    Originally posted by moonraker25 View Post
    Danas sam probao zobene po prvi put - krupne - s obzirom da volim žitarice općenito bilo mi je super. dodao sam jednu žlicu meda i cimeta - dobar doručak -- jedino imam pitanje.

    Da li je itko imao od njih zatvor? Vi dečki koji ih redovito konzumirate?
    Upravo suprotno, od njih ti može biti samo šampionska probava.

    Comment


    • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

      da, mislim, vjerujem da od cijelog zrna i vlakana nema što zatvoriti probavu. ok tnx

      Comment


      • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

        Zobene su bogate vlaknima tako da bih prije rekao da pomazu probavi

        Sent from my HTC One using Tapatalk
        https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
        http://instagram.com/dinc_94
        http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
        myprotein code: MP24017174

        Comment


        • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

          Ja stavim mjericu wheya okus cokolada i zobene. Onda stavim vrucu vodu i pustim 5 min da omeksaju i eto a vode od prilike stavljaj ne previse. 200-300 dc

          Comment


          • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

            Dali da uzimam normalne zob koje su najeftinije il one sa vocem posto sam uzimo s nekim vocem sa mlijekom i predobro ispadne,ima 7.9g proteina,63,5g uh i masti 5,4g,750g dođe..

            Comment


            • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

              Mislis na muesli?

              Moja preporuka samo zobene, imas u Lidlu za 4,50kn - 500g, jer u svim tim mueslima i tako tome ima i secera i ostalih koje kakvih stvari. Za dorucak zobene + whey mlaka voda i to je to, ako o dalje neces moc jest, ubaci malo oraha ili badema.
              "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
              --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

              Comment


              • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                Originally posted by grmi View Post
                Mislis na muesli?

                Moja preporuka samo zobene, imas u Lidlu za 4,50kn - 500g, jer u svim tim mueslima i tako tome ima i secera i ostalih koje kakvih stvari. Za dorucak zobene + whey mlaka voda i to je to, ako o dalje neces moc jest, ubaci malo oraha ili badema.
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                  Originally posted by grmi View Post
                  Mislis na muesli?

                  Moja preporuka samo zobene, imas u Lidlu za 4,50kn - 500g, jer u svim tim mueslima i tako tome ima i secera i ostalih koje kakvih stvari. Za dorucak zobene + whey mlaka voda i to je to, ako o dalje neces moc jest, ubaci malo oraha ili badema.
                  Mada nemam whey iz fin razloga,od sad cu s vodom,da ne kupujem stalno mlijeko..

                  Comment


                  • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                    Nadam se da sam na dobroj temi.

                    Dakle, cesto citam po netu o zdravom dorucku iliti kombiniranju zobenih, orasastih sa jog/mlij i svjezim VOCEM.
                    E sad, s druge strane naisla sam na clanke gdje se navodi da je voce pozeljno jesti odvojeno od ostalih obroka tj. bez kombiniranja sa drugim namirnicama...zbog fermentacije i ostlaih stvari.
                    jedno pobija drugo. tko tu koga?

                    Znalci izjasnite se, molim vas. hvala

                    Comment


                    • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                      Originally posted by nanica View Post
                      Nadam se da sam na dobroj temi.

                      Dakle, cesto citam po netu o zdravom dorucku iliti kombiniranju zobenih, orasastih sa jog/mlij i svjezim VOCEM.
                      E sad, s druge strane naisla sam na clanke gdje se navodi da je voce pozeljno jesti odvojeno od ostalih obroka tj. bez kombiniranja sa drugim namirnicama...zbog fermentacije i ostlaih stvari.
                      jedno pobija drugo. tko tu koga?

                      Znalci izjasnite se, molim vas. hvala
                      Ako si ovo ti na slici, nastavi tako kako si do sada radila
                      Simplify.

                      There are no shortcuts to any place worth going.

                      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                      HARDER.


                      Comment


                      • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                        Originally posted by nanica View Post
                        Nadam se da sam na dobroj temi.

                        Dakle, cesto citam po netu o zdravom dorucku iliti kombiniranju zobenih, orasastih sa jog/mlij i svjezim VOCEM.
                        E sad, s druge strane naisla sam na clanke gdje se navodi da je voce pozeljno jesti odvojeno od ostalih obroka tj. bez kombiniranja sa drugim namirnicama...zbog fermentacije i ostlaih stvari.
                        jedno pobija drugo. tko tu koga?

                        Znalci izjasnite se, molim vas. hvala
                        Nemoj kombinirat voce sa skrobnom hranom, pahuljicama i slicno jer izaziva napuhivanje, slabije se probavlja hrana, puno duze ostaje u zeludcu i sl. Voce jedi sat vremena prije obroka tj. odvojeno od obroka. Neki mogu podnjet to bez probavnih smetnji ali kod vecine nije tako.

                        Comment


                        • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                          Originally posted by Homemade View Post
                          Nemoj kombinirat voce sa skrobnom hranom, pahuljicama i slicno jer izaziva napuhivanje, slabije se probavlja hrana, puno duze ostaje u zeludcu i sl. Voce jedi sat vremena prije obroka tj. odvojeno od obroka. Neki mogu podnjet to bez probavnih smetnji ali kod vecine nije tako.
                          Tu sam potvrdu htjela! hvala... Nema vise onog "zdravog dorucka" sa komb. voca.
                          Jos nesto. Ako nakon obroka za zobi (zob+voda) imam osjecaj koji me tjera na podrigivanje, povracanje(ne doslovno), dizanje do zeluca.....neznam kako da se lijepo izrazim a da docaram, znaci li to netolerancija na gluten iliti da mi smeta ta namirnica (sto po prehrani prema krv grupama stoji)???

                          Comment


                          • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                            Originally posted by gavranka View Post
                            Ako si ovo ti na slici, nastavi tako kako si do sada radila

                            Zamalo :P Na dobrom sam putu no muci me konstanto napuhnut stomak..luda sma vec
                            Dosadila sam i bogu i vragu sa pitanjima i istrazivanjima

                            Comment


                            • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                              Originally posted by nanica View Post
                              Zamalo :P Na dobrom sam putu no muci me konstanto napuhnut stomak..luda sma vec
                              Dosadila sam i bogu i vragu sa pitanjima i istrazivanjima
                              Ti si samo još jedna u nizu koja ima nadimanje od ovsenih pahuljica...

                              Ovsene pahuljice se minimum nekoliko sati pre upotrebe potapaju u vodi, da bi se opustile...

                              Tako se izbegava nadimanje...

                              Najbolja varijanta je da ovsene za doručak, spremaš uveče i da preko noći stoje u plastičnoj posudici do ujutru...

                              Naravno, potopljene u vodi, jogurtu i sa orašastim plodovima...
                              Pivo za masu, rakija za defku...

                              Comment


                              • Re: Zobene pahuljice - kako ih konzumirati?

                                Originally posted by nanica View Post
                                Tu sam potvrdu htjela! hvala... Nema vise onog "zdravog dorucka" sa komb. voca.
                                Jos nesto. Ako nakon obroka za zobi (zob+voda) imam osjecaj koji me tjera na podrigivanje, povracanje(ne doslovno), dizanje do zeluca.....neznam kako da se lijepo izrazim a da docaram, znaci li to netolerancija na gluten iliti da mi smeta ta namirnica (sto po prehrani prema krv grupama stoji)???
                                Odogovorio ti je daca. To je fitinska kiselina ako ih ne potpis prije upotrebe napuhuje posteno. Potopis ih vecer prije u vodi i malo octa i onda nebi trebalo doci do toga. Moze i jogurt kao sto daca radi makar on to vjerojatno slucajno haha, bitno da je nesto sto je kiselo, npr limun , ocat, neka kiselina iz mlijecnih proizvoda i sl ili malo mljevene razi. Ujutro ako zelis toplo prolij tu vodu i prokuhaj ih kratko u novoj vodi i to je to. Ako i nakon toga opet bude isto onda je netolerancija na gluten, tj nije gluten u zobenima al slican je sastav samo se drugacije zove makar mislim ako ih potopis da ce bit sve uredu. Takoder i orasaste plodove bi trebalo potopit u vodu vecer prije jer se tako bolje probavljaju, a vjerojatno i to daca radi sasvim slucajno sa zobenima hehe

                                Comment

                                Working...
                                X