Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj novi trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: 5 puta tjedno

    ako radiš na masi i s obzirom na dob ja mislim da ti je bolje 3 puta tjedno, možda 4. to su i meni savjetovali, 3 trenera i još nekoliko iskusnih, a i vidim dobre rezultate. mišićima treba puno odmora, ionak si još mlad pa netreba forsirat.

    Comment


    • #47
      Re: 5 puta tjedno

      Huh....sto se sve ovdje nadrobilo.

      Hoce mi netko napisati(ali smisleno) zasto nije dobar trening koji je decko stavio na pocetku?
      5x tjedno takvog treninga je peace of cake(uz to i nije bas neki program koji pogoduje pocetnicima,ali ne zbog argumenata koji se ovdje navode).
      Pricate o tome da misicu treba puno odmora i to navodite kao argument za ne vjezbati 5x tjedno,a bez da ste pogledali tjednu podjelu.
      Podjela kakva je inicijalno zamisljena ce pogoditi jednu skupinu misica JEDNOM tjedno.Dakle, misic ima 7 dana odmora do sljedeceg treninga.
      Na stranu sto je to the most miserable way to train(IMHO), ali nemojte davati savjete za koje ni sami ne znate zasto ih dajete.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #48
        Re: 5 puta tjedno

        vidio sam podjelu, istina da je jednom tjedno, ali se isti mišići aktiviraju i kod drugih mišićnih skupina. ovo što pričam nisam ja izmislio, čuo sam od ljudi sa puno više iskustva nego što ja imam.

        Comment


        • #49
          Re: 5 puta tjedno

          Onda si ih krivo razumio.
          Ako se vodimo tom pretpostavkom, tjedno bi trebali trenirati samo jednu misicnu grupu. Jer tada nije niti bitno hocemo li podjeliti trening na 5, 3 ili cemo sve odraditi u jednom danu.
          To bi znacilo da ako si danas radio samo biceps, sutra neces "moci" raditi rameni pojas,jer je isti sudjelovao u stabilizaciji ramenog zgloba kod curlanja koje si jucer radio za biceps.
          Mislis da to ima logike?
          Uz to,pocetnik nikada nece moci toliko unistiti misic da bi ga trebao vjezbati samo jednom tjedno. Prvih nekoliko tjedana ce adaptacije biti vecim djelom u CNS-u. Stoga,umjesto generalne preporuke da se misic radi jednom tjedno,upravo bi pocetnici trebali iskoristiti pocetni uzlet i u sto kracem roku svladati pokret/formu, sto bolje uvjezbati mind/muscle i maximalno iskoristiti taj period.
          Full-body 3x tjedno bi bila moja preporuka.Uglavnom compound pokreti i tu i tamo koja izolacija.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #50
            Ruke zaostaju

            Pozdrav imam 15 godina i idem u teretanu dva i po mjeseca s tim sto prije imao tegove kod kuce . Eh dakle ruke nece da rastu kazu da mi ide sve u ramena i prsa(prsa pogotovo) i noge mislim eh sad napravio sam podjelu da malo ruke popravim neznam jel valja

            1. prsa biceps -prsa 15-16 serija biceps 10-12 serija ukupno 8 vjezbi
            2 Ramena ukupno 14-15 serija iz 4-5 vjezbi
            3 dan ledja triceps-ledja oko 16-17 serija tricees oko 12-13
            4 dan odmor
            5 dan noge oko 5 vjezbi 16-20 serija



            Jel ovo valja s tim da hocu malo naglasak na ruke? imam 58-60 kg na 1,62

            Comment


            • #51
              Re: Ruke zaostaju

              Mozda ti je previse serija za biceps i triceps
              Radi 3 vjezbe po 3 serije po 8 ponavljanja sa vecom kilazom. Da zadnje ponavljanje uvjek jedva odradis. Pa vidi onda
              Originally posted by Rocky""
              Da to sam dosta cuo da se ubacuje meso
              Znaci valja jesti cajna,prsut,sunka i ostala mesa
              Jedem ih al ne bas cesto
              Hvala ona odgovoru

              Comment


              • #52
                Re: Ruke zaostaju

                Ma radio sam prije ukupno 9 serija ali neznam sta im je probacu to sad sa 9 serija ali sa velikim kilazama pa cu vidjeti nakon mozda mjesec

                Comment


                • #53
                  Re: Ruke zaostaju

                  meni isto tako ://
                  jako sporo napreduju

                  Comment


                  • #54
                    Re: Ruke zaostaju

                    Sa kolkom tezinom radis?

                    Comment


                    • #55
                      Re: Ruke zaostaju

                      25 kg dvorucni biceps pregib, bucice po 9 ili 13 kg za hammer ili pregib bucicama na skotu sa nekih 18-20

                      Comment


                      • #56
                        Re: Ruke zaostaju

                        Originally posted by Viper View Post
                        25 kg dvorucni biceps pregib, bucice po 9 ili 13 kg za hammer ili pregib bucicama na skotu sa nekih 18-20
                        Nemoj davat vaznost bicepsu nego tricepsu koji je 2/3 ruke!!! Ovo boldano mi se nikak ne uklapa, ja radim sa 14 kg a imam puno bolje ostale liftove... koje vjezbe radis za triceps ?
                        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                        Instagram: @shredded_dario

                        Comment


                        • #57
                          Re: Ruke zaostaju

                          Da znam da je triceps vecina ruke i radim ga radje. Glavna mi je vjezba francuska extanzija na klupi, porisak sajlom prema dole, razboj, uglavnom to. nekad ubacim dijamant sklekove navece prije spavanja a na treningu nekad i triceps extanziju ono na skotovoj pa iza glave,kontam ubaciti uski bench...

                          Comment


                          • #58
                            Re: Ruke zaostaju

                            I znam ovo boldano nisam mislio bucice izvinjavam se...nego Ez sipka

                            Comment


                            • #59
                              Re: Ruke zaostaju

                              koji obujam ruke?

                              Comment


                              • #60
                                Re: Ruke zaostaju

                                Originally posted by antun123 View Post
                                koji obujam ruke?
                                31,5 ili32 na hladno

                                Comment

                                Working...
                                X