Announcement

Collapse
No announcement yet.

NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

    Originally posted by Aze View Post
    Trbusne misice ne radis nikad?
    Ja sam si mislio ubacit sad neznam dali je potrebno ali ne kosta me nista tih 5 minuta mogu ih posteno odradit , npr svaki drugi put uz noge tako da me ispadne da ih radim jedanput tjedno..
    radim 1 ili 2 puta tjedno...po zelji

    ali imam upalu trbusnih 2 dana poslije prednjeg cucnja tako da mi to i ostale compound vjezbe dovoljno pogadjaju


    Originally posted by ibro10 View Post
    ma dobro neka je to u priliku nema problema a ma treniram 2god i nes...! a mrtvo sam tek sad poceo radit,prije nisam znao(kad bi god radio ledja bi me sutra bolila!tako da tek pocimam ucit! cucanj sam radio 100kg 6 puta a bench 110kg jednom! moram jos na cucnju radit,zato sam pitao more li se vise puta tjedno trenirat! a mrtvo cu ubrzo dizat,nesumnjam! al imam svega 65 kg ;(
    mozda ti je bolje da krenes od osnovnog 3x full body programa sa osnovnim vjezbama kao bazu pa onda tek na ovo
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #92
      Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

      - zasto to?

      Comment


      • #93
        Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

        Originally posted by ibro10 View Post
        - zasto to?
        napravi ''bazu'' sa takvim treningom, onda na ovo kreni

        po meni bolje rjesenje - optimalno po meni bi ti bilo prvo mrtvo dici na preko 170+, cucanj na 130-140, pa onda

        mozes to brzo za par sedmica ja mislim
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #94
          Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

          - kako ti stojis sa bp,mrtvo i cucanj? koliki staz i koliko kg ?

          Comment


          • #95
            Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

            Originally posted by ibro10 View Post
            - kako ti stojis sa bp,mrtvo i cucanj? koliki staz i koliko kg ?
            mrtvo sam prestao raditi poslije povrede, par dana poslije nego sto sam povukao 170-180...6 mjeseci ga nisam ni pokusavao, prije 3 sedmice 160 a prije 2 190 povukao - necu dalje ni pokusavati iako je lahko islo i to sa double overhand hvatom - ali jednostavno me strah vise

            prednji cucanj 135 3x5 prosli power day - zadnji cucanj bi trebao biti u 150+ u serijama, a siroki low-bar(powerlifterski) u 16+, ali trenutno samo prednji radim

            bench press 132,5 3x5 prosli trening




            97 kg, dug staz, poceo prije 3 godine ali imao sam i prekide
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #96
              Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

              Mislim da ni nema toliko smisla ciljanje nekih maxeva kako bi se napravio neki napredak prelaskom na neki novi program posto tu igra ulogu vise varijabla od samo jedne navedene. Smatram da ce isti napredak napraviti poceo on sa BP/DL/SQ od primjerice 80/100/100 ili sa puno jacim.Zasto onda ne bi pokusao pojacati clean ili neku drugu PL ili WL vjezbu ?
              Da ne ispadne sad da je ne podrzavam programe koji se baziraju na snazi kao bazi , dapace to je odlicna stvar za pocetnike , a i one koje misle da su prosli pocetnicku fazu.

              Nevezano za tvoj program: primjerice moze osoba A imati DL 200 na repse , a osoba B DL od 240 max. , a osoba A ce bolje napredovati (iako su rijetki koji vuku toliko na "regularnim" BB treninzima posto nitko nije toliko bas profitirao od powerbuilding-a , davno vec isprobano od zlatne ere BB-era ) jer tu dosta igra ulogu "poluga" kojom to sve izvodimo , iako kod PL-era je vecinom slucaj da sto su vece kilaze to je tehnika bolja , a ne obrnuto sto je slucaj kod ljudi koji imaju vise fokus na BB (ne nuzno jer ima iznimaka).
              There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
              - Aldous Huxley

              Comment


              • #97
                Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                u potpunosti si u pravu s tim sto si rekao, ali to nije razlog zbog kojeg sam ja preporucio ono sto jesam


                naime, hipertrofija je prvenstveno uzrokovana % od 1RM koji radis i TUT-om...ako i ja i ti radimo sa 70% 1RM a ti uradis vise ponavljanja(iako ja dizem vise za 1RM) tebi je ta vjezba bila pogodnija za hipertrofiju - to stoji svakako

                ali sto ja kazem ''idi prvo to drugo radi'' je zbog toga sto je moje licno mislenje da dok ti brojke nisu otisle malo vise gore i dok ima vise 'prostora' da se nagura veoma brzo( pricam o 2 ili 3 puta sedmicnom povecavanju kilaza u malim stopama) nekim high frequency/low volume treningom - radi to, jer je optimalnije i vise ces napredovati nego na ovom

                s druge strane, ja da sad radim takav jedan trening bio bi gubitak vremena, i na 5000 cals nebih konstantan progressive overload pravio - pa ako mi je cilj snage ili idem na slozeniji strength program, ili ako je hipertrofija, na neki hypertrophy trening

                osim toga preporucujem to da bi se forma naucila na tim vjezbama znaci ono da štima i kad radis 20 i kad radis 200 kila, jednostavno da se uhodas da ne bi bilo problema ako skocis odma na neki split pa ti compound vjezbe bude ravnomjerne s ostalima ili cak u drugom planu

                uopste mu nisu lose brojke, ali mene licno brine to ''nisam radio deadlift'' pa eto rekoh da se prvo na tom poradi a uz dotjera i cucanj i bilo bi taman, po meni
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #98
                  Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                  -a ma na neki nacin sam ja odma skuzio sta si ti htio reci,meni brojke nisu lose,jer imam 65 kg sto je premalo,ali sam 10-12kg izgubio u 2 mjeseca,zbog neceg ''treceg'' i to mi nije bas lako palo,al je snaga ostala tu! 110kg BP na 65 kg ja sam zadovoljan! a deadlift cu ja vjerujem brzo dici kad ga budem radio,naucim formu,ubacim deadlift 2 puta tjedno i doci ce to na svoje!

                  Comment


                  • #99
                    Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                    dobra ideja, ali nikad nemoj cekati da naucis formu

                    forma je jednostavna, i onda motorika pokreta se vjezba konstatntnim ponavljanjem (zato i govorim program kojem su osnove velika dizanja) ali na PHAT nemas mrtvih nikako i tesko ih je ubaciti, samo romunjska mrtva


                    tvoja je odluka, mozes i odmah ovako krenuti, ali iz licnog iskustva ja kazem da sam poslije 1 1/2 godine treninga shvatio da sam preskocio osnove i trebao krenuti od jednostavnog treninga snage tj. stronglifts 5x5
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                      -sada kad bi ubacio taj trening 5x5,dobio bi na snazi a vjerujem uz to i masi jel tako? onda nebi bilo toliko ni lose da ubacim taj 5x5?

                      Comment


                      • Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                        TripleZ imam pitanje u vezi PHATA. Da li ti se prsa uspiju oporavit u 2 dana jer se radi chest and arms u subotu i onda opet imas prsa u ponedjeljak. Meni liftovi idu gore jako dobro,samo bench nekako sporo i nisam siguran da li mi se prsa oporave jer uvijek osjecam malu upalu. Posto su mi prsa slabija misicna skupina mislio sam promijenit i stavit prsa i ruke u cetvrtak a ledja i ramena u subotu. Misljenje?

                        Comment


                        • Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                          Originally posted by ibro10 View Post
                          -sada kad bi ubacio taj trening 5x5,dobio bi na snazi a vjerujem uz to i masi jel tako? onda nebi bilo toliko ni lose da ubacim taj 5x5?
                          pa koliko ces dobiti na masi najvise zavisi od tog koliko ces jesti, ali da mislim da ne bi bilo lose
                          Originally posted by Droglord View Post
                          TripleZ imam pitanje u vezi PHATA. Da li ti se prsa uspiju oporavit u 2 dana jer se radi chest and arms u subotu i onda opet imas prsa u ponedjeljak. Meni liftovi idu gore jako dobro,samo bench nekako sporo i nisam siguran da li mi se prsa oporave jer uvijek osjecam malu upalu. Posto su mi prsa slabija misicna skupina mislio sam promijenit i stavit prsa i ruke u cetvrtak a ledja i ramena u subotu. Misljenje?
                          mozes to uraditi, isto je taj raspored na ovom 3+1 programu
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                            btw ja cu sada prebaciti na:
                            1. lower power
                            2. upper power
                            3. rest
                            4. back shoulders
                            5. lower hyper
                            6. chest arms
                            7. rest



                            tako da svakako imam dan vise izmedju, i zbog drugih razloga koje sam vec naveo u ovoj temi
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                              Originally posted by ibro10 View Post
                              -a ma na neki nacin sam ja odma skuzio sta si ti htio reci,meni brojke nisu lose,jer imam 65 kg sto je premalo,ali sam 10-12kg izgubio u 2 mjeseca,zbog neceg ''treceg'' i to mi nije bas lako palo,al je snaga ostala tu! 110kg BP na 65 kg ja sam zadovoljan! a deadlift cu ja vjerujem brzo dici kad ga budem radio,naucim formu,ubacim deadlift 2 puta tjedno i doci ce to na svoje!
                              evo ti moja pomoc za deadlift:

                              http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post932056
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • Re: NAJBOLJI 3+1 trening ikada...

                                radio bi ovaj 3+1 cisto da vidim kako ide, al koja to teretana radi nedjeljom, podrucije splita
                                Originally posted by Bilderčić
                                Originally posted by Dehydronator
                                sve do grama tjedno je natural
                                gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                                48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                                Comment

                                Working...
                                X