Announcement

Collapse
No announcement yet.

Majmunski hvat?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Majmunski hvat?

    Anketa i rasprava slijede!
    Pišite sve komentare!
    Attached Files
    2
    1.slika-Zatvoreni (palac je osigurač da nepadne uteg ne vas)
    29.90%
    29
    2.slika-Otvoreni (palac je isto gdje i svi prsti)
    53.61%
    52
    3. Neki drugi (opišite koji)
    16.49%
    16
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

  • #2
    Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

    ja koristim zatvoreni ali u teretani vidjam dosta frendova koji rade otvoreni palac di i svi prsti meni licno jednom sam probao i skroz mi je nesigurno svakog trena sam imao osjecaj da se teg pasti na mene

    Comment


    • #3
      Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

      Meni je nekako ugodnije raditi s otvorenim palcem, stalno tako radim i imam osjećaj da jače mogu potisnuti.
      Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



      mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

      Comment


      • #4
        Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

        uhvatim slicno ko prva slika.samo sto palac stavim sa donje strane sipke.tj poravnam palac sa sipkom.Prije sam radio zatvoreni hvat, al mi je jedan iskusniji momak rekao da vrsim veci pritisak na zglobove i da ce mi se brzo sjebat zglobovi od toga.Tako da u zadnje vrijeme koristim tu metodu !
        Live for nothing or die for something

        Comment


        • #5
          Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

          Zašto NE bi trebalo raditi s otvorenim palcem:

          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

            Originally posted by PatrickStar
            Zašto NE bi trebalo raditi s otvorenim palcem:

            http://www.youtube.com/watch?v=cSJCDcAK ... re=related
            zaboli me gledajuci
            Live for nothing or die for something

            Comment


            • #7
              Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

              Originally posted by PatrickStar
              Zašto NE bi trebalo raditi s otvorenim palcem:

              http://www.youtube.com/watch?v=cSJCDcAK ... re=related
              Ja neču ni gledati! Alergičan sam na ta sranja! Pogotovo ako je nešto polomio!
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • #8
                Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                Originally posted by igor
                Originally posted by PatrickStar
                Zašto NE bi trebalo raditi s otvorenim palcem:

                http://www.youtube.com/watch?v=cSJCDcAK ... re=related
                Ja neču ni gledati! Alergičan sam na ta sranja! Pogotovo ako je nešto polomio!
                a i bolje ne gledaj bog te ... presjeche me :S jbt uu

                Comment


                • #9
                  Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                  jedan sam od onih idiota koji se naucio na otvoreni hvat... priznajem, ali ne mogu si pomoci... pokusao sam vratiti na zatvoreni, ali jednostavno ne ide. cak i po ovom videu, al ne mogu, nelagodno mi je i gubim na snazi.
                  prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                    Nikada se ne treba koristiti monkey grip - znaci uvijek palac sa druge strane sipke!
                    Buduci da se trudimo eksplozivno izbaciti tezinu,sipka ima tendenciju rotiranja, a tada svakako ne zelimo da nam palac ne zakljucava sipku.

                    Sipka mora lezati u saci na samom korijenu dlana jer cim je malo pomjerena prema prstima pritisak na zglob je visestruko veci i moze doci do ozljede tgloba.Ovo ne znaci puno kod 60 kg,ali kod velikih kilaza je obavezno.Znaci,sipka stoji na djelu dlana tocno iznad podlaktice,naravno zakljucana i osigurana prstima sa svih strana.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                      Originally posted by IgyBoy
                      Nikada se ne treba koristiti monkey grip - znaci uvijek palac sa druge strane sipke!
                      Buduci da se trudimo eksplozivno izbaciti tezinu,sipka ima tendenciju rotiranja, a tada svakako ne zelimo da nam palac ne zakljucava sipku.

                      Sipka mora lezati u saci na samom korijenu dlana jer cim je malo pomjerena prema prstima pritisak na zglob je visestruko veci i moze doci do ozljede tgloba.Ovo ne znaci puno kod 60 kg,ali kod velikih kilaza je obavezno.Znaci,sipka stoji na djelu dlana tocno iznad podlaktice,naravno zakljucana i osigurana prstima sa svih strana.
                      odlicno

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                        Originally posted by IgyBoy
                        Nikada se ne treba koristiti monkey grip
                        Ja isto ne volim otvoreni hvat ali na SmithMašini je potpuo bezopasan ako stavite graničnike i mislim da razvija veću snagu!
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                          monkey hvat prilikom bencha nije dobra stvar...
                          cilj je da, pravac kosti podlaktice siječe liniju šipke, bilo šta osim toga smanjuje učinkovitost, raspored opterećenja(npr prema prstima ili na drugu stranu) i umanjuje vašu učinkovitost prilikom izvođenja vježbe
                          hvat poput ''vilice'' bi se trebao koristiti gdje god postoji potreba kontroliranja većih težina, a monkey se koristi više za razna povlačenja ili u situacijama gdje je potrebno izolirati određeni mišić(radi se o puno manjoj težini naravno :P )
                          Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                            Koristim prvi iz cisto sigurnosnih razloga, ne osjetim neku razliku sto se tice naprezanja u podlaktici, tako da... Thumb over ftw
                            My Karma ran over your Dogma.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bench Hvat (položaj dlanova)

                              Ne znam zašto ste toliko skeptični prema tom hvatu(osim ako ne radite maksimume i slične stvari s par ponavljanja), tim hvatom se smanjuje opterećenje podlaktice kako ne bi otkazala prije prsa.

                              Comment

                              Working...
                              X