Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

    Originally posted by VelikiBlek
    @Mali priest Ti si diplomirao historiju ili si samo načitan ??
    hehe ,studiram politologiju ,a to da uopce hoces studirati moras znati povijest ,a ovaj dio oko umjetnosti je vezan uz to kaj sam htio studirati arhitekturu(prosao prijamni ali ipak izabrao politoligiju ) i volim citati i tak
    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

    Comment


    • #92
      Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

      Pratio sam raspravu, vidim da se fino kužiš...svaka čast. Menie je ostalo nešto iz srednje
      Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

      Comment


      • #93
        Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

        to je nekad dobro a nekad bas i nije
        uglavnom kad te ljudi etiketiraju onda uglavnom misle da znas to i to i nista drugo
        recimo bodybuildere ce pitati nesto vezano uz trening ili nutricionizam ,a da bi neka rasprava isla u drugom smjeru ,druga tema e tu vec se onda ide na to ma kaj ti znas ,to sam ja cuo od bakine strine bratica i mozes tvrditi bilo sta ali ako nemas kredibilteta onda je to katastrofa
        recimo nekad mi dojadi kad me nesto neko u teretani pita o prehrani i onda iz sarkazma mu odgovorim nesto totalno glupo tipa pojedi burek sa proteinima poslije treninga i doslovno ljudi me onako ozbiljno pogledaju i niko se ne kaze ,daj kaj pricas gluposti
        ajd nisam seronja pa im ipak kazem da je zajebancija ,ali da sam ja i dalje tvrdio da je to tako vjerojatno bi poslije treninga otisli po burek
        TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
        Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

        Comment


        • #94
          Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

          sad zamišljam tvoje postove sa točkama na kraju rečenice i tim znakovima, i onako totalno mi je nemoguće to zamislit, bilo bi kao da je neka druga osoba
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #95
            Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

            Originally posted by Mir7a
            sad zamišljam tvoje postove sa točkama na kraju rečenice i tim znakovima, i onako totalno mi je nemoguće to zamislit, bilo bi kao da je neka druga osoba
            hahahaha...ti imaš najcarskije postove
            A gde su noge?

            Comment


            • #96
              Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

              Originally posted by Mir7a
              Originally posted by SEVER
              Originally posted by Mir7a
              Originally posted by SEVER
              Originally posted by Mir7a
              @sever
              nemam enciklopediju pored sebe pa ne baš, ali recimo da je u mom umu to ostalo kao nekakav broj koji se pojavljuje kao odnos između nekih mjera/duljina...j..... objašnjavam. Znači ako se uzme da je heraklov kip visok 3 metra (neznam kolko je visok)+ još jedna varijabla, pretpostavljam da se može savršeno izračunati točno idealna veličina svakog djela tjela.
              OK. Jel bila neka knjižurina koja je detaljno opisivala kako točno izgledaju jako razvijeni mišići na tijelima sa malim udjelom BFa?
              sad se rugaš ili?

              kao što sam (smo?) već rekli, ljudi sa manjim bfom su postojali. Nisu imali puno kg, ali su postojali, kao što i danas postoje u svim sportovima, i bez teretane. I sad, uzmeš nekakvog sportaša sa malim bfom (ali i ne prevelikim mišićima) i to postaviš kao temelj. Onda to sve povećaš za određeni broj po rezu i - voila, imaš izgled isti modelu sportašu, ali u daleko većem omjeru. meni to izgleda jako moguće, puno više od toga da je doista postojao čovjek od 120 kg sa bfom od 7-8 i rukom 50. meni. znam da tebi ne. :P
              Meni u toj priči ne bi imalo smisla što su išli spajat izgled nekoga tko nije bio vrlo jak sa onim nekoga tko je bio. Ako određen izgled ne postoji, neće ni biti izabran kao oličenje snage. Not a snowball's chance in hell.
              a jesi ono...znači hulk postoji? wtf? nit ne postoji nitko sličnih dimenzija. Ali eto, hulk je lik u stripu koji je eto vrlo jak.
              aha, tebi to nema smisla... puno više ima smisla da su išli NAJAČEG ČOVJEKA SVIH VREMENA raditi po nekom rendom liku. Ustvari, puno više smisla od toga da je postojao čovjek od 120 kg sa 7bf koji je to postigao dižući kamenje. To je zato jer je ekstra motiviran i hardcore.
              Kao što sam rekao, crtač stripa vidi nešto u stvarnosti i onda to iskarikira. Da ovo nije doba u kojem je bodybuilding stekao širu publiku, Hulk ne bi tako izgledao. Crtač je vidio razvijene mišiće, maknuo ih s bildera i nakalemio ih na stripskog lika zdepastog izgleda sa debelim zglobovima i velikim šakama i stopalima. I onda ga je još povećao na 5m visine ili štajaznam koliko. Ali da bi nacrtao Hulka (i to je ono ključno) prvo je morao vidjeti kako razvijeni mišići izgledaju. Isto kao i antički kipar da bi isklesao Herakla. Razlika je u tome što Heraklo očito nije karikatura, već ima prave ljudske proporcije. A Mir7a, malo se zamisli nad ljudskom povijesti i možda te prođe osjećaj o superiornosti današnjice nad antikom (glede ovog tvog smijanja nad njihovim "dizanjem kamenja").
              Originally posted by daedraug
              Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
              Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

              Comment


              • #97
                Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                Originally posted by SEVER
                Kao što sam rekao, crtač stripa vidi nešto u stvarnosti i onda to iskarikira. Da ovo nije doba u kojem je bodybuilding stekao širu publiku, Hulk ne bi tako izgledao. Crtač je vidio razvijene mišiće, maknuo ih s bildera i nakalemio ih na stripskog lika zdepastog izgleda sa debelim zglobovima i velikim šakama i stopalima. I onda ga je još povećao na 5m visine ili štajaznam koliko. Ali da bi nacrtao Hulka (i to je ono ključno) prvo je morao vidjeti kako razvijeni mišići izgledaju. Isto kao i antički kipar da bi isklesao Herakla. Razlika je u tome što Heraklo očito nije karikatura, već ima prave ljudske proporcije. A Mir7a, malo se zamisli nad ljudskom povijesti i možda te prođe osjećaj o superiornosti današnjice nad antikom (glede ovog tvog smijanja nad njihovim "dizanjem kamenja").
                pa ljudi su crtali kredom svemirske letjelice prije par tisuca godina u pećinama
                da li to znaci da su tad vec postojale??

                ne bih se kladio
                sve je to ljudska masta i kreativnost

                Comment


                • #98
                  Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                  Originally posted by kordafication
                  Originally posted by SEVER
                  Kao što sam rekao, crtač stripa vidi nešto u stvarnosti i onda to iskarikira. Da ovo nije doba u kojem je bodybuilding stekao širu publiku, Hulk ne bi tako izgledao. Crtač je vidio razvijene mišiće, maknuo ih s bildera i nakalemio ih na stripskog lika zdepastog izgleda sa debelim zglobovima i velikim šakama i stopalima. I onda ga je još povećao na 5m visine ili štajaznam koliko. Ali da bi nacrtao Hulka (i to je ono ključno) prvo je morao vidjeti kako razvijeni mišići izgledaju. Isto kao i antički kipar da bi isklesao Herakla. Razlika je u tome što Heraklo očito nije karikatura, već ima prave ljudske proporcije. A Mir7a, malo se zamisli nad ljudskom povijesti i možda te prođe osjećaj o superiornosti današnjice nad antikom (glede ovog tvog smijanja nad njihovim "dizanjem kamenja").
                  pa ljudi su crtali kredom svemirske letjelice prije par tisuca godina u pećinama
                  da li to znaci da su tad vec postojale??

                  ne bih se kladio
                  sve je to ljudska masta i kreativnost
                  Nikad ne uspijete shvatiti bit. Pretpostavimo da svemirske letjelice koje su crtali nisu postojale. Jesu li oni sa svojim crtežima istih TOČNO POGODILI u najmanji detalj izgled budućih svemirskih letjelica? Malo vjerojatno. Ali Heraklo je savršeno pogođen. Očito nije plod mašte jer izgleda sasvim prirodno do u najmanji detalj. Da je Herakla htio načiniti netko tko nikad nije vidio kako razvijeno tijelo izgleda, dobili bismo nešto što djeluje "krivo". Kao ovo:

                  http://www.rijksmuseum.nl/images/aria/r ... xwidth_288

                  Crtač ovog crteža očito nije vidio kako razvijeni mišići izgledaju jer na njegovom crtežu ima hrpa neprirodnosti. Na kipu Herkula nema niti jedne. I sad ćete vi reći da je to čista sreća i mašta.
                  Originally posted by daedraug
                  Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                  Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                  Comment


                  • #99
                    Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                    ovaj zadnji link koji si postavio pretpostavljam da se radi o ranom novom vijeku ,barok ili rokoko
                    posto je na takvu vrstu umjetnosti jos uvijek snazno utjecala crkva ,sto katolicka toliko i protestantska ,tesko da je neko smio raditi anatomiju na ljudskom tijelu kako bi zapravo vidio kako ljudsko tijelo izgleda jer je zakonski bilo strogo zabranjeno a i uzmimo u obzir i to da je golotinja takodjer bila tabu tema u velikoj mjeri u to doba ,tako da su umjetnici u velikoj mjeri improvizirali jer nisu imali akt pred sobom gdje bi mogli docarati tocne proprocije tijela
                    bilo je par slucajeva izleta u te vode u renesansi od strane talijanskih umjetnika kao naprimjer da vincia koji je to radio u tajnosti
                    dok s druge strane u grckoj nije postojao takav tabu seciranja ljudskog tijela koji je nastao pod utjecajem krscanstva ,jer ga u to doba nije bilo
                    tako da su tadasnji umjetnici mogli iz prve ruke vidjeti kako zapravo misic izgleda a i golotinja se smatrala normalnom
                    vrlo jednostavno ,imamo u antickoj grckoj razvijenog sportasa olimpijca sa niskim postotkom masnoce koji je mogao biti predlozak za kip zeusa
                    posto znamo da se misic ne moze promjeniti u vidu svojeg oblika ,osim povecati i smanjiti ako su autopsiju radili i u to doba vjerojatno su i to samo znali u jednoj mjeri ,tako da su mogli logicki zakljuciti kako bi ljudsko tijelo izgledalo da su ti misici predimenzionirani
                    btw ni ono nije prikaz covjeka u pravoj slici i prilici ,postoje mnoge greske ,onaj oblik na koji se ti cijelo vrijeme nadovezujes je anatomiski nemoguc,jednostavno odredjeni misici ,urpavo na ono sto ti ciljas nemogu se ostvariti ni na koji nacin osim mozda genetskim dopingom ili kombinacijom hgh i inzulina pa na osnovu povecanja unutarnjih organa ,trbusnih misica i viscelarnog sala mogu nastati obliquesi velicina koje ima on ali u prirodnom okruzenju pa cak i uz upotrebu anabolickih steroida bez kao sto sam rekao inzulina i hormona rasta je nemoguce
                    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                    Comment


                    • Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                      Originally posted by mali priest
                      ovaj zadnji link koji si postavio pretpostavljam da se radi o ranom novom vijeku ,barok ili rokoko
                      posto je na takvu vrstu umjetnosti jos uvijek snazno utjecala crkva ,sto katolicka toliko i protestantska ,tesko da je neko smio raditi anatomiju na ljudskom tijelu kako bi zapravo vidio kako ljudsko tijelo izgleda jer je zakonski bilo strogo zabranjeno a i uzmimo u obzir i to da je golotinja takodjer bila tabu tema u velikoj mjeri u to doba ,tako da su umjetnici u velikoj mjeri improvizirali jer nisu imali akt pred sobom gdje bi mogli docarati tocne proprocije tijela
                      bilo je par slucajeva izleta u te vode u renesansi od strane talijanskih umjetnika kao naprimjer da vincia koji je to radio u tajnosti
                      dok s druge strane u grckoj nije postojao takav tabu seciranja ljudskog tijela koji je nastao pod utjecajem krscanstva ,jer ga u to doba nije bilo
                      tako da su tadasnji umjetnici mogli iz prve ruke vidjeti kako zapravo misic izgleda a i golotinja se smatrala normalnom
                      vrlo jednostavno ,imamo u antickoj grckoj razvijenog sportasa olimpijca sa niskim postotkom masnoce koji je mogao biti predlozak za kip zeusa
                      posto znamo da se misic ne moze promjeniti u vidu svojeg oblika ,osim povecati i smanjiti ako su autopsiju radili i u to doba vjerojatno su i to samo znali u jednoj mjeri ,tako da su mogli logicki zakljuciti kako bi ljudsko tijelo izgledalo da su ti misici predimenzionirani
                      btw ni ono nije prikaz covjeka u pravoj slici i prilici ,postoje mnoge greske ,onaj oblik na koji se ti cijelo vrijeme nadovezujes je anatomiski nemoguc,jednostavno odredjeni misici ,urpavo na ono sto ti ciljas nemogu se ostvariti ni na koji nacin osim mozda genetskim dopingom ili kombinacijom hgh i inzulina pa na osnovu povecanja unutarnjih organa ,trbusnih misica i viscelarnog sala mogu nastati obliquesi velicina koje ima on ali u prirodnom okruzenju pa cak i uz upotrebu anabolickih steroida bez kao sto sam rekao inzulina i hormona rasta je nemoguce
                      Ali opet stoji moje pitanje; zašto bi kao oličenje snage uzeli tip tijela kojeg nikad nisu vidjeli? Ovo sa seciranjem i onda zaključivanjem kako bi izgledalo ispod kože povećano je smiješno. Bit je u tome da je taj kip njima bio oličenje snage. Svi u glavi imamo sliku snažnog čovjeka koju smo stekli kroz život na temelju iskustva. Ameru će to npr. biti bilder, Japancu sumo hrvač, nečijem dedi neki veliki ličanin strongman, a njima je to bio ovakav snagator. Kad se takva slika ide izmišljat, onda se dobije onakav rezultat kakav je na linku kojeg sam poslao. I daj pobliže objasni što je to na njemu još po tvom sudu neprirodno. Osim struka, jel. Što se struka tiče, veličina obliquesa nema nikakave veze sa veličinom unutarnjih organa ili količinom visceralnog sala. To ima veze sa GH trbusima, ne sa velikim obliquesima. Povećanje obliquesa ima učinak kao i povećanje deltoida. Pola centimetara tu i tamo i odma širina izgleda mnogo veća. Napiši, ak ti se da s kojom težinom radiš situps, crunches i side crunches, možda u tome (bez uvrede) leži odgovor na zašto misliš da je to nemoguće.
                      Originally posted by daedraug
                      Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                      Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                      Comment


                      • Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                        Originally posted by mali priest
                        ovaj zadnji link koji si postavio pretpostavljam da se radi o ranom novom vijeku ,barok ili rokoko
                        posto je na takvu vrstu umjetnosti jos uvijek snazno utjecala crkva ,sto katolicka toliko i protestantska ,tesko da je neko smio raditi anatomiju na ljudskom tijelu kako bi zapravo vidio kako ljudsko tijelo izgleda jer je zakonski bilo strogo zabranjeno a i uzmimo u obzir i to da je golotinja takodjer bila tabu tema u velikoj mjeri u to doba ,tako da su umjetnici u velikoj mjeri improvizirali jer nisu imali akt pred sobom gdje bi mogli docarati tocne proprocije tijela
                        bilo je par slucajeva izleta u te vode u renesansi od strane talijanskih umjetnika kao naprimjer da vincia koji je to radio u tajnosti
                        dok s druge strane u grckoj nije postojao takav tabu seciranja ljudskog tijela koji je nastao pod utjecajem krscanstva ,jer ga u to doba nije bilo
                        tako da su tadasnji umjetnici mogli iz prve ruke vidjeti kako zapravo misic izgleda a i golotinja se smatrala normalnom
                        vrlo jednostavno ,imamo u antickoj grckoj razvijenog sportasa olimpijca sa niskim postotkom masnoce koji je mogao biti predlozak za kip zeusa
                        posto znamo da se misic ne moze promjeniti u vidu svojeg oblika ,osim povecati i smanjiti ako su autopsiju radili i u to doba vjerojatno su i to samo znali u jednoj mjeri ,tako da su mogli logicki zakljuciti kako bi ljudsko tijelo izgledalo da su ti misici predimenzionirani
                        btw ni ono nije prikaz covjeka u pravoj slici i prilici ,postoje mnoge greske ,onaj oblik na koji se ti cijelo vrijeme nadovezujes je anatomiski nemoguc,jednostavno odredjeni misici ,urpavo na ono sto ti ciljas nemogu se ostvariti ni na koji nacin osim mozda genetskim dopingom ili kombinacijom hgh i inzulina pa na osnovu povecanja unutarnjih organa ,trbusnih misica i viscelarnog sala mogu nastati obliquesi velicina koje ima on ali u prirodnom okruzenju pa cak i uz upotrebu anabolickih steroida bez kao sto sam rekao inzulina i hormona rasta je nemoguce
                        I daj si pogledaj bilo koju povijest likovne umjetnosti pa ćeš vidit da golotinja UOPĆE nije bila nimalo strana baroku i rokokou, baš suprotno. Hrpa atletski građenih muškaraca i masnih žena s malim sisama. Pogledaj, ozbiljno. Bit će ti jasno da nisu mogli bez modela.
                        Originally posted by daedraug
                        Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                        Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                        Comment


                        • Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                          Ne odgovaraš, Priest. Koje su sve to neprirodnosti na Herkulu?
                          Originally posted by daedraug
                          Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                          Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                          Comment


                          • Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                            zanimljiva rasprava.
                            For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

                            Comment


                            • Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                              kod Grka ..pupak dijeli čovjekovo tijelo prema zlatnom rezu, dok se spolni organi nalaze točno na polovici čovjekove pune visine. Ovo označava povezanost seksualnosti s funkcijom dualnosti, podjele na dva ili bolje rečeno reprodukcije. Kod rođenja, međutim, pupak se nalazi na pola visine djetetova tijela i tijekom rasta pomiče se na točku zlatnog reza. To simbolički označava kretanje dualiziranog, seksualnog stanja u prirodi prema harmoničnijem odnosu kojeg simbolizira zlatni rez.

                              Što se tiče Bruce Leeja.. o njemu sam pročitao i vidio valjda 99% svega što postoji na ovom planetu Njegova definicija tijela i snaga je bila nevjerojatna. S vremenom je postajao sve veći ekstrem i na koncu preminuo od napora (tijelo više nije moglo pratiti to.. zapravo je bio "luđak"). Od njega se može mnogo toga naučiti o nutricionizmu, sam si je sve uzgajao i pripremao (meso uopće nije jeo). Raspitajte se što je "Royal jelly"... ne moraju se uzimati nikakve umjetne gluposti ako se želi biti "mrcina". sve što nam treba je oko nas u prirodi (samo što današnji tempo i način života ne dozvoljavaju to)..

                              Isto tako nekoliko ljudi je spomenulo snagu.. istina je da ste svi u pravu.. jer postoji više vrsta snage..

                              Neka netko ako ima volje, ustane od kompjutera.. ode do vratiju sobe.. otvori ih.. da budu okomito naspram tijela.. i stisne vrata dlanovima.. i tako drži stisnuto.. jel da je teško držati intenzitet stiska.. probajte tako svaki dan 10 minuta.. napredak će biti ogroman (zglobovi moraju biti u top-formi).. onome tko ne vježba na sličan način barem.. čovjek poput Bruce Leeja bi polomio svakome svaku kost u ruci običnim stiskom..

                              i jedan detalj još.. ako je Bruce Lee po nekome ovdje tehnika (sigurno da je imao gotovo savršenu tehniku)... ali udarac iz Wing Chuna (vrsta kung fu-a).. kojim se Bruce koristio na impresivan način.. "one inch punch".. udaraš suparnika jednom rukom iz velike blizine (do 15 cm recimo).. "tehničar" Bruce Lee bi tim udarcem čovjeka od 135kg odbacio 5 metara.. i tu se radi o explozivnoj snazi (jedna od vrsta snage).. Bruce Lee je dizao i na benchu.. 120kg po 3x10.. ali i po 45kg 20-30 ponavljanja.. nije mu trebalo više od toga (kao nikome što ne treba)..

                              ... nadam se da neće netko ovo shvatiti kao pametovanje.. naišao sam na ovaj forum.. malo vas čitao i bilo mi par simpa postova pa se odlučio registrirati...

                              Comment


                              • Re: Bodybuilding kakvog bih ja volio vidjeti

                                i jedan detalj još.. ako je Bruce Lee po nekome ovdje tehnika (sigurno da je imao gotovo savršenu tehniku)... ali udarac iz Wing Chuna (vrsta kung fu-a).. kojim se Bruce koristio na impresivan način.. "one inch punch".. udaraš suparnika jednom rukom iz velike blizine (do 15 cm recimo).. "tehničar" Bruce Lee bi tim udarcem čovjeka od 135kg odbacio 5 metara.. i tu se radi o explozivnoj snazi (jedna od vrsta snage).. Bruce Lee je dizao i na benchu.. 120kg po 3x10..
                                Chuck Noris kad vježba u teretani, ne bilda se on nego se sprave bildaju
                                "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

                                Comment

                                Working...
                                X