Announcement

Collapse
No announcement yet.

Junk food

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Junk food

    Ljudi se previše boje "junka"... teško je meni sad to definirati što bi to točno io neki junk.

    Junk kao takav ne postoji. Kako ja to gledam postoji hrana sa boljim i lošijim nutritivnim svojstvima. Tako da če određena hrana bolje ili lošije se odrazit na određene mehanizme u tijelu.

    Ono što najviše buni ljude, a pogotovo u stanju definicije je taj "junk" i kako kada i gdje. Dok god je tijelo u kalorijskom deficitu bez obzira na koji tip hrane se unosi, gubit će se kilogrami. Isto tako važno je napomenuti da je Leptin priliično bitna stvar kod neke stroge i faze punjenja do čak faze junkanja u nekim niskim postocima bf-a su dobre za poticanje rada leptina.

    Comment


    • Re: Junk food

      Originally posted by Sinisa
      Originally posted by winch

      jeli ovo junk-pohana svinjetina u ulju sa sirom 50% unutra
      Ti se zezaš ili ovo pitaš za ozbiljno.

      Ne vidim niti jedan sastojak u tvojoj rečenici koji nije junk

      ne nisam se zeza...malo privitak iz brodske kuhinje...


      glavno da ti nežuga i ne sidi na glavi,hahahahhahahaahha,a je al opet triba i ona nešto kuvat,sine moj kad mi nebi kuvala i samo žugala i pare trošila,špica bi je nogon u rebra[/quote]

      to ti ja kazem,a ko bi je trpija,da nezna kuvat,aj aj,a sad da zuga pare trosi i jos nezna kuvat...
      mogu,hoču i želim!!!

      Comment


      • Re: Junk food

        Bruno s ovakvim izjavama sam sebe potkopavaš i ispadaš jako primitivan. Vidi se da nemaš nimalo kulture,a bome ni kavalirstva. Takve cure postoje,ako tebi takva ne odgovara onda nemoj biti s njom. Ali curu bi zalipia i špica nogom .. Takve treba odmah na robiju.

        Comment


        • Re: Junk food

          evo probajte jedan dan recimo kad vas uhvati zelja za junk food dozvoliti si ogromnu kolicinu hrane ,ali hrane bogate nutritivnim vrijednostima
          to jest ,poznati dan punjenja koji se radi na definiciji ima par funkcija
          1.sok organizma ,tako da tijelo misli da je gotova definicija te ce od konstantnog usporavanja metabolizma ponovo prijeci na njegovo ubrzanje da nebi doslo do pretrpavanja hranom ,e u toj situaciji drugi dan se vratimo na defku i ostane nam taj ubrzan metabolizam a hrana je i dalje u oskudici
          2.popunjavanje glikogenskih zaliha ,to jest vracanje misicne energije ,te povecanje samih misica koji usred manjka ugljikohidrata u defki se smanje ;ne kataboliraju ,ali se smanje,a to je trenutno i moze se ubrzo vratiti punjenjem
          3.i ono sto je bitno u ovoj prici kako bi se izbjeglo junkanje je ta treca stavka a to da taj dan pojedemo ogromne kolicine hrane ali se bas na dan punjenja mora izrazito paziti da ne dolazi do mjesanja uh+m obroka ,to jest bas u tim danima nije preporucljivo pojesti junk,jer zbog tog kalorijskog suficita svaka takva kombinacija nece dovesti do popunjavanja glikogena nego do skladistenja masnoca ,jer se stvara pogodna situacija za njih koja je pod utjecajem stavke jedan

          znaci sto se tice junka na defki ,tu sam pri tome da se to treba izbjegavati 100% ,znaci bas nimalo obroka koje ja smatram junk a to su obroci puno zasicenih masnoca i ugljikohdrata visokog glikemijskog indexa a da su pri tome sadrze vece kolicine soli i da su paklena kalorijska bomba na svoju malu masu
          a sto se tice mase ,a tu smatram ,ko voli nek izvoli ,ja osobno moram potegnuti za junkom jer imam takav metabolizam da ga moram usporiti takvom hranom i nemogu dobiti dovoljno kalorija iz zdrave bb prehrane jer da bih dobio dovoljno kalorija iz takve prehrane morao bih konstantno jesti bez prestanka 0-24h
          TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
          Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

          Comment


          • Re: Junk food

            Originally posted by mali priest
            ja osobno moram potegnuti za junkom jer imam takav metabolizam da ga moram usporiti takvom hranom i nemogu dobiti dovoljno kalorija iz zdrave bb prehrane jer da bih dobio dovoljno kalorija iz takve prehrane morao bih konstantno jesti bez prestanka 0-24h
            ovo osjecam i ja otkad sam se skinuo s defke. Doslovno poslije svakog čistog obroka, u roku pol sata sam gladan i mogo bi jos jesti
            Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

            Comment


            • Re: Junk food

              Kad ste takvi ektići. Uf, odmah bi se mijenjao.

              Comment


              • Re: Junk food

                Originally posted by giusseppe7777
                Originally posted by Wolf1524
                Ma ja sam odlucio da do 1. 9. jos jedem kako zelim, a onda ne dolazi nikakav junk u obzir osim cokolade ili necega drugog jedanput tjedno.
                hehe to mi je najjače kad se uzimaju takvi datumi 1.ovoga, 31 onoga
                A sto ces. Ljeto je. Treba se odmoriti i uzivati.
                There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                Comment


                • Re: Junk food

                  Originally posted by Wolf1524
                  Originally posted by giusseppe7777
                  Originally posted by Wolf1524
                  Ma ja sam odlucio da do 1. 9. jos jedem kako zelim, a onda ne dolazi nikakav junk u obzir osim cokolade ili necega drugog jedanput tjedno.
                  hehe to mi je najjače kad se uzimaju takvi datumi 1.ovoga, 31 onoga
                  A sto ces. Ljeto je. Treba se odmoriti i uzivati.
                  e kad bi to svi mogli...
                  ja zato studiran cilu godinu i onda kad dodjen kuci odma prvi dan iden radit sve do zadnjeg dana i sto je najgore sada zadnji dan mjeseca 31.08 mi je zadnji dan posla i odma cin dodjen sa posla trcin na bus fax
                  e to ti je odmor
                  Originally posted by Jurica
                  ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                  Comment


                  • Re: Junk food

                    http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/ ... 90006.html

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • Re: Junk food

                      Originally posted by kelly
                      http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/08/30/0690006.html

                      Sreca pa ih ne jedem.
                      There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                      Comment


                      • Re: Junk food

                        Originally posted by Wolf1524
                        Originally posted by kelly
                        http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/08/30/0690006.html

                        Sreca pa ih ne jedem.

                        Novinarski hype.
                        Da ti izvuče kalcij iz kostiju, morao bi pojesti na lopate.
                        BAH!!! Mrzim senzacionalizam.

                        Comment


                        • Re: Junk food

                          bas to, da je to tocno tak onda bi vec svii pokrepali ili bili na rubu od rakova, osteoporoze i sl. ...

                          Comment


                          • Re: Junk food

                            Originally posted by mali priest
                            evo probajte jedan dan recimo kad vas uhvati zelja za junk food dozvoliti si ogromnu kolicinu hrane ,ali hrane bogate nutritivnim vrijednostima
                            to jest ,poznati dan punjenja koji se radi na definiciji ima par funkcija
                            1.sok organizma ,tako da tijelo misli da je gotova definicija te ce od konstantnog usporavanja metabolizma ponovo prijeci na njegovo ubrzanje da nebi doslo do pretrpavanja hranom ,e u toj situaciji drugi dan se vratimo na defku i ostane nam taj ubrzan metabolizam a hrana je i dalje u oskudici
                            2.popunjavanje glikogenskih zaliha ,to jest vracanje misicne energije ,te povecanje samih misica koji usred manjka ugljikohidrata u defki se smanje ;ne kataboliraju ,ali se smanje,a to je trenutno i moze se ubrzo vratiti punjenjem
                            3.i ono sto je bitno u ovoj prici kako bi se izbjeglo junkanje je ta treca stavka a to da taj dan pojedemo ogromne kolicine hrane ali se bas na dan punjenja mora izrazito paziti da ne dolazi do mjesanja uh+m obroka ,to jest bas u tim danima nije preporucljivo pojesti junk,jer zbog tog kalorijskog suficita svaka takva kombinacija nece dovesti do popunjavanja glikogena nego do skladistenja masnoca ,jer se stvara pogodna situacija za njih koja je pod utjecajem stavke jedan

                            znaci sto se tice junka na defki ,tu sam pri tome da se to treba izbjegavati 100% ,znaci bas nimalo obroka koje ja smatram junk a to su obroci puno zasicenih masnoca i ugljikohdrata visokog glikemijskog indexa a da su pri tome sadrze vece kolicine soli i da su paklena kalorijska bomba na svoju malu masu
                            a sto se tice mase ,a tu smatram ,ko voli nek izvoli ,ja osobno moram potegnuti za junkom jer imam takav metabolizam da ga moram usporiti takvom hranom i nemogu dobiti dovoljno kalorija iz zdrave bb prehrane jer da bih dobio dovoljno kalorija iz takve prehrane morao bih konstantno jesti bez prestanka 0-24h
                            jel na dan punjena dozvoljeno jest šećer il je bolje jesti samo UH niskog GI-a

                            Comment


                            • Re: Junk food

                              dozvoljeno je ali je ipak preporuka neki srednji gi tipa riza ,tjestenina ,krumpir
                              TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                              Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                              Comment


                              • Re: Junk food

                                ja na poslu idem jesti kod lika koji sprema gablece po 25 kuna.
                                problem je kod njega što svu piletinu poha. nađe se tu i tamo ražnjiči sa žara ili čista prsa sa žara. uz to uzmem rizi bizi ili đuveđ rižu. ponekad i tjesteninu sa nekim njegovim umakom (preporuča šef kuhinje ). uvijek jedem bez kruha.
                                znam da se takve hrane moram kloniti, ali kad nema ničega drugoga na meniju. to mi je jedini obrok u danu kad jedem junk. pa me zanima koliko je to štetno.
                                koliko otprilike pileči bečki ima kalorija (npr. 150g pohane piletine)?
                                btw radim na masi.

                                Comment

                                Working...
                                X