Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zgibovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Zgibovi

    a dobro nije meni problem zgibove radit,problem je da ih nemam gdje,nego sam bas mislio al ova moja teorija je istinita ili nije

    Comment


    • #32
      Re: Zgibovi

      tvoja teorija nije istinita. ako tražiš neku vježbu koja je zamjena za zgibove nećeš ju naći jer su oni jedinstveni. za zgibove si napraviš vratilo (to ti može biti bilo koja šipka koja ti je iznad glave i na koju se možeš dizati). nadam se da sam ti pomogao

      Comment


      • #33
        Re: Zgibovi

        Ajde sad da ja pokazem na cemu sam do prije 2tjedna radio zgibove:

        http://www.svijetnamjestaja.com/index.php?service=776



        I da, iako mogu zgibova napraviti 4x10 sa 95kg, veslanje u pretklonu mogu raditi u toliko serija i ponavljanja sa svega cca70 kg i to uz znatan napor i bolove u zadnjim ponavljanjima zadnje dvije serije.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #34
          Re: Zgibovi

          Originally posted by IgyBoy
          Ajde sad da ja pokazem na cemu sam do prije 2tjedna radio zgibove:

          http://www.svijetnamjestaja.com/index.php?service=776



          I da, iako mogu zgibova napraviti 4x10 sa 95kg, veslanje u pretklonu mogu raditi u toliko serija i ponavljanja sa svega cca70 kg i to uz znatan napor i bolove u zadnjim ponavljanjima zadnje dvije serije.

          dobro si se snasao sa ovim,tak nekaj mogu ja slozit,ali problem,garaza mi preniska,ne mogu se rastegnut normalno. e ja isto veslanje u pretklonu radim sa 70kg i zadnja 2 jedva da dignem,tesko je bas

          Comment


          • #35
            Re: Zgibovi

            Originally posted by dante
            dobro si se snasao sa ovim,tak nekaj mogu ja slozit,ali problem,garaza mi preniska,ne mogu se rastegnut normalno. e ja isto veslanje u pretklonu radim sa 70kg i zadnja 2 jedva da dignem,tesko je bas
            eto,ako ti ideja moze pomoci - super.
            ovo kod mene isto nije na velikoj visini - drvena sipka je na visini od oko 160cm,tako da se moze lako sjesti u ljuljacku,ali sam ja kod zgibova uvijek imao noge savijene u koljenima - a dobro i dodje za cheatanje...

            jep,zadnja 2 u predzadnjoj i zadnjoj seriji su vecinom mucenje i skrgutanje zubima...
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #36
              Re: Zgibovi

              ali sam ja kod zgibova uvijek imao noge savijene u koljenima
              bas ovo mi se neda,valjda mi teze to nego zgibove radit


              e avatar ti je tak blesav

              Comment


              • #37
                Re: Zgibovi



                što se mene tiče, ne radim nikad prave zgibove već parcijalne. Štoviše preporučio bi to svima kome bicepsi preuzimaju previše posla (kao npr meni). Znači idem samo do pola prema gore i onda opet dole se istegnem.

                inače, normalnih mogu jedno 10ak, al slabo nekako, ruke mi previše preuzimaju. U veslanju sam puno jači. Mislim da mi je dvoručno veslanje jače od benča

                Comment


                • #38
                  Re: Zgibovi

                  Originally posted by dante
                  bas ovo mi se neda,valjda mi teze to nego zgibove radit
                  hehe...ja sam se morao nauciti na taj stil izvodjenja bas zbog improvizacije.

                  Originally posted by dante
                  e avatar ti je tak blesav

                  ....to je onako - privremeni...
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Zgibovi

                    Originally posted by Marijan


                    Mislim da mi je dvoručno veslanje jače od benča
                    kako to uspijevaš?
                    daj malo objasni pokret kojim izvodiš veslanje...ja se mučim sa dosta manjim težinama od bencha i ne pogodim baš dosta leđa

                    Comment


                    • #40
                      Re: Zgibovi

                      pokret je klasičan, iako se ne naginjem kao većina ljudi do pola već 45 stupnjeva maksimalno. Probaj šipku držat podhvatom, al ne tako da je stisneš već da napraviš "kuku" pa da ti samo stoje na šaci. tako sam ja izbjegao preveliko opterećenje bicepsa i podlaktice. i onda klasično, laktovi su uz tijelo a šipke cijelim pokretom dodiruje bedra. dođem do trbuha, kraća kontrakcija i sve do dole natrag.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Zgibovi

                        Originally posted by Marijan
                        pokret je klasičan, iako se ne naginjem kao većina ljudi do pola već 45 stupnjeva maksimalno. Probaj šipku držat podhvatom, al ne tako da je stisneš već da napraviš "kuku" pa da ti samo stoje na šaci. tako sam ja izbjegao preveliko opterećenje bicepsa i podlaktice. i onda klasično, laktovi su uz tijelo a šipke cijelim pokretom dodiruje bedra. dođem do trbuha, kraća kontrakcija i sve do dole natrag.
                        ok hvala
                        probat ću tako

                        Comment


                        • #42
                          Re: Zgibovi

                          kakvi zgibovi više angažiraju trapez? sa uskim ili širokim hvatom?

                          Comment


                          • #43
                            Re: Zgibovi

                            obični zgibovi ti uopće(skoro ništa) ne angažiraju trapeze ali ti ih angažiraju oni kada ideš glavon iza šipke ako me razumiš..ali takvi zgibovi ti nisu dobri za ramena,moj savjet je da ih ne radiš

                            Comment


                            • #44
                              Re: Zgibovi

                              Može dat ko neki konstruktivan savjet,ja mogu 16 zgibova,iman 85kg i ne mogu se maknit s tog broja zgibova već 6 mjeseci... a radin svakave zgibove,ima ko kakav savjet,al da nije teretana

                              Comment


                              • #45
                                Re: Zgibovi

                                Originally posted by Latissimus
                                Može dat ko neki konstruktivan savjet,ja mogu 16 zgibova,iman 85kg i ne mogu se maknit s tog broja zgibova već 6 mjeseci... a radin svakave zgibove,ima ko kakav savjet,al da nije teretana
                                zgibovi s opterećenjem, al ne razumijem ovaj dio ''al da nije teretana''
                                Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                                Comment

                                Working...
                                X