Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bench press-tehnika izvođenja

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Bench press-tehnika izvođenja

    sve je ok dok se ti razvijas, kad stane rast misica, onda nije ok.

    Comment


    • #62
      Re: Bench press-tehnika izvođenja

      Ja napravim sve tri klupe u jednom treningu...recimo: ravni i kontra kosi sa sipkom,kosi sa bucicama il neka druga kombinacija. Uski na ravnoj, pa zavrsim sa razvlacenjem tri serije na kosoj i tri na ravnoj klupi. Mislim da je to ok.?

      Comment


      • #63
        Re: Bench press-tehnika izvođenja

        dal bi prilikom izvođenja bencha donji dio leđa biti na benchu ili treba biti pod lukom? više mi je u cilju dobit na masi od bencha nego nabacit kilograme na šipku

        Comment


        • #64
          Re: Bench press-tehnika izvođenja

          Straznjica mora biti na klupi. Lagani luk u ledjima mora postojati.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #65
            Re: Bench press-tehnika izvođenja

            Originally posted by funki View Post
            dal bi prilikom izvođenja bencha donji dio leđa biti na benchu ili treba biti pod lukom? više mi je u cilju dobit na masi od bencha nego nabacit kilograme na šipku
            Od samog bencha nećeš dobiti na masi

            Comment


            • #66
              Re: Bench press-tehnika izvođenja

              Ono što se često vidi kod bencha jeste da ljudi ruke pruže do kraja, a trebao bi postojati blagi kut u laktovima. Spuštanje do prsa, kontrola pokreta, ujednačenost ruku (isto rijetko za vidjeti - pošto svi trpaju težine, valjda neka popularnost bencha) i hvat širi od širine ramena (premda ima varijacija jako širokog hvata za one koji žele pogoditi vanjski dio prsnog mišića, ali to je jako rizična opcija).

              Comment


              • #67
                Re: Bench press-tehnika izvođenja



                Pogledaj to i ostalih nekoliko nastavaka.

                Ne razumin poantu sta se tice pruzanja ruku do kraja, govoris o lockoutu? Ako jesi, to je uvjet da bi promatrano ponavljanje bilo ocjenjeno kao dovrseno i uspjesno. Ti vjerojatno ciljas na moguce ozljede lakta kao posljedice lockouta, guglaj bilo koju vjezbu za triceps recimo, sve bez iznimke se rade s lockoutom i stvarno ne znan cemu strah od ozljede... Eventualno ako ti je cilj imat dulji time under tension, pa ne zelis opustit misic, onda ok.

                Sta se tice sirine hvata, hvat u sirini ramena je pre pre uzak. Na natjecanjima ljudi teze najsirem dozvoljenom hvatu jer to skracuje vertikalni put sipke no ako gledamo koji je najefikasniji nacin koristenja upotrijebljene sile, onda bi to bia hvat u kojem je podlaktica okomita s podom u trenutku dok je sipka na prsima.

                Comment


                • #68
                  Re: Bench press-tehnika izvođenja

                  uvijek je bolje u bench pressu ne zakljucavati laktove
                  misic je cijelo vrijeme pod pritiskom i nema dionica odmaranja kao kod zakljucavanja

                  Comment


                  • #69
                    Re: Bench press-tehnika izvođenja

                    Originally posted by Maximus1950 View Post


                    Pogledaj to i ostalih nekoliko nastavaka.

                    Ne razumin poantu sta se tice pruzanja ruku do kraja, govoris o lockoutu? Ako jesi, to je uvjet da bi promatrano ponavljanje bilo ocjenjeno kao dovrseno i uspjesno. Ti vjerojatno ciljas na moguce ozljede lakta kao posljedice lockouta, guglaj bilo koju vjezbu za triceps recimo, sve bez iznimke se rade s lockoutom i stvarno ne znan cemu strah od ozljede... Eventualno ako ti je cilj imat dulji time under tension, pa ne zelis opustit misic, onda ok.

                    Sta se tice sirine hvata, hvat u sirini ramena je pre pre uzak. Na natjecanjima ljudi teze najsirem dozvoljenom hvatu jer to skracuje vertikalni put sipke no ako gledamo koji je najefikasniji nacin koristenja upotrijebljene sile, onda bi to bia hvat u kojem je podlaktica okomita s podom u trenutku dok je sipka na prsima.
                    90 stupnjeva!

                    Comment


                    • #70
                      Re: Bench press-tehnika izvođenja

                      ako vam prsa nisu aktivirana dok su vam laktovi zakljucani, NE ZNATE BENCHATI, i ne znate trapez na klupi namjestiti i lock-ovati ramena unazad - ako nastavite tako raditi to je odlican nacin da riskirati pec tear ili povrede ramena
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #71
                        Re: Bench press-tehnika izvođenja

                        da sam pametan kao neki, rekao bih: ako su vam prsa aktivirana dok su vam laktovi zakljucani, NE ZNATE BENCHATI!

                        ali buduci da su mi *****ne "moj tata je jači od tvoga" svadje ispod casti, samo cu reci da položaj ramena i trapeza, odnosno njihovo povlačenje unazad neće utjecati na to da se u položaju zaključanih laktova prebacuje tenzija na prsa
                        koliko god imao znanja, nemoguće je da se prsa aktiviraju u istoj mjeri, ili barem približno istoj mjeri, kao što je u slučaju djelomično ispružene ruke

                        isto kao da držite utege od 30kg u svakoj ruci, i to na dva načina: da ispružite ruku u potpunosti ili ju savijete u laktu
                        naravno da ce u oba slučaja i podlaktica i biceps biti pod naporom, ali se ti napori ne mogu mjeriti
                        odnosno, naravno da ce u slucaju nezakljucanog lakta tenzija na biceps biti puno puno veca

                        ali da ne odem predaleko, tko misli da je ista tenzija sa zakljucanim i nezakljucanim laktovima, neka pokusa drzati šipku u položaju za bench press sa svojim maximum u položajima zaključanih i nezaključanih laktova pa neka testira u kojem slucaju ce vise izdrzati
                        ako nekomu uspije duze drzati šipku sa nezakljucanim laktovima ja priznajem pogresku

                        Comment


                        • #72
                          Re: Bench press-tehnika izvođenja

                          A da li i vi dižete veću težinu na kontra kosom benču, nego na klasičnom benču?

                          Ja da, i ako mi je u početku to izledalo skroz neverovatno...
                          Pivo za masu, rakija za defku...

                          Comment


                          • #73
                            Re: Bench press-tehnika izvođenja

                            ne.................

                            Comment


                            • #74
                              Re: Bench press-tehnika izvođenja

                              sve ovisi od osobe do osobe
                              nekomu je najlaksi kosi, nekomu kontrakosi, nekomu ravni
                              meni je osobno najlaksi kontrakosi, mogu poprilicno vecu kilažu dignuti na tome

                              steta sto nema u mojoj redovnoj teretani kontrakosi bench nego se moram snalaziti sa smithom i klupicom za trbusnjake

                              Comment


                              • #75
                                Re: Bench press-tehnika izvođenja

                                kosi mi je rekord 100 1x,a ravni 130 1x

                                Comment

                                Working...
                                X