Announcement

Collapse
No announcement yet.

Depresija i bodybuilding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Depresija i bodybuilding

    htio bih nagalsit da nije sve što se u narodu zove depresijom zaista depresija.. depresija je bolest, a svi ljudi su barem jednom tokom života iskusili depresivno raspoloženje i to je normalno. depresija postaje problem onda kad nas onemogućava u normalnom funkcioniranju.. naravno ima puno kriterija i različitih stupnjeva depresije.. neki od simptoma su: zaboravljanje važnih stvari, greške na poslu, nesanica, zapuštanje higijene, suicidalne misli... puno ljudi "lijeći" depresiju alkoholom, koji im donekle pomogne ali u konačnici stvori još veći problem.. pa je puno alkoholičara zapravo neprepoznata depresija.. danas sve više i više ima ove bolesti, a u RH se loše lijeći jer se ljudi stide otići liječniku i reći svoj problem..
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #32
      Re: Depresija i bodybuilding

      Originally posted by riss View Post
      odgovor na prvo pitanje je ne. A risperidon je antipsihotik druge generacije s manje nuspojava nego što je imala prva generacija. nije antidepresiv, spada u drugu skupinu lijekova.
      Kolko sam shvatio većina tih ljekova blokira rad određenih receptora ili mu šalje druge signale time utječući na rad stanica na kojoj se nalaze ti receptori.
      Risperdon se koristi za lječenje šizofrenija ili mania koje mogu biti povezane s depresijom.
      Što ne pišeš kako se ti ljekovi "igraju" s ljudskim molekulama nego prepisuješ ono sa papirića s uputama koje dođu uz ljek.

      Comment


      • #33
        Re: Depresija i bodybuilding

        Originally posted by pava View Post
        Kolko sam shvatio većina tih ljekova blokira rad određenih receptora ili mu šalje druge signale time utječući na rad stanica na kojoj se nalaze ti receptori.
        da, dobro si shvatio. tako djeluje većina lijekova koji se koriste u medicini.

        Originally posted by pava View Post
        Risperdon se koristi za lječenje šizofrenija ili mania koje mogu biti povezane s depresijom.
        točno

        Originally posted by pava View Post
        Što ne pišeš kako se ti ljekovi "igraju" s ljudskim molekulama nego prepisuješ ono sa papirića s uputama koje dođu uz ljek.
        ne prepisujem s papirića, nego iz glave pišem što znam o tome... ali ne razumijem poantu razgovora o ovom lijeku.. ti vjerovatno hoćeš reći kako tebi taj lijek ne treba, jer misliš da je štetan itd... tako misli većina ljudi koja uzima taj lijek i lijekove te skupine... liječnici ne mogu nikoga prisilit na liječenje i to je ok... naravno postoji iznimka kod prisilnog liječenja u slučaju napada na drugu osobu ili imovinu.. moje stajalište je da je lijek koristan kod osoba koje imaju idikaciju, a kao netko ima drugačije mišljenje, nećemo se klat
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #34
          Re: Depresija i bodybuilding

          Meni se ne sviđa što u 90% slučajeva kad ljudi odu kod psihijatra on im odmah napiše ljekove.
          Po mom mišljenju terapija bi prvo trebala početi razgovorom i onda nakon par razgovora vidjeti dali su osobi stvarno potrebni ljekovi ili je dovoljan samo razgovor, pogotovo kad se radi o mlađim osobama.
          Zato mi se sviđa kod psihologa koji uvijek problem probaju riješiti razgovorom, a tablete ne preporučuju...

          Comment


          • #35
            Re: Depresija i bodybuilding

            Psiholog ti ne može pripisat lijekove, zato i samo rješavaju stvari pričon.
            "What the mind believes the body achieves."

            Comment


            • #36
              Re: Depresija i bodybuilding

              Originally posted by Ant0ni0 View Post
              Meni se ne sviđa što u 90% slučajeva kad ljudi odu kod psihijatra on im odmah napiše ljekove.
              Po mom mišljenju terapija bi prvo trebala početi razgovorom i onda nakon par razgovora vidjeti dali su osobi stvarno potrebni ljekovi ili je dovoljan samo razgovor, pogotovo kad se radi o mlađim osobama.
              Zato mi se sviđa kod psihologa koji uvijek problem probaju riješiti razgovorom, a tablete ne preporučuju...
              pa djeca se kad imaju problem hospitaliziraju na pedijatriji, prođu psihološka testiranja i ako se vidi problem idu kod dječjeg psihijatra koji ako dijagnosticira bolest daje lijekove.. ne izletava se s tim i lijekovi se ne daju zdravim osobama.. a odlasli idu kod psihijatra, a postoji nekoliko vrsta psihijatara po načinu rada, a u grubo se dijele na biološke i psihoterapeute/psihoanalitičare.. i jedini i drugi daju lijekove s tim da se ovi psihoterapeti više oslanjaju na te razgovore i takvo liječenje traje mjesecima pa i godinama..

              psiholozi nisu liječnici pa ni ne mogu liječiti bolesne ljude i davat lijekove.. oni ako uoče da se radi o bolesti to prepuste psihijatru jer su bespomoćni u tom slučaju... i tu dolazimo do onoga što sam ranije rekao: svako može imat depresivno raspoloženje pa ga riješit bilo s okolinom ili nekom stručnom osobom, a oni koji imaju depresiju kao bolest, tu nema pomoći bez lijekova i psihijatrijskog liječenja jer postoje stvari na koje ljudi ne mogu svojom voljom utjecat.. to je kao npr. kratkovidnost, ne može meni razgovorom oftalmolog pomoći i natjerat me da bolje vidim već mi mora dati naočale jer je oko "mehanički" bolesno...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #37
                Re: Depresija i bodybuilding

                Oko je bolesno jer se skupi ili poveća ili deformira pa svijetlost ne ulazi pod pravim kutom u oko, samim time dajući krivu sliku mozgu, a naoćale ili leće popravljaju tu kutnost ulaska svijetlosti i samim time sliku koju mozak vidi.

                Gle, pitam za ljek, jer se bol u zglobu ne lječi tabletama protiv bolova, nego se prestane raditi radnja koja uništava taj zglob, da na kraju ne dođe do puknuća zgloba.

                Ja samo pitam što je uzrok receptorskog divljanja ili djelova tijela koj ih opskrbljuju, ne drogiram se, ne pijem, ne pušim cigarete, jedino što ja vidim je živčanoća mojih roditelja koj mi niučemu ne žele pomoći, neodgovorni su, i još ktome tu neodgovornost prebacuju na mene i deru se i ser*. Otac je bio na godišnjem i rekao da će nazvati svog psihijatra, godišnji je prošao uputnica istekla on ga nije nazvao i još sam mu ja na kraju bio kriv što sam ga pocječao da bude odgovorniji... A trebao sam promjeniti psihijatra jer sam postao punoljetan.

                Što predlažeš da ih pobijem il odselim u pustinju ili drogiram jer očito su oni uzrok strahova, kad sam bio mali šutio sam i trpio da me ne nalemaju, a sad da me ne izbace iz stana, nosim majce od 15kn nahranim se za 20kn dnevno i onda još ser* zašto ih tražim novac za nešto što mi treba... Očito je riješenje odseliti... (da se "zglob" ne slomi XD)

                Comment


                • #38
                  Re: Depresija i bodybuilding

                  Originally posted by pava View Post

                  Ja samo pitam što je uzrok receptorskog divljanja ili djelova tijela koj ih opskrbljuju, ne drogiram se, ne pijem, ne pušim cigarete, jedino što ja vidim je živčanoća mojih roditelja koj mi niučemu ne žele pomoći, neodgovorni su, i još ktome tu neodgovornost prebacuju na mene i deru se i ser*. Otac je bio na godišnjem i rekao da će nazvati svog psihijatra, godišnji je prošao uputnica istekla on ga nije nazvao i još sam mu ja na kraju bio kriv što sam ga pocječao da bude odgovorniji... A trebao sam promjeniti psihijatra jer sam postao punoljetan.
                  uzrok je najčešće genetski, bilo da je nasljeđena ili novonastala mutacija gena, a okolina može biti provokator da se bolest prvi puta pojavi.. da nije bila obitelj, možda bi provokator bio odnos sa šefom na poslu ili neka nesreća... naravno kod nekoga provokator može biti droga ili pak bolest krene sama od sebe bez povoda..

                  Originally posted by pava View Post
                  Što predlažeš da ih pobijem il odselim u pustinju ili drogiram jer očito su oni uzrok strahova, kad sam bio mali šutio sam i trpio da me ne nalemaju, a sad da me ne izbace iz stana, nosim majce od 15kn nahranim se za 20kn dnevno i onda još ser* zašto ih tražim novac za nešto što mi treba... Očito je riješenje odseliti...
                  jako mi je žao zbog toga što imaš takve loše odnose s obitelji.. naravno da treba poticati zdrave odnose bez nasilja.. sa stručnog gledišta tu bi bila potrebna obiteljska tarapija a ne samo individualna..
                  ne poznajem tvoj slučaj i ne bih se u to miješao, nisam za to plaćen.. ali poanta razgovora je bila da li su lijekovi koji se koriste u psihijatriji korisni... moje stajalište je da jesu, postoje dokazi, a i na svoje oči sam vidio puno primjera kako su lijekovi pomogli... a šta znaš, da su ti se roditelji liječili i naučili komunicirat međusobno, možda bi ti imao ljepše djetinjstvo?!..
                  inače, ja sam protiv stigmatiziranja psihijatrijskih bolesnika, i za mene su svi pacijenti jednako važni.. društvo ima loš stav prema psihijatriji kao grani medicine i misle da se tu ne može ništa pomoći.. javnost jako malo zna o tome koliko puno života su psihijatri spasili, koliko su samoubojstava sprijećili i kolko ljudi su vratili na posao i u normalan život.. ima puno intelektualaca koji boluju od shizofrenije, pa uz uzimanje terapije normalno funkcioniraju.. zapravo, psihijatrija je u zadnje vrijeme dosta napredovala, pojavljuju se lijekovi sa što manje nuspojava.. svjedok sam puno pozitivnih slučajeva te terapije i zato me vrijeđa kad neko tako omalovažava lijekove koji se koriste u psihijatriji..
                  Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Depresija i bodybuilding

                    Ja koliko sam čitao na drugim forumima i člancima vidio sam da mnogo ljudi ima razne nuspojave od ljekova koji se koriste u psihijatriji, a uz to ljekovi se moraju uzimati dug period da bi došlo do nekog pomaka što mi je također čudno za jednu tako ozbiljnu stvar da se dugo treba čekati da počne djelovati...

                    Comment


                    • #40
                      Re: Depresija i bodybuilding

                      Ok, shvatio sam, roditelje nemogu promjeniti, tražit ću veće doze ljekova da što manje reagiram na njihove gluposti.
                      Uz to, u zadnje vrijeme me malo puca zaboravnost, pa moram zapisati nešto što želim da ne bi zaboravio.
                      Zahvaljujući neodgovornom ocu sad sam bez psihijatra da mi prepiše novu terapiju, pa se sad moram sam snalaziti, samo neznam di tražiti. Nema veze snaći ću se, uostalom najgore što se može desiti je ponovo hospitalizacija u nekoj psihijatriskoj bolnici? Potruditi ću se da do toga ne dođe. hvala riss

                      Comment


                      • #41
                        Re: Depresija i bodybuilding

                        Originally posted by pava View Post
                        Uz to, u zadnje vrijeme me malo puca zaboravnost, pa moram zapisati nešto što želim da ne bi zaboravio.
                        Zahvaljujući neodgovornom ocu sad sam bez psihijatra da mi prepiše novu terapiju, pa se sad moram sam snalaziti, samo neznam di tražiti.
                        Zaboravnost se i meni ponekad zna dogoditi. To je zbog stresa i depresije.

                        A što se tiče psihijatra, odeš kod doktorice opće medicine i ona ti da uputnicu za psihijatra samo se informiraj kod kojeg jer kao što je gore napisao riss ima više vrsta psihijatara.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Depresija i bodybuilding

                          Originally posted by Ant0ni0 View Post
                          Ja koliko sam čitao na drugim forumima i člancima vidio sam da mnogo ljudi ima razne nuspojave od ljekova koji se koriste u psihijatriji, a uz to ljekovi se moraju uzimati dug period da bi došlo do nekog pomaka što mi je također čudno za jednu tako ozbiljnu stvar da se dugo treba čekati da počne djelovati...
                          lijekovi sa više nuspojava djeluju skoro pa trenutno pa se koriste samo u hitnim stanjima.. ovi sa manje nuspojava oni se moraju uzimat kontinuirano, efekt treba pričekat i većina nuspojava s vremenom nestane, a ako lijek nikako ne odgovara onda se promjeni... svako malo se lijekovi dorađuju pa se i nuspojave smanjuju.. najgore kad se pacijent zapusti pa ga je potrebno ukomirat s ovim lijekovima za hitna stanja jer će napravit neku glupost sebi ili drugome.. to ne volim vidit
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #43
                            Re: Depresija i bodybuilding

                            Originally posted by Ant0ni0 View Post
                            Zaboravnost se i meni ponekad zna dogoditi. To je zbog stresa i depresije.

                            A što se tiče psihijatra, odeš kod doktorice opće medicine i ona ti da uputnicu za psihijatra samo se informiraj kod kojeg jer kao što je gore napisao riss ima više vrsta psihijatara.
                            dobro ti je odgovorio... rekao si da si ili punoljetan ili blizu punoljetnosti pa i sam možeš otići do doktora opće prakse po uputnicu..
                            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                            Comment


                            • #44
                              Re: Depresija i bodybuilding

                              Originally posted by riss View Post
                              lijekovi sa više nuspojava djeluju skoro pa trenutno pa se koriste samo u hitnim stanjima.. ovi sa manje nuspojava oni se moraju uzimat kontinuirano, efekt treba pričekat i većina nuspojava s vremenom nestane, a ako lijek nikako ne odgovara onda se promjeni... svako malo se lijekovi dorađuju pa se i nuspojave smanjuju.. najgore kad se pacijent zapusti pa ga je potrebno ukomirat s ovim lijekovima za hitna stanja jer će napravit neku glupost sebi ili drugome.. to ne volim vidit
                              Koji su lijekovi za nazovimo "blaže" slučajeve, a koji za teže slučajeve?

                              Ako možeš nabrojati imena barem nekih koji se koriste kod nas...

                              Comment


                              • #45
                                Re: Depresija i bodybuilding

                                nek napravi glupost sebi ako hoće, niti si mu ti dao taj život niti mu imaš pravo suditi kako će ga živit, koliko ima alkoholičara,narkomana koji svaki dan voze aute a jedva mogu stajat na nogama pa njih nitko ne drži protiv njihove volje ili "komira" ljekovima jer će nedaj bože napravit sebi nešto
                                Once more into the fray
                                Into the last good fight I'll ever know
                                Live and die on this day
                                Live and die on this day

                                Comment

                                Working...
                                X