Announcement

Collapse
No announcement yet.

Depresija i bodybuilding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Depresija i bodybuilding

    Originally posted by Samo-ja View Post
    nek napravi glupost sebi ako hoće, niti si mu ti dao taj život niti mu imaš pravo suditi kako će ga živit, koliko ima alkoholičara,narkomana koji svaki dan voze aute a jedva mogu stajat na nogama pa njih nitko ne drži protiv njihove volje ili "komira" ljekovima jer će nedaj bože napravit sebi nešto
    kada netko želi sebi oduzeti život zbog neke ideje koja većini ljudi nije prihvatljiva, ako je u mogućnosti, liječnik je dužan to spriječiti, kako zbog svoje savjesti tako i zakonski.. osobi se privremeno oduzima sloboda i ide na prisilno liječenje.. sastane se komisija psihijatara i utvrde da osoba nije sposobna sama donosit odluke te se pošalje zahtjev na sud i sud donese odluku o oduzimanju slobode koliko je potrebno da se osoba vrati u normalno stanje..
    isto se postupa i prema alkoholičarima ili narkomanima ako nekog napadnu ili žele počinit samoubojstvo...
    a u prometu ako nisu nikog ugrozili, policija koja ih zaustavi im oduzima vozačku i dalje ne znam koja je procedura... također ako im je pozlilo od tog alkohola ili droge završe u bolnici ili ako su skrivili nesreću a ne mogu ih pritvorit zbog stanja u kojem se nalaze onda ih isto dovedu protiv njihove volje u bolnicu dok se ne otrijezne i dok dođu sebi..
    znači pravila su tu jasna.. liječnici nikog ne uhićuju, to radi policija, oni samo rade svoj posao kako po zakonu moraju.. ako nekoga otpuste iz bolnice a nisu trebali onda liječnici snose odgovornost i može im bit suđeno...
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #47
      Re: Depresija i bodybuilding

      Originally posted by Ant0ni0 View Post
      Koji su lijekovi za nazovimo "blaže" slučajeve, a koji za teže slučajeve?

      Ako možeš nabrojati imena barem nekih koji se koriste kod nas...
      radi se individualna prosudba ovisno o prisutnim simptomima jer ima nekoliko hitnih stanja npr.: osoba može biti u maniji, psihozi, suicidalna, agresivna, u panici,u deliriju ili intoksicirana nekom supstancom.. ti lijekovi su koji se koriste su najčešće bezodijazepini u većim dozama, prva generacija antipsihotika.. postoje smjernice za dozažu, ponavlja se po potrebi do dozvoljene granice.. kad se osoba stabilizira onda se mijenja terapija i smanjuje do doze održavanja da se događaj ne ponavlja..
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #48
        Re: Depresija i bodybuilding

        Originally posted by Samo-ja View Post
        nek napravi glupost sebi ako hoće, niti si mu ti dao taj život niti mu imaš pravo suditi kako će ga živit, koliko ima alkoholičara,narkomana koji svaki dan voze aute a jedva mogu stajat na nogama pa njih nitko ne drži protiv njihove volje ili "komira" ljekovima jer će nedaj bože napravit sebi nešto
        A, tko ti onda može suditi, po tebi?

        Comment


        • #49
          Re: Depresija i bodybuilding

          Originally posted by riss View Post
          dobro ti je odgovorio... rekao si da si ili punoljetan ili blizu punoljetnosti pa i sam možeš otići do doktora opće prakse po uputnicu..
          Znam to nisam mala beba.

          Otac mi je rekao da je kontaktirao psihijatra, koj je pretrpan pacijentima, pa ide na godišnji, pa me može primiti tek u 11. mjesecu.
          Dobro samnom neće imati puno posla, jer ću samo zatražiti povećanje doze, zbog povratka određenih simtoma.

          Comment


          • #50
            Re: Depresija i bodybuilding

            Originally posted by Ant0ni0 View Post
            Zaboravnost se i meni ponekad zna dogoditi. To je zbog stresa i depresije.
            Ili zbog pada koncentracije uzrokovanim nekontroliranim prolazom misli kroz glavu, pa se 2 puta vraćam na određeno mjesto nije problem kad zaboravim da sam došao po ključeve pa se vratim i sjetim se da mi fale, problem je kad sam došao do doktora opće prakse i zaboravio sajlu za vezanje bicikla ili kad sam došao na prijavu na burzu bez radne knjižice... to je onda malo problemčić... jer ipak kad se sve to zbroji, malo previše vremena se izgubi na bespotrebni "vamo-tamo".

            Comment


            • #51
              Re: Depresija i bodybuilding

              Originally posted by pava View Post
              A, tko ti onda može suditi, po tebi?
              na ovom svijetu NITKO, jer kad bi imao mogućnosti ući u bilo čiji život i vidjeti detalje ja ti garantiram da dobrih 99.9% imaju i sto puta većih sranja nego ja ili ti samo ih neće priznati niti o njima razgovarati a isto tako i među "normalnima" ima sto puta većih luđaka nego onih koji su zatvoreni u ludnicama a ne liječe se niti to žele uopće...
              Once more into the fray
              Into the last good fight I'll ever know
              Live and die on this day
              Live and die on this day

              Comment


              • #52
                Re: Depresija i bodybuilding

                Originally posted by Samo-ja View Post
                na ovom svijetu NITKO, jer kad bi imao mogućnosti ući u bilo čiji život i vidjeti detalje ja ti garantiram da dobrih 99.9% imaju i sto puta većih sranja nego ja ili ti samo ih neće priznati niti o njima razgovarati a isto tako i među "normalnima" ima sto puta većih luđaka nego onih koji su zatvoreni u ludnicama a ne liječe se niti to žele uopće...
                Potpis....

                Svatko ima sranja, netko ih moze potisnuti i ne dozvoliti depresiji da prevlada, netko je miran tip izvana a iznutra luđak koji ključa i pitanje je vremena kad ce eksplodirati...jbg, u takvim situacijama ovisimo sami o sebi, razgovor sa samim sobom kadkad pomaze znas?
                Ja sam recimo ovako naoko normalan momak, obiteljski tip....nisam bas miran ali suzdrzavam se. Ali da dodem kod psihologa ili psihijatra i kazem sve kako se osjecam zatvorili bi me dozivotno u ludaru....

                Comment


                • #53
                  Re: Depresija i bodybuilding

                  Originally posted by Samo-ja View Post
                  na ovom svijetu NITKO, jer kad bi imao mogućnosti ući u bilo čiji život i vidjeti detalje ja ti garantiram da dobrih 99.9% imaju i sto puta većih sranja nego ja ili ti samo ih neće priznati niti o njima razgovarati a isto tako i među "normalnima" ima sto puta većih luđaka nego onih koji su zatvoreni u ludnicama a ne liječe se niti to žele uopće...
                  slažem se... samo ja ne dijelim ljude na normalne i nenormalne.. biti normalan je relativan pojam i nikad se taj pojam neće moći definirati.. za mene postoje samo ljudi koji imaju ili nemaju problem.. po meni nije pametno bilo šta trpiti ako za to postoji kakvo takvo rješenje.. zašto biti opsjednut sa ljudima oko sebe? kao da je bitno njihovo primitivno mišljenje?! ako imaš problem, riješi ga za sebe.. imao sam priliku upoznati nekoliko ljudi koji imaju po meni i najtežu psihijatrijsku bolest, shizofreniju, ali razgovarajući s njima, mogu reći da su to visokointeligentne i drage osobe.. ne pada mi ni na kraj pameti nazvat ih luđacima.. sa terapijom imaju sve manje simptoma i vračaju se na posao koji mnogi od nas ne bi bili sposobni obavljati.. od tada imam respect prema takvima ljudima, ne gledam ih kroz dijagnozu.. glupo je imati predrasude prema bolestima ili sam sebe omalovažavati i time si kočiti napredak..
                  Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                  Comment


                  • #54
                    Re: Depresija i bodybuilding

                    Originally posted by pava View Post
                    Ili zbog pada koncentracije uzrokovanim nekontroliranim prolazom misli kroz glavu, pa se 2 puta vraćam na određeno mjesto nije problem kad zaboravim da sam došao po ključeve pa se vratim i sjetim se da mi fale, problem je kad sam došao do doktora opće prakse i zaboravio sajlu za vezanje bicikla ili kad sam došao na prijavu na burzu bez radne knjižice... to je onda malo problemčić... jer ipak kad se sve to zbroji, malo previše vremena se izgubi na bespotrebni "vamo-tamo".
                    Pa pad koncentracije i zaboravnost su simptomi stresa i depresije!

                    Comment


                    • #55
                      Re: Depresija i bodybuilding

                      Puno ljudi ima psihičkih problema, a ne rješava ih...

                      Zašto?

                      Pa prva stvar je zato jer ako nekom npr. kažeš da ideš kod psihijatra/psihologa taj će te u startu smatrati luđakom i počet će te izbjegavati ili se ismijavati s tobom. Poznata je stvar stigmatizacije i diskriminacije psihičkih bolesnika.

                      Druga stvar je to, što je dosta ljudi stid otići zatražiti uputnicu kod doktorice, a uz to i znati da će to zauvijek ostati zapisao u medicinskoj dokumentaciji.

                      A treća stvar, ima onih koji smatraju da im psihijatar/psiholog i tablete ne mogu pomoć što nije istina...

                      Comment


                      • #56
                        Re: Depresija i bodybuilding

                        Originally posted by WTF View Post
                        Potpis....

                        Svatko ima sranja, netko ih moze potisnuti i ne dozvoliti depresiji da prevlada, netko je miran tip izvana a iznutra luđak koji ključa i pitanje je vremena kad ce eksplodirati...jbg, u takvim situacijama ovisimo sami o sebi, razgovor sa samim sobom kadkad pomaze znas?
                        Ja sam recimo ovako naoko normalan momak, obiteljski tip....nisam bas miran ali suzdrzavam se. Ali da dodem kod psihologa ili psihijatra i kazem sve kako se osjecam zatvorili bi me dozivotno u ludaru....
                        istina je da nisam ni ja rekao sve baš iz tog istog razloga kao i ti jer se ne želim dovesti u situaciju da završim na nekom takvom mjestu... jedina razlika je što sam ja išao kod nekoliko različith a ti nisi ni kod jednog...
                        Once more into the fray
                        Into the last good fight I'll ever know
                        Live and die on this day
                        Live and die on this day

                        Comment


                        • #57
                          Re: Depresija i bodybuilding

                          Originally posted by Ant0ni0 View Post
                          Puno ljudi ima psihičkih problema, a ne rješava ih...

                          Zašto?

                          Pa prva stvar je zato jer ako nekom npr. kažeš da ideš kod psihijatra/psihologa taj će te u startu smatrati luđakom i počet će te izbjegavati ili se ismijavati s tobom. Poznata je stvar stigmatizacije i diskriminacije psihičkih bolesnika.

                          Druga stvar je to, što je dosta ljudi stid otići zatražiti uputnicu kod doktorice, a uz to i znati da će to zauvijek ostati zapisao u medicinskoj dokumentaciji.

                          A treća stvar, ima onih koji smatraju da im psihijatar/psiholog i tablete ne mogu pomoć što nije istina...
                          zbog tih razloga nisam ni ja išao, jako jako dugo sam se opirao tome kad sam se odlučivao za to dali ću otići tamo ili ne trebalo mi je 2ije godine zato (da se odlučim), a što se tiče medicinske dokumentacije ona je tajna i nitko nema pravo gledati nju naravno postoje poslovi koji traže dokaz da si psihički zdrav (vojska,policija i nekakvi zaštitari) ali osim njih nitko drugi nema niti pravo niti uvid u to i iskreno govoreći otišao sam tamo i nitko to nije znao čak ni moja vlastita obitelj (nikom nisam rekao) i sad samo oni znaju za to i nitko drugi a otišao sam tamo jer sam jednostavno bio kao bure baruta samo sam čekao da eksplodiram jedino što mi je donekle pomagalo su bili treninzi kickbox-a ali ne zbog treninga samih nego zbog udaranja u vreću (možeš se iživit koliko hoćeš i nećeš napravit nikakvu štetu nikome, eventualno možeš sebe ozljedit ako udaraš nepravilno ali osim toga ništa drugo)
                          Once more into the fray
                          Into the last good fight I'll ever know
                          Live and die on this day
                          Live and die on this day

                          Comment


                          • #58
                            Re: Depresija i bodybuilding

                            Originally posted by riss View Post
                            slažem se... samo ja ne dijelim ljude na normalne i nenormalne.. biti normalan je relativan pojam i nikad se taj pojam neće moći definirati.. za mene postoje samo ljudi koji imaju ili nemaju problem.. po meni nije pametno bilo šta trpiti ako za to postoji kakvo takvo rješenje.. zašto biti opsjednut sa ljudima oko sebe? kao da je bitno njihovo primitivno mišljenje?! ako imaš problem, riješi ga za sebe.. imao sam priliku upoznati nekoliko ljudi koji imaju po meni i najtežu psihijatrijsku bolest, shizofreniju, ali razgovarajući s njima, mogu reći da su to visokointeligentne i drage osobe.. ne pada mi ni na kraj pameti nazvat ih luđacima.. sa terapijom imaju sve manje simptoma i vračaju se na posao koji mnogi od nas ne bi bili sposobni obavljati.. od tada imam respect prema takvima ljudima, ne gledam ih kroz dijagnozu.. glupo je imati predrasude prema bolestima ili sam sebe omalovažavati i time si kočiti napredak..
                            teško je ne osudit sebe samog kao takvog jer si na neki način primoran tamo ići (to ti pomaže) a kad bi netko saznao (recimo prijatelji) odmah bi ostao bez njih i bio bi ismijan,ponižen itd... tako da to baš i nije tako jednostavno a iskreno govoreći ne želim živit život ko isus (bez uvrede na vjerskoj bazi, samo sam ga uzeo kao primjer) da gdje god dođem i da samo to vide u meni i da me smatraju ko zadnjeg kretena
                            Once more into the fray
                            Into the last good fight I'll ever know
                            Live and die on this day
                            Live and die on this day

                            Comment


                            • #59
                              Re: Depresija i bodybuilding

                              Originally posted by Samo-ja View Post
                              teško je ne osudit sebe samog kao takvog jer si na neki način primoran tamo ići (to ti pomaže) a kad bi netko saznao (recimo prijatelji) odmah bi ostao bez njih i bio bi ismijan,ponižen itd... tako da to baš i nije tako jednostavno a iskreno govoreći ne želim živit život ko isus (bez uvrede na vjerskoj bazi, samo sam ga uzeo kao primjer) da gdje god dođem i da samo to vide u meni i da me smatraju ko zadnjeg kretena
                              Pravi prijatelj te nikad nece ismijati, onaj koji to i napravi bolje da ostane bez tebe, gubitak je njegov ne tvoj...
                              Btw, danas masa ljudi posjecuje psihića, neki otvoreno pricaju o tome a neki šute, nije to nikakva nenormalna pojava.
                              Bolje jedan pravi prijatelj nego 10 poluprijatelja...
                              Osobno imam svega 3 prava frenda, ostatak je na distanci, mojom voljom...

                              Comment


                              • #60
                                Re: Depresija i bodybuilding

                                Samo ja, ja bi ti preporučila dr.Benića u kbc-u (tamo u europskoj aveniji, kod oftamološkog odjela). Mladi,simpatični dečko, sa ogromnim znanjem, koji je jako pomogao jednom članu obitelji.

                                Od kako je član obitelji krenuo kod njega, vidi se nevjerojatan napredak, nekoliko puta sam i razg. s dr. i stvarno je na mjestu.
                                Last edited by Slavonka23; 25-09-12, 09:26.
                                I know i can be what i wanna be,
                                if i work hard at it,
                                i'll be where i wanna be
                                i know i can, i know i can <3

                                Comment

                                Working...
                                X