Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prsa (ginekomastija i lipomastija)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

    Na ovom forumu sam prvi put cuo za ginekomastiju i lipomastiju, da bi otisao kod doktora i ispitao stvari. Doktorica mi je rekla da imam ginekomastiju(povisen Prolaktin) ali mi je isto tako rekla da je to malo i sasvim normalna pojava u mojoj dobi te da bi trebala proci kroz koju godinu, kao i da bi trebao prestati trenirati prsa(bar smanjiti rad na njima). E sad ja vas pitam posto sam siguran da ste upuceniji i iskusniji, sta da radim da li da prestanem raditi prsa i da radim ostale misicne grupe normalno ili da radim sve normalno do ljeta kad cu odraditi jacu definiciju, bilo kakve prijedlozi su dobrodosli...
    Izvinjavam se na ovolikom postu,

    Comment


    • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

      Originally posted by 'Zeus View Post
      Na ovom forumu sam prvi put cuo za ginekomastiju i lipomastiju, da bi otisao kod doktora i ispitao stvari. Doktorica mi je rekla da imam ginekomastiju(povisen Prolaktin) ali mi je isto tako rekla da je to malo i sasvim normalna pojava u mojoj dobi te da bi trebala proci kroz koju godinu, kao i da bi trebao prestati trenirati prsa(bar smanjiti rad na njima). E sad ja vas pitam posto sam siguran da ste upuceniji i iskusniji, sta da radim da li da prestanem raditi prsa i da radim ostale misicne grupe normalno ili da radim sve normalno do ljeta kad cu odraditi jacu definiciju, bilo kakve prijedlozi su dobrodosli...
      Izvinjavam se na ovolikom postu,
      ne bi trebao prestat radit prsa, to nema nikakve veze s tvojom ginekomastijom... ako su ti prsa u nesrazmjeru sa ostalim mišićnim skupinama onda to izgleda izraženije... možda je na to mislila.. probaj radit na tome da mišićne skupine ne zaostaju za prsima, a definicija bi svakako pomogla jer bi uklonila eventualno salo i to bi vizualno bolje izgledalo... a za definitivni nestanak ginekomastije morat ćeš pričekat da samo od sebe prođe
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

        Originally posted by riss View Post
        ne bi trebao prestat radit prsa, to nema nikakve veze s tvojom ginekomastijom... ako su ti prsa u nesrazmjeru sa ostalim mišićnim skupinama onda to izgleda izraženije... možda je na to mislila.. probaj radit na tome da mišićne skupine ne zaostaju za prsima, a definicija bi svakako pomogla jer bi uklonila eventualno salo i to bi vizualno bolje izgledalo... a za definitivni nestanak ginekomastije morat ćeš pričekat da samo od sebe prođe
        Aha, ok. Ja sam mislio prestati raditi prsa zato sto sam ovdje procitao da treniranjem prsa se pogorsava stanje ginekomasije sto mi je i doktorica rekla... Hvala ti na odgovoru

        Comment


        • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

          Originally posted by 'Zeus View Post
          Aha, ok. Ja sam mislio prestati raditi prsa zato sto sam ovdje procitao da treniranjem prsa se pogorsava stanje ginekomasije sto mi je i doktorica rekla... Hvala ti na odgovoru
          Ja ti isto imam i vjeruj meni, samo ti radi prsa i to jos pojacano. Meni je osobno gadno vidjet na muskarcu slaba prsa ili jos gore slaba a objesena prsa...
          Samo ih radi, onda ti se to manje primjeti, mslm izgleda da imas jaka prsa pa nitko ni ne razmislja o tome kako ti bradavice izgledaju...
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

            Originally posted by Aronnax View Post
            Ja ti isto imam i vjeruj meni, samo ti radi prsa i to jos pojacano. Meni je osobno gadno vidjet na muskarcu slaba prsa ili jos gore slaba a objesena prsa...
            Samo ih radi, onda ti se to manje primjeti, mslm izgleda da imas jaka prsa pa nitko ni ne razmislja o tome kako ti bradavice izgledaju...
            Hvala na odgovoru, slazem se sa tobom... Uljepsali ste mi dan

            Comment


            • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

              Originally posted by 'Zeus View Post
              Hvala na odgovoru, slazem se sa tobom... Uljepsali ste mi dan
              Nista drago mi je
              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
              Napreduje se... Avatar^^

              Comment


              • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                Evo da ja oživim temu sa svojin problemom

                Znam, doktor ipak zna najbolje i sve to, al želin prije vidit sa vama šta vi mislite.
                Dakle, prsa ko cjelina me ne muče nešto puno kao same pradavice, mogu reć da su one jedini problem. Sala na donjem dijelu neman bogzna kolko, al mi bradavice baš ono neprivlačno strše, i to naravno nenormalno ide na živce.
                Čita san po forumu i po netu, pa, bazirano na ono šta san vidija (a stvarno kakvih sve ima, ja imam "problemčić"), ciljam na lipomastiju, ili možda nešto pomišano između lipo i gyno. Ne bolu me, na opipu opipavam...ne bih rekao krvržicu, kvrgu, već kao nešto tvrdo duguljasto koje ide sredinom bradavice, baš od vrha pa prema unutrašnjosti tijela, može bit da je to to šta vi zovete "krvgom", al nisan siguran.

                Vaše mišljenje i jel izgleda tolko strasno?

                Slike kad je opuštena:
                http://imageshack.us/photo/my-images...415093009.jpg/
                http://imageshack.us/photo/my-images...415092949.jpg/
                http://imageshack.us/photo/my-images...415092839.jpg/
                http://imageshack.us/photo/my-images...416213232.jpg/

                Evo kakva je za vrime ciklone:
                http://imageshack.us/photo/my-images...329123418.jpg/
                (ee da je ovakva cilo vrime)

                Hvala unaprid
                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                Comment


                • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                  Originally posted by Aquila_hr View Post
                  Evo da ja oživim temu sa svojin problemom

                  Znam, doktor ipak zna najbolje i sve to, al želin prije vidit sa vama šta vi mislite.
                  Dakle, prsa ko cjelina me ne muče nešto puno kao same pradavice, mogu reć da su one jedini problem. Sala na donjem dijelu neman bogzna kolko, al mi bradavice baš ono neprivlačno strše, i to naravno nenormalno ide na živce.
                  Čita san po forumu i po netu, pa, bazirano na ono šta san vidija (a stvarno kakvih sve ima, ja imam "problemčić"), ciljam na lipomastiju, ili možda nešto pomišano između lipo i gyno. Ne bolu me, na opipu opipavam...ne bih rekao krvržicu, kvrgu, već kao nešto tvrdo duguljasto koje ide sredinom bradavice, baš od vrha pa prema unutrašnjosti tijela, može bit da je to to šta vi zovete "krvgom", al nisan siguran.

                  Vaše mišljenje i jel izgleda tolko strasno?

                  Slike kad je opuštena:
                  http://imageshack.us/photo/my-images...415093009.jpg/
                  http://imageshack.us/photo/my-images...415092949.jpg/
                  http://imageshack.us/photo/my-images...415092839.jpg/
                  http://imageshack.us/photo/my-images...416213232.jpg/

                  Evo kakva je za vrime ciklone:
                  http://imageshack.us/photo/my-images...329123418.jpg/
                  (ee da je ovakva cilo vrime)

                  Hvala unaprid
                  Ma cista gyno, tako slicno i ja imam samo sto mi se malo manje primjeti. No da, znam kak te iritira jer npr. obuces majicu i onda izgleda ko da imas sise jer ti se ocrtavaju prek majce. I da, to je ta "kvrga" kj svi govore. I daj mi samo pojasni ovo za vrime ciklone, sta ti se mjenja ovisno o vremenu ili? :S Mislim da su najizrazenije onda za vrime bure kad se najezis. x)
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment


                  • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                    a ništa nije čisto sigurno dok ne odeš kod doktora da on to čekira
                    Originally posted by darios
                    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                    Comment


                    • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                      Originally posted by Aquila_hr View Post
                      Evo da ja oživim temu sa svojin problemom

                      Znam, doktor ipak zna najbolje i sve to, al želin prije vidit sa vama šta vi mislite.
                      Dakle, prsa ko cjelina me ne muče nešto puno kao same pradavice, mogu reć da su one jedini problem. Sala na donjem dijelu neman bogzna kolko, al mi bradavice baš ono neprivlačno strše, i to naravno nenormalno ide na živce.
                      Čita san po forumu i po netu, pa, bazirano na ono šta san vidija (a stvarno kakvih sve ima, ja imam "problemčić"), ciljam na lipomastiju, ili možda nešto pomišano između lipo i gyno. Ne bolu me, na opipu opipavam...ne bih rekao krvržicu, kvrgu, već kao nešto tvrdo duguljasto koje ide sredinom bradavice, baš od vrha pa prema unutrašnjosti tijela, može bit da je to to šta vi zovete "krvgom", al nisan siguran.

                      Vaše mišljenje i jel izgleda tolko strasno?

                      Slike kad je opuštena:
                      http://imageshack.us/photo/my-images...415093009.jpg/
                      http://imageshack.us/photo/my-images...415092949.jpg/
                      http://imageshack.us/photo/my-images...415092839.jpg/
                      http://imageshack.us/photo/my-images...416213232.jpg/

                      Evo kakva je za vrime ciklone:
                      http://imageshack.us/photo/my-images...329123418.jpg/
                      (ee da je ovakva cilo vrime)

                      Hvala unaprid
                      Meni je to prije bilo ali samo par mjeseci. Bilo je tvrdo i okruglo. Ja sam to stalno stiskao pa sam napravio palačinku od toga, i nije mi se to primjećivalo pa je nakon kratkog vremena samo od sebe otišlo.

                      Comment


                      • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                        A što je moja cicetina bolja bila prije 7 mjeseci, kad bi se frendu javljao onda umjesto da mi ruku pruži on bi me za cicu štipao haha..
                        Isto je visila tako, ko trula kruška, na svakoj slici su se nazirale te bradavičetine.
                        Riješenje? Vježbati kao magarac i imati turbo prehranu pa da vidiš kako se cike fino formiraju, idi u moje slike i gledaj sliku before-after.

                        Comment


                        • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                          Originally posted by WTF View Post
                          A što je moja cicetina bolja bila prije 7 mjeseci, kad bi se frendu javljao onda umjesto da mi ruku pruži on bi me za cicu štipao haha..
                          Isto je visila tako, ko trula kruška, na svakoj slici su se nazirale te bradavičetine.
                          Riješenje? Vježbati kao magarac i imati turbo prehranu pa da vidiš kako se cike fino formiraju, idi u moje slike i gledaj sliku before-after.
                          to je to.. "jojj imam gyno".."de štaj ovo smeta mi".."neznam šta da radim".. brate mili dijeta, trening.. kad spustiš bf na 5% ak ostane takvo onda se moraš brinut DDD
                          Originally posted by darios
                          pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                          Comment


                          • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                            Originally posted by Trace_4 View Post
                            to je to.. "jojj imam gyno".."de štaj ovo smeta mi".."neznam šta da radim".. brate mili dijeta, trening.. kad spustiš bf na 5% ak ostane takvo onda se moraš brinut DDD
                            točno!
                            Ako ce ikom pomoci, ja sam na sajlama peglao prsa u serijama po 2 minute (5-6-7 x 2 minute) na manjoj kilaži,. dovoljnoj da izdržim 2 minute. I tako sam cijedio mast iz njih, bench sam upoznao dosta kasnije
                            I da.. 3 mjeseca sam tako 3 puta tjedno radio i krepavao sam, jer 2 minute razvlačiti prsa nije nimalo lagan zadatak i to posebno kad moras ponoviti 5-6-7 puta, ali eto.. isplatilo se..
                            Sad rokam bench i nabijam mesinu :P

                            Comment


                            • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                              Originally posted by Aronnax View Post
                              Ma cista gyno, tako slicno i ja imam samo sto mi se malo manje primjeti. No da, znam kak te iritira jer npr. obuces majicu i onda izgleda ko da imas sise jer ti se ocrtavaju prek majce. I da, to je ta "kvrga" kj svi govore. I daj mi samo pojasni ovo za vrime ciklone, sta ti se mjenja ovisno o vremenu ili? :S Mislim da su najizrazenije onda za vrime bure kad se najezis. x)
                              ma to san mislija pod ono, kiša, jugo, loše vrime, ladnije je pa kad šetaš gol po kući, i tebi je ladno, pa se naježiš i nema više ružne bradavice, ukruti se, kuiš? Ne znan, meni kad se u kruti, nije ovako šiljasta, već je manja dosta, kakva i triba bit amo reć...

                              Ma sad san na defki, ima već mjesec dana, laksi kilo pa bi moga pojacat malo tempo, da ide to malo brze, a šta se prsa tiče, uvik su mi bila problem, i proslu defku premda san skinija dosta svugdi, prsa nikako lipo ogulit :/ ono, uvik se ističu ove bradavice...

                              Znači WTF, samo da pazim maksimalno na tempo izvođenja kod prsa, prehrana se podrazumijeva?
                              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                              Comment


                              • Re: Prsa (ginekomastija i lipomastija)

                                Pozdrav svima, novi sam...

                                Imam 20 godina te imam pomalo ''ispupčene'' bradavice koje onda ''vuku'' prema van i prostor oko njih, pa ne izgleda baš tako lijepo, pogotovo ako se sagnem. Taj estetski problem sam vjerojatno imao i duže vrijeme, ali primijetio sam ga tek prije 8-10 mjeseci, vjerojatno jer prije toga nije bio toliko izražen (ako uopće), a niti sam toliko obraćao pažnju. Moje stanje je vrlo slično ovome: http://www.forum.hr/showthread.php?p=40391164 (pogledajte sliku s prvog posta).

                                Ukoliko nadražim bradavice stiskajući ih nakratko prstima ili ako se same nadraže ulaskom u hladnije prostore (kao recimo kad sam na plaži, kad uđem u hladnije more ili nakon tuširanja) ili tijekom i nakon bilo kakve fizičke aktivnosti (nogomet, teretana, trčanje...) bradavice se ukrute, očvrsnu te se vrate u normalan položaj te tada prsa zaista izgledaju normalno, pa čak i lijepo nabildano. No čim se temperatura digne (kad recimo izađem iz mora), vrate se na prijašnji ispupčen položaj nakon svega nekoliko minuta i manje. Dakle, veličina i oblik bradavica te prostora oko njih ovisi o vanjskim okolnostima te onoga što radim u tom trenutku.

                                Nakon što sam primijetio sve te stvari i kad mi je zaista pun ***** svega toga bilo, početkom ovog mjeseca, otišao sam kod svog doktora, objasnio sam mu problem te me odmah poslao na ultrazvuk dojke, koji je na kraju bio sasvim u redu te se ispostavilo da nemam ginekomastiju. Nalaz je ovako glasio:

                                U obje dojke sonografski uredan nalaz, bez suspektnih solidnih i cističnih tvorbi. U aksilama uredan nalaz. Kontrola za 3-6 mjeseci, po potrebi i ranije.
                                Doktorica koja je uradila ultrazvuk je rekla da sudeći prema ultrazvuku nemam ginekomastiju (što je moj doktor u početku posumnjao, ali je bio skeptičan), ali da se javim za nekoliko mjeseci ako se ništa ne promijeni, kako bih uradio mamografiju i izvadio krv radi dodatnih nalaza. Moj doktor je rekao neka se ne brinem, nikakvih problema sa prsima nemam, da je to stvar genetike i prehrane...

                                Sada pitanje: ispostavlja se da imam lipomastiju, dakle veću prisutnost masnih naslaga na području prsa, koja se kao takva, onda logično može riješiti smanjenjem bodyfata. Kako sam otkad znam za sebe bio mršavije građe (osim toga, trenirao sam nogomet od svoje 7-8 godine do upisa na fakultet - tri puta tjedno trening + utakmica vikendom, pa nikada nisam imao problema sa prekomjernom težinom), čini mi se nelogičnim da imam toliko viška sala. Doduše, od prestanka aktivnog treniranja nogometa (mada sam ga nastavio igrati rekreativno) udebljao sam se jer se nisam baš zdravo hranio te sam dobio dosta sala na području trbuha pa trenutno na visini od 186 cm imam 80-83 kile.

                                Bi li se taj problem lipomastije mogao riješiti potpunim sređivanjem prehrane te adekvatnim treningom u teretani? Mislio sam u devetom mjesecu početi sa masom kako bih dobio na mišićnoj masi (i kako bi nešto mišića i ostalo nakon definicije), pa onda nakon barem pola godine na definiciju, dakle sa radikalnim skidanjem masnih naslaga kombinacijom teretana-cardio. Zaista mi to stanje sa prsima radi probleme u glavi te sam počeo biti frustriran radi toga. Ukoliko je problem rješiv bez operacije, naravno da bih to rješenje odabrao. Ne bih pod nož osim ako ne moram.

                                Ako netko sa sličnim iskustvom može pomoći ili dati koji savjet, bio bih zaista zahvalan. Aquila i Aronnax, vidim da obojica spominjete sličan problem, jeste li uspjeli ''sakriti'' ili još bolje, ukloniti taj problem bradavica kvalitetnim treningom i prehranom ?

                                Comment

                                Working...
                                X