Announcement

Collapse
No announcement yet.

Boks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Boks

    Originally posted by MATRIX
    Gledao mec i razmisljao - jel on zbilja toliko nadmocan ili je izazivac zbilja teski gelipter sto se boksa tice?

    Nisam uspio pronaci odgovor...
    koliko sam ja uspio vidjet te izazivace,svi su oni gelipteri,a klicko pak mi se ne cini nadmocan uopce,bar ne po stilu borbe i neke kvalitete,al izgeda da ipak je...
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • Re: Boks

      Originally posted by KeLavra
      Originally posted by MATRIX
      Gledao mec i razmisljao - jel on zbilja toliko nadmocan ili je izazivac zbilja teski gelipter sto se boksa tice?

      Nisam uspio pronaci odgovor...
      koliko sam ja uspio vidjet te izazivace,svi su oni gelipteri,a klicko pak mi se ne cini nadmocan uopce,bar ne po stilu borbe i neke kvalitete,al izgeda da ipak je...
      Ma nisu izazivaci gelipteri,svaki od njih je sigurno dobar,..nego oni izgube mec prije nego sto uđu u njega,toliko psihicki padnu da na kraju bude katastrofa,..a on je nadmocan sigurno,pogledajte samo mec protiv Lennoxa Lewisa pa ce te vidjeti svu njegovu kvalitetu,..

      Comment


      • Re: Boks

        jel neko mozda ima iskustva s pridovim vrecama? sad imamo pauzu na boksu i tajlandskom od 1.7 do 1.9 nema sanse da izdrzim 2 mjeseca bez tih treninga pa sam odlucio kupiti vrecu i nastaviti treninge sa par frendova. ova (http://www.pride.hr/Products/6298-prof- ... ranje.aspx) je najeftinija i najveca (210) ali me strah da se ne razvali nakon pola godine godinu. pa ako neko ima iskustva volio bi cuti
        Imam disleksiju

        Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

        Comment


        • Re: Boks

          Originally posted by ruky
          sad imamo pauzu na boksu i tajlandskom od 1.7 do 1.9 nema sanse da izdrzim 2 mjeseca bez tih treninga


          Pride nije loša marka (ni malo) a 2 mjeseca će ti izdržati sigurno!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • Re: Boks

            Originally posted by igor
            Pride nije loša marka (ni malo) a 2 mjeseca će ti izdržati sigurno!
            vjerujem i ja da ce izdrzat dva mijeseca pa necu pucat po njoj. al me zanimja dali ste mozda vidli po teretanama ili borilackim klubovima pridove vrece di su stalno u upotrebi. makar vec je kasno jer sam narucio ali komentar su dobrodosli
            Imam disleksiju

            Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

            Comment


            • Re: Boks

              Da...u Gradu blizu mene u Kick-boxing klubu gdje je moj brat trenirao koriste Pride-ove vreče i opremu i ne čujem da se žale

              Uostalom vreča je 10% boxačkog treninga
              Moje mišljenje je da je vreća za zagrijavanje i eventulano za učenje tehnike udaraca a za sve ostalo tu je sparing partener
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • Re: Boks

                izdržat će sigurno
                ja imam everlastovu od 180, malo je starija doduše iako ju u zadnje vrijeme baš i ne koristim
                kad se materijal slegne i počne ostajat gore prazna, popuniš starim krpama, majicama itd... i onda če na kraju bit dolje tvrđa a gore mekša, što je i dobro zbog low kickova jel
                Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                Comment


                • Re: Boks

                  Originally posted by ruky
                  jel neko mozda ima iskustva s pridovim vrecama? sad imamo pauzu na boksu i tajlandskom od 1.7 do 1.9 nema sanse da izdrzim 2 mjeseca bez tih treninga pa sam odlucio kupiti vrecu i nastaviti treninge sa par frendova. ova (http://www.pride.hr/Products/6298-prof- ... ranje.aspx) je najeftinija i najveca (210) ali me strah da se ne razvali nakon pola godine godinu. pa ako neko ima iskustva volio bi cuti
                  Zavisi kako udaras,i ako ces je vec stedit,nemoj u tenama lupat po njoj,tako ce brze otic,a vreca ko vreca,trebala bi izdrzat godinu dana,..

                  Comment


                  • Re: Boks

                    nabavio sam si ja vec 3-4 sparing partnera za prek ljeta samo kaj mora paziti jer su dvojica s boksa pa da ga ne opizdim laktom ili nogom.naravno da cu lupat bos. nabavio sam si i softwear za sparinge koji obiljezava pocetak kraj runde i pauze. zvuk je malo gay ali posluziti ce
                    jos samo moram kupit kacigu i fokusere i spreman sam za ljetne treninge
                    Imam disleksiju

                    Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                    Comment


                    • Re: Boks

                      Originally posted by igor
                      Uostalom vreča je 10% boxačkog treninga
                      Moje mišljenje je da je vreća za zagrijavanje i eventulano za učenje tehnike udaraca a za sve ostalo tu je sparing partener
                      ovo je 100% krivo misljenje.

                      Comment


                      • Re: Boks

                        Originally posted by Krga
                        ovo je 100% krivo misljenje.




                        Vreča ne uzvraća udarce, ako mi ne vjeruješ pogledaj:


                        Šta ti možeš više naučiti na vreči osim eventulano udaraca i kretanja, a di je obrana, refleksi i sl.
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • Re: Boks

                          Igore, vreća nije 10% boksačkog treninga. Ona je temelj svakog boksačkog treninga.
                          Originally posted by HeadacheR
                          Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                          Comment


                          • Re: Boks

                            Ocigledno nisi procitao niti svoj post, a kamoli shvatio moj odgovor.
                            Prvo, vreca NIJE 10% treninga, jer u treninzima ne postoje iskljucive i apsolutne stvari iz samog razloga sto (po stvarno ne znam koji puta) nismo svi isti.
                            Drugo, vreca NE sluzi za zagrijavanje.
                            Trece na vreci se NE UČI tehnika boksa.

                            A ove filmove koje si postavio, ne kuzim, kaj smo trebali vidjet na tome?
                            Pravilnu boksacku tehniku sigurno ne?

                            A davati izjave poput: Šta ti možeš više naučiti na vreči osim eventulano udaraca i kretanja, a di je obrana, refleksi i sl.

                            Nema smisla.

                            Upisi se u boksacki klub, nadji kvalitetnog trenera, treniraj neko vrijeme, otprilike godinu dana, pohvataj neke konce o tome kaj se tu u stvari dogadja, pa onda procitaj svoje izjave u vezi boksa i mozemo se zajedno smijat.

                            Comment


                            • Re: Boks

                              OK, recimo da sam u krivu...
                              Što se može trenirati sa vrečom?
                              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                              Comment


                              • Re: Boks

                                Na vreci se uvjezbavaju i stabiliziraju prethodno stecena znanja tehnike, moze se raditi na povecanju snage udarca kao i na izdrzljivosti ali je potrebno prije toga usvojiti pravilno motoricko gibanje.
                                Losa strana vrece je sto se gubi osjecaj za distancu od protivnika, percepciju prostora, a samim time i brzina reakcije na protivnikove udarce, jer kao sto svi znamo, vreca ne uzvraca udarac.
                                Takodjer koristenje vrece bez prisustva trenera, s vremenom (ukoliko je postajalo ili postoji prethodno poznavanje tehnike) ce rezultirati padom kvalitete tehnike.

                                Comment

                                Working...
                                X