Announcement

Collapse
No announcement yet.

jasamm slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: jasamm slike

    Originally posted by Jasamm View Post
    Sad sam na suficitu oko 500kalorija , a na definiciji bi bio u deficitu oko 100-200 (imam vremana za definicju 6mjeseci)

    to je ok onda
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #32
      Re: jasamm slike

      mozes da odabrat duzu defku umjesto, kraca defka pa odrzavanje...ako zelis biti tip top po ljeti..
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #33
        Re: jasamm slike

        Originally posted by Jasamm View Post
        Sad sam na suficitu oko 500kalorija , a na definiciji bi bio u deficitu oko 100-200 (imam vremana za definicju 6mjeseci)
        Iskreno ganjati neki deficit od 100-200 kcal po meni je teško ostvarivo. Napredak bi bio mizeran, ako bi ga uopće bilo. Nikada nemožeš toliko tačno odrediti koliko kcal trošiš, ako bi već na laganu definiciju onda idi -500, mada sam ja za 800-1000. Većina ovako radi i sačuva mišiće ne vidim razloga zašto izmišljati toplu vodu.

        Vrjeme za def je sazrelo jos mjesec dva i hebački se zdefkaj, trenutno nemaš zareza na tijelu.

        Comment


        • #34
          Re: jasamm slike

          Onda ću ić na 500 kcal deficita, ali neznam da li da ubacujem jos neke aerobne aktivnosti pošto radim HIT (gornji dio uradim za manje od 1h, možda je premalo, ali je sve do otkaza pa nenzam)

          Comment


          • #35
            Re: jasamm slike

            Kada radis sa utezima ubaci ujutro kardio lagani. Npr 3 dana utezi(HIT) + kardio, 3 dana HIIT

            Pročitaj ovo:

            LINK

            Comment


            • #36
              Re: jasamm slike

              Završio sam masu sljedeći tjedan odmor pa za dva tjedna definicija.
              Evo trening po kojem sam radio i s njim ću i nastavit radit na definiciji:
              Noge:
              čučanj 10x10
              quadblaster 5x15-max
              sissy čučanj 5x12-max
              dizanje loža 5x6
              dobro jutro 1xmax
              dizanje na listove 1xmax

              Sljedeće vježbe su u superseriji (koje nisu odvojene praznim redom, a koje su odvojene 1min odmora ili manje, sve je do otkaza)
              Prsa:
              kombinacija kosog letenja i kosog potiska bučicama

              girondina propadanja
              propadanja za prsa

              Triceps:
              atomski triceps sklekovi
              triceps propadanja

              Ramena:
              dizanje bučica prema napred
              rameni potisak

              podizanje bučica u stranu
              nabačaj širokim hvatom

              podizanej bučica u pretklonu + još jedna vježba za zadnje rame (neznam ime)

              Leđa:
              zgibovi siroki hvat
              zgibovi uski hvat

              veslanje na smith spravi

              sljeganje ramenima (ispred i iza)

              obrnuta hiperesktenzija
              hiperesktenzija

              Biceps:
              hamer pregib
              zgibovi pothvat

              Podlaktica:
              zglobni pregib
              zglobni pregib iza leđa

              obrnuti zglobni pregib


              Sve su vježbe s dodatnom težinom.
              PON:noge+kardio
              UTO: prsa, triceps, ramena+kardio
              SRI:leđa, biceps, podlaktica+kardio
              CET i PET kardio,možda nekad ubacim i onaj spartanski trening

              Slike će bit sljedeći tjedan.

              Comment


              • #37
                Re: jasamm slike

                Originally posted by Jasamm View Post
                PON:noge+kardio
                Nakon nogu se ne radi kardio; hodanje, bicikl isl.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #38
                  Re: jasamm slike

                  Originally posted by kelly View Post
                  Nakon nogu se ne radi kardio; hodanje, bicikl isl.
                  Nakon treninga nogu najbolje bi došla kolica do doma...

                  Comment


                  • #39
                    Re: jasamm slike

                    To sam mislio samo od teretane do kuće trčat, al bolje je to izbacit i u kolica
                    Da li ostalo valja i da li bi dobro bilo ubacit nešto i u subotu ,npr. kardio?

                    Comment


                    • #40
                      Re: jasamm slike

                      Obozavam cucanj 10x10 ali na masi. Na definiciji mislim da to nije neki odabir prvenstveno jer bi trening trebao biti kratak i intenzivan a s 10x10 se to debelo oduzi. Nadalje kad se glikogen isprazni neces moci raditi 10x10, ovako lijepo zvuci ali bojim se da je to previse posebno kad je energina prilicno down.
                      Probaj i vidi...
                      Cardio nebi preporucio uopce u dane kad radis s utezima a ako vec imas zelju onda neka to bude neki malo kraci HIIT poslije treninga uz bcaa izmedju treninga i hiita.
                      Najbolje ujutro cardio nataste ali brzo hodanje na uzbrdici.
                      Malo mi se cini lose slozene misicne grupe, ali opet to je tvoj odabir..
                      Moja preporuka jesa radis u sljedecim kombinacijama...
                      -prsa+srednje rame
                      -ledja+zadnje rame
                      -noge
                      -ruke

                      ... Cardio mozes 3x tjedno ujutro nataste a ostala 4 dana utezi s tim da jedan dan nakon utega ubacis hiit...
                      Sretno.

                      Comment


                      • #41
                        Re: jasamm slike

                        Trening nogu mi traje oko 35min (kvad, loža i list zajedno) pošto su mi odmori između serija 1 min kod čučnja ,a ostali ispod 30sec.
                        Poslje treninga sam mislio cardio ubacit samo do kuće to je oko 5-10 min ,a na dane odmora 30min-1h (zavisi koliko budem uneo kcal taj dan).
                        Imam još jedno pitanje da li poslje treninga uzimam glukozu i fruktozu kao i na masi ili to treba izbacit.
                        I hvala svima na savjetima i odgovorima.

                        Comment


                        • #42
                          Re: jasamm slike

                          Glukoza na definciji ne...
                          Raspodijeli UH na dorucak, rucak i obrok prije treninga. Kadkad je smijesna ta raspodijela jer ako si recimo na 80-tak grama UH dnevno to je svega 3 jusne zlice rize... Sad kad na tanjuru vidis zlicu rize place ti se ali recimo ta zlica rize ce ti jako dobro doci prije treninga.

                          Comment


                          • #43
                            Re: jasamm slike

                            Originally posted by WTF View Post
                            Glukoza na definciji ne...
                            Raspodijeli UH na dorucak, rucak i obrok prije treninga. Kadkad je smijesna ta raspodijela jer ako si recimo na 80-tak grama UH dnevno to je svega 3 jusne zlice rize... Sad kad na tanjuru vidis zlicu rize place ti se ali recimo ta zlica rize ce ti jako dobro doci prije treninga.
                            Smatras da je bolje kroz krute obroke bolje nego uzeti glukozu? Meni se glukoza dok sam pio whey, pio sam i nju, dobrom pokazala na definiciji, brzo me vrati u stanje "normalnosti", a glad brzo dođe za razliku od krutog obroka, naravno, ali def. se svodi na skoro konstantnu glad, tako da to nebi bio problem za izdrzati i ajd, barem imas taj jedan desert u danu (whey i gluk.) kojem mozes dodati i nesto grožđica...osobno pijem posni sir i grožđice poslije treninga, glad dođe brzo kao i sa whey i gluk. kombinacijom, tako da je po meni stvar izbora, jedino, ako ciljas na to da ne provocira previse inzulin kako bi omogucio vise manje konstantnu lipolizu..
                            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                            Comment


                            • #44
                              Re: jasamm slike

                              ako si dobro slozis prehranu na defki nebi trebao biti gladan,normalno je da budes zeljan slatkog malo masnijeg itd. ali gladan nebi trebao biti

                              Comment


                              • #45
                                Re: jasamm slike

                                Originally posted by hardstyle91 View Post
                                Smatras da je bolje kroz krute obroke bolje nego uzeti glukozu? Meni se glukoza dok sam pio whey, pio sam i nju, dobrom pokazala na definiciji, brzo me vrati u stanje "normalnosti", a glad brzo dođe za razliku od krutog obroka, naravno, ali def. se svodi na skoro konstantnu glad, tako da to nebi bio problem za izdrzati i ajd, barem imas taj jedan desert u danu (whey i gluk.) kojem mozes dodati i nesto grožđica...osobno pijem posni sir i grožđice poslije treninga, glad dođe brzo kao i sa whey i gluk. kombinacijom, tako da je po meni stvar izbora, jedino, ako ciljas na to da ne provocira previse inzulin kako bi omogucio vise manje konstantnu lipolizu..
                                Pa na isto izadje... Ali cisto jer je na dijeti prisutna konstantna glad pa mi je nekako drazi izbor kruta hrana.
                                Steta mi baciti 20-tak grama UH na glukozu kad za to mogu pojesti oko 180g pecenog krumpira...

                                Comment

                                Working...
                                X